Nem változott a befektetési alapokban kezelt vagyon áprilisban
A pénzpiaci alapoktól kilencmilliárd forintnyi tőke távozott, a hozamokkal összességében csak 1,1 százalékkal 582 milliárd forintra csökkent a kategória vagyona a hónapban.
A kötvényalapoknál az elmúlt hónapban 43,8 milliárd tőkekiáramlás volt. A hozamok sem tudtak hozzájárulni a vagyonnövekedéshez, így 0,9 százalékkal 5763 milliárd forintra csökkent a kategória vagyona.
A vegyes alapokhoz 68,3 milliárdnyi tőke érkezett, amely a legmagasabb érték a hónapban. A kategória vagyonát nem tudták növelni a hozamok, de a vagyon így is 2,7 százalékkal 2113 milliárd forintra tudott növekedni az elmúlt hónapban. Megtörtént, amire számítani lehetett: a kategória - a nettó eszközérték szempontjából - megelőzte az ingatlanalapokat - közölték.
A részvényalapokhoz 28,7 milliárdnyi tőke áramlott. Az árfolyammozgások nem segítették a növekedést, ám így is 2,2 százalékos növekedést mértek a kategória vagyonában az elmúlt hónapban, ami így 999,6 milliárd forint lett. A következő hónapban a részvényalapok nettó eszközértéke nagy valószínűséggel átlépi az ezer milliárdot.
Az ingatlanalapok esetében csak alig mérhető tőkekiáramlást regisztráltak, aminek nagysága hétszázmilliónyi volt a hónap során. Végül a hozamok és az árfolyammozgások eredőjeként a nettó eszközérték gyakorlatilag nem változott kétbillió-hetvenhárommilliárd forint maradt. A kategória a dobogó harmadik helyére szorult az elmúlt hónapban.
Az elsősorban intézményi befektetők vagyonát kezelő zártkörű alapok esetében az elmúlt hónapban nyolcvanhétmilliárdnyi tőke távozott. A hozamok sem alakultak kedvezően, így a vagyon 5,8 százalékkal egybillió-ötszáznegyvenhárommilliárd forintra csökkent a hónap során.
A Bamosz 24 tagja 20,6 ezer milliárd forint vagyont kezel, ezen belül mintegy 15 600 milliárd forintot befektetési alapokban - közölte a szövetség.