Erősödő indexek Ázsiában - pluszos nyitás várható Európában
Elemzők arra számítanak a kereskedés kezdete előtt mintegy két órával, hogy a frankfurti DAX-30 0,4 százalékkal, a londoni FTSE-100 0,2 százalékkal, a párizsi CAC-40 0,5 százalékkal emelkedik nyitáskor a csütörtöki záró értékekhez képest.
Többnyire emelkedtek Ázsiában a vezető tőzsdemutatók pénteken, elsősorban annak hatására, hogy az Egyesült Államokban kissé javult a foglalkoztatási helyzet januárban. Ezen kívül Ázsiában is javította a hangulatot az Európai Központi Bank likviditásnövelő árverése, amelyen az európai bankok a vártnál jóval több hitelre tettek ajánlatot.
Tokióban a tőzsde vezető részvényeit követő Nikkei225 index héthavi csúcsra emelkedett, és 0,7 százalékos többlettel 9.777,03 ponton zárt. A szöuli vezető tőzsdemutató, a Kospi 0,22 százalékkal erősödött. A sanghaji összetett mutató 1,4 százalékkal nőtt, a hongkongi Hang Seng vezető tőzsdeindex 1,0 százalékot nyert. Erősödtek a mutatók Szingapúrban, Tajvanon és a Fülöp-szigeteken is.