RFV elemzés
2010. 05. 27. 04:00
Ugyan még nem tört meg a lendület, amely az árfolyamot jellemezte a tavaly márciusi mélypontja óta, minden esetre az 50 napos mozgóátlag, mely már számos esetben támaszt nyújtott számára, újra tesztelésre került. Úgy tűnik, mintha az emelkedésből kioldalazna, azonban amíg az 5650 forint, mint támasz megtartja, nincs is semmi gond. Azonban törése esetén 5300 forintig csökkenhet. Emelkedés során ellenállás 6000 forintnál.
Equilor: 2025 egy újabb bizonytalan év lehet a világgazdaságban
2025-ben is bizonytalan lehet a gazdasági környezet a világban, amit rövid távon leginkább Donald Trump vámpolitikája okoz, mivel az mind a növekedési, mind az inflációs folyamatokra nagy hatással lehet. Magyarországon az év második felében indulhat be a növekedés, amit a három nagy gyár (BYD, BMW, CATL) hamarosan induló termelése és a belső fogyasztás élénkülése táplálhat elsősorban, így éves szinten 2,2, míg jövőre 3,4 százalék lehet a GDP-növekedés. Az elmúlt hónapokban tapasztalt forintgyengülés többletinflációt okoz, ami így valamivel a tavalyi felett, 4 százalékon alakulhat, miközben a forint árfolyama a mostanihoz képest még gyengülhet, és az év végén 420 forint körül alakulhat az euró árfolyama.
A BYD már a jövő szakembereit keresi az SZTE Mérnöki Karon
Bár még folyamatban van a BYD szegedi gyárkomplexumának építése, a világ egyik legnagyobb elektromosautó-gyártója már javában toborozza leendő munkavállalóit. A megfelelő szakemberek kiválasztásában nagy segítséget nyújt a Szegedi Tudományegyetem: ennek jegyében a Mérnöki Kar 4 záróvizsga bizottságában is részt vettek a BYD HR-es kollégái is, akik leendő munkatársaikat keresték.
Repülőrajtot vett a Demján Sándor program exportösztönző hitele
2025 a családok és a vállalkozások éve. A kormány a 21 intézkedésből álló Új Gazdaságpolitikai Akcióterv részeként megvalósuló Demján Sándor Program keretében összesen 1410 milliárd forintnyi forrással támogatja a hazai kis- és középvállalkozások termelékenységi ugrását és méretük megduplázását.
2024 végére meghaladta a 2100 forintot a fizikai dolgozók átlagos órabére
A fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére 2024 negyedik negyedévének végére 2130 forint volt, ami 9,1 százalékos növekedés az előző év azonos időszakában mért 1952 forinthoz képest - közölte a Trenkwalder és a Moore Hungary kedden az MTI-vel.
Egyre nagyobb a választék az önkéntes nyugdíjpénztáraknál
Folyamatosan nő a választható befektetési portfóliók száma az önkéntes nyugdíjkasszáknál, ám a választás – a részletes termékismertetők miatt – így sem lett sokkal nehezebb. Bár a pénztáraknál akár 70 százalékos részvénykitettségű konstrukciók is elérhetők, a vagyon legnagyobb szeletét változatlanul a magyar állampapírok adják.
Rekorddal zárta 2024-et a napenergia: 7550 MW teljesítmény
A Mavir hétfőn közzétett adatai a napenergia-hasznosítás töretlen lendületű terjedését jelzik az elmúlt évben is, a napelemes rendszerek összes beépített teljesítménye 2025 elejére meghaladta a 7550 megawattot - hívta fel a figyelmet az Energiaügyi Minisztérium (EM) a közösségi oldalán hétfőn.
Trump második felvonás: zöld lámpa a visszafejlődésnek?
A közelmúltban lezajló amerikai elnökválasztás az ESG-vel (környezeti (environmental), társadalmi (social) és vállalatirányítási (governance)) kapcsolatos kérdésekre várhatóan jelentős hatással lesz. Donald Trump visszatérésével a szakértők aggodalmukat fejezték ki az Amerikai Egyesült Államok éghajlattal és ESG-vel kapcsolatos lépéseinek jövőjéről. Trump politikai nézetei és korábbi elnökségének idején hozott intézkedései arra utalnak, hogy egy második elnöki ciklus alatt a zöld gazdaságra gyakorolt hatás negatív irányba terelődhet.