Peking politikai döntést hozott a gazdaság lassulásának megakadályozására

Kína a folyamatosságot és a stabilitást szem előtt tartó makro-gazdaságpolitikát fog folytatni a lassulás irányába ható "viszonylag nagy" nyomás leküzdésére - határozta el az ország legfelsőbb politikai vezetése csütörtökön.

Peking politikai döntést hozott a gazdaság lassulásának megakadályozására

A kommunista párt központi bizottságának politikai bizottsága Hszi Csin-ping elnök-főtitkár elnökletével arra a megállapításra jutott, hogy mindent meg kell tenni a gazdasági rendszerben rejlő kockázatok megakadályozására, illetve megoldásukra. Az ülésről kiadott közlemény hangsúlyozza, hogy az év első felében mért 7 százalékos gazdasági növekedés megfelelt a várakozásoknak, de nyilvánvalóvá vált, hogy a jövőbeni növekedési pályára álláshoz szükséges lendületet a hagyományos ösztönzőkkel nem lehet megteremteni.

 

A döntéshozók úgy vélték, a gazdaság strukturális átalakításának folytatása, vagyis az állami vállalatokat, az adórendszert és a pénzügyi ágazatot érintő reform mellett fel kell készülni vészhelyzetek esetére, a gyors cselekvésre. Kína folytatni kívánja proaktív fiskális politikáját, növeli az állami kiadásokat, csökkenti a vállalatok terheit, ösztönzi a magánberuházásokat, miközben óvatos monetáris politikáját rugalmasan alkalmazza. Mindeközben olyan "hatékony intézkedéseket" ígérnek, amelyek serkentik a fogyasztás folyamatos növekedését, a beruházásokat és az exportot.

 

A vezetés említést tett olyan, a gazdaságot időnként megterhelő tényezőkről, mint a jelentős tőzsdei ingadozások, valamint a határon túli bizonytalanságok hatása. A kínai politikusoknak még mindig gond a növekedés egyensúlyban tartása és a reform ezzel párhuzamos folytatása - jegyezte meg a beszámoló. A Hszinhua hírügynökség jelentésében felidézi, hogy Hszi Csin-ping a napokban azt hangoztatta: a kínai gazdaság általában véve jól működik, de vannak még olyan problémák, amelyek megoldásához mindenki részéről "bölcsességre és szilárd erőfeszítésekre" van szükség.

 

Elemzők szerint pozitív jelnek tekintendő, hogy az ipari termelés júniusban 6,8 százalékkal bővült, immár harmadik hónapja emelkedik. Az év második felére a várakozások szerint az ingatlan-beruházások, a lakáseladások növekedése révén ugyancsak magukhoz térnek. Kínában a tőzsdeindex legutóbb hétfőn 8 százalékot zuhant, míg az utóbbi hetekben rendkívül hullámzó volt; a piacot némileg megrendítő eladások csúcspontján a papírok értéke harmadával esett vissza. A makrogazdasági mutatók, a világpiaci kilátások a világ második legnagyobb gazdaságának egyértelmű lassulására utalnak több elemző szerint, akik megjegyzik: ha teljesül is a 7 százalékos éves bővülési terv, ez lesz az elmúlt negyedszázad legrosszabb kínai teljesítménye.  (MTI)

Vegyes mozgás az ázsiai tőzsdéken

Vegyesen zártak a vezető ázsiai börzék szerdán, és a térségben 8 órakor még nyitva tartó részvénypiacokon sem alakult ki biztos trend.
2021. 08. 25. 08:30
Megosztás:

Az olaj ára nagyot emelkedett, Kínában (állítólag) nincs új Covid fertőzés

A WTI a soron következő, októberi határidőre 66 dollárig emelkedett. A hírek szerint Kínában nem találtak új Covid fertőzést az elmúlt napokban, ami jót tett a piacnak, ráadásul az ázsiai országban kezd az élet teljesen visszatérni a korábbi kerékvágásba.
2021. 08. 24. 13:00
Megosztás:

Nőtt a kínai távközlési szektor bevétele

Jelentősen nőtt a kínai távközlési szektor bevétele az idei első hét hónapban - közölte a kínai ipari és informatikai minisztérium.
2021. 08. 23. 12:00
Megosztás:

Megszűnt a legnagyobb hongkongi tüntetéseket szervező szövetség

Bejelentette feloszlását vasárnap a legnagyobb hongkongi tüntetéseket megszervező jogvédő ernyőszervezet, a Civil Human Rights Front (CHRF) - jelentette internetes kiadásában a South China Morning Post (SCMP) című hongkongi lap.
2021. 08. 16. 08:00
Megosztás:

A kínai kikötő lezárás újabb gondokat okozhat

A világ harmadik legforgalmasabb kikötőjében, a Ningbo-Zhoushan-ban határozatlan időre lezárták egy egyik terminált.
2021. 08. 14. 00:05
Megosztás:

Gazdaság szabályozási tervet készített Kína

Kína kiadott egy ötéves gazdaság szabályozási tervet, ami a kulcsfontosságú iparágak szélesebb körű szabályozásának átfogó kereteként fog szolgálni.
2021. 08. 13. 22:00
Megosztás:

Gazdasági lassulást okoz a delta variáns

Ázsiában magukhoz tértek a piacok, hiszen Japánban a Nikkei 225 közel 0,6%-ot emelkedett, Kínában a Shanghai Composite index 0,2%-kal került feljebb, míg a Hang Seng index 0,3%-ot emelkedett.
2021. 08. 11. 14:00
Megosztás:

Egyre gyorsabban terjed a vírus Ázsiában

Ázsiában a piacok emelkednek, annak ellenére, hogy a vírus delta variánsának a terjedése egyre gyorsabb és egyre nagyobb aggodalmat okoz. A japán Nikkei 225 index 0,3%-kal emelkedik, a kínai Shanghai Composite index 0,4%-kal, illetve a Hang Seng index pedig 0,8%-kal kereskedik feljebb.
2021. 08. 10. 16:00
Megosztás:

Kialudt a láng, véget ért a nyári olimpia

A tokiói Olimpiai Stadionban rendezett vasárnapi záróünnepségen kialudt a láng, ezzel véget ért a XXXII. nyári olimpia a japán fővárosban.
2021. 08. 08. 21:00
Megosztás:

A japánok is úgy gondolják, hogy sikeresek vagyunk a járvánnyal szemben

Magyarország a harmadik a Nikkei japán gazdasági napilap listáján, amely a világ 120 országát rangsorolja aszerint, hogy hol mennyire sikeres a koronavírus-járvány kezelése.
2021. 08. 07. 21:00
Megosztás:

Új mélyponton a 10 éves kínai állampapír hozama

A 10 éves kínai állampapír hozama már hetedik hete megállás nélkül csökken, és tegnap újabb 52 hetes mélypontra esett.
2021. 08. 03. 15:00
Megosztás:

Tovább csökkent a kínai feldolgozóipar teljesítményének növekedése

Tovább mérséklődött a kínai feldolgozóipar teljesítményének növekedése júliusban, amikor az ország több részét megbénította a szélsőséges időjárás.
2021. 07. 31. 20:00
Megosztás:

Megijedt Kína a zuhanó árfolyamokat látva

A kínai vezetés megijedt a zuhanó árfolyamok láttán, és a piaci szabályozó elmondta a vezető bankároknak, hogy az eddig történt intézkedések nem a piac egészét érintő intézkedés sorozat részei, hanem csak az oktatásügyben akarnak rendet rakni.
2021. 07. 29. 15:00
Megosztás:

Kötelezővé teszik a nemzetbiztonsági oktatást egyes hongkongi egyetemeken

Kötelezővé teszik a hallgatók számára a nemzetbiztonsági oktatást legalább három, hongkongi egyetemen a szeptemberben kezdődő tanévtől - számolt be hétfőn este internetes kiadásában a South China Morning Post (SCMP) című hongkongi lap.
2021. 07. 27. 09:30
Megosztás:

Kínában szigorítják a magániskolák működését

A magánoktatás szigorítását célzó intézkedéseket jelentettek be Kínában, egyebek mellett a családokra nehezedő anyagi terhek mérséklésének érdekében.
2021. 07. 27. 06:30
Megosztás:

Kétoldalú együttműködési megállapodást írt alá az MNB és a Kínai Értékpapír-felügyeleti Hatóság

Kétoldalú együttműködési megállapodást írt alá a Kínai Értékpapír-felügyeleti Hatóság (CSRC) és a Magyar Nemzeti Bank (MNB) a két fél közötti információcsere és tudásmegosztás érdekében - közölte az MNB hétfőn az MTI-vel.
2021. 07. 26. 14:00
Megosztás:

Patthelyzetbe kerültek a kínai-amerikai kapcsolatok

Hszie Feng kínai külügyminiszter-helyettes szerint patthelyzetbe kerültek a kínai-amerikai kapcsolatok, elsősorban amiatt, mert egyes amerikaiak képzeletbeli ellenségként ábrázolják Kínát.
2021. 07. 26. 11:00
Megosztás:

1,5 milliárd dózis vakcinát adtak be Kínában

Már több mint 1,5 milliárd dózis koronavírus elleni vakcinát adtak be Kínában a lakosság körében - közölte a kínai egészségügyi hatóság pénteken.
2021. 07. 25. 06:00
Megosztás:

XTB iroda nyílik Dubajban

Miután a DFSA-tól 3a kategóriás engedélyt kapott, az XTB MENA Limited júliustól globális befektetési lehetőségeket kínál a közel-keleti és észak-afrikai ügyfelek számára.
2021. 07. 23. 06:30
Megosztás:

Rontotta a fejlődő ázsiai országok idei növekedési előrejelzését az ADB

Enyhén rontotta a fejlődő ázsiai és csendes-óceáni gazdaságok idei gazdasági növekedésére vonatkozó előrejelzését az Ázsiai Fejlesztési Bank (ADB), mivel a koronavírus-járvány újabb hulláma lassította néhány országban a fellendülést.
2021. 07. 21. 09:00
Megosztás: