Óvatos vételi érdeklődés mutatkozik Ázsiában
Japánban az ipari termelés januárban május óta nem látott mértékben, 2,5 százalékkal bővült január folyamán havi szinten, míg a kiskeresedeli értékesítés váratlanul 2,6 százalékos növekedést mutatott fel éves szinten. Igaz a defláció szorításából nem tud kikerüli Japán, a friss élelmiszerek nélkül számolt fogyasztói árindex 1,3 százalékkal csökkent januárban éves szinten. Az energia és élelmiszerárak nélkül számolt infláció pedig 1,2 százalékos csökkenést mutatott. Tokióban a maginfláció februárban 1,8 százalékos csökkenést jelzett.
A befektetőket lelkesítette az ipari termelés vártnál nagyobb januári növekedéséről megjelent adat. A gyorsulást a bővülő ázsiai exportlehetőségek támogatták, oszlatva a kínai pénzügypolitikai szigorítás keltette, korábbi aggodalmakat. Még a biztonsági problémákkal, visszahívásokkal küzdő Toyota részvénye is drágult, mert a befektetők most már alulértékeltnek tartják a papírt. A 225 válogatott részvény Nikkei mutatója 24,07 pontos, 0,24 százalékos nyereséggel 10.126,03 ponton zárt, 3,99 százalékkal az év végi értéke alatt.A Topix index 0,3 százalékkal 894,10 pontra emelkedett.
Hong Kong-ban a Hang Seng index a China Unicom távközlési vállalat vezetésével tud jelentősen emelkedni, miután a vállalat részvényeit a Deutsche Bank vételre ajánlotta, a részvényindex a kereskedés első felénél 1,27 százalékos erősödéssel 20.659,46 pontnál jár. A China Unicom árfolyama 6,6 százalékkal 9,22 HK dollárra emelkedett.
Dél-Koreában a Kospi index 0,45 százalékkal 1594,58 pontra emelkedett, miután a koreai feldolgozóipari vállalatok bizalmi indexe márciusra hét éves csúcsára emelkedett, az index értéke a februári 92 pontról 101 pontra nőtt. Ausztráliában az S&P/ASX200 index 0,95 százalékkal 4.637,70 pontra erősödött.
Kínában a Shanghai Composite index 0,2 százalékkal 3055 pontra csökkent. Indiában a Snesex (BSE30) index 0,5 százalékos erősödéssel 16.330 pontnál jár, miután a negyedik negyedéves GDP 6 százalékkal emelkedett éves szinten a harmadik negyedévi 7,9 százalékos bővülés után. A gazdasági növekedés hátterében a momszun által sújtott mezőgazdasági termelés állt. Ennek ellenére a kormány várakozásai szerint az idei pénzügyi évben, mely március végével záródik, a GDP növekedés mértéke elérheti a 7,2 százalékot.