Megkezdődött a Magyar-Grúz Gazdasági Vegyesbizottság első ülése
Fülöp Judit tájékoztatása szerint a két ország közötti kereskedelmi forgalom az idei év első 9 hónapjában 7 százalékkal nőtt, így már most meghaladta a 40 millió dollárt. Magyarország elkötelezett Grúzia európai integrációs folyamata iránt, ennek megfelelően megállapodás született arról, hogy Magyarország segíteni fogja a Vilniusban parafált társulási megállapodás eredményes végrehajtását. Szintén megállapodás született az együttműködés szorosabbra fűzéséről az energetika, a vízgazdálkodás és a mezőgazdaság területén. A grúz kormány üdvözli magyar vállalatok részvételét a grúz projektekben, amelyhez a magyar Eximbank finanszírozási hátteret biztosít - áll a közleményben. (MTI)