Erste Hungary - 12,2 milliárd forint adózás előtti nyereség

Az Erste Bank Hungary Nyrt. az év első felében 12,2 milliárd forint adózás előtti nyereséget ért el, ami 42,7 százalékkal marad el az egy évvel ezelőtti eredménytől - közölte a bank pénteken az MTI-vel.

Az előzetes, konszolidált, nemzetközi számviteli szabályok (IFRS) alapján készült jelentése szerint a pénzintézet üzleti eredménye 45,1 milliárd forint volt, 21,2 százalékkal több mint a tavalyi év hasonló időszakában.

 

A mérlegfőösszeg az előző év végéhez képest 4,9 százalékkal emelkedve 3.044 milliárd forinton zárt június végén. "Az adózás előtti eredmény 2010 első felében elsősorban a hitelezési dinamika csökkenése és a hitelezési veszteségekre képzett tartalékok megemelkedése miatt csökkent, a növekvő üzemi bevétel lehetővé tette, hogy a megemelkedett kockázati költségeket az eredmény sikeresen elbírja" - idézte a bank közleménye Papp Editet, a bank elnök-vezérigazgatóját.

 

Papp Edit a jelentést elemezve a közleményben kiemelte: a bank az első félévben a változatlanul kedvezőtlen makrogazdasági körülmények, a szigorodó szabályozási környezet és a piaci átrendeződések ellenére tartotta helyét a nagybankok sorában.

 

A bank üzemi eredménye 21,2 százalékkal nőtt az egy évvel ezelőtti adatokhoz képest, amelyben jelentős szerepet játszott a működési költségek 11,3 százalékos csökkentése. Ennek köszönhetően tovább javult a pénzintézet működési költségeinek a működési bevételekhez viszonyított aránya: 2010 első felében ez az arány 39,3 százalék volt, ami közel 8 százalékpontos javulás az előző év azonos időszakához viszonyítva.

 

A lakossági hitelek területén a bank piacrészesedése 13,6 százalék, míg a lakáscélú hitelek területén 16,7 százalék lett. A vállalati hitelek esetében a bank 8,7 százalékos piaci részarányt ért el. A lakossági betétek területén 7,8, a vállalati betéteknél pedig 6,9 százalék volt a pénzintézet részesedése az idei év első félévének végén.

 

Az Erste Bank idei terveiről szólva az elnök-vezérigazgató a közleményben elmondta: az üzleti tevékenység középpontjában továbbra is a lakosságnak, valamint a kis- és középvállalkozásoknak nyújtott szolgáltatások állnak.


MNB: bővített programmal támogatja a zöld ágazatokat a jegybank

A banki portfóliók nagyobb része továbbra is magas üvegházhatású gázkibocsátással járó tevékenységeket finanszíroz. A banki portfóliókban a zöld ágazatok előtérbe helyezését, és ezáltal a klíma- és környezeti kockázatok mérséklését, az MNB bővített, újabb egy évvel meghosszabbított Zöld tőkekövetelmény-kedvezmény (TKK) programja immár még szélesebb körben támogatja - emelte ki a Magyar Nemzeti Bank (MNB) hétfőn megjelent friss Zöld pénzügyi jelentése.
2026. 06. 01. 17:30
Megosztás:

Gyorsult Svájc GDP növekedése az első negyedévben negyedéves összevetésben

Svájc bruttó hazai terméke (GDP) gyorsuló ütemben nőtt az idei első negyedévben negyedéves összevetésben a svájci gazdasági államtitkárság (SECO) hétfőn közzétett végleges adatai szerint.
2026. 06. 01. 17:00
Megosztás:

A következő héten a Békés vármegyében lévő holtágaknál lesz szúnyogirtás

A következő héten a Békés vármegyében lévő holtágaknál lesz szúnyogirtás - közölte a katasztrófavédelem hétfőn az MTI-vel.
2026. 06. 01. 16:30
Megosztás:

Tavaly is a Lidl bruttó forgalma volt a legnagyobb, a Spar és a CBA is dobogós

A forgalmi adatok alapján ismét a Lidl lett az első a napi fogyasztási cikkeket forgalmazó kereskedelmi láncok közül, a második helyen a Spar, a harmadikon pedig a CBA végzett - tette közzé a Trade magazin hétfőn a 2025-ös adatok összesítését.
2026. 06. 01. 16:00
Megosztás:

Varsóban hatályba lép az éjszakai szesztilalom

Varsóban hétfőtől hatályba lép a részleges éjszakai alkoholárusítási tilalom, melynek értelmében 22.00 és 6.00 óra között tilos szeszes italokat értékesíteni a boltokban és a benzinkutakon.
2026. 06. 01. 15:30
Megosztás:

Csökken a benzin és a gázolaj ára Horvátországban

A horvát kormány hétfőn új rendeletet fogadott el az üzemanyagok legmagasabb kiskereskedelmi áráról: a benzin, a gázolaj, a kék dízel és a cseppfolyós gáz ára is csökken. Az új árak keddtől két hétig lesznek érvényben.
2026. 06. 01. 15:00
Megosztás:

Súlyos stabilcoin-válságot hozhat Európában a MiCA szigorítása

Az európai kriptoszektor új korszakba lép: a MiCA szabályozás teljes élesedése nemcsak a tőzsdéket és kibocsátókat, hanem a stabilcoinokat használó befektetőket is komoly döntések elé állíthatja. Mike Belshe, a BitGo vezérigazgatója szerint a legnagyobb kockázat nem önmagában a szabályozás, hanem az, hogy a piac túl gyorsan, megfelelő likviditási háttér nélkül kényszerülhet átállásra.
2026. 06. 01. 14:30
Megosztás:

Több mint százezer ember segítette adománnyal a Tisza Pártot 2025-ben

A Tisza Párt működését és a rendszerváltást több mint százezer, hazájáért tenni akaró magánszemély segítette egyszeri vagy rendszeres adományával 2025-ben, és több százezer ember vett tevékenyen részt önkéntesként, szakértőként a munkában - közölte a miniszterelnök hétfőn a Facebook-oldalán. A teljes támogatás összege 3 112 349 000 forint volt, amihez hozzáadódik még a webshop 9 787 118 forint összegű bevétele, így a Tisza teljes bevétele 2025-ben 3 210 136 118 forint volt.
2026. 06. 01. 14:30
Megosztás:

Éjfélkor jár le a társasági adók bevallási határideje

A NAV éjfélig mintegy 400 ezer cégtől vár társasági adó (tao), és több mint 100 ezer társaságtól kisvállalati adó (kiva) bevallást. A bevallások mellett az adót is június 1-jéig kell megfizetni - figyelmeztetett hétfőn a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
2026. 06. 01. 14:00
Megosztás:

Szakemberhiány a tetőépítésben? A szeglemezes technológia megoldja a problémát

Nem véletlenül mondják, hogy ha egy párkapcsolat kibír egy építkezést, akkor mindent kibír. Az építkezés ugyanis stresszes folyamat, tele váratlan és kiszámíthatatlan eseményekkel, megoldandó problémákkal és kétségekkel. Az építőipar egyik legnagyobb kihívása, hogy nincs elegendő szakember, aki valóban precízen és megbízhatóan dolgozna. A jelenség a tetőépítést is érinti. A jó hír az, hogy a szeglemezes rácsostartó technológia a legtöbb esetben megoldást jelent. Mutatjuk, hogyan.
2026. 06. 01. 13:30
Megosztás:

Magyar Péter: módosítjuk az alaptörvényt a köztársasági elnök leváltása érdekében

Ha Sulyok Tamás nem mond le köztársasági elnöki tisztéről, a Tisza párt módosítani fogja az alaptörvényt - mondta a miniszterelnök hétfőn Budapesten, a Sándor-palota előtt tartott sajtótájékoztatón. Hozzátette, az alaptörvény szerint több lehetőség van a köztársasági elnök leváltására, ezek között van a megfosztási eljárás, de a Tisza Párt "a köztársasági elnöki hivatal védelme, megmaradt tekintélye érdekében" nem ezt, hanem az alaptörvény módosítását választja.
2026. 06. 01. 13:00
Megosztás:

Májusban túllépett a lakáspiaci kereslet és kínálat az idei mélyponton

Májusban túllépett a lakáspiaci kereslet és kínálat az idei mélyponton, élénkült a lakáspiac mindkét oldala, a kínálat 2 százalékot meghaladó bővülésével párhuzamosan a kereslet 1,2 százalékkal erősödött havi összevetésben - közölte az ingatlan.com hétfőn az MTI-vel.
2026. 06. 01. 12:30
Megosztás:

A kormány nem támogatja a debreceni CATL-akkugyár további bővítését

A kormány nem támogatja a debreceni CATL-akkugyár további bővítését - jelentette ki a Közlekedési és Beruházási Minisztérium parlamenti államtitkára a Debrecinernek adott interjújában.
2026. 06. 01. 12:00
Megosztás:

Nem csak Hold’em létezik – ezek a legnépszerűbb pókerformátumok

Az <a href="https://www.gamblinginsider.com/hu/legjobb-online-poker" target="_blank">online poker magyar</a> keresések mögött legtöbbször ugyanaz a kérdés áll: melyik pókerjátékot érdemes egyáltalán megtanulni, és miben különböznek egymástól a legnépszerűbb formátumok.
2026. 06. 01. 11:49
Megosztás:

Tóparti ingatlanvásárlás: így befolyásolja a finanszírozás az üdülőövezetek lakáspiacát

A hazai üdülő- és nyaralóövezetekben történő ingatlanvásárlásokat nem csupán a vételár, hanem közvetlenül az ingatlanok jogi besorolása és a hozzájuk kapcsolódó finanszírozási lehetőségek is meghatározzák. A hitelpiac strukturális átalakulása és az Otthon Start támogatott konstrukció térnyerése eltérő pályára állította a kiemelt térségeket – derül ki a money.hu legfrissebb elemzéséből.
2026. 06. 01. 11:30
Megosztás:

Enyhültek a kamatemelési félelmek Amerikában, megszületett a megállapodás a befagyasztott EU-s forrásokról

Továbbra is az Irán elleni háborúval kapcsolatos hírek mozgatták a piacokat, de a két héttel korábban indult, a gyors megegyezés reménye által vezérelt optimizmus maradt a meghatározó.
2026. 06. 01. 11:00
Megosztás:

Erős pluszban zárták a májust a továbbra is rekordokat döntő amerikai indexek

Az amerikai indexek is emelkedéssel zárták a pénteki napot, az S&P és a Nasdaq 0,2%-kal, a Dow pedig 0,7%-kal zárt magasabban, így mindhárom index tovább emelte korábban beállított rekordszintjét, egy újabb pozitívban zárt hét végén.
2026. 06. 01. 10:30
Megosztás:

Pluszban zárták a májust az európai piacok, romlott a hazai külkereskedelmi egyenleg

Az európai részvények pénteken enyhén emelkedtek, így a hónapot nyereséggel zárták, mivel a befektetők az éppen pozitív közel-keleti fejleményeket árazták.
2026. 06. 01. 10:00
Megosztás:

Továbbra is főként a közel-keleti fejlemények uralták a befektetői hangulatot

A hét egészében a hangulatot a szokásosnál is turbulensebb közel-keleti háborús hírek befolyásolták.
2026. 06. 01. 09:30
Megosztás:

Közeledik az amerikai–iráni megállapodás? Izrael közben új frontot nyitott Libanonba

Miközben Washington és Teherán a hétvégén tovább folytatta az egyeztetéseket egy lehetséges megállapodásról, amely meghosszabbíthatná a tűzszünetet és újra megnyithatná a Hormuzi-szorost a nemzetközi hajóforgalom előtt, a Közel-Kelet másik konfliktuszónájában ismét fokozódott a feszültség. Izrael ugyanis jelentősen kiszélesítette katonai műveleteit Libanon területén, ezzel gyakorlatilag felrúgva az északi határon korábban kialakult törékeny fegyvernyugvást.
2026. 06. 01. 09:00
Megosztás: