2 új szolgáltatással bővül az Uber kínálata Budapesten

A mai napon két új szolgáltatással bővíti kínálatát az Uber Budapesten, megérkezett az Uber Green és az Uber Comfort. Az új kategóriák nagyobb választási lehetőséget kínálnak az utasok számára, ötvözve az utazás még nagyobb kényelmét és a fenntartható mobilitás iránti növekvő elkötelezettséget.

2 új szolgáltatással bővül az Uber kínálata Budapesten

Uber Green: Fenntarthatóbb utazás, mostantól már a Margitszigeten is

Az Uber Green szolgáltatásnak köszönhetően az utasok mostantól környezettudatosabb módon utazhatnak a Margitsziget területén, hozzájárulva egy tisztább városi környezet megteremtéséhez.  

Ez a szolgáltatás egyúttal jelentős előrelépést is jelent a városi hozzáférhetőség terén: az Uber platformján közlekedő elektromos járművek számára engedélyezett a behajtás a Margitszigetre, Budapest egyik legnépszerűbb rekreációs területére, ahol az autós forgalom egyébként szigorúan korlátozott.

A szolgáltatás kizárólag hibrid és teljesen elektromos járművekkel érhető el, hozzájárulva egy tisztább városi környezet megteremtéséhez.

Az Uber Green budapesti bevezetése része annak az Uber által képviselt átfogó víziónak, amely célul tűzte ki a zöldebb mobilitási megoldások támogatását a közép- és kelet-európai régióban, ösztönözve az elektromos járművek elterjedését és fejlesztését.

„Budapest, akárcsak sok más nagy európai város, komoly légszennyezési kihívásokkal néz szembe, amelyek veszélyeztetik a közegészséget és az életminőséget. Ha nem történik határozott fellépés a tisztább közlekedés megoldásának érdekében, a város nemcsak környezeti károkat szenvedhet el, hanem jelentős pénzügyi szankcióknak is kiteheti magát az EU előírásai alapján.

Az Uber Green elindításával célunk, hogy a zöld mobilitást több ember számára tegyük elérhetővé, és egy tisztább, egészségesebb jövőt biztosítsunk Budapest számára.” - mondta Kardos Eszter, az Uber magyarországi vezetője.

Uber Comfort: Prémium élmény minden úton

Az Uber Comfort olyan új utazási élményt kínál a budapesti utasok számára, amely ötvözi a magas minőségű járműveket, a tapasztalt sofőröket és a személyre szabható utazási élményt. Az Uber Comfort az utasokat kiválóan értékelt, nagy tapasztalattal rendelkező sofőrökkel párosítja, akik normál járművek esetében öt évnél, prémium modelleknél hét évnél fiatalabb autókkal közlekednek.

Minden Uber Comfort jármű extra, tágasabb lábteret biztosít, garantálva ezzel a még kényelmesebb utazási élményt.

Az utasok az út megkezdése előtt az alkalmazásban testre szabhatják preferenciáikat is: beállíthatják a kívánt hőmérsékletet, választhatják a csendes vagy beszélgetős utazást, így valódi, személyre szabott élményben részesülhetnek.

Az Uber Comfort extra kényelmet és egyéni igényekhez igazítható élményt kínál prémium kategóriában. Budapesten - a fix tarifával szabályozott piac miatt - az utasok mindezt ugyanannyiért élvezhetik, mint az Uber Taxi szolgáltatást. Mindezek mellett az Uber alkalmazás jól ismert előnyei - az átlátható árazás, az egyszerű fizetési lehetőségek és a teljes körű biztonsági megoldások - továbbra is biztosítottak.

“Biztos vagyok abban, hogy az Uber Comfort szolgáltatás a budapesti utasok számára is motiváló lesz, hiszen mostantól a standard út áráért egy nagyobb lábterű, még több kényelmet biztosító autóval utazhatnak mindezt egy kiemelkedő értékelésű sofőrrel. Azáltal, hogy az Uber alkalmazásban az utasok olyan személyes preferenciákat is megadhatnak, mint a kívánt a hőmérséklet, illetve a csendes vagy beszélgető utazás, a taxizás a lehető legszemélyesebb élménnyé válik.” mondta Reich Ádám, az F Mobilitás Kft., az Uber magyarországi partnercégének ügyvezető igazgatója.

Új fejezet nyílik a budapesti városi mobilitásban

„Nagy örömmel jelentjük be, hogy az Uber Green és az Uber Comfort is elérhetővé válik Budapesten. Ezek az új szolgáltatások tükrözik az Uber azon elkötelezettségét, hogy megfeleljünk felhasználóink változó igényeinek - zöldebb alternatívákat és kényelmesebb, személyre szabottabb utazási élményeket kínálva számukra,” - mondta Kardos Eszter, az Uber magyarországi vezetője.

„Ezzel a bevezetéssel tovább erősítjük elkötelezettségünket a fenntartható mobilitás előmozdítása iránt Közép- és Kelet-Európa szerte.”

A legtöbb városban az Uber Green és az Uber Comfort szolgáltatások prémium áron érhetők el – Budapesten azonban, ahol a taxi szolgáltatások fix árképzés szerint működnek, az utasok ugyanazon az áron élvezhetik ezeket a magasabb színvonalú élményeket, mint egy standard Uber Taxi út esetében. Ez is egy újabb példája annak, hogyan teszi az Uber a magasabb szintű mobilitást mindenki számára elérhetővé, kompromisszumok nélkül.

Feltöltő kártyás mobilt használsz? Nézd meg jól, mert jobban járhatsz előfizetőssel

A feltöltőkártyás ügyfelek 22 százalékának mobilköltése eléri azt a szintet, amelynél már érdemes lehet egy kényelmesebb, havidíjas előfizetésre váltani – világít rá a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) friss elemzése. A tanulmány rámutat arra is, hogy a feltöltőkártyát használók még ma is viszonylag széles körben rendelkeznek hagyományos mobilkészülékkel.
2026. 02. 23. 14:00
Megosztás:

Saját tulajdon, stabil működés, erősebb vidék – 3 milliárd forintos keretösszegű Szolgáltatóipar-fejlesztési Program indul

A magyar kkv-k megerősítése érdekében a kormány arról döntött, hogy 2026 februárjában elindítja a 3 milliárd forintos keretösszegű Szolgáltatóipar-fejlesztési Programot (SZFP).
2026. 02. 23. 13:30
Megosztás:

Vitalik Buterin: az AI mentheti meg a DAO-kat? Új javaslat az Ethereum társalapítójától

Mesterséges intelligencia szavazna helyettünk a decentralizált szervezetekben? Vitalik Buterin szerint az AI-alapú személyes asszisztensek forradalmasíthatják a DAO-k (decentralizált autonóm szervezetek) működését, csökkentve az alacsony részvételt és a hatalmi koncentrációt. Az Ethereum társalapítója úgy véli: a jövő decentralizált irányítása nemcsak blokkláncra, hanem intelligens algoritmusokra is épülhet.
2026. 02. 23. 13:00
Megosztás:

0,3 százalékra lassult az OECD-országok gazdasági növekedése év végén

A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) tagországainak GDP-je 0,3 százalékkal nőtt átlagosan a tavalyi negyedik negyedévben, ami lassulás a harmadik negyedévi 0,4 százalékos bővüléshez képest - áll a párizsi székhelyű szervezet honlapján.
2026. 02. 23. 12:30
Megosztás:

Fontos határidő közeleg: hétvégéig rendezni kell a köteleződíjat!

Március 1-je nem csupán a lakásbiztosítási kampány kezdetét jelenti, de sokakat érintő szigorú határidő a gépjármű-tulajdonosok számára is: annak a mintegy 70 ezer gépjármű-tulajdonosnak, akik az év végi kampányban, január elsejével kötöttek új kötelező gépjármű-felelősségbiztosítást (kgfb), legkésőbb vasárnap éjfélig kell rendezniük esedékes díjrészletüket – figyelmeztet a Független Biztosítási Alkuszok Magyarországi Szövetsége (FBAMSZ).
2026. 02. 23. 12:00
Megosztás:

Arany, fegyverek és kripto: így fest jelenleg Arthur Hayes portfóliója

Kemény eszközök, geopolitikai feszültségek és kriptovaluták egy csomagban. Arthur Hayes legfrissebb portfólió-megosztása ismét rávilágít arra, hogy a korábbi BitMEX-vezér továbbra is a makrogazdasági viharokra készül. A befektetési mixben egyszerre kap helyet a fizikai arany, a nyersanyag-kitermelés, a hadiipar és a vezető digitális eszközök – köztük a Bitcoin és a Hyperliquid ökoszisztéma tokenje, a HYPE.
2026. 02. 23. 11:00
Megosztás:

A magyarok egyre több pénzt „felejtenek” a folyószámláikon: közel 13 000 milliárd forint duzzad a lakossági számlákon

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) február 18-án közzétett legfrissebb statisztikái szerint a magyar háztartások folyószámlabetét-állománya 2025 negyedik negyedévében elérte a 12 ezer 940 milliárd forintot. A money.hu friss elemzése rávilágít, hogy a lakosság jelentős része számottevő pénztől eshet el azzal, hogy kamatozás nélküli folyószámlán hagyja el nem költött megtakarítását.
2026. 02. 23. 10:30
Megosztás:

NAV: A kockázatelemzés és mesterséges intelligencia támogatta kiválasztásra épülnek a 2026-os ellenőrzések

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal 2026-ban tovább növeli a kockázatelemzésen alapuló, célzott ellenőrzések arányát. A csalárd adózók gyors kiszűrését mesterséges intelligencia alapú elemzési modellek is segítik - tájékoztatta Vágujhelyi Ferenc, a NAV elnöke az MTI-t a hivatal most publikált 2026-os ellenőrzési terve kapcsán.
2026. 02. 23. 10:00
Megosztás:

Ilyen is régen volt a személyi kölcsönöknél: minden banknál elérhető egy számjegyű kamat

Az elmúlt hetek kamatcsökkentései nyomán minden bank kínálatában megjelentek a tíz százalék alatti kamattal igényelhető személyi kölcsönök – hívja fel a figyelmet Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője. A nagy kérdés most már az – teszi hozzá –, hogy a 9 százalék alatti kamatok mikor jelennek meg a piacon.
2026. 02. 23. 09:30
Megosztás:

A 3D lézerszkennelés forradalmasítja az építőipart

Az építőipar gyors tempójú fejlődése új technikákat hozott az életünkbe, amelyek átalakítják a megszokott eljárásokat. Az egyik ilyen innováció a 3D lézerszkennelés, amely új távlatokat nyit azok számára, akik építészettel foglalkoznak. Ha még nem gondoltál arra, hogy ennek a módszernek mennyire döntő szerepe lehet az épületek tervezésében és fenntartásában, itt az ideje elgondolkodni rajta.
2026. 02. 23. 09:00
Megosztás:

A jelentős számú makrogazdasági hír ellenére pénteken sem mozdultak érdemben a kötvényhozamok, a forint 380 fölé került az euróval szemben

A múlt heti fontos adatok és események és az éleződő USA-Irán feszültség ellenére sem került sor jelentős mozgásokra a fejlett gazdaságok kötvény- és devizapiacain – sem pénteken, sem a múlt hét egészében.
2026. 02. 23. 08:30
Megosztás:

Nem hatotta meg a tengerentúli piacokat a gyenge GDP, a magas inflációs adat és a legfelsőbb bíróság elutasító döntése Trump vámjairól

Átmeneti ingadozás után végül az amerikai részvényindexek is pluszban zártak pénteken, az államkötvények hozamai pedig emelkedtek.
2026. 02. 23. 08:00
Megosztás:

Miért fogadják el a HUF online játékok a kriptós fizetéseket?

2026 elején már nehéz úgy beszélni az online fizetésekről Magyarországon, hogy a kriptovaluták ne kerüljenek szóba. A Bitcoin árfolyama tavaly ősszel új történelmi csúcs közelébe emelkedett, és bár azóta korrigált, a digitális eszközök iránti érdeklődés nem csökkent.
2026. 02. 23. 07:45
Megosztás:

Rekordszinten zártak a nyugat-európai piacok

Az európai STOXX 600 index pénteken rekordszinten zárt – annak ellenére, hogy az Egyesült Államok Legfelsőbb Bírósága hatályon kívül helyező ítéletet hozott a Donald Trump elnök által tavaly áprilisban bevezetett átfogó vámtarifákról. A páneurópai STOXX 600 0,8%-os emelkedéssel, új csúcson zárt, de rekordszinten fejezte be a kereskedést a CAC40 és a FTSE100 is.
2026. 02. 23. 07:30
Megosztás:

Ezermilliárdos tét a magyar energiaátmenetben

A hazai energiaátmenet helyzetéről, a megvalósítás és szabályozások enyhítésében rejlő kockázatokról tartott sajtótájékoztatót a Magyar Természetvédők Szövetsége (MTVSZ) és a Regionális Energiagazdasági Kutatóközpont (REKK) szerda délelőtt Budapesten. Az eseményen elhangzott, hogy a következő hónapokban dől el, Magyarország hozzáfér-e az energiaátmenethez rendelt uniós források érdemi részéhez, és ezekből mennyi jut ténylegesen a háztartásokra, illetve a közintézményekre. A két szervezet szerint a késlekedés már most is jelentősen visszaveti a hazai energetikai korszerűsítéseket, miközben a legnagyobb hátrányt éppen azok a családok szenvedik el, melyeknek a magas rezsiköltség egyébként is a legfőbb terhet jelenti.
2026. 02. 23. 06:00
Megosztás:

Grönland nem periféria és nem hadszíntér, hanem a globális stabilitás lakmuszpapírja

Az Északi-sarkvidék ma már nem a „béke szigete”, hanem a nagyhatalmi versengés egyik legérzékenyebb frontvonala – mindeközben a régió a Föld leggyorsabban melegedő térsége. Grönland jégtakarójának olvadása a globális tengerszint-emelkedés ötödéért felel, az arktiszi együttműködés alapját adó Északi-sarkvidéki Tanács pedig 2022-ben, az ukrajnai háború kitörésével megingott, és azóta csak romlik a helyzet. Papp Zsanett Gréta klíma- és energiapolitikai elemző, az European Geosciences Union szakpolitikai munkacsoport-vezetője február elején részt vett a tromsøi Arctic Frontiers konferencián. Cikkében személyes grönlandi tapasztalataira is támaszkodva elemzi, miért nem csupán a régió biztonságpolitikai eszkalációjára, hanem helyi társadalom és infrastruktúra, valamint a tudományos együttműködések stabilizálására lenne szükség az Arktiszon.
2026. 02. 23. 05:00
Megosztás:

Minél több dolgozó kap bónuszt, annál jobb egy vállalat teljesítménye

Mérhetően jobb teljesítményt nyújt az a vállalat, ahol a dolgozói kör nagyobb aránya részesül pluszjuttatásban – derül a Budapesti Corvinus Egyetem friss kutatásából.
2026. 02. 23. 04:00
Megosztás:

600 új munkahelyet hoz létre a Master Good Kft. újabb óriásberuházása Kisvárdán

A Master Good Kft. baromfifeldolgozó vállalat 72 milliárd forint értékű beruházással kétszeresére bővíti a kapacitását Kisvárdán, amelynek nyomán hatszáz új munkahely jön majd létre - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken a városban.
2026. 02. 23. 03:00
Megosztás:

Kriptózuhanás után: vételi lehetőség a Solana 67%-os esése?

A teljes kriptopiac kapitalizációja 2024 végén még 4,4 ezermilliárd dolláron tetőzött, azóta azonban mintegy 45%-kal 2,4 ezermilliárd dollár környékére esett vissza. A lejtmenet az elmúlt hónapokban felgyorsult, és gyakorlatilag egyetlen nagyobb token sem kerülte el az eladói hullámot – még azok sem, amelyek mögött valós technológiai felhasználás áll.
2026. 02. 23. 02:00
Megosztás:

Változik a húsvét dátuma! Itt a magyarázat, hogy miért

Minden évben izgatottan várjuk a húsvéti ünnepeket – de sokakat meglep, hogy a húsvét nem esik mindig ugyanarra a napra. Egy évben március vége, máskor április közepe felé tartunk a naptárral, amikor elérkezik húsvétvasárnap. De vajon miért mozog évről évre ez a dátum? És mikorra esik 2026-ban? Ebben a cikkben mindezt érthetően elmagyarázzuk.
2026. 02. 23. 01:30
Megosztás: