Átalakultak az utazási szokások

Az elmúlt években megváltoztak az utazási szokások, amit mutat az is, hogy egyre többen választják a két-három napos, rövid külföldi vagy belföldi utakat, illetve a jó ár-érték arányú kikapcsolódást. A Bónusz Brigád és a GKID közös elemzése szerint az emberek előnyben részesítik, ha az ajánlat rugalmasan alakítható, és ha a program lemondása nem jár jelentős pluszköltséggel, ezen túlmenően fontos a megfelelő ár-érték arány, így a felhasználók 84 százaléka továbbra is az akciókat kínáló oldalakon keresi a szolgáltatásokat, mert úgy gondolják, hogy itt találkozhatnak a legkedvezőbb árakkal.

Átalakultak az utazási szokások

A mintegy félmillió felhasználóval rendelkező, az interneten főként élményszolgáltatásokat kínáló, piacvezető Bónusz Brigád közleménye szerint jellemzően azok az utazások népszerűek, amelyek rövidek, gyors feltöltődést és programokkal teli napokat kínálnak: belföldön a legnépszerűbbek a jakuzzis vagy sörfőzdelátogatással egybekötött hosszú hétvégék, a két-három napos pihenések. Az idei év legkeresettebb belföldi útja egy inárcsi pihenés volt, míg második helyen a Balaton-felvidéken található Kapolcs meglátogatása végzett. Kedvelt úti cél volt Bük, Szilvásvárad és Gyula is.

A külföldi utak közül az elmúlt egy évben a legnépszerűbb egy egyéjszakás pihenés volt a Plitvicei-tavaknál. A második helyen egy arab-félszigeti nyolcnapos nyaralás végzett, majd a kétéjszakás, a szomszédos országokba szóló utazások következtek, egy wellnessezés és egy autómúzeum-látogatás.

Az utazások mellett népszerűek a néhány órás belföldi feltöltődések is. A legkedveltebb élmények mindegyike vízhez kötődik, a legnépszerűbb például egy dunai, vacsorával egybekötött városnéző hajózás volt, majd egy balatoni vitorlázás és egy Tisza-tavi repülés volt a legkeresettebb 2022-ben.

Az elemzés szerint a pénzügyi tudatosság is terjedőben van: a társaság idei abszolút legnépszerűbb bónusza az ajándékkártya, ami azt mutatja, hogy az emberek már nem akarnak felesleges, nem vágyott dolgokat adni a másiknak.

Az online kuponos-bónuszos kereskedelmi szolgáltatási modellt a kétezres évek eleji gazdasági válság hívta életre, népszerűsége azóta is töretlen. A korábbi statisztikai adatok szerint Magyarországon az online vásárlók átlagéletkora 44 év, azonban folyamatosan növekszik, ezért az 55 év felettiek által generált forgalom is egyre nagyobb potenciált jelent az online kereskedelem számára. A GKID adatai szerint azok száma, akik aktívan interneteznek és online vásárolnak is, 3,7 millió: ők évente átlagosan 19-20 alkalommal vesznek terméket és szolgáltatást az interneten. A Bónusz Brigád felületein mintegy 500 ezer regisztrált felhasználó van, és a tavalyi adatok szerint közülük decemberben napi 10 ezer, más hónapokban napi 4-7 ezer az aktív vásárlók száma, akik főként ajándékokat és élményszolgálatásokat vesznek.

Újabb alakulatnál kezdődik meg a Lynx harcjárművek rendszeresítése

A Magyar Honvédség újabb, immár második alakulatánál is megkezdődik az átállás a Lynx típusú páncélozott gyalogsági harcjárművekre - jelentette be a Honvéd Vezérkar főnöke.
2026. 02. 22. 23:00
Megosztás:

Több évtizedes problémát oldott meg a Debreceni Egyetem matematikusa

Vannak kérdések, amelyeket egy általános iskolás is megért, de a megválaszolásukhoz a világ legjobb elméinek is évtizedekre vagy akár évszázadokra van szükségük. Pink István, a Debreceni Egyetem kutatója és japán kollégája, Miyazaki Takafumi egy ilyen, 30-40 éve nyitott kérdés végére tett pontot. Eredményüket a világ egyik legrangosabb szaklapja, az American Journal of Mathematics közölte.
2026. 02. 22. 22:00
Megosztás:

Sok ezer légijáratot töröltek az Egyesült Államokban

Az Egyesült Államokban már csaknem 7500 légijáratot töröltek az északkeleti országrészt vasárnap elért rendkívül erős újabb téli vihar miatt.
2026. 02. 22. 21:00
Megosztás:

Befejeződött a békéscsabai Munkácsy Mihály Múzeum felújítása

Bácsmegi Gábor múzeumigazgató pénteken az MTI-nek elmondta, a felújítás elsősorban a műemléki épületrész homlokzatát érintette, kicserélték az intézmény nevét jelző betűket a timpanon alatti részen, ahogyan a főbejárati ajtót és a benti fogadópultot is. Emellett áthelyezték a kerítést.
2026. 02. 22. 20:00
Megosztás:

Trump 10-ről 15 százalékra emeli a globális vámtarifát

Az amerikai elnök közölte szombaton, hogy az előző nap bejelentett 10-ről 15 százalékra emeli az új globális vámtételt.
2026. 02. 22. 19:00
Megosztás:

Gyorsuló tengerszint-emelkedés fenyegeti Dubrovnik óvárosát

A tengerszint emelkedése az egyik legsúlyosabb, a klímaváltozással összefüggő kihívás lehet a kulturális örökség védelmében a következő évtizedekben Dubrovnikban - erre figyelmeztet a város megbízásából készült, a dubrovniki világörökségi helyszínre vonatkozó felkészülési és kockázatkezelési terv.
2026. 02. 22. 18:00
Megosztás:

Érkezik a kora tavaszias idő

Kora tavaszias, olykor szeles idő várható február utolsó hetében, a csúcshőmérséklet napközben jellemzően 10 Celsius-fok felett alakul, de a hétvégén akár 12-18 fok is lehet. A hét elején még többfelé lehet csapadék, akár zivatar is, majd szerdától szárazabb és egyre naposabb idő várható - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
2026. 02. 22. 17:00
Megosztás:

Rekordszintű tanulási hullám indult 2026 elején

Háromszorosára nőtt 2026 januárjában a felnőtt- és szakmai képzések iránti érdeklődés az előző év azonos időszakához képest – derül ki a TanfolyamGURU platform friss adataiból. A növekedés nem néhány kiugró nap eredménye: a teljes hónap során tartósan magas aktivitás volt mérhető, ami arra utal, hogy a jelenség mögött mélyebb munkaerőpiaci és társadalmi folyamatok húzódnak meg.
2026. 02. 22. 16:00
Megosztás:

Piaci pletyka: a SWIFT már az XRP-t használja? – Új korszak jöhet a globális pénzügyekben

Robbanásközeli fejlemény a nemzetközi utalási piacon: friss értesülések szerint az XRP egyre mélyebben beépül a globális pénzügyi infrastruktúrába, és a SWIFT modernizált fizetési rendszerében is szerepet kap. Ha az információk helytállóak, az áttörést jelenthet az intézményi adoptáció és a valós blokklánc-használat terén.
2026. 02. 22. 15:00
Megosztás:

Egy hónap alatt több mint 120 ezren írták alá az agrárpetíciót

Január 19-i indulása óta több mint 120 ezer gazdálkodó és fogyasztó csatlakozott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK), illetve a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége (MAGOSZ) aláírásgyűjtéséhez - jelentette ki a NAK elnöke az Agrokult.hu weboldalon vasárnap megjelent interjújában.
2026. 02. 22. 14:00
Megosztás:

Identitásválságban a Bitcoin - Az altcoinok kerültek reflektorfénybe

3,8 milliárd dollár távozott a BTC és ETH ETF-ekből: új fejezet nyílhat az intézményi kriptopiacon. Miközben az amerikai Bitcoin- és Ethereum-ETF-ekből hetek óta ömlik ki a tőke, egyes altcoin-alapok – különösen a Solana és az XRP termékek – friss beáramlást tapasztalnak. A trend nem pusztán árfolyammozgásokról szól: egyre többen kérdőjelezik meg a Bitcoin szerepét a globális pénzügyi rendszerben.
2026. 02. 22. 13:00
Megosztás:

Pánik a piacon: újabb „extrém félelem” jelezhet Bitcoin-vételi lehetőséget?

Történelmi mélypontra süllyedt a piaci hangulat, miközben a Bitcoin árfolyama körül ismét eluralkodott a bizonytalanság. Elemzők szerint azonban az úgynevezett „extreme fear” fázis gyakran nem a vég, hanem egy új ciklus kezdete – és hosszú távon komoly beszállási lehetőséget jelenthet.
2026. 02. 22. 12:00
Megosztás:

Fokozott figyelmet fordít a NAIH a politikai célú adatkezelésre a kampányban

A jelölteknek, jelölőszervezeteknek az április 12-ei országgyűlési választás kampányában is be kell tartaniuk az Európai Unió általános adatvédelmi rendeletét (GDPR). A Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság (NAIH) fokozott figyelmet fordít a politikai célú adatkezelések jogszerűségére.
2026. 02. 22. 11:00
Megosztás:

A Uniswap alapítója riadót fújt: egyre több a kriptós csaló hirdetés

Újabb figyelmeztetés érkezett a DeFi-szektorból. A világ egyik legismertebb decentralizált tőzsdéjének alapítója szerint a felhasználókat célzó adathalász (phishing) kampányok új szintre léptek, és a csalók fizetett hirdetésekkel vadásznak a kriptotárcákra. A tét nem kisebb, mint a teljes egyenleg elvesztése.
2026. 02. 22. 10:00
Megosztás:

90% esélyt lát a Ripple vezére, hogy áprilisra törvény lehet a CLARITY Act

Fordulóponthoz érkezhet az amerikai kriptoszabályozás. A Ripple vezérigazgatója szerint szinte biztos, hogy heteken belül elfogadják a Digital Asset Market Clarity Actet, amely évek óta húzódó szabályozási bizonytalanságot zárhat le az Egyesült Államokban. A tét nem kisebb, mint a stabilcoinok jövője, a bankrendszer stabilitása és az intézményi kriptoadoptáció felgyorsulása.
2026. 02. 22. 09:00
Megosztás:

Vitalik Buterin nagyszabású lépései felkavarták a kriptovaluta piacot

Rövid idő alatt több százezer dolláros swapok, stabilcoin-felhalmozás és tokenégetés – az Ethereum társalapítója ismét megmozgatta a piacot. Az on-chain tranzakciók tanúsága szerint Vitalik Buterin tudatos és összetett portfólió-átrendezést hajtott végre, amely élénk spekulációt indított el a kriptoközösségben.
2026. 02. 22. 08:29
Megosztás:

Hiányosságokkal küzd még a Vállalkozói Ügysegéd

Valótlan címek, hamis munkavégzési jellegek, súlyos hivatali visszaélés a múltban a meghatalamazotti korlátozásokra...
2026. 02. 22. 07:00
Megosztás:

Franciaországban is vitát váltott ki a csökkenő születésszám

Franciaországban is egyre élesebb vita bontakozik ki arról, hogy valóban kizárólag a nő felelőssége-e a gyermekvállalás sikere vagy sikertelensége.
2026. 02. 22. 06:00
Megosztás:

Az Alapszámlánál is megemelik a díjmentesen felvehető készpénz összegét

Február elsejével érdekes anomália állt elő, ugyanis az Alapszámlánál a bankautomatából havonta díjmentesen felvehető készpénz összege továbbra is 150 ezer forint maradt, míg a jogszabályi díjmentes készpénzfelvétel lehetősége 300 ezer forintra nőtt. Persze nyilatkozatot lehet az Alapszámlához is leadni, de aki megfeledkezett róla, az rosszabb helyzetbe került. Ezt a problémát egy éjszaka megjelent jogszabály orvosolja, ugyanis az ATM-ből nyilatkozat nélkül díjmentesen felvehető készpénz összegét 300 ezer forintra emelik az Alapszámlánál is. Azért van emellett egy érdekesség az új rendeletben, ami még magyarázatra szorulhat.
2026. 02. 22. 05:00
Megosztás:

Tovább bővül a klímás otthonok aránya Magyarországon

2026-ra tovább nőtt a légkondicionálók elterjedtsége Magyarországon: míg 2022-ben a 4,6 millió lakásból mintegy 1,2 millióban volt klíma, 2024-re az arány 33 százalékra emelkedett, és a bővülés azóta is tart.
2026. 02. 22. 04:00
Megosztás: