Jövő héten újabb kamatemelés jön
A pénteken közzétett felmérésben részt vevő 19 elemző közül 12 vár 50 bázispontos kamatemelést, 5 elemző 25 bázispontra számít, ketten pedig úgy vélik, hogy a monetáris tanács változatlanul hagyja a 6,5 százalékos jegybanki alapkamatot. A válaszok még az IMF-konzultáció megszakadása előtt érkeztek a be a Reutershez.
A decemberi kamatemelés után jó időre beragadhat a kamatszint, az elemzők többsége ugyanis 7,0 százalékos alapkamatra számít 2012 végén is, bár már jónéhányan gondolják úgy, hogy a kamat visszaesik 6,5 százalékra. A megkérdezett elemzők szerint jövőre stagnálni fog a GDP.
Nem várják az infláció felpörgését a szakértők, a novemberi 4,3 százalékos fogyasztói áremelkedés után a jövő évi átlagra vonatkozó prognózis 4,85 százalék, de 2012 decemberére az infláció visszaesik 4,2 százalékra. A GDP arányos államháztartási deficit jövőre a konszenzus szerint 3 százalék lesz.