Ennyibe kerül naponta a magyar adófizetőknek egy migráns
A cikk a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) legfrissebb jelentését idézve azt írta: az OECD-országok a költségvetési kiadások növelésével reagálnak a válságra. Nemzetállami és európai szinten is további összegeket csoportosítottak át, egyrészt a menekültügyi rendszerek fenntartására, másrészt a kibocsátó és tranzitországok megsegítésére.
Az Európai Bizottság 2015-2016-ra 9,2 milliárd eurós pluszkiadást jelentett be a migrációs krízis miatt. A válság kibontakozásával 2016-ban és 2017-ben Németország 0,5 százalékos GDP-arányos évi pluszkiadással számol, amelyet az újonnan érkezők ellátására és a már ott lévők munkaerőpiaci integrációjára kell elköltenie.
2016-ban Ausztria a GDP 0,15 százalékával, Svédország pedig a GDP 0,6 százalékával emeli a menekültügyi rendszer fenntartására és integrációra fordított forrásokat - olvasható a cikkben. Felhívták a figyelmet arra, hogy a becslések szerint "a teljes európai gazdaságban mindössze a GDP 0,1-0,2 százalékával nőhet a belső fogyasztás a migráció hatására".