Deviza befektetés - szakértői segítséggel

A világ tőkepiacai közül a deviza piac jelenti a legdinamikusabb és a legnagyobb piacot. A bankközi devizapiacon bonyolított forgalom napi szinten eléri az 1500-2000 milliárd dolláros forgalmat. Kereskedjen Ön is a világ legnagyobb piacán a világ (szinte) bármelyik devizaárfolyamára!

Deviza befektetés - szakértői segítséggel

A devizapiacon minden üzlet két különböző pénznem között jön létre, ami azt jelenti, hogy az egyik devizát vesszük a másikat pedig eladjuk. A vételi ár (bid) és az eladási ár (offer) közötti különbséget nevezzük spreadnek. A bid price az az ár, amin az árjegyző hajlandó megvenni tőlünk az adott devizapárt, az offer vagy ask price pedig az, amin az árjegyző hajlandó eladni nekünk az adott devizapárt.

A devizapiac mozgásait, a devizaárfolyamok változását a reálgazdasági folyamatok, tőkeáramlások, valamint a spekuláció alakította kereslet-kínálati viszonyok határozzák meg.

Közgazdasági értelemben a devizapiac tekinthető igazán hatékonynak az összes közül, hiszen a szervezett, transzparens, likvid és sokszereplős jellemzőkhöz társul a 24 órás, non-stop nyitvatartás, a politikai vagy makrogazdasági híreket tükröző kereslet-kínálat változás azonnali hatása az árfolyamokra, kereskedés számos devizapárral, a sokszoros tőkeáttétel lehetősége.

A devizapiac exportőrök, importőrök, illetve egyéb, konvertálandó devizával rendelkező vállalatok számára teszi lehetővé egy jövőbeli devizakonverzió árfolyamának előzetes rögzítését, vagyis az árfolyamkockázat fedezését. A devizában történő kereskedés az árfolyamok kedvezőtlen elmozdulása elleni védekezésre tökéletesen alkalmas, ezért ajánljuk kockázatkezelési célra mind vállalati, mind intézményi ügyfeleinknek, valamint spekulatív céllal befektetőinknek.

deviza kereskedés

TRANZAKCIÓK FAJTÁI A DEVIZAPIACON

Spot (prompt): a spot devizaügylet egy azonnali deviza vételt és eladást jelent azonos értékben. A prompt ár nem más, mint a bázisdevizára vonatkozó adott piaci ár. A spot ügyletek esetében a pénzügyi teljesítésre az ügylettől számított második munkanapon kerül sor.

Forward (tőzsdén kívüli határidős ügyletek): a forward devizaügylet egy megállapodás, amely egy meghatározott jövőbeli időpontra vonatkozik, melynek során a vevő vásárol az eladó pedig elad egy előre meghatározott devizapárt, előre megállapított árfolyamon és mennyiségben.  A devizapozíció hitelfelvétel és betétkihelyezés, amely minden esetben két devizát érint. Így a hitelfelvétel költségét ( hitelkamat) fizetjük és a betétünk után megkapjuk a betéti kamatot. Mivel itt egy kölcsönügyletről van szó, ezért nagy jelentőséggel bír a kamat-különbözet. Az azonnali ár (spot), amit látunk nem az, amin kötni fogunk. A betéti és a hitelkamatok általában közel vannak egymáshoz, de nem azonosak. Tehát a kamatokban is van bid és offer. Kizárólag abban az esetben egyezhet meg a határidős ár az azonnalival, ha a két kamatszint azonos.

Futures (tőzsdei határidős ügyletek): ezek az ügyletek hasonló céllal bírnak mint a forward kötések, csak némi intézményi környezettel kiegészítve. A határidős termékekkel szervezett tőzsdéken kereskednek.

Opciók: olyan derivatívák, amelyek egy vételi (call), vagy egy eladási (put) jogot jelentenek a birtokosa számára, hogy a mögöttes terméket vehesse vagy eladhassa egy meghatározott árfolyamon a lejáratig, vagy a lejárat napján. Ez egy nagyon likvid piac, szinte bármilyen lejáratra, bármilyen termékben lehet kötni. A likvidítást a banki árjegyzés biztosítja, lehetőséget nyújt mind fedezésre, mind spekulációra. Az opciók értékét meghatározza: spot ár, forward ár, így a kamatok is, lehívási árfolyam, lejárat, implicit volatilitás (az opció ára).

TŐKEÁTTÉTELES KERESKEDÉS

Ebben az esetben a befektető olyan vagyonnal is kereskedhet, aminek nagyobb az értéke, mint a számláján lévő pénznek. A letéttel való kereskedés elég gyakori a devizaügyletek során. Lehetőséget teremt a nagyobb profitszerzésre, de nem szabad megfeledkezni arról sem, hogy ezzel elég gyorsan realizálhatunk nagy veszteséget is.

HOGYAN KERESKEDHETEK DEVIZÁKKAL?

Javasoljuk, hogy szakértői segítségül nélkül ne lépjen piacra! Szakértőink - regisztrációját követően - ingyenes tájékoztatással szolgálnak.

Választás 2026 - Várják a Jelentkezőket a szavazatszámláló bizottságokba

Várják a jelentkezéseket a helyi választási irodák az április 12-ei országgyűlési választás szavazatszámláló bizottságaiba.
2026. 01. 14. 08:30
Megosztás:

Az Egyesült Államok megszünteti a szomáliai állampolgárok átmeneti védelmét

Az Egyesült Államok megszünteti a szomáliai állampolgárok átmeneti védelmét - közölte Kristi Noem belbiztonsági miniszter kedden.
2026. 01. 14. 08:00
Megosztás:

2025-ben a lakáscélú jelzáloghitelek volumene megközelítette a 2000 milliárd forintot

Aktivitási rekord jellemezte a lakáshitelezési piacot 2025-ben, a lakáscélú jelzáloghitelek volumene megközelítette a 2000 milliárd forintot, ami 48 százalékkal haladja meg az előző év szintjét - közölte a Duna House kedden az MTI-vel.
2026. 01. 14. 07:30
Megosztás:

MKIK: eredményes évet zárt a kamara 2025-ben

Eredményes évet zárt 2025-ben a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK), amely öt pillérre kezdte építeni tevékenységét, a tradícióra, a fenntarthatóságra, az innovációra és digitalizációra, a tudásra és a lendületre - közölte az köztestület kedden az MTI-vel.
2026. 01. 14. 07:00
Megosztás:

A Budapest-Belgrád vasútvonal magyarországi szakaszán megkezdődött a biztosítóberendezések sötétüzeme

A Budapest-Belgrád vasútvonalon a Soroksár-Kelebia vonalszakasz teljes hosszában megkezdődött a biztosítóberendezések sötétüzeme - jelentette be a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára kedden feltöltött videónyilatkozatában.
2026. 01. 14. 06:30
Megosztás:

Soha nem látott ügyfélforgalom mellett bővült tovább a kormányablak-hálózat

Soha nem látott ügyfélforgalom mellett bővült tovább az országos kormányablak-hálózat tavaly, így most már 320 helyszínen intézhető több mint 2500 féle ügy - tájékoztatta a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium kedden az MTI-t.
2026. 01. 14. 06:00
Megosztás:

HIPA: új támogatási lehetőség nyílt meg a vállalatok számára a tiszta technológiák területén

Magyarország sikeresen jelentette be az Európai Bizottságnál a tisztaipar-megállapodáshoz kapcsolódó beruházásokhoz nyújtható új támogatási programját, amelynek jóváhagyásával az ország az elsők között vezeti be a tiszta ipari megállapodást kiegészítő támogatási rendszert (CISAF) - közölte a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség kedden az MTI-vel.
2026. 01. 14. 05:00
Megosztás:

A Lengyelország 2050 kormánykoalíciós párt feljelentést tesz a pártelnökválasztásba történt feltételezett beavatkozás miatt

A Lengyelország 2050 nevű kormánykoalíciós párt feljelentést tesz amiatt, hogy gyanúja szerint kívülről beleavatkoztak az internetes pártelnökválasztás minapi második fordulójába, amelyet emiatt érvénytelenítettek - közölte kedden a párt választmánya.
2026. 01. 14. 04:30
Megosztás:

Rekordpénz a számlákon, ezermilliárd forintról mond le a lakosság

Rekordokat dönt a folyószámlákon parkoló pénz, miközben a klasszikus megtakarítási formák sorvadnak. A számok első ránézésre megtakarítási bőséget mutatnak, ám a Blochamps Capital 5 pontos értékelése szerint ez inkább a magyar megtakarítási piac kettészakadását, a pénzügyi tudatosság komoly hiányát és döntések halogatását jelzi.
2026. 01. 14. 04:00
Megosztás:

A ZeCarb vezeti a szén-dioxid-leválasztási technológiák összehasonlítását a BS Energy braunschweigi biomassza erőművében

A ZeCarb által vezetett tanulmány az amin-eljárásra összpontosít – ez egy bevált, iparilag alkalmazott technológia (TRL 9), amely hatékonyan választja le a CO₂-t a biomassza-erőművek füstgázából.
2026. 01. 14. 03:30
Megosztás:

Horvát gazdasági miniszter: elsődleges érdek, hogy a szerbiai finomító működjön

Horvátország elsődleges érdeke, hogy a szerbiai finomító zavartalanul működjön, és hogy a Janaf horvát kőolajvezeték-üzemeltető vállalat minél nagyobb mennyiségű kőolajat szállítson, betöltve stabilizáló szerepét Horvátország és a térség energiabiztonságában - jelentette ki Ante Susnjar horvát gazdasági miniszter kedden, miután az éjszaka megindult a kőolajszállítás az Adria-kőolajvezetéken keresztül a pancsovai finomítóba.
2026. 01. 14. 03:00
Megosztás:

Ömlenek az új társasházi lakások a piacra, az árak viszont leparkoltak

Látványos fordulatot hozott a 2026-os év eleje a társasházi új lakások piacán: az ingatlan.com legfrissebb adatai szerint az elérhető lakáskínálat számottevően bővült. A vármegyeszékhelyeken 30 százalékkal több hirdetésből válogathatnak az érdeklődők, mint egy évvel korábban.
2026. 01. 14. 02:30
Megosztás:

A jövendőbeli nyugdíjasok elkezdtek félni Magyarországon

Jobban aggódnak a magyarok a nyugdíjas éveik miatt: erősödtek a hazai dolgozók körében a nyugdíjban töltött évekkel kapcsolatos aggodalmak, és minél fiatalabb valaki, annál kevésbé bízik abban, hogy kap majd állami időskori ellátást – állapítja meg a Pénztárszövetség friss, országos kutatása.
2026. 01. 14. 02:00
Megosztás:

Kellemetlen szerkezetben ért véget 2025 Magyarországon

Ma reggel a decemberi inflációs adatok érkeztek. A KSH közleménye szerint a fogyasztói árak havi szinten 0,1 százalékkal nőttek, az éves infláció pedig 3,3 százalékra lassult az novemberi 3,8 százalékról. Az adat minimálisan meghaladta az előzetes várakozásunkat és a konszenzust. A maginfláció éves csökkent az előző havi 4,1 százalékról 3,8 százalékra: itt is a bázishatás volt a meghatározó. 2025-ben átlagosan 4,4%-kal emelkedtek az árak az előző évhez képest.
2026. 01. 14. 01:30
Megosztás:

Ingatlanértékesítés utáni adózás 2026-ban – mennyit adót kell fizetni ingatlan eladásakor?

Az ingatlanértékesítések számának növekedésével párhuzamosan 2026-ban is kiemelt jelentősége van annak, hogy a magánszemélyek pontosan tisztában legyenek az ingatlan eladásából származó jövedelem adózásának szabályaival. A személyi jövedelemadó rendszerében ez az egyik legösszetettebb terület, ahol egyetlen hibás feltételezés is jelentős adókockázatot hordozhat.
2026. 01. 14. 01:00
Megosztás:

Megvan, mennyivel drágulnak a bankszámlák idén

A Központi Statisztikai Hivatal közzétette a 2025-ös éves inflációs adatot, vagyis a fogyasztói árak tavalyi emelkedésének mértékét. Ez egyben meghatározza a bankszámlák idei maximális díjemelési mértékét, továbbá két fontos állampapír idei évi kamatmértékét is. A lakossági bankszámláknál azonban van egy csavar a díjemeléssel kapcsolatban.
2026. 01. 14. 00:30
Megosztás:

Újraalakulása óta először lép fel a Kispál és a Borz a Művészetek Völgyében

A legendás zenekar mellett velünk lesz Geszti és a Budapest Bár is. Januárban sem alszik az ország legnagyobb összművészeti fesztiválja. A jelenleg hófödte Kapolcs, Taliándörögd, Vigántpetend hármas július 24. és augusztus 2. között nyári pezsgéssel és a legjobb magyar előadókkal vár mindenkit.
2026. 01. 13. 23:59
Megosztás:

Donald Trump amerikai elnök segítséget ígért az iráni tüntetőknek

Donald Trump amerikai elnök segítséget ígért kedden az Iránban tüntetőknek, és további tiltakozásra buzdította őket a kormányzati hatalom ellen.
2026. 01. 13. 23:30
Megosztás:

Ezért fontos most ellenőrizni a biztosítási szerződéseinket

Célszerű átnézni a biztosítási szerződéseket, hogy milyen jellegű, a téli időjárás okozta kockázatokat tartalmaznak - hívja fel a figyelmet a Magyar Biztosítók Szövetsége (Mabisz) keddi közleményében.
2026. 01. 13. 23:00
Megosztás:

Nőtt tavaly a Szlovákiában gyártott gépkocsik száma

Nőtt 2025-ben a Szlovákiában gyártott gépkocsik száma, éves szinten és elérte az 1 millió 70 ezret - derült ki a szlovák Autóipari Szövetség (ZAP) kedden közzétett adataiból.
2026. 01. 13. 22:30
Megosztás: