A Bonk új fejezetet nyit: mémcoinból tőzsdei vállalat lett a Solana sztárja

A kriptovilágban nem ritkák a meghökkentő fordulatok, de amit a Bonk mémcoin mögött álló cég most végrehajt, az még ebben a szektorban is szokatlan. Egy korábbi italgyártó vállalat mára digitális eszközkezelővé vált, és most hivatalosan is felveszi a Bonk, Inc. nevet. A cél? Egy nyilvánosan jegyzett, professzionális BONK-alapú holding létrehozása, amely egyesíti a mémkultúrát és az intézményi befektetéseket.

A Bonk új fejezetet nyit: mémcoinból tőzsdei vállalat lett a Solana sztárja

Rebranding a kriptopiac szolgálatában

Az amerikai tőzsdén jelenleg Safety Shot, Inc. néven jegyzett vállalat péntektől kezdve hivatalosan is Bonk, Inc. néven működik tovább. Az új részvényes ticker szimbólum is ennek megfelelően alakul: BNKK néven lehet majd kereskedni a részvényekkel.

A cég a névváltást nem csupán marketingfogásnak szánja. A hivatalos közlemény szerint a lépés célja a „márka egyértelműsítése”, valamint az üzleti stratégia „evolúciójának” előkészítése. A vállalat több nem alaptevékenységhez kapcsolódó eszközét is értékesíteni kívánja, hogy fókuszát teljes mértékben a digitális eszközökre helyezze át.

A váltást megelőzően a cég jelentősen növelte BONK-token állományát, amely jelenleg 2,7%-át teszi ki a teljes forgalomban lévő kínálatnak – ez körülbelül 43 millió dollárnyi értéket képvisel. A cél pedig ambiciózus: az év végére 5%-os részesedést akarnak elérni a teljes forgalomból.

Bonk, Inc.: nem csak tokenvásárlás, ökoszisztéma-építés is

Mitchell Rudy, azaz „Nom”, a Bonk egyik kulcsfigurája és a cég igazgatótanácsának tagja szerint a cél több mint egyszerű tokenhalmozás:

„Egy nyilvánosan jegyzett vállalatként nemcsak a tokenállomány bővítése a célunk, hanem az is, hogy az összes Bonk-projektet és bevételi forrást egyetlen, transzparens, befektethető egységgé konszolidáljuk.”

A vállalat már most részesedést vásárolt több projektben is, köztük a LetsBonk nevű mémcoin launchpad platformban, amely júliusban a Solana hálózatán indított tokenek többségéért felelt. A Bonk, Inc. itt 10%-os bevételi részesedést szerzett – és további beruházásokat is tervez más, a BONK ökoszisztémába tartozó fejlesztésekbe, mint például kereskedési botok vagy automatikus piackészítő (AMM) eszközök.

A vállalat a negyedik negyedévben látja a legnagyobb potenciált:

„Történelmileg a Bonk a legerősebb teljesítményt az év utolsó negyedévében mutatta. Pénzügyi stratégiánkat tudatosan ehhez igazítjuk.” – fogalmazott Rudy.

A mémcoin, ami túlélte az FTX-összeomlást – és virágzik

A BONK egyike azon kevés mémcoinoknak, amelyek nem csupán túléltek, de fejlődtek is a kriptopiac viharai közepette. A token a hírhedt FTX összeomlást követően született meg, épp azért, hogy újraépítse a közösség bizalmát a Solana ökoszisztémában. Akkoriban a token airdrop formájában került szétosztásra a fejlesztők és a közösség tagjai között, és sokan óriási profitot realizáltak, ha időben megtartották.

Azóta a BONK túlnőtt mém státuszán, és valós hálózati eszközöket kezdett fejleszteni – ezzel helyet követelve magának a komolyabb altcoin-projektek között is. A projekt célja, hogy közösségvezérelt fejlesztésekkel valódi értéket teremtsen a Solana láncon belül.

Pénzügyi mutatók, kilátások és verseny

A CoinGecko adatai szerint a BONK jelenlegi piaci kapitalizációja 1,46 milliárd dollár, ami a 96. helyre sorolja az összesített kriptovaluta ranglistán. A Solana-alapú mémcoinok között pedig a harmadik legnagyobb.

BONK kriptovaluta árfolyam

BONK árfolyam grafikon

Bár az árfolyam az elmúlt héten 5,4%-os visszaesést mutatott, a vállalat részvényei – jelenleg még a SHOT ticker alatt – az utóbbi öt napban közel 38%-ot emelkedtek. Ez is mutatja, hogy a befektetők pozitívan reagáltak a cég új stratégiájára és pozíciójára.

Más digitális eszközalapok – például Michael Saylor MicroStrategy-je a maga 77 milliárd dolláros Bitcoin-készletével – már megmutatták, hogyan lehet kriptoeszközökön keresztül intézményi értéket teremteni. A Bonk, Inc. most hasonló útra lépne, csak éppen egy „kutyás mémcoin” élén.

Összegzés: Bonk, Inc. – mémcoinból tőzsdei vagyonkezelő

A Bonk története a kriptoszektor egyik leglátványosabb átalakulása lehet: egy közösségi mémprojektből professzionális, részvényesi értéket teremtő, nyilvánosan jegyzett cég válhat. Az új stratégia, a céges névváltás, és a fokozódó BONK-vásárlások azt mutatják: ez már nem vicc – a mémcoinok új szintre léptek.

Magyar gabonasiker. A TOP5 exportőr között vagyunk Európában, a búza és a kukorica hajtják a kivitelünket

Magyarország az európai gabonaexport vezetői közé tartozik. Az Akcenta szakértőinek elemzése szerint 2024-ben 1,93 milliárd euró értékben értékesítettünk gabonát külföldön (+14% éves összevetésben). A magyar termelők az 5. helyet foglalják el Európában az export értéke alapján, és a kontinens élvonalába tartoznak a kukorica, az árpa és a cirok tekintetében. A búza az export közel feléért felelős, kiviteli értéke 16%-kal nőtt, elérve a 890 millió eurót. A magyar gabonaexport fő célországai Olaszország, Németország és Ausztria. A jelenlegi aszály befolyásolhatja a 2025-ös eredményeket, ezért az exportőröknek érdemes megfontolniuk devizaárfolyam-biztosítási stratégiákat.
2025. 10. 10. 04:30
Megosztás:

A KPMG idén is megkérdezte a vezérigazgatókat: Szaporodtak a kihívások, a vezetők borúlátóbbak, mint egy éve ilyenkor

A napokban jelent meg a KPMG 2025-ös CEO Outlook kutatása. A felmérés keretében több, mint 10 éve kérdezik a legnagyobb vállalatok vezetőit arról, hogy mi a véleményük a globális gazdasági helyzetről, cégük kilátásairól és mit gondolnak a következő időszak legégetőbb kihívásainak. Az idei felmérésben is 1350 CEO nyilatkozott, 12 iparágból. A legfrissebb eredményeket Rózsai Rezső, a magyarországi KPMG vezérigazgatója ismertette a Portfolio Budapest Economic Forumon.
2025. 10. 10. 04:00
Megosztás:

Hegyi Zsolt: egyre népszerűbb a nemzetközi vasúti utazás Európában

A vasúti nemzetközi utazás egész Európában egyre népszerűbb, itthon a jegy.mav.hu oldalon egyszerűen megtervezhető az Európán belüli utazás - hívta fel a figyelmet Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója közösségi oldalán csütörtökön.
2025. 10. 10. 03:30
Megosztás:

Lakásvásárlás vagy bérlés? – így alakul a megtérülés az Otthon Starttal

A szeptemberben indult Otthon Start program jelentős keresletélénkülést hozott a lakáspiacon, hiszen sokan igyekeznek kihasználni a 6-7 százalékos piaci hitelek helyett elérhető 3 százalékos kedvezményes kamatozású konstrukciót. Az MBH Jelzálogbank legfrissebb elemzése szerint a támogatott hitelnek köszönhetően Budapesten átlagosan fél évvel korábban megtérülhet a vásárlás a bérléshez képest, és a 8. kerületben a legrövidebb a fedezeti idő, amely után kedvezőbb döntésnek bizonyulhat lakást venni. A főváráson kívül pedig Miskolcon fizetődhet ki a leghamarabb a befektetés.
2025. 10. 10. 03:00
Megosztás:

Ön is gázzal fűt? Akkor figyeljen erre az MVM felhívásra!

Az MVM nyilatkozott Magyarország téli energiaellátásáról. A vállalat közlése szerint a lakosság a hideg hónapokban is számíthat a biztonságos és folyamatos energiaellátásra, mivel a földgáztárolókban elegendő tartalék áll rendelkezésre. Az energetikai csoport hozzátette: a tavaszi és nyári időszakban rendszeres hálózatfejlesztésekkel készült a fűtési szezonra – erről tájékoztatták az MTI-t csütörtökön.
2025. 10. 10. 02:00
Megosztás:

Nyugdíjcsapda! Ön is elbukhatja szolgálati idejét, nyugdíj éveit!

A 2019. évi CXXII. törvény (Tbj.) 2020. július 1-jei hatályba lépésével alapvetően átalakult a járulékfizetés rendszere – hívta fel a figyelmet Farkas András nyugdíjszakértő.
2025. 10. 10. 01:00
Megosztás:

Hidrogén válthatja fel a földgázt Magyarországon

Világszinten is úttörőnek számító fejlesztésen dolgozik a Wienerberger és a Miskolci Egyetem a fenntartható téglagyártás érdekében. Az építőanyaggyártó tiszavasvári gyárának szárítóberendezésében, valós ipari körülmények között egy égőben 100 százalék hidrogén felhasználásával hajtották végre a kiégetést megelőző szárítási folyamatot.
2025. 10. 10. 00:01
Megosztás:

A legjobb altcoinok 2025-re: 4 token, amely túlteljesítheti az Ethereumot és a Solanát

A 2025-ös kriptovaluta bikapiac nem mutatja a lassulás jeleit. Ennek megfelelően a befektetők egyre inkább túllátnak az olyan legismertebb neveken, mint az Ethereum (ETH) és a Solana (SOL), hogy megtalálják a következő, magas növekedési potenciállal rendelkező lehetőséget.
2025. 10. 09. 23:00
Megosztás:

500 fővel bővíti munkavállalói létszámát a Sanofi Budapesten

Ötszáz új munkahelyet hoz létre a Sanofi francia gyógyszeripari cég budapesti szolgáltatóközpontjának bővítése - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter csütörtökön Budapesten.
2025. 10. 09. 22:00
Megosztás:

A megfelelésen túl – az üzleti döntések megalapozásához fenntarthatósági adatok kellenek

Miközben egyes vállalatok – összhangban az EU Omnibus csomagjával – két évvel elhalasztják a kötelező fenntarthatósági jelentéstételt, a PwC Global Sustainability Reporting Survey felmérésében megkérdezettek 40%-a az eredeti ütemterv szerint fog jelenteni, akkor is, ha erre jogszabály nem kötelezi. A vállalatok 38%-a ugyanis a gyűjtött fenntarthatósági adatokat közvetlenül az üzleti stratégia kialakításához használja, illetve az érdekelt felek (befektetők, ügyfelek, hatóságok) is megbízható információkat várnak a kockázatok és lehetőségek kezeléséről.
2025. 10. 09. 21:00
Megosztás:

Adjuk el az XRP kriptót, esés jön! - Peter Brandt ismét beleszállt az XRP-be

A kriptovilág egyik legismertebb technikai elemzője, Peter Brandt, újabb vészjósló előrejelzéssel állt elő, ezúttal az XRP-re célozva. Egy Twitter/X posztban közzétett grafikonon keresztül világít rá egy lehetséges negatív árfolyamalakulásra, mely könnyen lavinát indíthat el a piacon. De vajon mennyire megalapozott Brandt figyelmeztetése, és mit jelenthet ez a kereskedőknek?
2025. 10. 09. 20:30
Megosztás:

Változik a közlekedés a fővárosban a hétvégén

A hétvégén megrendezendő 40. SPAR Maraton futóverseny miatt péntektől vasárnapig változik a közlekedés a fővárosban - tájékoztatta a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) csütörtökön az MTI-t.
2025. 10. 09. 20:00
Megosztás:

Gyengült a forint csütörtök estére

Gyengült a forint a főbb devizákkal szemben csütörtökön kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
2025. 10. 09. 19:00
Megosztás:

Drónos felderítést is bevetnek a szőlő aranyszínű sárgaság betegség visszaszorítására

A szőlő aranyszínű sárgaság betegség visszaszorítása érdekében indult hatósági fellépésből a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) a drónos felderítés, valamint a légi permetezés megszervezésével veszi ki a részét, a részletek elérhetők a hivatal honlapján a Nébih csütörtöki közleménye szerint.
2025. 10. 09. 18:35
Megosztás:

A nemzetközi hangulat miatt csökkent a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 424,57 pontos, 0,42 százalékos csökkenéssel, 101 386,48 ponton zárt csütörtökön.
2025. 10. 09. 18:00
Megosztás:

Szijjártó Péter: Magyarország áramigényének ellátása elképzelhetetlen nukleáris energia nélkül

Magyarország áramigényének ellátása elképzelhetetlen nukleáris energia nélkül, ezért jelenleg is folyik a munka a paksi atomerőmű bővítésén, amellyel nagyjából 17 millió tonna szén-dioxid kibocsátása lesz megelőzhető évente - közölte a tárca közleménye szerint Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter csütörtökön Budapesten.
2025. 10. 09. 17:30
Megosztás:

Az AMINA Bank elindította a Polygon (POL) kriptovaluta staking szolgáltatását intézményi befektetőknek

Intézményi kripto staking egy szabályozott bankon keresztül? Mostantól lehetséges.
2025. 10. 09. 17:00
Megosztás:

Széchenyi hitel: egy hétvége alatt annyian érdeklődtek, mint máskor egy hónap alatt

„Hatalmas az érdeklődés a szombaton bejelentett új, fix, évi 3 százalékos kamatozású vállalkozói hitel iránt: a Bankmonitornál egyetlen hétvége alatt annyian regisztráltak vállalkozói hitelre, mint az azt megelőző teljes hónapban összesen. A Bankmonitor szakértői összeállították mire is kell figyelni az érdeklődőknek a Széchenyi Kártya Programmal kapcsolatban.”
2025. 10. 09. 16:30
Megosztás:

Nem épül meg a cseh Tesla romániai üzeme

Nem épül meg a cseh Tesla romániai üzeme - írja az economedia.ro a bukaresti pénzügyminisztérium közleménye alapján.
2025. 10. 09. 16:00
Megosztás:

30 éves a Lufthansa Systems Hungária: ma már több mint 800 főt foglalkoztat az IT vállalat

A Lufthansa Systems és magyarországi leányvállalata, a Lufthansa Systems Hungária idén ünnepli fennállásának 30. évfordulóját. A Lufthansa Csoporthoz tartozó IT-vállalat 1995 óta formálja a légiközlekedés digitális jövőjét: a 15 fővel induló magyarországi csapat három évtized alatt 800 fős szakembergárdává bővült, akik nemzetközi projektek keretében a legkorszerűbb felhőalapú, mesterséges intelligencia- és big data-megoldások fejlesztésében és üzemeltetésében vesznek részt. A Lufthansa Systems világszerte több mint 350 ügyfél számára biztosít teljes körű informatikai támogatást a pilótafülkétől az utastéren át egészen a földi kiszolgálásig, új mércét állítva a légiiparban.
2025. 10. 09. 15:30
Megosztás: