A magyar munkavállalók egy kis része dönthet szabadon munkavégzésének helyéről

Magyarországon a munkavállalók 9 százaléka dönthet önhatalmúlag arról, hogy honnan dolgozik - közölte a Profession.hu legújabb, reprezentatív felmérésének megállapításait csütörtökön az MTI-vel.

A magyar munkavállalók egy kis része dönthet szabadon munkavégzésének helyéről

Az állásportál az online kutatásába ezer 18-65 év közötti magyar munkavállalót vont be. A felmérésből kiderült, hogy 9 százalék azok aránya is, akik bár rugalmasan választhatnak az iroda és a home office között, de előre meghatározott napokon be kell járniuk.

A közlemény szerint csupán a megkérdezettek 4 százaléka jelezte, hogy teljes egészében otthonról dolgozhat, és csak abban az esetben kell személyesen megjelennie a munkahelyén, ha azt egy konkrét feladat vagy esemény indokolja.

A felmérés szerint a távmunka lehetőségét biztosító munkahelyek alkalmazottai - a válaszadók 40 százaléka - minden második esetben hibrid rendszerben dolgoznak: bizonyos napokon az irodában, máskor pedig azon kívül végzik feladataikat. Az egész céget érintő távmunka lehetősége az átlagosnál nagyobb arányban jellemző a 10 embernél kevesebbet és a 25 ezernél több embert foglalkoztató cégekre.

Az elemzők kiemelték: Magyarországon tízből hat munkavállalónak nincs lehetősége távmunkára, minden alkalommal be kell mennie a munkahelyére.

Ugyanakkor jelezték, bevett gyakorlat, hogy nem egységes a távoli munkavégzés elérhetősége, előfordul, hogy egy cégen belül eltérő szabályok vonatkoznak a munkavállalókra. Azoknál a cégeknél, ahol lehetőség van távmunkára, a dolgozók negyede nyilatkozta, hogy a beosztás függvényében élhet ezzel, 9 százalékuk számára pedig ezt egyéni elbírálás alapján határozzák meg. Példaként említették, hogy a kisgyerekes munkavállalóknál vagy a munkahelytől távol lakóknál rugalmasabbak a munkaadók a home office kérdéskörében.

A vállalatnál betöltött szerepköröket tekintve a legkevésbé a felsővezetőkre és a középvezetőkre vonatkozik a helyhez kötött munkavégzés - jelezte a Profession.hu.

A felmérés szerint ahol nincs lehetőség a távmunkára vagy csak alkalmanként, ott a dolgozók fele úgy látja, hogy nem is tudná elvégezni a munkáját otthonról, ez többnyire a fizikai dolgozókra vonatkozik. A dolgozók 46 százaléka véli úgy, hogy bár saját meglátása szerint részben vagy teljesen meg tudná oldani a feladatait munkahelyétől független helyről is, ennek ellenére nincs rá lehetősége.

A közlemény idézte Simon-Göröcs Lilit, a Profession.hu HR igazgatóját, aki rámutatott, hogy Magyarországon jelenleg alacsony azon cégek aránya, ahol lehetőség nyílik a távmunkavégzésre. Annak ellenére - hívta fel a figyelmet -, hogy 2020-ban, a BCG-vel közösen készített kutatásukban még a magyarországi munkaadók 84 és a munkavállalók 88 százaléka gondolta úgy, hogy nem csökkent a munkavégzés hatékonysága, sőt akár javult is a távmunka valamilyen formájának bevezetése után.

Eséssel zárták a szerdát a nyugat-európai részvények

Eséssel zárták a szerdát a nyugat-európai részvények, miután a luxusszektor papírjai gyengültek, és a befektetők óvatosak maradtak a közelgő technológiai gyorsjelentések, valamint a Federal Reserve kamatdöntése előtt. A páneurópai STOXX 600 0,8%-kal alacsonyabban zárta a napot, a luxusszektort képviselő részvények 3,8%-os esésükkel vezették a gyengülést, a tegnapi már a negyedik egymást követő mínuszos napjuk volt. A Louis Vuittont és a Tiffanyt is tulajdonló LVMH részvényei 7,9%-ot estek, miután Bernard Arnault vezérigazgató óvatosságra intett az előttünk álló évet illetően.
2026. 01. 29. 09:30
Megosztás:

Nem okozott meglepetést a Fed

Nem okozott meglepetést a Fed, miközben a Meta és Tesla gyorsjelentéseit inkább jól fogadta a piac, de a Microsoft csalódást okozott.
2026. 01. 29. 09:00
Megosztás:

Az Egyesült Arab Emírségek engedélyezte az első dollárfedezetű stabilcoint, az USDU-t

Az Egyesült Arab Emírségek újabb történelmi lépést tett a digitális pénzügyi innováció felé: a Központi Bank hivatalosan is jóváhagyta az USDU-t, az első amerikai dollár által fedezett stabilcoint (stablecoin), amely teljes mértékben szabályozott keretek között működik. A döntés komoly áttörést jelent a digitális eszközök globális elfogadottságában, miközben példát mutat más nemzeteknek is a kriptoszabályozás terén.
2026. 01. 29. 08:30
Megosztás:

Elfogadhatják a francia költségvetést

Fordulatokban gazdag utat jár be a 2026-os franca költségvetés elfogadása: bár az idei éves társadalombiztosítási költségvetést még decemberben sikerült elfogadtatni (erről korábban itt írtunk részletesen), azonban a 2026-os állami költségvetéssel kapcsolatban nem sikerült megállapodásra jutniuk a politikusoknak. Ezért egy különleges törvény alkalmazásával akadályozták meg a kormányzat leállását, mindez lehetővé tette többek között az adók beszedését is addig, amíg az idei évre vonatkozó költségvetést elfogadják.
2026. 01. 29. 08:00
Megosztás:

Kínában kezdett hivatalos látogatást a brit miniszterelnök

Kínában kezdett háromnapos hivatalos látogatást szerdán Keir Starmer brit miniszterelnök.
2026. 01. 29. 07:30
Megosztás:

Várhatóan 10-12 ezer burkolathiba javítására lesz szükség a közutakon

Az úthálózat állapota és a több éve nem tapasztalt csapadékos-fagyos időjárás, a fagyási-olvadási ciklusok sűrű váltakozása miatt az első negyedévben várhatóan 10-12 ezer burkolathiba javítására lesz szükség a közutakon - közölte a Budapest Közút szerdán az MTI-vel.
2026. 01. 29. 06:30
Megosztás:

Szalagcímek alapján nem érdemes idén befektetni

Az elmúlt év rendkívüli változásokat generált a globális gazdaság szerkezetében, mely jelentős bizonytalanságot hozott a befektetők számára. A tavaly megindult folyamatok az idei évre is hatást gyakorolnak majd, ami indokolttá teheti a befektetési stratégiák felülvizsgálatát. A részvény- és kötvénybefektetések, illetve befektetési alapok mellett idén érdemes lehet számba venni olyan hagyományosabb eszközöket is, mint a betéti termékek – derült ki az MBH Befektetési Bank idei első, Piaci Pulzus című sajtóreggelijén.
2026. 01. 29. 06:00
Megosztás:

Új szereplő jelent meg a magyar online biztosításközvetítő piacon

Új szereplő jelent meg a magyar online biztosításközvetítői piacon, a SimplePay Zrt. és a Hungarikum Biztosítási Alkusz Zrt. együttműködésében elindult a simplebiztositas.hu, egy új, teljesen online működő biztosításközvetítői platform - közölte a két társaság szerdán az MTI-vel.
2026. 01. 29. 05:30
Megosztás:

Vigyázat, növekedhet a kátyúk száma!

Az elmúlt napokban az időjárás változása, a napi hőingás hatására hirtelen megnőtt az utakon a kátyúk száma, a kisebb-nagyobb gödrök a következő hónapokban fokozott veszélyt jelentenek az autósoknak - hívta fel a figyelmet a Független Biztosítási Alkuszok Magyarországi Szövetsége (FBAMSZ) szerdai közleményében.
2026. 01. 29. 05:00
Megosztás:

Hiába az idősebb kor, továbbra is az 1 millió forint alatti autók a legkelendőbbek

Az 1 millió forint alatti használt autók iránti érdeklődés 2025-ben is kiemelkedően magas volt a Használtautó.hu felületén. Bár az előző évhez képest több modellnél mérsékelt visszaesés látható az érdeklődések számában, az 1 millió forint alatti kategória továbbra is nagyságrendekkel meghaladja más ársávok forgalmát. Ez a kategória változatlanul a piac egyik legélénkebb szegmense, ahol az eladók gyors és tömeges érdeklődésre számíthatnak. 2025-ben az egymillió forint alatti kategóriában a legtöbb érdeklődés az Opel Astra hirdetéseire érkezett: közel 94 ezer érdeklődést regisztráltak, miközben a modellből több mint 11 ezer aktív hirdetés volt elérhető. Egy évvel korábban még a Suzuki Swift vezette a rangsort, amely 2025-re ugyan visszacsúszott a második helyre, de továbbra is 86 ezer feletti érdeklődőt vonzott.
2026. 01. 29. 04:00
Megosztás:

Dél-Korea szigorítaná a stablecoin-szabályozást: 3,5 millió dolláros tőkekövetelmény jöhet

Dél-Korea újabb lépést tett afelé, hogy egységes és szigorúbb keretrendszerbe terelje a kriptovaluták piacát. A törvényhozók egy friss jogszabálytervezetben azt javasolják, hogy a stablecoinokat kibocsátó vállalatoknak legalább 5 milliárd wonnyi, vagyis körülbelül 3,5 millió dollárnyi jegyzett tőkével kelljen rendelkezniük. A cél a piac stabilitásának növelése és a felhasználók védelme egy olyan időszakban, amikor a digitális eszközök egyre szorosabban kapcsolódnak a hagyományos pénzügyi rendszerhez.
2026. 01. 29. 03:30
Megosztás:

Száz új munkahelyet hozott létre BioTech USA beruházási programja

Száz új munkahely jött létre a BioTech USA újabb, mintegy 9,5 milliárd forintos beruházási programjának köszönhetően, ami jól demonstrálja, hogy minden nehézség ellenére mennyire meg tudtak erősödni a hazai vállalatok - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán Szadán.
2026. 01. 29. 02:30
Megosztás:

Olcsó tejet vennél? Akkor nyomás a Penny Market-be azonnal!

Január 29-től rendkívül kedvező áron lesz megvásárolható a PENNY üzleteiben a Cirmi 1,5%-os zsírtartalmú UHT tej. A termék 199 forintért kerül a polcokra, ami a 2021-ben megszokott árszintet idézi. Ilyen alacsony áron legutóbb öt évvel ezelőtt juthattak tejhez a vásárlók.
2026. 01. 29. 02:00
Megosztás:

Itt az új rendelet! Jönnek a visszaváltható edények!

Eljött a visszaváltható edények ideje - Hogyan készüljenek a hazai vendéglátók 2026-ra? Nézzük meg pontosan miről is szól az EU új csomagolási rendelete.
2026. 01. 29. 01:00
Megosztás:

Veszélyes is lehet a kriptovaluta FOMO kultúra?

Ha valaha is érezted azt a késztetést, hogy azonnal vásárolj egy épp felfutó kriptopénzből, még mielőtt „lemaradnál róla”, akkor már megtapasztaltad, mi az a FOMO – vagyis a „félelem a kimaradástól”. A kripto világban ez szinte természetes reakcióvá vált.
2026. 01. 28. 23:00
Megosztás:

Kissé csökkent a Horvátországba látogató magyarok száma

Kevesebb mint egy százalékkal csökkent a magyar vendégek, három százalékkal pedig a vendégéjszakák száma tavaly Horvátországban, ahol összességében rekord turistaforgalmat regisztráltak 2025-ben - tájékoztatta a Horvát Idegenforgalmi Közösség budapesti képviselete szerdán az MTI-t.
2026. 01. 28. 22:30
Megosztás:

Rakétára ült a HYPE token: 58%-os szárnyalás az árupiaci kereskedés robbanása közepette

A Hyperliquid ökoszisztéma natív tokene, a HYPE, az elmúlt napokban látványos emelkedésbe kezdett, ahogy az árupiaci kereskedés volumene új csúcsokra szökött a platform HIP-3 decentralizált tőzsdéin. Az altcoin három nap alatt 58%-ot erősödött, áttörve több hónapos ellenállásokat, és újra a befektetők fókuszába került. A kérdés már csak az: jön a következő megálló 50 dollárnál?
2026. 01. 28. 22:00
Megosztás:

CZ visszavág: a Binance listázási politikáját ért kritikákra reagált a kriptotőzsde alapítója

A kriptovilág egyik legismertebb arca, Changpeng Zhao – ismertebb nevén CZ – újra a figyelem középpontjába került, miután a Binance tokenlistázási gyakorlatát érték kritikákra reagált. Bár hivatalosan már nem tölti be a Binance vezetői szerepét, CZ továbbra is aktívan védi a tőzsde hírnevét, és a közösségi médián keresztül fogalmazta meg álláspontját a kriptoeszközök minőségéről, a befektetői felelősségről és a tőzsdék szerepéről. De mi váltotta ki az újabb vitát?
2026. 01. 28. 21:00
Megosztás:

Gyorsítaná a Francia Parlament a gyarmati műkincsek visszaadását

A volt francia gyarmatoktól érkező egyre több visszaszolgáltatási kérelemre tekintettel a francia parlament szerdán megkezdte annak a törvénytervezetnek a vitáját, amely megkönnyíti a gyarmati kulturális javak múzeumi gyűjteményekből való kivételét.
2026. 01. 28. 20:30
Megosztás:

Fidelity belép a stabilcoin piacra – Jön a Fidelity Digital Dollar (FIDD)

Az egyik legnagyobb globális vagyonkezelő, a Fidelity Investments hamarosan elindítja első saját stabilcoinját, a Fidelity Digital Dollar (FIDD) névre keresztelt digitális dollárt. A lépés nemcsak a cég digitális eszközstratégiájának új mérföldköve, hanem a stabilcoin piac egészére is jelentős hatással lehet. A Fidelity belépése egy olyan időszakban történik, amikor a szabályozási környezet tisztulni látszik, és a stabilcoinok piaca folyamatosan bővül.
2026. 01. 28. 20:00
Megosztás: