Az Erste elemzői voltak a legpontosabbak 2021-ben

Az Erste Bank elemzői adták a legpontosabb előrejelzést a magyar gazdaság mutatóinak alakulásáról a Reuters elemzői felméréseiben 2021-ben, így ők nyerték el a Refinitív StarMine díját Magyarországon. A kelet-közép-európai valuták árfolyammozgásának előrejelzésében pedig a negyedik helyet szerezte meg az osztrák Erste Csoport elemzői csapata.

Az Erste elemzői voltak a legpontosabbak 2021-ben

Az Erste Bank nyerte el Magyarországon 2021-ben a Refinitív StarMine díját a Legpontosabb Előrejelzésekért a Reuters Elemzői Konszenzusban. A Refinitív az LSEG (London Stock Exchange Group) egyik üzletága, a világ egyik legnagyobb pénzügyi piaci adat- és infrastruktúraszolgáltatója 6,25 milliárd dolláros bevétellel, több mint 40 ezer ügyféllel és 400 ezer végfelhasználóval 190 országban. A társaság a Reuters-szel kötött 30 éves megállapodásának keretében kínálja a Reuters Elemzői Konszenzus szolgáltatását. A konszenzus készítése során megkérdezett elemzők előrejelzéseit a Refinitív StarMine szolgáltatásában értékelik. A statisztikai adatok kiadását követően minden előrejelzést leadó elemző a pontosságának megfelelő pontszámot kap, ám figyelembe veszik azt is, hogy mekkora a hiba a többiek becsléséhez képest, vagyis, hogy a piaci konszenzus mennyiben tért el a valós adattól. Ez az értékelési rendszer nem csupán az elemzők minősítésére szolgál, hanem egy olyan mutatót is létrehoznak a segítségével (StarMine SmartEstimate), amely ezeket az eltéréseket elemzi, és ezzel képes előre jelezni a nem várt piaci fordulatokat és azok irányát.

A Refinitív StarMine Awards azokat a társaságokat és elemzőket ismeri el, akik a Reuters Elemzői Konszenzusban a legpontosabb előrejelzést adták a gazdasági mutatókra és a devizaárfolyamokra. A makrogazdasági előrejelzéseket összesen 15 országra és az eurózónára készítik, valamint díjakat osztanak összesen hét devizaárfolyam előrejelzési kategóriában (külön a legnagyobb valutáknak, valamint az ázsiai-, a kelet-közép-európai, és a latin-amerikai devizák csoportjának). A díjat mindig a rákövetkező év februárjában hirdetik ki.

Az Erste elemzői a 2018-ban és 2019-ben elért második helyezések után 2021-ben nyerték el először az első díjat a magyar makrogazdasági előrejelzésekben. Ehhez a legfontosabb indikátorokra – GDP, infláció, ipari termelés, külkereskedelmi mérleg egyenlege, folyó fizetési mérleg egyenlege, államháztartás hiánya, alapkamat – kellett minél pontosabb rövid- és hosszú távú előrejlezéseket adni. Az osztrák Erste Csoport elemzői csapata ezen kívül a negyedik helyezést érte el a kelet- közép-európai devizaárfolyamok előrejelzésében.

Az Erste Bank elemzői:

Nyeste Orsolya, az Erste Bank vezető makrogazdasági elemzője 2004 óta dolgozik a pénzintézetnél, számos banki terület munkáját segíti makrogazdasági és bankpiaci előrejelzések készítésével, emellett az Erste Csoport elemzési tevékenységét is támogatja a magyar gazdasághoz, illetve a forint- és kötvénypiachoz kapcsolódó elemzésekkel.

Nagy János közel öt éve dolgozik makrogazdasági elemzőként. Korábban a GVI-nél, később Pénzügyminisztériumban szerzett tapasztalatot, majd szeptember elején csatlakozott az Erste csapatához. Elsősorban a reálgazdasági folyamatok elemzésére, és havi, valamint negyedéves mutatók előrejelzésére fókuszál, jól kiegészítve Nyeste Orsolya pénzügyi és monetáris kvalitásait.


Ripple az SEC-nél: az XRP kerüljön egy súlycsoportba a Bitcoinnal és az Ethereummal

A Ripple újabb lépést tett azért, hogy a digitális eszközök szabályozása ne elavult címkék, hanem valós piaci funkciók alapján történjen. A vállalat azt szeretné elérni, hogy az XRP, a fizetési célú stabilcoinok és a tokenizált értékpapírok kezelése kiszámíthatóbbá váljon az amerikai szabályozói környezetben. A javaslatok középpontjában a stabilcoinok fedezeti szerepe, a tőkekövetelmények enyhítése, valamint az on-chain nyilvántartások hivatalos elismerése áll.
2026. 05. 27. 19:00
Megosztás:

Felülteljesített a magyar tőzsde a nemzetközi társaihoz képest

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 913,51 pontos, 0,7 százalékos emelkedéssel, 131 829,83 ponton zárt szerdán.
2026. 05. 27. 18:30
Megosztás:

A TikTok harmadik éve a legértékesebb kínai márka

A TikTok idén már a harmadik egymást követő évben volt a legértékesebb márka Kínában a Brand Finance China 500 összeállítása szerint. A TikTok/Douyin közösségi hálózat márkaértéke egy év alatt 45 százalékkal, 153,5 milliárd dollárra nőtt - áll a Brand Finance honlapján.
2026. 05. 27. 18:00
Megosztás:

Miért kell félniük a nemzeti valutáknak a stabilcoinok támasztotta versenytől?

A stabilcoinok eredetileg a kriptotőzsdék praktikus elszámolási eszközeiként indultak, mára azonban a globális pénzügyi rendszer egyik legfontosabb új kihívásává váltak. A dollárhoz kötött digitális tokenek egyre nagyobb szerepet kapnak a fizetésekben, a megtakarításokban és a határokon átnyúló pénzmozgásokban.
2026. 05. 27. 17:30
Megosztás:

Rekordközeli aktivitás – de egyre kevesebb cégnek van mit leadni

A 2025-ös üzleti évre vonatkozó számviteli beszámolók benyújtásának képe tovább árnyalódott: a határidő körüli torlódás oldódik, az IFRS-alkalmazók köre nő, a vállalkozások száma viszont negyedik egymást követő évben csökken.
2026. 05. 27. 17:00
Megosztás:

Mol: elindulhat a helyreállítás a tiszaújvárosi robbanás után

Befejeződött a múlt hét pénteki robbanásban megsérült tiszaújvárosi Olefin-1 üzemben a hatósági helyszínelés, és elhárították a közvetlen balesetveszélyt. Elindulhatnak az üzem helyreállításához szükséges munkálatok, miután a Mol megkapta az ehhez szükséges hatósági engedélyeket, és felállította a munkálatokért felelős szakértői csapatát - közölte a társaság szerdán az MTI-vel.
2026. 05. 27. 16:30
Megosztás:

Részvényenként 1550 forint osztalék kifizetését javasolja a Zwack Unicum

A Zwack Unicum Nyrt. igazgatósága összesen 3,154 milliárd forint, részvényenként 1550 forint osztalék kifizetését javasolja a júliusi 2-án tartandó közgyűlésen - közölte a társaság a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján szerdán.
2026. 05. 27. 16:00
Megosztás:

A hétvégi BL-döntőre a csapatok mellett a mobilhálózat is felkészül

Szombaton, május 30-án rendezik meg az UEFA Bajnokok Ligája 2026-os döntőjét a Puskás Arénában. A CETIN Hungary Zrt. a helyszínen multioperátoros mobiltávközlési infrastruktúrát – komplex rádiós antennarendszert – működtet. Így a mobilszolgáltatók a meccsen – illetve az Aréna bármilyen más nagyrendezvényén – a több tízezres nézőközönség számára megbízható hang- és adatkapcsolatot tudnak biztosítani.
2026. 05. 27. 15:30
Megosztás:

Grúzia és a Tether saját lari-alapú stabilcoint indít: érkezik a GEL₮

Grúzia újabb nagy lépést tesz a digitális pénzügyi infrastruktúra fejlesztése felé. Az ország a Tetherrel együttműködve tervezi elindítani a GEL₮ nevű stabilcoint, amelyet a grúz larihoz kötnek. A kezdeményezés célja, hogy gyorsabb fizetéseket, olcsóbb határokon átnyúló átutalásokat, modernebb fintech szolgáltatásokat és blokklánc-alapú elszámolási rendszereket hozzon létre egy szabályozott, államilag támogatott keretrendszerben.
2026. 05. 27. 15:00
Megosztás:

A középkorúak többségénél a pénzhiány miatt kérdéses a nyaralás

Az idén hosszabb pihenést nem tervező 30-59 évesek többsége nem azért mond le a kikapcsolódásról, mert nincs kedve utazni, hanem mert nincs rá elég pénze. A K&H biztos jövő kutatásának első negyedéves eredményei szerint idén a középkorúak 59 százaléka nem készül legalább 5 napos pihenésre. Többségük, 72 százalékuk anyagi okokra hivatkozott, ez pedig megfelel az elmúlt évek eredményei alapján kirajzolódó trendnek. Míg 2022-ben a válaszadók 58 százaléka említette a pénzhiányt a hosszabb kikapcsolódás akadályaként, a következő években ez az arány már 71–78 százalékra emelkedett.
2026. 05. 27. 14:30
Megosztás:

Új globális márkát vezet be a Generali: Redion néven egyesül az Europ Assistance és a Generali Employee Benefits

A Generali Csoport ma bemutatta a Rediont, új globális márkáját, amely az Europ Assistance által kínált asszisztencia és utasbiztosítási, valamint a Generali Employee Benefits (GEB) munkavállalói juttatási szolgáltatásait egyesíti közös szervezeti háttér és szolgáltatási portfólió keretében.
2026. 05. 27. 14:00
Megosztás:

A Solana nagy próbatétele: miért nem elég a memecoin-láz a SOL hosszú távú értékéhez?

A Solana az elmúlt időszakban újra a kriptopiac egyik legforgalmasabb hálózata lett. A mémcoin-őrület, az on-chain kereskedési aktivitás és a gyors tranzakciók látványos számokat hoztak, de a nagy kérdés változatlan: miből épülhet fel tartósan a SOL értéke? A rövid életű likviditási hullámok helyett a Solanának olyan alkalmazásokra van szüksége, amelyek valódi bevételt termelnek, rendszeres díjfizetőket vonzanak, és közvetlenül vagy közvetve növelik a SOL iránti keresletet.
2026. 05. 27. 13:30
Megosztás:

Fontos értesítés érkezik a vállalkozásoknak

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) csaknem 80 ezer vállalkozástól várja a hétfői határidőre az élelmiszerlánc felügyeletidíj bevallását, az érintettek figyelmét erre a héten fel is hívta az adóhivatal - tájékoztatta az MTI-t szerdán az adóhatóság.
2026. 05. 27. 13:00
Megosztás:

Demográfiai fal, osztrák bérverseny, skills-alapú gondolkodás – több fronton is kihívásokkal küzd a győri régió munkaerőpiaca

Demográfiai fal, osztrák bérverseny, skills-alapú gondolkodás – több fronton is kihívásokkal küzd a győri régió munkaerőpiaca.
2026. 05. 27. 12:30
Megosztás:

Utasbiztosítás ára 2026 egy napra

Az Insura.hu legfrissebb felmérése szerint idén a nyaralni indulók 67 százaléka külföldi utat is tervez, többségük legalább egyhetes út keretében teszi majd ezt.
2026. 05. 27. 12:00
Megosztás:

Új AMM v2 szabványt javasol az XRP Ledger Foundation: erősödhet az RWA- és stabilcoin-piac

Az XRP Ledger Foundation új technikai szabványtervezetet tett közzé az Automated Market Maker, vagyis AMM rendszer második verziójára. A javaslat célja, hogy hatékonyabbá tegye az XRP Ledger natív decentralizált tőzsdéjét, javítsa a likviditást, csökkentse az árfolyamcsúszást, és stabilabb kereskedési környezetet teremtsen a valós eszközöket képviselő tokenek, a stabilcoinok és a devizapárok számára.
2026. 05. 27. 11:30
Megosztás:

A tengerentúlon estek, Európában emelkedtek a hosszú hozamok

A tízéves dollár hozam a múlt heti másfél éves csúcsáról, 4,7% közeléből esett, tegnapra 4,5% alá. Európában némi emelkedés után is érdemben a korábbi csúcsok alatt maradtak a hozamok, a tízéves német kötvényhozam 3% alatt ragadt. A dollár megőrizte erejét, az EURUSD éppen csak 1,16 felett zárt.
2026. 05. 27. 11:00
Megosztás:

A Bitmine 5,4 millió ETH-nál jár: Tom Lee szerint közeleg a kriptós szuperciklus

A Bitmine Immersion Technologies újabb hatalmas Ethereum-vásárlással erősítette meg pozícióját a kriptopiacon. A vállalat immár mintegy 5,4 millió ETH-t tart a tartalékaiban, miközben Tom Lee elnök szerint az intézményi tokenizáció és a mesterséges intelligencia új kriptós szuperciklust indíthat el.
2026. 05. 27. 10:30
Megosztás:

Kedvezőtlen hangulatban telt a keddi kereskedés a mértékadó európai tőzsdéken; emelkedett a BUX

Többségében mínuszokkal zárták a keddi kereskedést a mértékadó európai tőzsdék, az egyelőre meddőnek bizonyuló amerikai-iráni tárgyalások árnyékában.
2026. 05. 27. 09:30
Megosztás:

Évek óta nem volt ilyen olcsó a magyarok kedvenc hitele – nem csoda, hogy csúcsra jár

Tovább csökkent és már 14,33 százalékon járt márciusban a személyi kölcsönök átlagos kamata, ami majdnem négyéves mélypont. A BiztosDöntés.hu adatai szerint azonban ennél jóval olcsóbbak is vannak, az elmúlt hetekben újabb akciókat indítottak a bankok, így tovább nőtt a választék a 10 százalék alatti kamatokat kínáló hitelekből.
2026. 05. 27. 09:00
Megosztás: