Orbán a várakozásoknál jobb növekedési eredményre számít

A várakozásoknál jobb gazdasági növekedési eredményre számít idén Orbán Viktor miniszterelnök. A kormányfő ezt azon a szerdai budapesti sajtótájékoztatón mondta, amelyet az Európai Tanács elnökével közösen tartott megbeszélésük után. Herman Van Rompuy arról beszélt, az uniós tagállamoknak folytatniuk kell a gazdasági reformokat.

Orbán a várakozásoknál jobb növekedési eredményre számít

 

 Orbán Viktor közölte: Magyarország azt kéri az Európai Tanács elnökétől, hogy miután Magyarország nem része az eurózónának, és mivel a magyar gazdaság problémái - a kommunista múltja miatt - bizonyos sajátosságokat is mutatnak, legyen fogadókészség és megértés azokkal a magyar gazdaságpolitikai intézkedésekkel, így például az adóreformmal és a versenyképességet segítő lépésekkel kapcsolatban, amelyek az eurózónához tartozó államok szempontjából szokatlannak tűnnek, a magyar gazdaságnak viszont létfontosságúak.

 

Hozzátette, az Európai Tanács elnöke mindig nyitott volt azon megoldások iránt, amelyekkel Magyarország 2010 után próbálta és próbálja stabilizálni, növekedési pályára állítani gazdaságát. "Magyarország bejelentkezett az európai sikertörténet pozíciójáért, hiszen nagyon kevesen vagyunk az EU-ban olyanok, akik képesek lennénk egyszerre csökkenteni az államadósságot, kontroll alatt tartani az éves költségvetéseinket, és egyúttal növekedési pályára állítani a gazdaságot" - fogalmazott a kormányfő, aki utóbbira jó esélyt lát idén, és egyébként a várakozásoknál is jobb gazdasági növekedési eredményre számít.

 

A miniszterelnök úgy fogalmazott, "az elnök úr személyében Magyarország egyik fontos barátját fogadtuk ma". Ezzel kapcsolatban jelezte, a következő hét évre szóló uniós pénzügyi terv elkészítése nem jöhetett volna létre Herman Van Rompuy és stábja erőfeszítése nélkül, akiknek sikerült európai pénzügyi tervvé kovácsolniuk a tagállamok gazdasági szándékait.

 

Közölte azt is, hogy Magyarországnak fontos az eurózóna sikere, és bár nem vagyunk tagja a közös pénzt használó országok közösségének, de a magyar kormány minden olyan lépést támogat, amellyel helyreállítják a közös európai pénznem iránti bizalmat. Ezért Herman Van Rompuy számíthat Magyarország támogatására a bankunió és a pénzügyi-gazdasági koordináció ügyében.

 

A miniszterelnök szavait azzal zárta, reméli, hogy a magyar gazdaság 2013-ban - ha a növekedést is sikerül beindítania - egy olyan sikertörténetté válik, amely nemcsak Magyarországnak lesz fontos, hanem az európaiaknak is azt mutatja majd, válság idején is lehet egy közép-európai országban is sikeres gazdaságpolitikát folytatni.

 

Herman Van Rompuy, az Európai Tanács elnöke a tájékoztatón kijelentette: 2012 fordulópontot jelentett az euróövezet válságában, remélhetőleg "már túl vagyunk a nehezén", de az uniós tagállamoknak folytatniuk kell a gazdasági reformokat. Kiemelte, a válságkezelésben elért eredmények ellenére nem lehet hátradőlni, fokozatosan és kitartóan tovább kell haladni a valódi gazdasági unió megteremtése felé. Nincs alternatívája a reformok folytatásának, egyetlen ország sem léphet vissza - mutatott rá.

 

Hangsúlyozta, az uniós tagállamok gazdaságainak megerősítése növeli a versenyképességet. Tartós növekedésre és a foglalkoztatási szint emelésére van szükség, és ehhez a bankunió megteremtése is hozzájárulhat - vélekedett. Hozzátette, a munkahelyteremtés a legjobb stratégia, hogy jólétet biztosítsanak az európai polgároknak.

 

Kiemelte, a következő többéves (2014-2020) költségvetési keretről született megállapodás "jó és fontos" Magyarországnak és Európának egyaránt. Az Európai Tanács elnöke üdvözölte, hogy a 27 uniós ország állam- és kormányfője vállalta a felelősséget, és nemzeti álláspontjaikat összehangolták a közös érdekek érvényesítéséért. Most az Európai Parlamenten a sor, hogy megerősítse ezt a sikert - fűzte hozzá. Herman Van Rompuy szerdán találkozik Kövér László házelnökkel, majd Áder János köztársasági elnökkel tárgyal. (MTI)

Borongós kezdés után kisebb emelkedéssel indították a hetet a mértékadó európai indexek

Kisebb emelkedéssel zárták a kereskedést a mértékadó európai indexek a hosszú hétvégét követő első kereskedési napon.
2025. 04. 23. 08:30
Megosztás:

EY: új lehetőségekhez segíthetik a bankokat a fenntarthatósági elvárások

Az Európai Bankhatóság (European Banking Authority, EBA) fenntarthatósági elvárásai nemcsak kihívást, hanem új üzleti lehetőségeket is hozhatnak a bankoknak - hívja fel a figyelmet az EY nemzetközi tanácsadó cég az MTI-hez eljuttatott közleményében.
2025. 04. 23. 08:00
Megosztás:

Betiltanak több mesterséges élelmiszerszínezéket az Egyesült Államokban

Az Egyesült Államok kormánya betilt több, széles körben használt szintetikus élelmiszerszínezéket -jelentette be Robert F. Kennedy Jr. egészségügyi miniszter kedden.
2025. 04. 23. 07:30
Megosztás:

Kriptovaluta ETF-ekkel erősít Trump: áttörő megállapodást kötött a Crypto.com-mal a TMTG

​Donald Trump médiavállalata, a Trump Media & Technology Group (TMTG) újabb frontot nyitott – ezúttal a pénzügyi piacokon. A vállalat április 22-én véglegesítette partnerségét a Crypto.com és a Yorkville America Digital cégekkel, hogy kriptoeszközökhöz kötött tőzsdén kereskedett alapokat (ETF-eket) indítson.
2025. 04. 23. 07:00
Megosztás:

Történelmi jelentőségű fejlesztéssel újulhatnak meg a Hortobágyi Öregtavak

Mintegy 650 millió forintos uniós forrásból újulhatnak meg a Hortobágyi Öregtavak, a történelmi jelentőségű fejlesztésnek köszönhetően Hortobágy legnagyobb összefüggő vizes élőhelye a vízkormányzás és az extenzív akvakultúra biztosításával hosszú távon is megőrizheti páratlan természeti értékeit, gazdag madárvilágát - emelte ki az Agrárminisztérium (AM) keddi közleménye szerint a természetvédelemért felelős államtitkár a projektet bemutató hortobágyi rendezvényen.
2025. 04. 23. 06:30
Megosztás:

Húsvéthétfőn minden eddiginél kevesebb áramra volt szükség

A valaha volt legalacsonyabb áramtermelési igényt mérték húsvéthétfőn, mert a szó szerint világbajnok arányú magyar naperőművek dübörögtek - írta az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára kedden a Facebook-oldalán.
2025. 04. 23. 06:00
Megosztás:

Okostelefonnal a kullancsok nyomában: elindult a PragmaTick alkalmazás

Már a PragmaTick mobilalkalmazás is segíti a Kullancsfigyelő oldal mellett a nem őshonos, Hyalomma kullancsok monitorozását, amelyet a HUN-REN Ökológiai Kutatóközpont (HUN-REN ÖK) szakemberei végeznek.
2025. 04. 23. 05:30
Megosztás:

Erősödő piaci jelenlét és növekvő állományok az MBH Befektetési Banknál

Az MBH Befektetési Bank eredményes évet zárt 2024-ben: az értékpapírszámla-nyitások a duplájára nőttek, a lakossági értékpapír-állomány csaknem 50%-kal, míg a befektetési alapokban kezelt vagyon több mint 90%-kal emelkedett az előző évhez képest.
2025. 04. 23. 05:00
Megosztás:

Újfajta visszaváltó automata jelent meg Magyarországon

Mobil visszaváltó automatákkal bővült a hazai REpont rendszer: a Returmatic Solutions Zrt. által fejlesztett új berendezések áprilisban a Telekom Vivicittán és a CONSTRUMA 2025 kiállításon debütáltak.
2025. 04. 23. 04:30
Megosztás:

Sosem látott forgalom zajlott márciusban a belföldi használtautó-piacon

A DataHouse legfrissebb előzetes adatai szerint márciusban minden eddiginél magasabban alakult a belföldi használtautó-adásvételek száma: a hazai piacon az elmúlt hónapban mintegy 84 500 személygépkocsi cserélt gazdát. Ez az érték közel 13 százalékkal haladja meg a tavaly márciusi értéket. Bár az elmúlt egy év során a havi forgalom több esetben is ostromolta a 80 ezres szintet, először fordult elő, hogy ilyen látványosan meg is haladta azt.
2025. 04. 23. 04:00
Megosztás:

Tudományosan is igazolt: a kutyák a legjobb barátaink és pótgyermekeink egyszerre

A kutyáknak az emberi szociális hálóban elfoglalt szerepét vizsgálta az ELTE Etológia Tanszékének a Scientific Reports folyóiratban kedden megjelent legfrissebb tanulmánya, amelyből kiderül, hogy a kutyával való kapcsolat leginkább a gyerek-szülő és a legjobb baráti kapcsolat keverékeként írható le - közölte az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Természettudományi Karának Biológiai Intézete az MTI-vel.
2025. 04. 23. 03:30
Megosztás:

Spanyolország a GDP 2 százalékára növeli biztonsági és védelmi kiadásait

Spanyolország még az idén a GDP 2 százalékára növeli biztonsági és védelmi kiadásait - jelentette be a spanyol miniszterelnök kedden, a kabinet ülését követően Madridban.
2025. 04. 23. 03:00
Megosztás:

Veszélyben a magyar nyugdíjasok megélhetése! Felgyorsul a relatív elszegényedés

Farkas András nyugdíjszakértő, a NyugdíjGuru News alapítója szerint idén tovább romolhat az idősek anyagi helyzete, sőt, a nyugdíjasok relatív elszegényedése még inkább felgyorsulhat – erre utalnak a Központi Statisztikai Hivatal legújabb adatai is.
2025. 04. 23. 02:30
Megosztás:

Halálba gyógyszerezték a nyugdíjas hölgyet kis híján

Fia mentette ki az idős nőt abból a szociális otthonból, ahol életveszélyes mennyiségben adagoltak neki egy tudatmódosító pszichiátriai szert.
2025. 04. 23. 02:00
Megosztás:

Húsvéti razzia: 450 ittas sofőrt szűrt ki a rendőrség

A húsvéti ünnepek négy napja alatt 450 ittas járművezetőt szűrtek ki a forgalomból a rendőrök - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság a rendőrség honlapján kedden.
2025. 04. 23. 01:30
Megosztás:

Román kilépés a NATO-ból és az Európai Unióból?

A román állampolgárok túlnyomó többsége ellenezné az ország kilépését a NATO-ból, illetve az Európai Unióból - derült ki az Atlasintel friss közvélemény-kutatásából, amelynek eredményeit kedden ismertette a Hotnews.ro hírportál.
2025. 04. 23. 01:00
Megosztás:

Azonnal cseréld le a vécéülőkédet, ha ezt látod rajta!

Rémisztő, de igaz – a vécéülőke az egyik legpiszkosabb hely az otthonodban.
2025. 04. 23. 00:30
Megosztás:

Üvegvisszaváltás? Itt az újfajta megoldás!

Áprilisban két helyszínen, a 40. jubileumi Telekom Vivicittán és a Hungexpon megrendezett CONSTRUMA 2025 kiállításon találkozhattak hazánkban egy új, mobil visszaváltó automatával a felhasználók, amely a jövőben fesztiválokon és tömegrendezvényeken teszi lehetővé majd a fémdobozok, a PET palackok és az üvegek visszaváltását.
2025. 04. 23. 00:01
Megosztás:

Az EU nyitna a védelem felé: kohéziós forrásokat is bevonnának

Az Európai Bizottság rendeletjavaslatot mutatott be kedden, amelynek értelmében a tagállamok önkéntes alapon átcsoportosíthatnák a kohéziós alapok keretében számukra elkülönített forrásokat védelmiipari-beruházásokra és védelmi célú programokra.
2025. 04. 22. 23:30
Megosztás:

Bitcoin árfolyam: 91 ezer dollár fölé emelkedett, ahogy a befektetők menekülnek a bizonytalan piacok elől

A Bitcoin ismét reflektorfénybe került, miután áttörte a kerek 90, majd a 91 ezer dolláros szintet. A kriptopénz piaca látványosan megélénkült az utóbbi napokban, miközben a részvénypiac volatilitása és a dollár gyengülése újra a digitális eszközök felé tereli a befektetők figyelmét. Vajon újabb történelmi csúcs felé tart a világ legismertebb kriptovalutája?
2025. 04. 22. 23:00
Megosztás: