2010. július 31., szombat - Oszkár
                     
Fórum iPhone Lakáskassza Archivum Vélemények Adó&Jog EURO Árfolyam figyelő Így elemeztek Ti RSS
    Itthonról »
 

Egyszerűbb támogatási rendszert kérnek a szakmai és civil szervezetek

2009.07.02. 15:25
Szakmai és civil szervezetek közös levélben kérik a kormánytól, hogy egyebek között az ügyintézés egyszerűbbé tételével változtassa meg az energiafogyasztók támogatási rendszerét - tudósít az MTI. (ProfitLine.hu)
Az aláíró szervezetek Bajnai Gordon miniszterelnöknek és Varga Mihály költségvetési bizottsági elnöknek eljuttatott levelükben azt kérik, hogy a kormány és a törvényhozás ésszerűsítse az energiafogyasztók támogatásával kapcsolatos szabályozást.

A Jegyzők Országos Szövetsége, az MEE Villamosenergia Társaság, a Magyar Energiafogyasztók Szövetsége, a Magyar Gázipari Egyesülés, a Nyílt Szabvány Szövetség, és az Országos Fogyasztóvédelmi Egyesület fő célja, hogy csökkentsék az adminisztrációs költségeket, amelyek az összes családra, minden gázszámla- és villanyszámla-fizetőre, és minden adófizetőre hárulnak a támogatási rendszer miatt. Egyúttal szeretnék javítani az energiatámogatási szolgáltatások minőségét is a rászoruló családoknál, az ügyfélszolgálatokhoz való utazások és a sorban állás elkerülésével - idézi a közlemény Dietz Gusztávnét, az Országos Fogyasztóvédelmi Egyesület elnökét.

A szabályozás ésszerűsítése minden fogyasztónak megtakarításokat jelentene, nem csak a "védett fogyasztóknak", vagyis azoknak, akik a szociális helyzetük vagy a fogyatékuk miatt, az önkormányzatok jegyzőinél benyújtott kérelem alapján, különböző támogatásokban és könnyítésekben részesülnek. Jelenleg a védett fogyasztónak a jegyzőnél, külön-külön valamennyi közműszolgáltatónál (áram, gáz, távhő, víz), sőt, esetenként a háziorvosnál is be kell jelentenie az adatait, míg a szervezetek javaslata szerint a jegyzőnél is lebonyolítható lenne a procedúra. Az átalakított rendszer nyílt szabványokon és az adatvédelmi szabályok átlátható tiszteletben tartásán alapulna.

A fogyasztó kérelme esetén a megfelelő adatok nyílt szabványos formában, automatikusan kerülnének a jegyzőhöz, majd a jegyzőtől a közműszolgáltatókhoz az adott közműszolgáltatóra tartozó - és csak a rá tartozó - adatok ugyancsak nyílt szabványos formában, automatikusan kerülnének át. Nem a kérelmező fogyasztónak kellene tehát átfuvaroznia a határozatokat a közműszolgáltatókhoz - javasolják. Hozzáteszik: készséggel partnerek lennének a mindenkori kormánnyal és törvényhozással a fogyasztók adminisztratív terheit lényegesen csökkentő projektek előkészítésében.

Szólj hozzá!

Regisztrálj és lépj be itt és hozzászólásaid nickname-mel jelennek meg és biztonsági kódot sem kérünk!
Biztonsági kód:

 
Címlap | Hírek | Technikai elemzés | Tőzsde | Nemzetközi piac | ETF | Árupiac | Arany | Biztosítási befektetés | Pályázatok | Tanfolyam | Befektetési alap | Fogalomtár | Hitel | ProfitLány | Rólunk | Uncle George Blogja | Médiaajánlat