Zártkörű részvénytársasággá alakult a KELER KSZF Kft.
A KELER Csoport, és annak tagjaként a KELER KSZF az elmúlt időszakban bővítette szolgáltatási palettáját, új piacokra lépett (gáz és árampiaci elszámolások), és jövőben a magyar ügyfelek kiszolgálásán túl tevékenységét igyekszik majd kiterjeszteni a nemzetközi piacokra is.
Az átalakulás a versenyképesség növelését, a nemzetközi ajánlásoknak és direktíváknak (EMIR) való megfelelést és a KELER tőkemegfelelésének (Bazel II) biztosítását támogatja, valamint lehetővé teszi a jövőben a gyorsabb és rugalmasabb döntéshozatalt. A tulajdonosi kör az átalakulást követően nem változott: a KELER 74,5 százalékos, az MNB 13,6 százalékos, a BÉT 11,9 százalékos részesedéssel rendelkezik a társaságban.
A KELER KSZF Zrt.-ben 2010. március 31-től Mátrai Károly vezérigazgatóként látja el feladatát. A közlemény felhívja a figyelmet, hogy a KELER KSZF Kft.-vel megkötött valamennyi, jelenleg élő, szerződés hatályban marad. A KELER Csoport tagja, a KELER KSZF Kft. 2009. január 1-jétől a KELER Zrt. készfizető kezességvállalása mellett központi szerződő félként garantálja a tőzsdei ügyletek pénzügyi teljesülését, és végzi a biztosítékok kezelését.
A KELER KSZF Kft. 2010. május 18-i taggyűlése elfogadta a készfizető kezességvállalás mértékére vonatkozó javaslatot, amely szerint a KELER Zrt. által biztosított készfizető kezességvállalás mértéke 2010. augusztus 14. napjától 12 milliárd forint, lejárata: a 2010-es évet lezáró éves rendes KELER Zrt. közgyűlés napját követő 90 nap. 2010 júliusától a kezességvállalás körét kiterjesztették.
A KELER készfizető kezességvállalását a Budapesti Értéktőzsdén kötött garantált ügyleteken túl 2010. július elsejével kiterjesztette a KELER KSZF gázpiaci garanciavállalási szolgáltatásaival kapcsolatos kötelezettségeire, valamint – a HUPX Magyar Szervezett Villamos Energiapiac Zrt. másnapi villamos energiapiacával összefüggésben – a KELER KSZF-nek az árampiaci általános klíringtagságával kapcsolatos kötelezettségeire is.