Erősödik a forint a délelőtti órákban
Az eurót hétfőn délelőtt fél tizenegykor 313,87 forinton jegyezték a bankközi deviza kereskedelemben a péntek esti 314,60 forint után. A svájci frankot 258,24 forinton jegyzik a pénteki 258,96 forint után, a dollár árfolyama hétfőn délelőtt 246 forint a pénteki 247,30 forinttal szemben, a japán jen 3,1955 forintos jegyzésen áll a péntek délutáni 3,2118 forint helyett.
Az euró 1,2668 dollárra, 16 havi mélypontra gyengült hétfőn a globális devizakereskedelem ázsiai kereskedési szakaszában az euróövezeti válságaggodalmak fokozódása miatt. A német Der Spiegel hetilap vasárnap cikket jelentetett meg arról, hogy a Nemzetközi Valutaalap (IMF) kételkedik a görögországi reformok sikerében.
Az euró azonban délelőtt már 1,2758 dollárra erősödött a Sarkozy-Merkel találkozótól várt eredmények reményében. Az euró/dollár árfolyam alakulását és ezzel közvetve a forint árfolyamot is a Sarkozy-Merkel találkozó mellett a héten az esedékes európai makrogazdasági mutatók, valamint az olasz és a spanyol kötvényaukciók eredménye alakítja majd.