OTP részvény helyett itt a jó kis Goldman Sachs!

A Goldman Sachs árfolyama egy csésze alakzatból tört ki és a mai vártnál kedvezőbb gyorsjelentés is újabb lendületet adhat az árfolyamnak, ami így nekirugaszkodhat az idei év maximuma jelentette ellenállásnak.

Egy csésze alakzatból tört ki a Goldman Sachs árfolyama, ami jelentős, 20 százalékot meghaladó mértékű emelkedési potenciált jelent. A következő ellenállás 128,7 dollárnál, az idei maximumot jelentő szintnél található. Azonban ennek áttörése után megnyílhat az emelkedés előtt az út. A jelenlegi kitörési kísérletet akkor tekinthetjük behaltnak, ha az árfolyam a kitöréskori árfolyam, vagyis 121,63 dollár alá csökkenne.

 

 

Egy szűk stop-loss pozícióval kimondottan magas hozam/kockázat arány mellett nyithatunk pozíciót, ami azonban magában hordozza a korai kiütődés veszélyét is. A stop pozíciót a 20 napos mozgóátlag alá javasoljuk elhelyezni 117,4 euróhoz.

 

A piaci árfolyamon létesített pozícióra számított hozam/kockázat aránya 4:1.


Az amerikai bankszektor negyedéves jelentései eddig nem okoztak csalósát, sőt éppen ellenkezőleg, jelentősen felülmúlták az elemzői várakozásokat. A Citigroup eredménye 10%-kal, a Wells Fargo eredménye 1,28%-kal, a JP eredménye pedig 21,7%-kal múlta felül az elemzői várakozásokat.


Tegnap a Goldman Sachs publikálta harmadik negyedéves eredményét. A várt 2,27 dollár helyett egyszeri tételekkel korrigálva 2,85 dolláros eredményt publikált a társaság, ami 25%-kal múlja felül a várakozásokat. Az árbevétel pedig 16%-kal haladta meg az elemzői várakozásokat.


A befektetési banki tevékenység eredménye 49%-kal emelkedett az előző év azonos időszakához képest. P/E alapon vizsgálva historikus alapon, és a szektortársakkal összehasonlítva sem nevezhető drágának a társaság. A 2012-re várt eredményvárakozások és a 2013-ra várt eredményből számított P/E ráta alapján is átlag alatti árazottsággal rendelkezik a Goldman Sachs. Ráadásul a várakozásokat jóval meghaladó eredmény hatására valószínűleg felfelé fogják módosítani az eredményvárakozásokat, ami a P/E arányt csökkenti. A jó eredmények hatására valószínűleg a pénzügyi szektorban szereplő számos vállalattal szembeni eredményvárakozást növelni fogják, de ennek mértéke átlag fölötti lehet a Goldman Sachs esetében.


Azonban ha árfolyam/könyv szerinti érték alapon vizsgáljuk a társaságot már némileg más képet láthatunk. Eszerint a Goldman Sachs részvényeivel az átlagnál magasabb könyvszerinti érték mellett kereskednek, de még ebben az esetben is egynél kisebb értékkel szembesülünk.

 

 

Az egy részvényre jutó eredmény várt emelkedése jelentős, azonban az is látható, hogy még hosszú ideig tarthat, amire a 2007-es rekordprofit szintjére visszatér az eredmény.

 

 

Az eredményvárakozásokat tükröző grafikonon az EPS eredmény 12%-os növekedése látható 2012 és 2013, illetve 2013 és 2014 között is.


Lezárult egy több mint 1,6 milliárd forintos fejlesztési program a Budapesti Gazdaságtudományi Egyetemen

Lezárult a Budapesti Gazdaságtudományi Egyetem (BGE) eddigi legnagyobb összegű uniós vissza nem térítendő támogatásból megvalósult fejlesztési programja 1,603 milliárd forint támogatásból. A fejlesztések az oktatási infrastruktúrát, a digitális tananyagokat, a hallgatói készségfejlesztést, a nemzetközi lehetőségeket és az egyetemi szolgáltatásokat is érintették - közölte az egyetem az MTI-vel szerdán.
2026. 06. 25. 03:30
Megosztás:

Nőhet a hírek iránti közbizalom, javulhat az újságírók megbecsültsége

A független online sajtó erősödésére számít és a NER-közeliek puszta túlélését is bravúrnak tartaná az iparági konszenzus egy most publikált, átfogó felmérés alapján. A hazánk meghatározó médiumainál dolgozó szakemberek megkérdezésén alapuló jelentés szerint a Facebook rovására nőhet az AI által generált hírösszefoglalók szerepe, de javulhat az újságírók társadalmi megbecsültsége is, az eddig óvatos hirdetők pedig visszatérhetnek a korábban kormánykritikusként számontartott felületekhez.
2026. 06. 25. 03:00
Megosztás:

Az oktatási bizottság támogatta a teljesítményértékelési rendszer felfüggesztését

Az Országgyűlés oktatási bizottsága szerdai ülésén támogatta azt a törvényjavaslatot, amely azt tartalmazza, hogy ebben a tanévben nem folytatják le a pedagógusok teljesítményének értékelését. Müller Anna, a bizottság tiszás elnöke kiemelte: a jelenlegi rendszer nem alkalmas valós teljesítmény mérésére.
2026. 06. 25. 02:30
Megosztás:

Szigorúbb jogszabály! A Nők40 nyugdíjat sokan elveszítik így

Fontos módosítások lépnek életbe a Nők 40 nyugdíjprogramban: 2026-tól az egyik legismertebb, korhatár előtti nyugdíjazási lehetőséget már nem minden érintett nő veheti igénybe.
2026. 06. 25. 02:00
Megosztás:

Harminc év alatt alapjaiban változott meg az európai közúti fuvarozás: több kamion, nagyobb nyomás a résztvevőkön, új kihívások

Az európai közúti fuvarozás és logisztika az elmúlt három évtizedben alapvető átalakuláson ment keresztül. Folyamatosan nő a tehergépjárművek száma és a szállított árumennyiség, miközben a közúti árufuvarozás ma már az európai GDP akár 5 százalékát is adja. Európa útjaira jóval nagyobb terhelés nehezedik, mint harminc évvel ezelőtt: egyre több jármű közlekedik, nő a forgalomsűrűség és a szállított áruk volumene is. Az Európai Unió útjain összesen több mint 36 millió teherautó és haszongépjármű közlekedik. Ebben a dinamikusan változó környezetben működik immár harminc éve az Eurowag, amely a hatékonyság, a digitalizáció és a fenntarthatóság iránti növekvő igények kezelésében támogatja a fuvarozó vállalatokat.
2026. 06. 25. 01:30
Megosztás:

Búcsút inthetünk a jelenlegi Otthon Start Hitelnek?

Nagy port kavart a napokban a kormány által bejelentett, Széchenyi Kártya Program likviditási elemére vonatkozó szigorítás. Azon érvelés nyomán, miszerint a konstrukció felhasználási módja eltávolodott az eredeti céljától, felveti ezt a kérdést egyéb támogatási konstrukciók esetében is, mint például az Otthon Start Program.
2026. 06. 25. 01:00
Megosztás:

Nagy-Britanniában is megdőlt a júniusi hőségrekord

Megdőlt szerdán a júniusi hőségrekord Nagy-Britanniában.
2026. 06. 25. 00:30
Megosztás:

Méret alapján adóztatnák az autókat

Méret alapján is adóztatni kell az autókat, mert egy nemzetközi felmérés szerint az egyre nagyobb gépjárművek miatt jelentősen csökkenhet a parkolóhelyek száma az európai nagyvárosokban - közölte a Levegő Munkacsoport szerdán az MTI-vel.
2026. 06. 24. 23:30
Megosztás:

Japánban is elérhetővé vált a Ripple RLUSD stabilcoinja

Újabb fontos piacra lépett be a Ripple amerikai dollárhoz kötött stabilcoinja, az RLUSD. A japán megjelenés azért különösen jelentős, mert az ország Ázsia egyik legszigorúbban szabályozott digitáliseszköz-piacával rendelkezik. A bevezetés erősítheti az RLUSD hitelességét, és új lehetőségeket teremthet a japán kereskedők, intézmények és határokon átnyúló fizetési szolgáltatók számára.
2026. 06. 24. 23:00
Megosztás:

Spanyolországban megdőlt a júniusi átlaghőmérsékleti rekord

Spanyolországban megdőlt a júniusi átlaghőmérsékleti rekord a hét első két napján - közölte szerdán a spanyol meteorológiai szolgálat (Aemet).
2026. 06. 24. 22:30
Megosztás:

Felfüggeszti a Kormányhivatal a debreceni Semcorp tevékenységét

Felfüggeszti a Hajdú- Bihar Vármegyei Kormányhivatal környezetvédelmi hatósága, a lítiumion-akkumulátor-elválasztófilmet gyártó kínai vállalat, a Semcorp tevékenységét környezetszennyezés miatt - tudatta szerdán az MTI-vel a hivatal.
2026. 06. 24. 22:00
Megosztás:

2026-ban 30 százalékkal bővülhet az új lakások száma

Idén az év egészében az új lakások száma 30 százalékkal 15 700-ra nőhet - mondta a Magyar Nemzeti Bank (MNB) ügyvezető igazgatója az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége (ÉVOSZ) elnökségi ülésén szerdán Budapesten.
2026. 06. 24. 21:30
Megosztás:

Minden harmadik magyar már befektet, de a pénzügyi magabiztosság továbbra is törékeny

Az XTB befektetési alkalmazás magyar felnőttek körében végzett új felmérése ellentmondásos képet mutat a hazai pénzügyi hozzáállásról: miközben a magyarok közel harmada, 32%-a már rendelkezik valamilyen befektetéssel, sokan továbbra is bizonytalanul tekintenek hosszú távú pénzügyi jövőjükre.
2026. 06. 24. 21:00
Megosztás:

Kicsit gyengült a forint szerdán

Gyengült kissé szerdán a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon.
2026. 06. 24. 20:30
Megosztás:

A saját honlap valódi értéke a modern piacon

A mai üzleti világban egy vállalkozás sikere és megítélése szorosan összefügg azzal, hogy milyen digitális lábnyomot hagy maga után. Sokan még mindig csupán egy kötelezően letudandó feladatként tekintenek a saját weboldalra, pedig egy igényes honlap ennél jóval többet jelent. Valójában ezt nevezetjük a cég első számú digitális névjegykártyájának, amely szünet nélkül, a nap huszonnégy órájában dolgozik a bizalomépítésen és az ügyfélszerzésen. A jól strukturált és vizuálisan is vonzó felületek azonnal professzionális hatást keltenek, és ezáltal képesek megerősíteni a vállalkozás piaci pozícióját.
2026. 06. 24. 20:00
Megosztás:

Mekkora TV-t vegyek meccsnézéshez?

A labdarúgó-világbajnokság igazi közösségi élmény, de a nappalid csak akkor válik valódi lelátóvá, ha a képernyőd is felnő a feladathoz. Ahhoz, hogy a gólöröm és a taktikai harc minden pillanatát tökéletesen át tudd élni, egy átlagos kijelző édeskevés lesz. A labda íve, a fűszálak textúrája és a játékosok minden rezdülése akkor kel életre, ha a tévé mérete és a technológia is a legmagasabb szintet hozza.
2026. 06. 24. 19:30
Megosztás:

Tizenegyedik alkalommal várja az érdeklődőket a Budapest SUP Fesztivál

2026. július 4-én ismét benépesítik a Dunát a stand up paddle szerelmesei: a XI. Budapest SUP Fesztivál keretében több száz résztvevő evez végig Budapest szívén a Római-parttól a Kopaszi-gátig.
2026. 06. 24. 19:00
Megosztás:

Elektronikai eszköz és háztartási gép csere program miatt vizsgálódik a GVH

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) versenyfelügyeleti eljárást indított az Eszközkezelő EU Nonprofit Kft. és a Webshop Konverzió Kft. (korábbi elnevezése: Pályázatfigyelés Kft.) vállalkozásokkal szemben. A cégek valószínűsíthetően megtévesztőn kommunikáltak egy általuk meghirdetett lakossági pályázat díjai és feltételei kapcsán. A GVH felhívja a fogyasztók figyelmét a részvételi és szerződési feltételek körültekintő megismerésének fontosságára.
2026. 06. 24. 18:30
Megosztás:

Duna House: átrendeződött a panellakások piaca

A budapesti panellakások eladása az elmúlt egy évben érzékelhetően lelassult, a vidéki paneleké és a használt téglalakások többségéé viszont gyorsult - áll a Duna House elemzésében.
2026. 06. 24. 18:00
Megosztás:

A MET Csoport 2025-ös Klímahatás-jelentése megerősíti a vállalat hozzájárulását a nyereséges dekarbonizációhoz

A MET Csoport közzétette 2025-ös Klímahatás-jelentését, amely bemutatja, hogy a vállalat a földgáz, az LNG, a megújuló energiaforrások és az energiatárolási megoldások integrált portfóliójának köszönhetően továbbra is egyensúlyt teremt a dekarbonizáció, az ellátásbiztonság és a megfizethetőség között.
2026. 06. 24. 17:30
Megosztás: