- Robot, 3D nyomtatók és microlearning: 1,6 milliárd forintos fejlesztési program zárult a BGE-n
- Binance MiCA-válság az EU-ban - Mit tehet a magyar Binance ügyfél?
- Sokkoló adat: minden ötödik magyar munkavállaló ismer valakit, aki az AI miatt veszítette el az állását
- Így drágulnak a lottójátékok
- Szigorodó átláthatóság és új kötelezettségek a közbeszerzésekben – mit hoz a Kbt. friss módosítása?
- Ismét meghosszabbították az orosz-szerb gázmegállapodást
- ING: egynyári románc vagy tartós elköteleződés lesz a gazdasági lendület?
- A budai panel már lassabban kel el, mint a vidéki – de van mód a gyorsabb eladásra
- Ismét megerősítette az AutoWallis hitelminősítését a Scope Ratings
- Lezárult egy több mint 1,6 milliárd forintos fejlesztési program a Budapesti Gazdaságtudományi Egyetemen
Nemzetközi indexek »
A technológia szektor lemorzsolódása tartotta kedden nyomás alatt az európai részvénypiacokat
Az amerikai technológiai szektort érintő hétfői eladási hullám kedden elérte Ázsiát, majd Európát is, a Stoxx600 0,7%-ot csúszott vissza, a DAX 1, a CAC40 0,7%-ot veszített értékéből, a FTSE100 lényegében stagnált. A Stoxx600 szektorindexei közül a technológia gyengült a legnagyobb mértékben: 3,7%-ot esett, ami február óta legnagyobb napi csökkenést jelentette, ahogy a befektetők világszerte újraértékelték azokat a tech cégeket, amelyek a negyedév elején a mesterséges intelligencia iránti hatalmas lelkesedés hatására szárnyaltak.
Többségében estek a vezető tőzsdeindexek, erősödött a dollár
A vezető európai részvényindexek többsége veszteséggel zárta a keddi kereskedést, miközben csökkent az olaj, a földgáz és az arany ára, a dollár erősödött, az euró pedig egyéves mélypontra gyengült az amerikai devizával szemben.
Devizapiac »
Kicsit gyengült a forint szerdán
Gyengült kissé szerdán a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon.
Gyengült kedden a forint
Gyengült kedden a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon.