Az OTP Magánnyugdíjpénztár a PSZÁF határozatának bírósági felülvizsgálatát kérte
A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) az elmúlt napok sajtóhírei szerint négy magánnyugdíjpénztárnál is azt állapította meg, hogy befektetéseiknél nem a tagok érdekeit képviselték. A Napi Gazdaság szerint a PSZÁF azt kifogásolta, hogy a pénztárak olyan - indokolatlan - közvetett befektetéseket eszközöltek, amelyek jelentős többletköltségeket okoztak, így negatívan befolyásolták az eszközértéket, és ezen keresztül a nettó hozamot.
A pénztáraknak a felügyelet előírta, hogy mutassák ki az indokolatlan közvetett befektetések okozta többletköltséget, és azt utalják vissza a pénztártagoknak, az erre vonatkozó követelést közben érvényesítve a vagyonkezelővel szemben. Az OTP Magánnyugdíjpénztár közleménye emlékeztet arra: a PSZÁF a magánnyugdíjpénztárak működésének megkezdése óta folyamatosan vizsgálja befektetési gyakorlatukat, s a folyamatos felügyeleti vizsgálatok eddig mindig rendben találták az OTP Mnyp befektetési gyakorlatát.
A pénztár a közlemény szerint befektetési tevékenységére vonatkozó részletes információszolgáltatási kötelezettségének mindig határidőre eleget tett. "Pénztárunk mindig mindenben a hatályos jogszabályoknak megfelelően jár el. Az OTP Magánnyugdíjpénztár működésének egyik évében sem kötött olyan vagyonkezelői szerződést, amely túllépte volna a befektetések portfolió-kezelésre vonatkozó díjplafonját.
A felügyelet által vizsgált időszak évében, 2010-ben az OTP Magánnyugdíjpénztár kiemelkedően jó hozamot ért el a piacon, nem kis részben a felügyelet által vizsgált közvetett befektetési eszközök alkalmazásának köszönhetően" - tartalmazza a közlemény. A PSZÁF februári határozatának megállapításait az OTP Magánnyugdíjpénztár megalapozatlannak tartotta, ezért bírósági felülvizsgálatot kért, mert jogszabálysértőnek véli. Jogerős döntés még nem született az ügyben, lezárásáig a részletekről nem kívánnak nyilatkozni - közölte a kassza. (MTI)