2010. szeptember 9., csütörtök - Ádám
                     
Fórum iPhone Lakáskassza Archivum Vélemények Adó&Jog EURO Árfolyam figyelő Így elemeztek Ti RSS
    USA piacok »
 

Kényes helyzetben a Goldman Sachs árfolyama

2010.07.29. 14:47
A júliusi emelkedés úgy fest a végéhez közelít. Az árfolyam 130 dollárról indult a hónap elején és egészen 150-ig kúszott fel, ott azonban megcsappant a bizalom a bank papírjával kapcsolatban és a hónap második felében egy háromszög alakban pattogott és oldalazott. (SolarCapital)

A tegnapi napon azonban elfogyott a tér az alakzatban és az árfolyam a háromszögön kívül találta magát. Egyelőre annyit látni, hogy szépen csendben kioldalazott belőle, elmozdulás nem történt se fölfelé se lefelé. Azonban a júliusi emelkedő trend megtörni látszik és ha nem húzzák vissza a részvény gyorsan, akkor bizony lefelé lesz az iránya. Az első komolyabb támasz 140 dollár, utána viszont a júliusi mélypont következik 130-nál.

 

Jelen pillanatban érdemes lehet a részvény shortolásával próbálkozni, hiszen a tegnapi záróérték 147.20 volt. Ha a mai nyitásban ezen az árszinten eladjuk a papírt, akkor a stopot az előző csúcsfölé érdemes tenni 152 fölé kicsivel, így közel 5 dollárt kockáztatunk. Lefelé az első célszint a 140, ha ez teljesül kicsit több mint 7 dollárt nyerünk ez nagyjából 1:1.5 risk- reward, második célszintünk viszont 130, és ebben az esetben 17 dollárt nyerünk, itt már háromszoros a potenciális nyereség a kockáztatott összeghez képest.

 

gs20100729

 

SolarCapital Markets Zrt.

Szólj hozzá!

Regisztrálj és lépj be itt és hozzászólásaid nickname-mel jelennek meg és biztonsági kódot sem kérünk!
Biztonsági kód:

 
Címlap | Hírek | Technikai elemzés | Tőzsde | Nemzetközi piac | ETF | Árupiac | Arany | Short | Biztosítási befektetés | Pályázatok | Tanfolyam | Befektetési alap | Fogalomtár | Hitel | ProfitLány | Rólunk | Uncle George Blogja | Médiaajánlat