Bitcoin vásárlás a felezés előtt - most kell beszállni?

Az utóbbi időben a mainstream média mintha immunissá vált volna a kriptópiac történéseire. Míg az elmúlt két év botrányoktól és dollártízmilliárdos csalásoktól volt zajos, Az FTX-ügy óta nem hallottunk érdemben semmit a kriptovalutákról. Pedig már most igencsak érdekes és fordulatos a Bitcoin 2024-es éve!

Bitcoin vásárlás a felezés előtt - most kell beszállni?

Az újévet rögtön a bitcoin történelmének egyik, ha nem a legnagyobb sztorijával kezdtük: Jóváhagyták és az amerikai tőzsdéken kereskedhetővé tették a bitcoin-alapú ETF termékeket, ezzel elindult a nagybefektetők dollármilliárdos tőkeinjekciója a kriptó világba.

Olyan nagynevű alapkezelők is beszálltak a spot bitcoin ETF hajrába, mint a közel 10 billió dollárnyi eszközt kezelő Blackrock, vagy az USA egyik legrégebbi pénzügyi szolgáltatója, a Fidelity.

A bitcoin ETF-ek első napján az összes befektetett pénz történelmi rekordot döntött, ha együtt számoljuk az egyszerre bevezetett alapokat, soha a Wall Street történetében nem volt még ekkora érdeklődés egy tőzsdei bevezetés kapcsán.

2024 másik nagy sztorija a bitcoin felezés, mely a BTC fennállása óta mindig elképesztő árfolyam-emelkedésbe torkollott. A bitcoin felezés négy évente történik meg, éppen idén áprilisban várható a következő időpont. A Webhárom kriptovalutákkal foglalkozó portál elemzései szerint a ciklus következő másfél éves periódusában akár többszázezer dolláros bitcoin árfolyamot is elérhetünk. Ez persze nincs kőbe vésve, és nem minősül befektetési tanácsadásnak, elemzésnek, ajánlattételnek, és így tovább - azért csak érdemes lamentálni a bitcoin múltbeli ciklikusságán. Ugyanis az elmúlt ciklusok megmutatták, reális esély van rá, hogy a jelenlegi eseménynélküliségből egy, a BTC-t sokszorosára emelő bullrun vegye kezdetét a felezési idő környékén.

Ha bitcoint szeretnél vásárolni, javasoljuk az egyik legnagyobb nevű kriptótőzsdét, ahol minimális díjakkal, akár kártyás fizetéssel vagy SEPA átutalással pillanatok alatt lehet BTC-d. A Webhárom és a Bybit partnersége keretében most akár 5000 USD mértékű első befizetési bónuszra lehetsz jogosult. Részletek ide kattinva.

A bitcoin idei éve csupa várakozással teli időszak. A bitcoin felezés csak egy téma a sok közül. Amellett, hogy az ETF-eken keresztül lehetősege lett nagybefektetőknek, nyugdíjalapoknak és magánszemélyeknek bitcoin-kitettséget szerezni, több országban régóta napirenden van a bitcoin törvényes fizetőeszközzé tétele, mely meglepetésként érheti a befektetőt. Néhány hónapja megjelentek az új BRC20 tokenek a bitcoin hálózatán, mely további izgalmas lehetőségeket hordoz magában. Egy biztos: érdemes nyitott szemmel járni. Hamarosan eldől, hogy beteljesül-e Satoshi víziója.


Rekordot döntött a kormányzati intézkedések vállalkozásbarát megítélése a kkv-k körében

Látványos, felfelé ívelő tendenciát mutat a kis- és középvállalkozások várakozásai a kormányzati intézkedések vállalkozásbarát mivoltával kapcsolatban – derül ki a legfrissebb K&H bizalmi index negyedéves kutatási adataiból. A szektor szereplőinek visszajelzései alapján 40 százalékkal többen vannak azok, akik bizalommal tekintenek a következő egy évre e téren, amivel a mutató megdöntötte a korábbi, 2010-ben mért 38 százalékos rekordot is.
2026. 07. 15. 17:00
Megosztás:

Budapesten már harmadik hónapja csökkennek a lakásárak

Tovább tart a lakáspiaci árkorrekció: bár az ingatlan.com lakásárindexe szerint bár országosan 0,6 százalékkal emelkedtek a használt lakások és házak kínálati árai júniusban, Budapesten 0,1 százalékos csökkenés következett be. A fővárosban ezzel már a harmadik egymást követő hónapban mérséklődtek az árak. Hasonló, legalább három hónapos negatív sorozatra legutóbb 2020 októbere és decembere között volt példa.
2026. 07. 15. 17:00
Megosztás:

Az otthon megóvása a modern technológia eszközeivel

Az otthonod védelme mindig is fontos szerepet játszott, ám manapság a technológia robbanásszerű fejlődése új eszközöket kínál a megfigyelőrendszerek terén. A modern kamerarendszerek már nem csupán rögzítik az eseményeket, hanem valós időben megfigyelheted és akár a telefonodról is vezérelheted azokat. Vajon mennyire könnyű ezeket a rendszereket telepíteni és használni?
2026. 07. 15. 16:00
Megosztás:

Arab parfüm nagykereskedés - találd meg a népszerű illatokat!

A népszerű arab illatok világa folyamatosan változik, ám néhány alapvető irányzat állandóan jelen van a nagykereskedelmi kereslet csúcsán. Jelenleg a legkeresettebb kompozíciók közé tartoznak azok a gourmand-típusú alkotások, amelyek édes, gyakran vaníliás, karamellás vagy éppen fűszeres tónusokkal operálnak, miközben megőrzik az arab parfümök híres tartósságát.
2026. 07. 15. 15:30
Megosztás:

Leváltották a NAV két vezetőjét

Két vezetőjének megbízatását is visszavonta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) - értesült a hvg360, az MTI megkeresésére a NAV közölte, a felmentés a hivatal bűnügyi főigazgatóságán dolgozó bűnügyi főigazgató-helyettesére és a központi nyomozó főosztály főosztályvezetőjére vonatkozik.
2026. 07. 15. 15:00
Megosztás:

A Kopint-Tárki 2 százalék körüli GDP-növekedést valószínűsít idén

A kedvezőtlen nemzetközi környezetben idén 2 százalék körül alakulhat a GDP-növekedés Magyarországon a Kopint-Tárki szerdán közzétett konjunktúrajelentése szerint.
2026. 07. 15. 14:00
Megosztás:

Magyar kkv-k a globális hadiiparban: óriási lehetőség, komoly jogi kockázatokkal

Jelentős átalakulás előtt áll a magyar védelmi ipar, amiből a hazai kis- és középvállalkozások (kkv) is profitálhatnak. A nagy nemzetközi hadiipari cégekkel való együttműködés ugyanakkor számos jogi kérdést felvet, amelyekre mindkét félnek kiemelten kell ügyelnie – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie.
2026. 07. 15. 12:00
Megosztás:

Amerikai hozamkorrekció és emelkedő magyar záróhozamok

Az amerikai államkötvények hozamai csökkentek, miután a júniusi infláció a vártnál kedvezőbben alakult, bár reggel nyolchetes csúcson voltak a hozamok az iráni blokád okozta bizonytalanság miatt, délutánra óriási enyhülés érkezett a júniusi fogyasztói árindex (CPI) miatt, mely minden elemzői várakozást alulmúlt, a májusi lokális csúcsról 3,5%-ra esett vissza elsősorban az elmúlt hetekben még érvényben lévő tűzszünet miatt bezuhanó energiaáraknak köszönhetően.
2026. 07. 15. 11:00
Megosztás:

Történelmi csúcson a Wall Street-i bankok profitja

A Nasdaq composite +0,90%-os nyereséggel zárta a napot, mely kiváló eredményt, az AI rali támogatta. Az S&P 500 mérsékelt emelkedéssel zárt, 0,38%-os erősödést regisztrálva.
2026. 07. 15. 10:00
Megosztás:

Mérsékelten pozitív eredmények az energiaszektor vezetésével

Az európai tőzsdék végül enyhe emelkedéssel zártak, annak ellenére, hogy napközben a negatív tartományokat is megjárták. A páneurópai STOXX 600 index 0,2%-kal emelkedett, az enyhe növekedést az energiaszektor papírjainak a meggyőző teljesítménye okozta, melyek kikorrigálták a védelmi és utazási szektor cégeinek gyengélkedését. Az FTSE 100 szintén enyhe 0,3%-os pozitívban zárta a napot.
2026. 07. 15. 09:00
Megosztás:

Erősödött a forint szerda reggelre

Erősödött a forint a főbb devizákkal szemben szerda reggel a kedd esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 07. 15. 08:00
Megosztás:

Az olasz kormánytöbbség elbukta a választási törvény reformját

Az olasz kormánytöbbség egy szavazaton elbukta a választási törvény reformját. A kormánytöbbség soraiból több szavazat hiányzott, ezt mérlegelni kell - kommentálta közösségi oldalán Giorgia Meloni miniszterelnök az olasz parlament alsóházának kedd esti szavazását, amely egy vokssal elutasította a kormány választási rendszer módosítására tett javaslatát.
2026. 07. 15. 07:00
Megosztás:

Az ipari parkok a helyi gazdaság fejlődésének motorjai

Jelentősen átalakulóban van az ipari parkok szerepe: a hagyományos termelés helyszíneiből összetett gazdasági ökoszisztémák központjai lettek. Ezek a létesítmények szerte az országban a vidéki munkahelyteremtés, a külföldi tőkevonzás és a zöld ipari átállás elsődleges eszközei – vallja Albrecht Armand, az INPARK-NIPÜF Csoport vezérigazgatója. Elemzésében rámutat: a tavaly rekordévet záró ipari és logisztikai ingatlanpiac számára jelenleg a zöld átállás, a digitalizáció és a magas hozzáadott értékű technológiák alkalmazása jelenti a legnagyobb fejlődési lehetőséget.
2026. 07. 15. 06:00
Megosztás:

Felmentette a MÁV igazgatósági elnökét Vitézy Dávid

Keddi hatállyal felmentette Lepsényi István eddigi igazgatósági elnököt és Parragh László igazgatósági tagot Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter.
2026. 07. 15. 05:00
Megosztás:

Ezért nem baj, ha a gyerekek unatkoznak a nyári szünetben

A tudatos internethasználat a nyári szünet idején is kiemelten fontos téma, elsősorban a gyerekek megváltozott napirendje miatt. A megoldás ezúttal sem a tiltásban rejlik, de fontos, hogy beszélgessünk arról, hogy mit jelent például a biológiai ritmusuk szempontjából a hajnalig tartó közösségi média használat, vagy a kölcsönös biztonságérzet megteremtése. A Yettel ProSuli szakmai vezetője, Koren Balázs segített összegyűjteni a legfontosabb tudnivalókat és praktikus megoldásokat ahhoz, hogy az év legszabadabb időszaka a szülőknek és a gyerekeknek is zökkenőmentes legyen.
2026. 07. 15. 04:00
Megosztás:

Nem költözik ki az albérlő? Így lehet kirakni a szűrét jogszerűen a legkönnyebben

Sokan bíznak a szerződésben, de nem tudják, milyen jogszerű lépésekkel lehet érvényt szerezni neki.
2026. 07. 15. 03:00
Megosztás:

Ingyenes légkondi mindenkinek otthonra - állami támogatás nélkül

Hogyan lehet házi módszerrel lehűteni a lakást a nyári forróságban úgy, hogy még energiát se kelljen felhasználnunk?
2026. 07. 15. 02:00
Megosztás:

Megszavazták a törvényt! Elolvashatja az állam a privát e-maileket?

Chat Control 1.0: 2028-ig maradhat az üzenetek automatikus ellenőrzése. Újabb szakaszába lépett az Európai Unióban a Chat Control 1.0 néven ismert ideiglenes szabályozás ügye. Az Európai Parlamentben 314 képviselő támogatta a tervezet elutasítását, 276-an az elutasítás ellen szavaztak, 17-en pedig tartózkodtak. A jogszabály megállításához azonban 360 szavazatra lett volna szükség, így a módosított szöveg az Európai Unió Tanácsa elé került.
2026. 07. 15. 01:00
Megosztás:

Jó termés és magasabb állattenyésztési bevételek növelték az osztrák agrárjövedelmeket 2025-ben

Jelentősen emelkedtek az osztrák mezőgazdasági jövedelmek 2025-ben a kedvező terméseredményeknek, az állattenyésztésből származó magasabb bevételeknek és a termelési költségek mérsékeltebb növekedésének köszönhetően - közölte előzetes adatai alapján a Statistik Austria kedden.
2026. 07. 14. 23:00
Megosztás:

Megkezdődött a szőlő aranyszínű sárgaság betegségének felismerése szempontjából a legfontosabb időszak

Megkezdődött a szőlő aranyszínű sárgaság (FD) betegségének felismerése szempontjából a legfontosabb időszak: július közepétől válnak a leginkább felismerhetővé a szőlőültetvényekben a tünetek, ezek közé tartozik például, hogy a fehér bogyójú fajták levelein sárgulás, a kékszőlő-fajtáknál vörösödés figyelhető meg - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) kedden az MTI-vel.
2026. 07. 14. 22:00
Megosztás: