Tőzsdei adok-kapok a Hochtief és az ACS között
Most 5 Hochtief részvényért 9 ACS-papírt adna a Florentino Perez,a Real Madrid labdarúgócsapatának elnöke vezette spanyol vállalat a korábbi 8-cal szemben. Az ACS így 12,5 százalékkal többet, összesen 64,49 eurót adna egy Hochtief részvényért. A hírre a Hochtief-papírok árfolyama 1,7 százalékkal 65,49 euróra nőtt a frankfurti kereskedésben.
Az ACS, amely a Hochtief legnagyobb részvényese, először szeptemberben fejezte ki abbéli szándékát, hogy többségi tulajdont szerezne a német építőipari vállalatban. A 4,3 milliárd euró végösszegű "ötért nyolcat" ajánlattal hivatalosan két héttel ezelőtt állt elő a spanyol társaság. Az újabb ajánlattal a Hochtief ACS által becsült értéke 4,97 milliárd euróra nőtt.
Az esseni székhelyű Hochtief szerda reggel kiadott közleményében ismételte meg azon álláspontját, amely szerint stratégiai szempontból nem tartja indokoltnak a spanyol cég által történő felvásárlást. Kifejtette továbbá, hogy az ajánlott ár "nem elégséges" és, hogy ezt a véleményét a Credit Suisse és a Deutsche Bank is alátámasztotta.
A német WGZ Bank, a Dow Jones hírügynökségnek nyilatkozó elemzője elmondta, ők továbbra is azt javasolják ügyfeleiknek, hogy ne fogadják el az ACS ajánlatát, mivel a Hochtief fundamentális értéke továbbra is magasabb az ajánlott csererészvények értékénél.
A bank 70 eurós eladási célárfolyamot jelölt meg. Az ACS helyzetét tovább bonyolítja, hogy a 2022. évi labdarúgó világbajnokság rendezési jogának elnyerése után pár nappal Katar bejelentette: növeli részesedését a Hochtief konszernben. Az arab emírség pénzügyi holdingja vásárolta meg ugyanis a német vállalat által tőkeemelés keretében kibocsátott összes részvényét, darabonként 57,11 euróért.
A tőkeemelés volumene mintegy 400 millió euróra rúg. A tranzakcióval a katariak részesedése 9,1 százalékra emelkedett a Hochtief alaptőkéjében, az ACS-é pedig 29,98 százalékról 27,25 százalékra csökkent. Egy hétvégi sajtótájékoztatón ugyanakkor Herbert Lütkestratkötter, a német vállalat vezérigazgatója hajlandóságát fejezte ki arra, hogy tárgyalóasztalhoz üljön Perezzel. A vállalat szerdai tájékoztatása szerint ez még nem történt meg. Nem sokkal egy óra után az ACS részvényeivel 2,1 százalékkal olcsóbban, 35,09 euróval kereskedtek a madridi értéktőzsdén.