Csökkent a munkavállalói elkötelezettség a munkahely iránt
2018. 11. 20. 12:00
Az utóbbi években nőttek a bérek Magyarországon, de csökkent a munkavállalói elkötelezettség, ami azt jelzi, hosszú távon nem a fizetés miatt nő egy munkahely megtartó képessége - mondta György Máté, az Aon Magyarország "Legjobb Munkahelyek Program" projektvezetője kedd reggel az M1 aktuális csatornán.

Szerinte a legjobb cégeket az átlagosaktól három fő szempont különbözteti meg: a hiteles vezetés, a munkáltatói márka és a teljesítményközpontú kultúra.
Kifejtette, az első szempont a felső vezetés, vagy a közvetlen vezető hozzáállását, annak jövőképét takarja, a második azt jelenti, hogy mennyire elismert az adott cég azon a területen, ahol tevékenykedik, s mennyire tartja be ígéreteit, a harmadik pedig attól függ, hogy a munkavállalók úgy érzik-e, a teljesítményükkel arányos a fizetés.
A legjobb munkahelyek kimagaslóak abban is, ahogy a változásokat kezelik: gyorsan hoznak döntéseket, s szervezeti egységeik között hatékony az együttműködés.
Hozzászólások
Hol dolgoznának szívesen a nyugdíjasok?
Budapesten, valamint Fejér és Veszprém megyében tervez munkát vállalni a legtöbb nyugdíjas, többnyire rugalmas időbeosztásban; a munkaerőpiac jól fogadta az atipikus foglalkoztatási lehetőséget - derül ki a Közérdekű Nyugdíjas Szövetkezetek Országos Érdekképviseleti Szövetsége (Közész) legfrissebb kutatásából.
Külföldi munkavállalás: ez a 3 OKJ-s képzés segíthet
Sokan gondolkodnak rövid vagy hosszabb távú külföldi munkavállalásban, azonban egy ilyen kaland előtt érdemes alaposan felkészülni. Az alábbiakban a Perfekt oktatási szakértője ad néhány tippet azok számára, akik másik országban dolgoznának.
Átlagosan 10 százalékkal emelkedtek a diák órabérek
Az idén átlagosan 10 százalékkal nőttek a diák órabérek az év elejéhez képest a munkaerő-piaci trendekhez igazodva, így bruttó 1500-2500 forint között alakulnak - közölte a Magyarországi Diákvállalkozások Országos Érdekképviseleti Szövetsége (DiákÉSZ) tagcégei legfrissebb adatai alapján az MTI-vel kedden.
Öt megatrend, ami a munka világát befolyásolja
Számos meghökkentő előrejelzés lát napvilágot annak kapcsán, milyen lesz a jövő munkahelye, mekkora szerepet kapnak majd a robotok. Hogy melyik előrejelzés lesz a legközelebb a valósághoz, még nem tudni. Ugyanakkor ezen előrejelzések alapja sokszor közös, a következtetéseket a munkahelyekre ható változásokból vezetik le. Ezen változások öt tényezőben, megatrendben foglalhatóak össze – derült ki az SAP szoftvercég „Future of Work Now” budapesti konferenciáján.
Íme a top 10 trend, ami meghatározza a hazai munkaerőpiacot 2019-ben
Automatizáltabb rendszerek, mobilabb munkavállalók, mesterséges intelligencia alapú eszközök – csak néhány a 2019-es munkaerőpiaci trendek közül. A cégvezetők elsődleges feladata idén a munkaerő megtartása lesz, amihez viszont egyre több eszközre és technikára lesz szükségük. Lássuk, melyek ezek!
Átlagosan 11 százalékkal keresnek többet a fizikai dolgozók, mint egy éve
A negyedik negyedévben 993 forint volt a fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére – derül ki a Trenkwalder közel 7 ezer fő béradatait feldolgozó elemzéséből. Ez 11 százalékos növekedést jelent 2017 hasonló időszakában tapasztalt 892 forinthoz képest. A növekedés azonos mértékű volt a szakmunkások, illetve a betanított munkások körében. Tavaly év végére immár a felsőbb fizetési kategóriákban is jelentősen gyorsult a bérnövekedés üteme: A BDO Magyarország több mint 60, zömmel nemzetközi tulajdonú hazai vállalat mintegy 500 középvezetője esetében 2017 negyedik negyedévéhez képest 7,1 százalékos bérnövekedést tapasztalt, szemben az egy évvel korábbi, 4,5 százalékos emelkedéssel.
Az óvatlan munkavállalók jelentik a legnagyobb kiberkockázatot a hazai vállalatok számára
A cégek közel 80 százalékát érte valamilyen kiberbiztonsági incidens az elmúlt hónapokban Magyarországon. A sikeres támadások középpontjában legtöbb esetben a vállalatok saját munkavállói állnak – derült ki az EY közel 50 vállalat- és IT vezető körében végzett felméréséből. Zala Mihály szakértő szerint három összetevőn múlik, hogy egy társaság meg tudja-e védeni adatait a bűnözőktől.
Soha nem voltunk még ennyire biztosak a munkahelyünkben és a pozíciónkban
Némi megtorpanással ugyan, de tavaly év végén is magas, 68 pontos értéket vett fel a munkavállalói bizalmi index a hazai dolgozók körében. Bizakodásra ad okot, hogy folyamatosan emelkedik azok aránya, akik úgy gondolják, hogy az őket foglalkoztató cég, valamint a pozíció, amelyben dolgoznak még sokáig fennmarad, derül ki a BNP Paribas Cardif biztosító és a Medián legfrissebb közös szeptemberi munkaerőpiaci kutatásából.
Adózási kihívásokkal is járnak a nemzetközi üzleti utak
A munkáltatók jellemzően tisztában vannak azzal, hogy munkavállalóik különböző adórendszerek között utaznak, azonban az esetlegesen felmerülő adóadminisztrációs és bérszámfejtési kérdéseket a cégek jelentős része nem vagy csak részben kezeli – derül ki a Deloitte üzleti utazásokat vizsgáló felmérésből. A téma rengeteg vállalkozást érint, a kutatásban résztvevő társaságok 95 százalékánál vesznek részt a munkavállalók különböző nemzetközi üzleti utazásokon.
Erőteljesen bővült az észak-magyarországi régióban a foglalkoztatottság
Az átlagosnál erőteljesebben bővült az észak-magyarországi régióban a foglalkoztatottság, ugyanakkor még mindig alacsony az országos átlaghoz képest - hívta fel a figyelmet Csath Magdolna közgazdász az M1 aktuális csatornán vasárnap, a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb, a héten közzétett adatait elemezve.
Árfolyamok
BÉT | Ár | % Változás |
---|