10 éve repül Budapestre az Emirates

A légitársaság 1,5 millió utast és több mint 77 ezer tonna rakományt szállított egy évtized alatt a magyar főváros és a közel-keleti metropolisz között, hozzájárulva ezzel a magyar turizmus és kereskedelmi kapcsolatok bővüléséhez.

10 éve repül Budapestre az Emirates

10 éves évfordulóját ünnepli az Emirates, ennyi ideje kapcsolja össze Budapestet a világgal. A légitársaság 2014-ben indított először járatokat a magyar fővárosba, és azóta több mint 1,5 millió utast szállított.

A világ legnagyobb nemzetközi légitársasága naponta közlekedő járattal köti össze a magyar utasokat Dubajjal, amelyhez szélestörzsű Boeing 777-es repülőgépeit használja. Az Emirates kiterjedt, több mint 140 célállomásból álló hálózata számos továbbutazási lehetőséget kínál Ázsiába, a Közel-Keletre, Afrikába, Ausztráliába, valamint a Csendes- és az Indiai-óceán térségébe. A szélestörzsű repülőgépek kapacitásának és az Emirates folyamatos budapesti járatainak köszönhetően jelentősen megnőtt a nemzetközi látogatók száma is, akik felfedezhetik Magyarország páratlan szépségeit.

Horváth Gábor, az Emirates magyarországi Country Managere az évforduló kapcsán elmondta: “Rendkívül büszkék vagyunk arra, hogy 10 éve repülünk Magyarországra, és nap, mint nap bizonyíthatjuk, hogy a repülés lehet jobb. Hálásak vagyunk a több mint 1,5 millió utasnak, aki bennünket tüntetett ki bizalmával. Szeretnénk köszönetet mondani partnereinknek, elkötelezett munkatársainknak és a repülőtéri hatóságoknak, akik lehetővé tették számunkra, hogy elérjük ezt a mérföldkövet. Magyarország az Emirates hálózatának nagyon fontos része, mi pedig innovatív termékeinkkel, világszínvonalú szolgáltatásainkkal és kiterjedt globális hálózatunkkal az elkövetkező években is arra fogunk törekedni, hogy a legmagasabb utazási élményt nyújtsuk utasainknak.”

„Örömmel ünnepeljük ezt a mérföldkövet az Emirates légitársasággal, amely úttörő szerepet játszott abban, hogy Budapest és Magyarország kapcsolatait erősítse Dubajjal, a Közel-Kelettel, Ázsiával és Ausztráliával. Izgatottan várjuk, hogy a következő években és évtizedekben további mérföldköveket ünnepelhessünk együtt.” – Ritter Máté, a Budapest Airport járatfejlesztési vezetője.

Tíz év - tíz mérföldkő

Az Emirates magyarországi járatai továbbra is élénkítő hatással vannak az ország kereskedelmére, üzleti kapcsolataira és turizmusára. Az elmúlt évtizedben a légitársaság jelentős mérföldköveket ért el, ezek közül a tíz legfontosabb:  

1. 2014 óta több mint 1,5 millió utast szállított az Emirates Budapest és Dubaj között.

2. Közel 7000 oda-vissza járatot üzemeltetett, amelyek a jól megválasztott menetrendnek köszönhetően könnyedén összekapcsolták Budapestet a légitársaság kiterjedt globális hálózatával.

3. A járatot kezdetben az Airbus 330-as típus szolgálta ki, ám a nagy kereslet miatt 2015 decemberétől már a 360 férőhelyesBoeing 777-300ER típus közlekedik a Budapest-Dubaj útvonalon, amely elsőként kínált a magyar piacon First Class utaskabint a magyar fővárosból induló járaton.

4. Zökkenőmentes dubaji átszállással tett elérhetővé 80 ázsiai, afrikai és ausztrálázsiai célállomást, köztük a népszerű Maldív-szigeteket és Bangkokot.  

5. Több mint 77 ezer tonna árut szállított a két nagyváros között, egyszerű hozzáférést biztosítva a gazdasági szereplőknek új, nemzetközi exportpiacokhoz.

6. Az elmúlt évtizedben a főbb exportáruk közé a gyógyszerek, a romlandó élelmiszerek és az autóalkatrészek tartoztak, amelyeket a legfontosabb exportpiacokra, többek között az Egyesült Arab Emírségekbe, Indiába, Kínába, Ausztráliába és Szaúd-Arábiába szállítottak. A legjelentősebb importáruk a gépalkatrészek, az elektronika, a gyógyszerek, a bőráruk, valamint a friss gyümölcsök és zöldségek voltak.

7. Az Emirates-Group 296 magyar állampolgárt foglalkoztat, köztük 211 légiutas-kísérőt és 8 pilótát.

8. Több mint 80 ezer magyar állampolgár regisztrált az Emirates Skywards, az Emirates és a flydubai díjnyertes hűségprogramjába.

9. Összesen 12 magyar film érhető el a légitársaság díjnyertes fedélzeti szórakoztató rendszerén, az ice-on, amely több mint 6500 szórakoztató csatornát kínál az utasoknak.

10. 2014 óta működik az Emirates budapesti ügyfélkapcsolati központja, amely Dubaj után a légitársaság harmadik legnagyobb szolgáltató központja, és jelenleg több mint 100 munkavállalót foglalkoztat.

Jobban repülni a jövőbe

A légitársaság luxus felszereltsége, regionális ihletésű ínyenc konyhája és ikonikus, többnyelvű légiutas-kísérő személyzetének páratlan vendégszeretete tette az Emirates-et a világ egyik legelismertebb légitársaság márkájává.

Az Emirates híres a légiközlekedési újdonságok elsőként történő bevezetéséről. Versenyelőnyének megőrzése érdekében191 darab A380-as és Boeing 777-es repülőgép felújítását kezdte meg az iparág legnagyobb retrofit-programja keretében. A több milliárd dolláros beruházás során a légitársaság legújabb generációs termékeivel szereli fel repülőit, hogy még felejthetetlenebb utazási élményt nyújthasson. Az Emirates eddig 25 A380-as repülőgépet és 6 Boeing 777-est újított fel. Az első megújult Boeing 777-esek pedig már Genfbe, Brüsszelbe, Tokió Haneda repülőterére, Zürichbe és Rijádba repülnek.

A légitársasággal kapcsolatos további információk a weboldalán tekinthetők meg. Jegyfoglalás az emirates.com oldalon, az Emirates értékesítési irodájában vagy az utazási irodákon keresztül lehetséges.


Gyengült kedden a forint

Gyengült kedden a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon.
2026. 06. 23. 19:30
Megosztás:

Lezárult a tizedik BÉT Részvényfutam

Lezárult a tizedik BÉT Részvényfutam, a Budapesti Értéktőzsde és a Pénziránytű Alapítvány közös szervezésű tőzsdejátékán több mint 3000 játékos vett részt - közölte az alapítvány kedden az MTI-vel.
2026. 06. 23. 19:00
Megosztás:

Többségében estek a vezető tőzsdeindexek, erősödött a dollár

A vezető európai részvényindexek többsége veszteséggel zárta a keddi kereskedést, miközben csökkent az olaj, a földgáz és az arany ára, a dollár erősödött, az euró pedig egyéves mélypontra gyengült az amerikai devizával szemben.
2026. 06. 23. 18:30
Megosztás:

Kamatot vágott és erős üzeneteket küldött az MNB

6 százalékra csökkent az alapkamat. A várakozásoknak megfelelően 25 bázispontos kamatvágásról határozott a Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsa, így az alapkamat 6 százalékra, az overnight betéti kamat 5 százalékra, az overnight fedezett hitel kamata 7 százalékra csökkent. Nagyon erős üzeneteket küldött a jegybank. A megjelent közleményben a jegybank jelezte, hogy előretekintve a kedvező folyamatok fennmaradása esetén a Tanács - pozitív reálkamat fenntartása mellett - további kamatcsökkentésekre lát teret a nyár folyamán, melynek folytatásáról a szeptemberi inflációs jelentés alapján dönt.
2026. 06. 23. 18:00
Megosztás:

Kilőtt a kkv-k gazdasági bizalma

A magyarországi kkv-szektor következő egy évre vonatkozó várakozásait mérő K&H kkv bizalmi index – 4 év után – 2026 második negyedévében 21 százalékpontos, az eddigi legnagyobb ugrással visszatért a pozitív tartományba, így jelenleg 13 ponton áll. A korábban mért legnagyobb növekedés 18 pont volt, így az új kormány megválasztása rekord-optimizmust hozott a szektor számára.
2026. 06. 23. 17:00
Megosztás:

RESTART a természetvédelemben – Kisapátiban találkoznak a hazai zöldek

2026. július 3–5. között a Tapolca-közeli Szent György-hegy ad otthont a „RESTART a természetvédelemben” című háromnapos találkozónak, amely a hazai természetvédelem és kulturális élet meghatározó szereplőit hozza össze egy közös gondolkodásra. Az eseményre a 10 millió Fa vár mindenkit, aki szívesen részt venne a közös gondolkodásban, vagy csak élvezné a kulturális programokat.
2026. 06. 23. 16:30
Megosztás:

2025-ös céljainak túlteljesítése után Health³ néven új fenntarthatósági stratégiát indít az Opella

Az Opella, az olyan márkák mögött álló globális fogyasztói egészségügyi vállalat, mint az Algoflex®, a Magne B6® és a No-Spa®, elindítja a Health³-at – egy új fenntarthatósági programot, amely új megközelítést jelent a vállalat környezeti, társadalmi és üzleti felelősségvállalásával kapcsolatban. A Health³ az Opella eddigi legambiciózusabb fenntarthatósági elkötelezettségét jelenti, amely három egymással összefüggő pillér multiplikatív hatásán alapszik: Healthy Planet × Healthy People × Healthy Business – Health³ (Egészséges bolygó × Egészséges emberek × Egészséges vállalkozás).
2026. 06. 23. 15:30
Megosztás:

Miért fontos a blogolás 2026-ban is?

Sokan felteszik manapság a kérdést, hogy van-e még értelme blogolni? Hiszen ott vannak a rövid videók, a közösségi média, a hirdetések, és most már az AI is pillanatok alatt képes szöveget generálni. Elsőre úgy tűnhet, hogy a blogolás régi eszköz, pedig valójában 2026-ban is nagyon fontos része lehet egy vállalkozás online jelenlétének. A lényeg abban van, hogy ma már nem elég csak kirakni valamit a weboldalra. A jó blogcikknek választ kell adnia valódi kérdésekre, segítenie kell az olvasót, és közben erősítenie kell a vállalkozás szakmai hitelességét is.
2026. 06. 23. 15:00
Megosztás:

Tízezer fogyatékos fiatal tűnik el az iskola után – de van egy módszer, ami esélyt ad nekik az önálló felnőtt életre

Itthon már bizonyított a Salva Vita Alapítvány ifjúsági háza, most európai szinten is elterjesztenék a sikeres magyar modellt.
2026. 06. 23. 14:30
Megosztás:

Döntött a védett üzemanyagár kivezetéséről a parlament

Elfogadta a védett üzemanyagár kivezetéséről szóló törvényt kedden az Országgyűlés.
2026. 06. 23. 14:00
Megosztás:

Az olasz kormány engedélyezte a munkaidő csökkentését

A római kormány a rendkívüli hőség miatt engedélyezte, hogy bizonyos gazdasági és termelési ágazatokban csökkentsék vagy ideiglenesen felfüggesszék a munkavégzést, miközben tizenöt városban a legmagasabb hőségriasztást lépett életbe kedden.
2026. 06. 23. 13:30
Megosztás:

Távozik Keir Starmer brit miniszterelnök

Távozik a kormányzó brit Munkáspárt éléről Keir Starmer miniszterelnök, akinek így kormányfői megbízatása is véget ér.
2026. 06. 23. 13:00
Megosztás:

A Nescafé kávébeszerzésének már több mint fele származik regeneratív mezőgazdaságból

Újabb fontos mérföldkőhöz érkezett a Nescafé globális fenntarthatósági programja: a vállalat 2025-ben zöldkávéjának 53 százalékát regeneratív mezőgazdasági gyakorlatokat alkalmazó gazdálkodóktól szerezte be. A klímaváltozás hatásainak mérséklését és a mezőgazdasági termelés hosszú távú fenntarthatóságát célzó módszerek egyre nagyobb szerepet kapnak a világ egyik legismertebb kávémárkájának ellátási láncában.
2026. 06. 23. 12:30
Megosztás:

További két új CAF-villamos állt forgalomba a fővárosban

Újabb CAF-villamosokkal gyarapodott a budapesti járműflotta: a műszaki vizsgálatok, valamint az előírt próbafutások teljesítését követően forgalomba állt a 36. és a 37. szerelvény - közölte a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) kedden az MTI-vel.
2026. 06. 23. 12:00
Megosztás:

Miért figyel a BlackRock az Aptosra? Új szintre léphet a tokenizáció

A tokenizált valós eszközök piaca már nem pusztán arról szól, hogy részvényeket, kötvényeket vagy alapokat lehet-e blokkláncra vinni. A BlackRockhoz hasonló intézmények egyre inkább azt vizsgálják, mely hálózatok képesek folyamatosan, kiszámíthatóan és nagy volumenben kiszolgálni a valódi pénzügyi piacokat. Az Aptos ezen a területen egyre látványosabban tör előre.
2026. 06. 23. 11:30
Megosztás:

Késve tette közzé rendkívüli tájékoztatását a Mol, a jegybank megbírságolta

A rendkívüli tájékoztatási kötelezettség megsértése miatt 43 millió forint felügyeleti bírságot szabott ki a Mol Nyrt.-re a jegybank.
2026. 06. 23. 11:00
Megosztás:

170 millió dollárnyi USDT áramlott a Binance-re – nagyobb piaci mozgás jöhet?

Mintegy 170 millió dollárnyi nettó USDT-beáramlást regisztráltak 24 óra alatt a Binance-en. A jelentős stabilcoinmozgás növekvő, azonnal felhasználható kereskedési likviditásra utalhat, önmagában azonban még nem jelenti azt, hogy a befektetők tömeges kriptovásárlásra készülnek.
2026. 06. 23. 10:30
Megosztás:

Egyre tovább keresgélnek a vevők az ingatlanpiacon

A dél-pesti ingatlanpiacot is elérte a lassulás: miközben az érdeklődők száma alig változott, az adásvételek száma határozottan csökkent, az eladóknak pedig növekvő alkukkal és hosszabb értékesítési idővel kell számolniuk. A szakértő szerint a következő hónapokban további áresés várható.
2026. 06. 23. 10:00
Megosztás:

A tengerentúlon emelkedtek, Európában csökkentek a hozamok

A tengerentúlon erősödtek az elmúlt heti Fed ülést követően a kamatemelési várakozások. Ennek hatására emelkedtek a hosszú hozamok; a 10 éves papír hozama 6 bázispontot emelkedett.
2026. 06. 23. 09:30
Megosztás:

Vegyesen zártak a tengerentúli tőzsdék; gyengélkedtek a tech szektor részvényei

Hétfőn az S&P 500 és a Nasdaq csökkenéssel zárt, amit elsősorban a megacap technológiai részvények – köztük az Alphabet – esése húzott lefelé, miközben a befektetők az amerikai–iráni tárgyalások fejleményeit értékelték. A Dow index emelkedéssel zárt, amit főként az egészségügyi és ipari szektor teljesítménye támogatott.
2026. 06. 23. 09:00
Megosztás: