500 új munkahely országszerte

Az Árukereső.hu és a Pannon-Work Zrt. együttműködésének köszönhetően 500 új munkahely létesülhet Magyarországon.

November 2-án, Office plusz néven indult el a két cég együttműködése, melynek célja, hogy az Árukereső.hu partnerboltjainál karácsony előtt jelentkező munkaerőhiányt a Pannon-Work kölcsönzött munkavállalóival pótolják. Az Office plusz sikerének a garanciája, hogy a szolgáltatást kimondottan a webáruházak és online szolgáltatók igényei alapján fejlesztették ki.

 

Várhatóan idén is hihetetlenül megnő a webáruházak forgalma karácsony előtt. Ilyenkor az amúgy jellemzően kis személyzettel működő internetes boltok alig tudják kiszolgálni a vevőket, annak ellenére, hogy éves bevételük jelentős része ilyenkor folyik be. A legtöbb kis- és középvállalkozás nem engedheti meg magának, hogy felvegyen számos alkalmazottat ilyenkor, de mostantól az Árukereső.hu és a Pannon-Work közös új szolgáltatása megfelelően képzett, azonnal bevethető, munkára kész dolgozókat biztosít a cégeknek.


A legtöbb cég csak a minimálisan szükséges személyzettel dolgozik, majd gyakran nem tud megbirkózni a váratlanul megnövekedett munkamennyiséggel. Ilyenkor több alkalmazottat felvenni igen kockázatos, ám senki nem engedheti meg magának, hogy az elégtelen munkakapacitása miatt bevételtől essen el.


A cégek változatos alkalmazási igényei és a munkaerőpiac jelenlegi helyzete mellett a „specializált alkalmazás” nem csak kulcsfontosságú, de elengedhetetlen is a növekedéshez és a sikeréhez. Az Office plusz egy teljes HR szolgáltatás nyújtó, képzett és folyamatosan rendelkezésre álló csapatot biztosít az Árukereső.hu partnereinek. A program diákoknak és felnőtt munkavállalóknak egyaránt új munkalehetőséget teremt.


Az e-kereskedelem fejlődésének kulcsa, hogy a vevő mindig megfelelő kiszolgálást kapjon. A későn felvett rendelések, a lassú átfutás, a csúszó teljesítések és kiszállítások gyakran hatalmas csalódást okoznak a vevőnek, amikor januárban kapja meg a karácsonyi ajándéknak szánt termékeket. A gyors és pontos internetes kereskedelmi gyakorlat kiemelkedően fontos a webáruházaknak, hogy ilyenkor se veszítsenek megrendeléseket, ügyfeleket.

Jelentős gyógyszerfejlesztési program zárult a Pécsi Tudományegyetemen

Szabadalmi bejelentések és publikációk mellett új terápiás eljárások kifejlesztését szolgáló eredményeket is hozott a Pécsi Tudományegyetem (PTE) vezetésével négy éven át zajló gyógyszerfejlesztési program - tájékoztatta a baranyai felsőoktatási intézmény kedden az MTI-t. Az 1,2 milliárd forintból végrehajtott programban több mint száz kutató vett részt.
2026. 01. 28. 03:30
Megosztás:

Új csúcsot ért el a panellakások népszerűsége - mi történt a panelek piacán az elmúlt hónapokban?

Habár az elmúlt években általánosan jellemző volt a panellakások iránti masszív kereslet, azonban ez az elmúlt hónapokban talán még inkább fokozódott méreteik és áraik miatt. Olyannyira megnőtt irántuk az igény, hogy egyre inkább megközelítették a téglaépítésű lakások árát.
2026. 01. 28. 03:00
Megosztás:

A magyar és a szerb nyugdíjrendszer összehasonlítása

Magyar vs. szerb nyugdíjrendszer: szabályok, jogosultságok és a „matek” a háttérben. Az alábbi összehasonlítás kifejezetten megbízható, elsődleges forrásokra (jogszabályok, hivatalos intézményi tájékoztatók, nemzetközi szervezetek elemzései) támaszkodik. A cél az, hogy érthetően, mégis szakmailag pontosan lásd: milyen feltételekkel lehet nyugdíjat szerezni Magyarországon és Szerbiában, és miben más a két rendszer logikája.
2026. 01. 28. 02:00
Megosztás:

Nyomás az ALDI-ba, ha szereted a csokoládét!

Az ALDI ismét árcsökkentéssel segíti a magyar vásárlókat: a kakaó világpiaci árának csökkenése lehetővé tette, hogy az áruházlánc kedvezőbb beszerzési feltételeket érjen el, és – megszokott, következetes gyakorlatához híven – ezt az előnyt most is továbbadta a fogyasztóknak.
2026. 01. 28. 01:30
Megosztás:

Nyugdíj melletti munka Magyarországon: választás vagy kényszer?

A magyar nyugdíjasok helyzete az elmúlt években egyre összetettebbé vált: sokan már nemcsak pihenésre, hanem plusz munkára is kényszerülnek a megélhetés biztosításához. A nyugdíj melletti munkavállalás ma egyszerre jelenthet lehetőséget és anyagi szükségszerűséget. Elemzésünk bemutatja, hányan dolgoznak nyugdíj mellett, miért terjed ez a jelenség, és milyen társadalmi következményekkel jár.
2026. 01. 28. 01:00
Megosztás:

Hat őshonos állattartó telepet korszerűsít a Kiskunsági Nemzeti Park

Mintegy 2,4 milliárd forint európai uniós támogatást költ a Kiskunsági Nemzeti Park hat őshonos állattartó telep korszerűsítésére, továbbá eszköz- és gépbeszerzésére - közölte a park igazgatósága az MTI-vel.
2026. 01. 28. 00:30
Megosztás:

Száz új munkahelyet hoz létre a Körber Hungária 14,5 milliárd forintos beruházási programja Pécsen

A Körber Hungária átfogó beruházási programot hajt végre 14,5 milliárd forint értékben Pécsen, többek között egy magas hozzáadott értékű szolgáltató központot és száz új munkahelyet hozva létre - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden a helyszínen.
2026. 01. 27. 23:30
Megosztás:

Donald Trump forradalmi változásokat hozott a világban

Donald Trump első éve forradalmi változásokat hozott a világban, ami alapvetően változtatta meg a nemzetközi szabályozáson alapuló, ENSZ központú liberális rendszert - hangzott el a Magyar Külügyi Intézet (MKI) panelbeszélgetésén kedden Budapesten.
2026. 01. 27. 23:00
Megosztás:

Békés vármegye két báromfitelepén is megjelent a madárinfluenza

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) laboratóriuma Békés megyében két báromfitelepen magas patogenitású madárinfluenza vírus jelenlétét igazolta, az érintett állományok felszámolása folyamatban van - tájékoztatta a hivatal kedden az MTI-t.
2026. 01. 27. 22:30
Megosztás:

Ezeket a biztonsági jeleket mindenkinek érdemes ismerni

A biztonsági jelzések nem csupán ipari környezetben, hanem a mindennapokban is életmentőek lehetnek. Ezek a szimbólumok gyors és egyértelmű információt adnak veszélyekről, teendőkről vagy menekülési útvonalakról. Ha nem ismerjük fel őket, komoly kockázatnak tesszük ki magunkat és másokat.
2026. 01. 27. 21:30
Megosztás:

Kedden erősödött a forint az euróval és a dollárral szemben

A forint erősödött kedden az euróval és a dollárral szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon, a svájci frank ellenében viszont árfolyama szinte nem változott.
2026. 01. 27. 20:00
Megosztás:

Pozitív zárás az európai tőzsdéken

A vezető európai részvényindexek többsége emelkedéssel zárta a keddi kereskedést, Frankfurt kivételével.
2026. 01. 27. 19:30
Megosztás:

Kína: Japánnak nincs joga nyilatkozni Tajvan kérdésében

Japánnak sem történelmi, sem jogi alapon nincs joga megjegyzéseket tenni Tajvan kérdésében – jelentette ki kedden a kínai külügyminisztérium szóvivője.
2026. 01. 27. 19:00
Megosztás:

Pánikhangulat a kriptopiacon: Rekordmértékű, 1,73 milliárd dolláros tőkekivonás sújtotta a digitális eszközöket

A kriptopiac ismét nyomás alá került: a befektetők egyetlen hét alatt több mint 1,7 milliárd dollárt vontak ki a digitális eszközökből. A legnagyobb vesztes a Bitcoin lett, de az Ethereum és az XRP is jelentős kiáramlást szenvedett el. Eközben néhány altcoin – köztük a Solana – továbbra is vonzza a kockázatvállaló tőkét. Vajon csak átmeneti korrekcióról van szó, vagy újabb medvepiac bontakozik ki?
2026. 01. 27. 18:30
Megosztás:

Magyarország 2026 – a stagnálásból való fordulat, de nyitott kockázatokkal

A magyar gazdaság 2026-ban a hároméves stagnálást követően várhatóan visszatér a növekedéshez. A GDP ütemének várható gyorsulását azonban elsősorban átmeneti tényezők – az előválasztási fiskális ösztönzők, az alacsony infláció rövid időszaka és az új ipari kapacitások fokozatos beindulása – hajtják. Tehát nem a fundamentumok átfogó javulásáról van szó, hanem egy törékeny fordulatról, amely fenntarthatóságát már az év második felében próbára teszi.
2026. 01. 27. 17:30
Megosztás:

XRP és arany a pénzügyi rendszer új hajnalán – Közeleg a globális pénzügyi újraindítás?

Egyre több gazdasági elemző szerint a világ a pénzügyi rendszer radikális átalakulása felé halad. A Black Swan Capital alapítója, Versan Aljarrah szerint már láthatóak az átalakulás jelei – és két eszköz játszhat kulcsszerepet ebben a történelmi fordulatban: az arany és az XRP. De mi áll a háttérben, és miért most válik mindez különösen fontossá?
2026. 01. 27. 17:00
Megosztás:

A növekedés rejtett akadálya: amikor az ingatlan már nem követi a vállalkozást

Egy vállalkozás növekedése kívülről sikertörténetnek tűnik. Több megrendelés, nagyobb csapat, bővülő tevékenység. Belülről azonban gyakran egészen más képet mutat: egyre szűkösebb terek, kompromisszumos megoldások, ideiglenes átalakítások és egyre több „majd később megoldjuk” típusú döntés. Sok cégvezető csak akkor szembesül a problémával, amikor a telephely már nem kiszolgálja, hanem akadályozza a működést. Pedig a növekedés egyik legkritikusabb – és gyakran alulértékelt – tényezője éppen az ingatlan. Nem az számít, hogy hol működik ma a vállalkozás, hanem az, hogy hol tud működni holnap is.
2026. 01. 27. 16:30
Megosztás:

NAK: a megkárosított gazdák segítséget kapnak

Az állam méltányossági alapú rendkívüli kárrendezést nyújt azoknak a termelőknek, akiknek a BÁSZNA Gabona Zrt. nem fizetett. A kérelmek elbírálásáért a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) felel - közölte NAK és a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége (MAGOSZ) kedden sajtóközleményben.
2026. 01. 27. 16:00
Megosztás:

Megjelent az Otthontámogatásról szóló rendeletmódosítás

Megjelent a Magyar Közlönyben az a rendelet, amely több ponton is módosítja az évi nettó 1 millió forintos vissza nem térítendő Otthontámogatásról szóló korábbi kormányrendeletet. Az új rendelet szövege szerint „a nagy érdeklődésre való tekintettel” 2026. február 15-ig meghosszabbításra kerül az igénylési határidő, továbbá a jogosultak köre is bővül – írja közleményében a Bank360.
2026. 01. 27. 15:30
Megosztás:

Szintet lép a víziközművagyon védelme, de szemléletváltást is sürget a szakértő

Jelentős változás előtt áll a hazai víziközműszektor: idén február 1-jén hatályba lép egy, a napokban megjelent rendelet, amely alapjaiban írja át a Víziközmű-fejlesztési és Ellentételezési Alap működését. Az új szabályozás célja a nemzeti vagyon védelme és a hálózati veszteségek radikális csökkentése. Azonban a szakértő arra figyelmeztet: a pénzügyi keretek mellett a kivitelezés minőségének szigorítása is elengedhetetlen.
2026. 01. 27. 15:00
Megosztás: