Készüljük fel a nyári viharokra, biztosítsuk lakásunkat gyorsan és egyszerűen!

Az Allianz Hungária tavalyi adatai szerint minden második ingatlannal kapcsolatos káresemény okozója csőtörés, üvegtörés vagy vihar volt. A változékony időjárásra készülve, ha még nem biztosítottuk otthonunkat, akkor most az Allianz új lakásbiztosítási csomagjai közül gyorsan és egyszerűen kiválaszthatjuk, és néhány perc alatt akár online is megköthetjük az igényeinknek legmegfelelőbb biztosítást.

Készüljük fel a nyári viharokra, biztosítsuk lakásunkat gyorsan és egyszerűen!

Védjük a tulajdonunkat, és másra is gondoljunk!


A tapasztalatok szerint egyre tudatosabbak vagyunk, ha otthonunk védelméről van szó: az Allianz felmérése alapján ötből négyen tartjuk fontosnak, hogy rendelkezzünk lakásbiztosítással, az utóbbi évek szélsőséges időjárása pedig tovább erősítette ezt az attitűdöt. A kimutatások szerint az elmúlt években emelkedett a biztosítási kötések száma a viharos időjárást követően.

A felmérés alapján egyébként jól látható az is, hogy az időjárás változásától függetlenül is egyre tudatosabbak vagyunk.  A biztosítás választásakor fontos szempontot jelentenek a másoknak okozott károk is, így a felelősségbiztosítás például a megkötött szerződések többségében szerepel.


Allianz Otthonom: átlátható, gyors, egyszerű


Az Allianz Otthonom lakásbiztosítás a lehető legjobb választás, ha szeretnénk biztonságban tudni ingatlanunkat, valamint ingóságainkat is, fontosnak tartjuk a felelősségbiztosítás meglétét, illetve vészhelyzetekre felkészülve assistance szolgáltatásokat is igénybe vennénk.


Az Allianz Otthonom lakásbiztosítás átláthatóan és egyértelműen tartalmazza a csomagokként egyre bővülő fedezeteket. A három különböző lakásbiztosítási csomagból így egyszerűen és gyorsan kiválaszthatjuk az igényeinknek legmegfelelőbbet.

Tudta, hogy bankbetétben romlik a pénze?
A csökkenő kamatkörnyezetben egyre nehezebb jó hozamú befektetést találni. A banki betéti kamatok általában 0-1% közötti éves hozamot fizetnek, miközben az infláció 3,1% (KSH, 2018. június). Így az Ön pénze reálértéken romlik, hiszen az infláció nagyobb, mint a kapott kamat. Mi a teendő ilyen helyzetben?

Töltse ki kalkulátorunkat és megoldást találhat pénzügyeire!
Milyen távra fektet be általában?
   
Mekkora éves kamatot kap jelenleg?
   
Milyen kockázat mellett fektet be Ön?
   
Milyen befektetésben gondolkodik?
 
Milyen éves hozammal lenne Ön elégedett?
   
Szeretne adómentes befektetést?
 
Pénzügyi megoldásunk:
Ahhoz, hogy testreszabott ajánlattal tudjuk Önt felkeresni, kérjük, töltse ki a következő adatokat:
Név:
Irányítószám:
Telefon:
E-mail:
Miért édemes Önnek regisztrálni, és mi fog történni?
  • Mi a pénzhez értünk, segítünk Önnek pénzügyeiben.
  • A megadott elérhetőségeken szakértőink megkeresik Önt.
  • Kollégáink válaszolnak pénzügyi kérdéseire.
  • Szakértőink segítenek Önnek befektetési döntéseiben, információt adunk döntéseihez.
  • Segítségünkkel számos pénzügyi konstrukciót elérhet (állampapírok, deviza, hazai- és külföldi részvénypiacok, befektetési alapok stb).
  • A tanácsadás díjmentes.
Különös tekintettel az Európai Parlament és a Tanács 2016/679 Rendeletében („Általános Adatvédelmi Rendelet” vagy „GDPR”) foglaltakra valamint az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló 2011. évi CXII. törvény („Infotv.”) szerint személyes adataim jelen weboldalon történő megadásával hozzájárulok ahhoz, hogy adataimat a ProfitLine.hu kezelje. Továbbá hozzájárulok ahhoz, hogy megadott személyes adataimat a ProfitLine.hu a Partnereink menüpontban feltüntetett szolgáltató partnerei részére továbbítsa további egyeztetés, tájékoztatás, kapcsolatfelvétel céljából.
Köszönjük megkeresését
Köszönjük megkeresését, kollégáink hamarosan felkeresik a megadott elérhetőségek egyikén.

Komfort csomag alapvető védelmet nyújt többek között a tűz, villámcsapás okozta károkra, valamint az egyre gyakoribb természeti károkra is. Ennek a csomagnak a választásával térülnek azok a felelősségi károk is - a szerződési feltételekben meghatározottak szerint, - amelyekért sérelemdíj-fizetéssel vagy kártérítési kötelezettséggel tartozik a biztosított. A csomagnak része az assistance fedezet is, amely vészhelyzet elhárításában azonnali segítséget nyújt szervezés, illetve gyors szerviz formájában. Például, ha a vihar lefújja a tetőt, az assistance segít a vészhelyzet gyors megoldásában, a biztosítási szolgáltatás ezt követően pedig a helyreállításban. A gyors megoldás lehet akár egy ideiglenes tetőfedés, amely megvédi a bútorainkat, berendezési tárgyainkat a további károsodástól. A kárenyhítési és egyéb költségek térítését is tartalmazza a csomag, amely az ideiglenes lakás bérleti díját is téríti, ha a lakóépület egy káresemény miatt lakhatatlanná válik.


Az Extra csomag további gyakori károk, mint például csőtörés, beázás vagy üvegtörés esetén nyújt védelmet,. Végül a Max csomag mindezeken felül átfogó védelmet nyújt olyan károk esetében is, mint a betöréses lopás, rablás, a vandalizmus, vagy a rövidzárlat.


Az ingóságok között biztosíthatók az otthon folytatott vállalkozás gépei, berendezései és készletei is. Az Allianz Otthonom védelmet nyújt a ma már a lakóépületek esetében egyre gyakoribb, az épület fűtését, energia- vagy használati meleg víz ellátását szolgáló berendezésekre is: például napkollektorokra, napelemekre, hőszivattyúkra, szélturbinákra.


Az Allianz Otthonom lakásbiztosítást június végéig 15% kedvezménnyel köthetjük meg, akár online is. A hozzá tartozóBiztosítási információk kiadvány a szerződési feltételek mellett további hasznos közérthető tudnivalókat és tanácsokat is tartalmaz.


Mit tegyünk, ha kár érte az otthonunkat?

A legfontosabb, hogy meggyőződjünk arról, hogy nem került-e valaki életveszélybe, hiszen ebben az esetben a mentőket haladéktalanul értesíteni kell. Tűz és robbanás esetén értesítsük a tűzoltóságot, illetve a bűncselekményhez kapcsolódó károk esetén (betörés, lopás, rablás, rongálás) a rendőrséget is.


A lakásban keletkezett károkat a tudomásra jutástól számított 2 napon belül, a baleseti, életbiztosítási károkat pedig 8 napon belül kell bejelenteni a biztosítónak. Fontos, hogy a vagyonbiztosítási károk esetén a kárrendezés megkezdéséig, de legfeljebb a kárbejelentést követő 5 munkanapon belül a károsodott vagyontárgyak állapotán csak a kárenyhítéshez szükséges mértékben lehet változtatni (például csőtörés esetén zárjuk el a vízcsapot, a tető megsérülése/beázás esetén az ingóságokat takarjuk le, hogy ne ázzanak tovább).

A kárbejelentés megtehető online, telefonon, írásban vagy akár személyesen is. Készíthetők a káreseményről fotók is, amelyek interneten történő kárbejelentés során azonnal be is csatolhatók.

2025-ben is dinamikusan nőtt az idén 20 éves Start Garancia portfóliója

2025-ben a kedvezőtlen finanszírozási környezet ellenére is jelentősen nőtt a Nemzetgazdasági Minisztérium tulajdonosi joggyakorlásával működő Start Garancia Zrt. kezességvállalási állománya. Az alapításának 20. évfordulóját ünneplő társaság portfóliója 2025 végéig mintegy 500 milliárd forintra gyarapodott, ezáltal összesen több mint 700 milliárd forintnyi finanszírozás, illetve közel 1200 milliárd forint értékű beruházás megvalósulását tette lehetővé.
2026. 02. 17. 03:00
Megosztás:

Itt a Tisza Párt nyugdíj programja - szakértői szemmel vizsgáljuk meg

Az Egyenes Beszéd február 10-i adásában a Tisza Párt választási programjának nyugdíjakkal kapcsolatos vállalásait elemezte Farkas András nyugdíjszakértő, a Nyugdíjguru.
2026. 02. 17. 02:00
Megosztás:

Fogyasztókat célzó kampányt szervez a Tej Terméktanács és a Magyar Termék Nonprofit Kft.

Az egyre súlyosabb tejpiaci válság miatt fogyasztókat célzó kampányt szervez a Tej Szakmaközi Szervezet és Terméktanács, valamint a Magyar Termék Nonprofit Kft. - közölték az együttműködés résztvevői hétfőn az MTI-vel.
2026. 02. 17. 01:30
Megosztás:

Így tűnik el a makacs barna folt a WC-ből – vegyszer nélkül, percek alatt

Elsárgult, barnás csíkok, rozsdás elszíneződés a WC alján? Sokan ilyenkor erős vegyszerekhez nyúlnak, pedig a legegyszerűbb és legolcsóbb megoldás gyakran ott van a konyhában. A képen látható „előtte–utána” hatás otthon is elérhető, különösebb erőfeszítés nélkül.
2026. 02. 17. 01:00
Megosztás:

Egyedülálló intermodális szolgáltatást mutatott be az EWG

Elindult az első olyan vasúti megoldás Ukrajna és az Európai Unió között, amely lehetővé teszi a daruzható és nem daruzható félpótkocsik szállítását is. A szolgáltatást az East-West Intermodális Logisztikai Szolgáltató Zrt. az UZ Cargo Poland partnerével közösen indította, új szintre emelve Ukrajna és az Európai Unió intermodális összeköttetését.
2026. 02. 17. 00:30
Megosztás:

Prága szeretné csökkenteni a V4-en belüli feszültségeket

Csehország "aktívan szeretne hozzájárulni" az utóbbi időben a visegrádi csoporton (V4) belül észlelhető feszültségek csökkentéséhez - jelentette ki Petr Macinka cseh külügyminiszter hétfőn Varsóban a lengyel hivatali partnerével, Radoslaw Sikorskival közös sajtótájékoztatóján, megbeszélésük után.
2026. 02. 17. 00:05
Megosztás:

Harvard finomhangolja kriptoportfólióját: csökkent a Bitcoin ETF-kitettség, új Ethereum-pozíció épül

Stratégiai átrendezés vagy relatív értékalapú fogadás? A Harvard egyetemi alapítvány vagyonkezelője a negyedik negyedévben mérsékelte Bitcoin ETF-állományát, miközben új pozíciót nyitott egy spot Ethereum ETF-ben. A lépés a digitális eszközök intézményi megítélésének érését és a portfóliószintű gondolkodás erősödését jelezheti.
2026. 02. 16. 23:30
Megosztás:

605 millió dolláros veszteséget jelentett a Metaplanet – Megroppant a japán Bitcoin-stratégia?

A rekordárakról leforduló Bitcoin komoly sebet ejtett a vállalati mérlegeken. A japán Metaplanet több milliárd dollárt költött BTC-vásárlásra az elmúlt közel két évben, ám az árfolyam visszaesése után most több százmillió dolláros veszteségről számolt be. A cég papíron már 37%-os mínuszban áll, miközben részvényei is meredek zuhanást produkáltak.
2026. 02. 16. 22:30
Megosztás:

Amerikai céggel kötött stratégiai együttműködést a Mol leánycége

A Mol-csoport leányvállalata, a Geoinform Kft. stratégiai együttműködési megállapodást kötött az amerikai Baker Hughes-zal - közölte a Mol hétfőn az MTI-vel.
2026. 02. 16. 22:00
Megosztás:

Fordulat az albérletpiacon, az albérletárak stagnálnak

Itt a fordulat az albérletpiacon! Az Otthon Start Program indulása óta miközben a bérek folyamatosan nőnek, az albérletárak stagnálnak, ezzel több tíz milliárd forinttal több marad az albérletben élők zsebében - írta Panyi Miklós, a Miniszterelnökség (ME) parlamenti és stratégiai államtitkára hétfőn közzétett Facebook-bejegyzésében.
2026. 02. 16. 21:30
Megosztás:

Az OKX kriptovaluta tőzsde máltai fizetési engedélyt szerzett – Új szintre léphetnek a stablecoin-szolgáltatások Európában

Stratégiai jelentőségű lépést tett az OKX kriptotőzsde az európai piacon: a tőzsde megszerezte a máltai fizetési intézményi engedélyt, amely lehetővé teszi, hogy a stablecoin-alapú fizetési szolgáltatásait az Európai Unió teljes területén szabályozott keretek között terjessze ki. A döntés nemcsak jogi, hanem versenystratégiai szempontból is kulcsfontosságú.
2026. 02. 16. 21:00
Megosztás:

Vegyesen zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

Vegyesen zárták a kereskedést a vezető nyugat-európai tőzsdék hétfőn.
2026. 02. 16. 20:30
Megosztás:

Erősödött a forint hétfő estére

Erősödött a forint a főbb devizákkal szemben hétfőn kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
2026. 02. 16. 20:00
Megosztás:

Tőkekiáramlás sújtja az Ethereumot, miközben az XPL vezeti a 24 órás beáramlásokat

Erőteljes tőkemozgások rázták meg a kriptopiacot az elmúlt 24 órában: míg az XPL több mint 53 millió dolláros nettó beáramlást könyvelhetett el, addig az Ethereum esetében közel 205 millió dollárnyi tőke távozott. A számok első pillantásra drámaiak, ám a háttérben komplex piaci mechanizmusok húzódnak meg.
2026. 02. 16. 19:30
Megosztás:

Nőtt az Alteo árbevétele tavaly

Az Alteo Nyrt. árbevétele 2025-ben meghaladta a 125 milliárd forintot, ami 19 százalékkal több az előző évinél - tájékoztatta az energetikai szolgáltató és kereskedő vállalat hétfőn az MTI-t.
2026. 02. 16. 19:00
Megosztás:

A Mol újabb tíz töltőállomást nyit Lengyelországban

A Mol tíz újabb töltőállomást nyit Lengyelországban az idei első fél évben, ez a cég lengyelországi vállalatának (Mol Polska) egyik legnagyobb fejlesztési programja az elmúlt években - közölte az ISBnews lengyel gazdasági szakportál hétfőn, a Mol közleményére hivatkozva.
2026. 02. 16. 18:30
Megosztás:

Tokenizált energiajövő? Az Aave alapítója 30 ezer milliárd dolláros piacot vizionál

Új korszak jöhet a DeFi és a megújuló energia metszéspontján: az Aave alapítója szerint a napelemparkok és más „bőség-eszközök” tokenizálása radikálisan átalakíthatja az on-chain fedezeti piacot és az energetikai beruházásokat.
2026. 02. 16. 18:00
Megosztás:

Megújulnak ez erdők a tatai Öreg-tó körül

A Vérteserdő Zrt. komplex erdő-regenerációs programot kezdett a tatai Öreg-tó körüli, városi erdők megújítására, közel 9 hektáron - közölte az erdőtársaság hétfőn az MTI-vel.
2026. 02. 16. 17:30
Megosztás:

Kevesebb munkaadó tervez béremelést idén, mint amennyi tavaly tervezett

A munkáltatók idei évre vonatkozó bérfejlesztési tervei óvatosabbak a tavalyinál. Míg 2025-re a cégek átlagosan közel kétharmada tervezett bérfejlesztéssel előzetesen, addig az idei évre a vállalatoknak mindössze 55%-a számol ezzel. Ezzel szemben a munkavállalók döntő többsége (82%) arra számít, hogy emelkedni fog a fizetése vagy nőni fog a béren kívüli juttatásainak mértéke 2026-ban – derül ki a Profession.hu friss, 449 cég bevonásával, illetve 1000 fős, magyar lakosságra reprezentatív minta alapján készített felméréseiből.
2026. 02. 16. 17:00
Megosztás:

Stabilcoin-forradalom küszöbén az Alchemy Chain: bemutatták a TPoA modellt

Új szintre léphet a globális stablecoin-alapú elszámolás: az Alchemy Chain részletesen ismertette Trusted Proof-of-Authority (TPoA) konszenzusmodelljét, amely az azonnali, szabályozott és banki szintű határokon átnyúló fizetéseket célozza. A tét nem kisebb, mint a nemzetközi pénzforgalom infrastruktúrájának újradefiniálása.
2026. 02. 16. 16:30
Megosztás: