350 millió forintos tőkeemelésről döntött a Phylaxia
A társaság a közlemény szerint az alaptőke-emelés keretében 14 millió darab, a korábbi ("A" sorozatú) részvényekkel mindenben azonos jogokat biztosító, egyenként 25 forint névértékű és 25 forint kibocsátási értékű dematerializált törzsrészvényt bocsát ki.
A társaság részvényeseit elsőbbségi jog illeti meg. Az elsőbbségi jog gyakorlásának feltétele, hogy a részvényes augusztus 11-ig kötelezettségvállaló nyilatkozatot tegyen, azzal egyidejűleg - legkésőbb augusztus 11-i jóváírással - átutalja az átvenni kívánt részvények árát, továbbá be legyen jegyezve a társaság részvénykönyvébe, és részvényesi minőségét igazolja - derül ki a tájékoztatóból.
A joggyakorlásra a társaságban július 26-án részvénytulajdonnal rendelkező részvényesek jogosultak. A kibocsátani kívánt mennyiségnél nagyobb igény esetén tulajdoni hányaduk arányában szerezhetik meg a részvényeket a tulajdonosok. A 14 millió darab részvény átvételére és a 350 millió forint ellenérték megfizetésére Böjthe Kálmán (Eltmann, Németország; magyarországi lakóhely, tartózkodási hely: Felsőlajos) vállalt kötelezettséget.
A Phylaxia éves közgyűlése áprilisban a jegyzett tőke 7,659 milliárd forintos csökkentéséről döntött a részvények névértékének 200 forintról 25 forintra történő leszállításával, a jegyzett tőke ennek következtében 8,753 milliárd forintról 1,094 milliárd forintra csökkent.
A névérték csökkentése a részvények névértékének és piaci árfolyamának egymáshoz igazítása, továbbá a jövőbeni fejlesztések érdekében történt. A tőkeleszállítás oka a saját tőke más elemének, a tőketartaléknak a növelése volt a határozat szerint.
A közgyűlés egyúttal felhatalmazta az igazgatótanácsot az alaptőke maximum 20 milliárd forintig történő felemelésére, ötéves időtartamra. A Phylaxia holding a konszolidált, nemzetközi pénzügyi jelentési szabvány (IFRS) alapján készült, auditált jelentés szerint a 2010-es évet 3,494 milliárd forint árbevétellel és 736 millió forint mérleg szerinti veszteséggel zárta. Az árbevétel az előző évhez képest 3 százalékkal csökkent, míg a veszteség több mint duplájára nőtt a 2009. évi 329 millió forintról.
Üzemi szinten 737 millió forint nyereséget ért el a csoport 2010-ben, míg az előző évben 317 millió forint vesztesége volt ezen a soron. Az eredményt azonban nagymértékben rontotta a pénzügyi műveletek 1,459 milliárd forintos nettó vesztesége. A konszolidált saját tőke 6,7 milliárd forintra csökkent 2010 végére az egy évvel korábbi 7,72 milliárd forintról. A Phylaxia részvényeit május 2-iki hatállyal a Budapesti Értéktőzsde "B" kategóriájába sorolták át. A papírok záróára 29 forint volt kedden, az elmúlt egy év legalacsonyabb árfolyama 20 forint, a legmagasabb pedig 63 forint volt. (MTI)