Döntött a Kormány a 2026. évi nyugdíjakról!

A kormány átadta a 2026-os költségvetés tervezetét a Költségvetési Tanácsnak, melyben a nyugdíjakról is döntés született.

Döntött a Kormány a 2026. évi nyugdíjakról!

A mai napon a kormány átadta a 2026-os költségvetés tervezetét a Költségvetési Tanácsnak. A tervezet a békére építve Európa legnagyobb adócsökkentési programját tartalmazza, kiemelten támogatja a családokat és a nyugdíjasokat, valamint jelentős béremeléseket helyez kilátásba, annak érdekében, hogy több maradjon a magyar embereknél, ezáltal 2026-ban is mindenki tehessen egy újabb lépést előre.

A kormány a 2026-os költségvetés keretében minden eddiginél nagyobb mértékben támogatja a magyar családokat. A családtámogatások teljes összege 4.800 milliárd forintot ér el, melyen belül a három gyermeket nevelő anyák kedvezménye, illetve a két gyermeket nevelő anyák szja-mentessége az idei évben várható 50 milliárd forinthoz képest 2026-ban 270 milliárd forinttal többet, összesen 320 milliárd forintot hagy a családok zsebében.

A családi adókedvezmény megduplázása pedig az idei évben várható 80 milliárd forinthoz képest jövőre 210 milliárd forinttal több, összesen 290 milliárd forint kedvezményt jelent.

2026-ban is fennmarad a rezsitámogatás – a családok e rendszeren keresztül mintegy 800 milliárd forint további támogatásban részesülhetnek.

A magyar állam finanszírozásában is egyre nagyobb szerepet töltenek be a családok: jövőre a kamatkiadásokból több mint 800 milliárd forint a magyar lakosság, a családok részére kerül kifizetésre.

Nyugdíjas honfitársaink támogatása kiemelten fontos, ezért a kormány megőrzi a nyugdíjak reálértékét és a 13. havi nyugdíjat.

Nyugdíjellátásra 2026-ban összesen 7.700 milliárd forint kerül kifizetésre, ezen belül a várt 4,1 százalékos gazdasági növekedés esetén nyugdíjprémium fizetésére is lehetőség nyílik, amelyre a költségvetés biztosítja a forrást.

nyugdíjasok nyugdíja 2026

Annak érdekében, hogy a magyar emberek a zsebükben érezhessék a beköszöntő béke és a gazdasági konjunktúra pozitív hatását 2026-ban jelentős béremelésekre is sor kerülhet. A fegyveres testületek tagjai számára fizetendő 6 havi fegyverpénz 450 milliárd forintos kerettel került megtervezésre.

Béremelésben részesülhetnek az igazságügyben dolgozók. Folytatódik a pedagógus életpálya program. A tervezet a 10 ezer fő alatti önkormányzatok számára támogatást biztosít az ott dolgozó köztisztviselők béremeléséhez, ami az idei 15 százalékos emelést követően, jövő év januárjától további 15 százalék lehet. Mindezek mellett, jelentős, 13

százalékos minimálbér emeléshez és garantált bérminimum emeléshez is biztosít forrást a költségvetés tervezete.

A békéhez erő kell, a védelemhez pedig megfelelő hadsereg, ezért a kormány továbbra is fenntartja a 2 százalékos GDP-arányos védelmi kiadást, ennek megfelelően 2026-ban 1.900 milliárd forintot fordít a Magyar Honvédség fejlesztésére.

Gazdaságfejlesztésre 4.900 milliárd forintot fog költeni, amelyből 2.200 milliárdot uniós forrásokból, körülbelül 2.700 milliárd forintot pedig költségvetési forrásokból fog biztosítani. A magyar mezőgazdaság, az agrárium támogatására uniós és hazai forrásból összesen, a költségvetésen kívüli támogatásokat is figyelembe véve közel 1.300 milliárd forintot fordít a kormány 2026-ban.

Mivel egyes ágazatokban fennmaradt az extraprofit, ezért ezen szektorok adóztatása is folytatódik. Ugyanakkor a kormány adóegyszerűsítéseket hajt végre, valamint növeli a foglalkoztatás bővítését és a kutatás-fejlesztést támogató kedvezményeket.

A támogatások és adócsökkentések fedezetét a gazdaság bővülése biztosítja: jövőre a GDP- növekedés üteme 4,1 százalék lehet, az infláció pedig tovább mérséklődhet 3,6 százalékra. A várható kiadásokat és bevételeket számba véve a költségvetés megőrzi stabilitását: az elsődleges egyenleg, vagyis az államadósság után fizetett kamatok nélkül számított jövő évi költségvetési pozíció egyensúlyi, azaz nullszaldós lesz.

A tervezet alapján a kormányzati szektor hiánya jövőre tovább csökken, az idén várható 4 százalékról a GDP 3,7 százalékra, a kormányzati adósság pedig az idén várható 73,1 százalékról 72,3 százalékra mérséklődik.

A Költségvetési Tanács véleményének birtokában a kormány 2025. május 6-án nyújtja be a 2026-os költségvetést az Országgyűlésnek. 


Szombaton 1 percre se menjen ki a napra!

Az ország egész területén a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szombaton - hívta fel a figyelmet a HungaroMet Nonprofit Zrt. az MTI-hez eljuttatott pénteki közleményében.
2026. 06. 27. 00:05
Megosztás:

Szombaton megszűnik a közmédia vezetőinek megbízatása

Szombaton megszűnik a közmédia vezetőinek megbízatása, mivel megjelent a médiatörvény módosítása a Magyar Közlönyben pénteken.
2026. 06. 26. 23:00
Megosztás:

Több mint 300 ezren vettek részt a Múzeumok éjszakáján

A június 20-án megrendezett Múzeumok éjszakáján idén összesen 311 358 belépést regisztráltak; a jövő évi, immár 25. alkalommal megrendezett esemény 2027. június 26-án lesz - közölték a szervezők az MTI-vel pénteken.
2026. 06. 26. 22:00
Megosztás:

Szúnyoggyérítési programot fogadtak el a fővárosi képviselők

A főváros egészére kiterjedő szúnyoggyérítési programot fogadott el pénteken a Fővárosi Közgyűlés.
2026. 06. 26. 21:00
Megosztás:

A rögzített üzemanyagár miatti veszteségeik ellentételezését és a törvényi szabályozás átdolgozását követeli a benzinkutas szervezet

A rögzített üzemanyagár miatti veszteségeik ellentételezését és a törvényi szabályozás átdolgozását követeli a Független Benzinkutak Szövetsége (FBSZ) - hangzott el a szervezet pénteki tiltakozó akciójáról tartott sajtótájékoztatón, Inárcson.
2026. 06. 26. 20:00
Megosztás:

Erősödött a forint árfolyama péntek estére

Erősödött a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben pénteken estére a reggeli szintekhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 06. 26. 19:00
Megosztás:

Rendkívüli állapotot vezettek be a Krímben és Szevasztopolban

Rendkívüli állapotot vezettek be pénteken a Krím és Szevasztopol hatóságai.
2026. 06. 26. 18:30
Megosztás:

48 óra alatt megduplázódott a klímahasználat

Június 19-től mindössze 48 óra alatt megduplázódott a hűtési üzemmódot használó otthonok aránya a Daikin klímákat és hőszivattyúkat vezérlő Onecta alkalmazás anonim, országos használati adatai szerint.
2026. 06. 26. 18:00
Megosztás:

Ki dönt ma a munkahelyeden: a vezetőd – vagy az adatok?

A vállalatok egyre nagyobb része már nem megérzésekre, hanem adatvezérelt rendszerekre és mesterséges intelligenciára bízza a HR-döntéseket, ami alapjaiban írja át a munka világát. Csendben, de gyökeresen alakul át, hogyan vesznek fel embereket, hogyan mérik a teljesítményt, és hogyan döntenek a jövő munkaerejéről. A háttérben egy mély átalakulás zajlik, ami nemcsak annyit jelent, hogy digitalizálják az adminisztrációt, hanem azt is, hogy a döntések mögött mérhető, valós idejű adatok állnak. A vállalatok ma már képesek előre jelezni a fluktuációt, pontosan látni, hol vannak kritikus készséghiányok, és azt is mérni, hogy egy-egy képzési program vagy toborzási kampány milyen üzleti eredményt hoz.
2026. 06. 26. 17:30
Megosztás:

Az Indotek Group kizárólagos tulajdonába került az Auchan Magyarország

Az Indotek Group ma bejelentette, hogy az Auchan Retail Internationaltől (ARI) megvásárolta az Auchan Magyarország Kft. fennmaradó 53 százalékos tulajdonrészét, és ezzel kizárólagos tulajdonosa lett a kereskedelmi láncot üzemeltető és az ingatlanjait birtokló társaságnak. Az Indotek Group 2024 végén – az Auchan Magyarország 47 százalékos tulajdonrészének a megszerzésével egy időben – átvette a társaság irányítását is. A mostani lépés az elmúlt másfél év eredményeire épül: ez idő alatt a vállalat nyereségessége javult, beszállítói kapcsolatai megerősödtek, és elkészült hosszú távú hazai stratégiája. A kivásárlást követően az üzletlánc a jelenlegi menedzsment irányításával, Auchan márkanévvel, a márka nemzetközi beszerzési és termékfejlesztési együttműködéseiből profitálva működik tovább.
2026. 06. 26. 17:00
Megosztás:

Benyújtotta a kormány az MFB-törvény módosítását

Benyújtotta a kormány a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) Zrt.-ről szóló törvény módosításáról, valamint a fővárosi önkormányzat csődjének elkerülését szolgáló hitel nyújtásáról szóló törvény hatályon kívül helyezéséről szóló törvényjavaslatot pénteken.
2026. 06. 26. 16:30
Megosztás:

Benyújtotta a kormány az MFB-törvény módosítását

Benyújtotta a kormány a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) Zrt.-ről szóló törvény módosításáról, valamint a fővárosi önkormányzat csődjének elkerülését szolgáló hitel nyújtásáról szóló törvény hatályon kívül helyezéséről szóló törvényjavaslatot pénteken.
2026. 06. 26. 16:30
Megosztás:

Több mint 4 százalékkal nőttek a Kia eladásai

A Kia Corp. eladásai több mint négy százalékkal nőttek a január-májusi időszakban, miközben a globális autókereslet mintegy 5 százalékkal csökkent - mondta Song Ho-sung, a Kia vezérigazgatója egy dél-koreai autóipari kiállításon pénteken. Az erről beszámoló Bloomberg szerint a Kia a globális piac több mint négy százalékát szerezte meg.
2026. 06. 26. 16:00
Megosztás:

Balatoni ingatlanpiac: 18 százalékkal az országos árszint felett

A balatoni ingatlanok négyzetméterára idén az év első öt hónapjában mintegy 18 százalékkal haladta meg az országos szintet, miközben egy itteni ingatlan eladása másfélszer annyi ideig tartott, és nagyobb alkuval is járt – derül ki a Duna House friss piaci elemzéséből. A tó körüli piac szinte minden lényeges mutatójában elválik az ország többi részétől: nem az első lakásvásárlók, hanem a befektetők és a második otthont keresők mozgatják.
2026. 06. 26. 15:30
Megosztás:

Most még az infláció többszörösét is megadják a bankok a lekötött betétekre

Az MNB már elkezdte vágni a kamatot, de a bankok még nem: akár az infláció három-négyszeresét is megadják a lekötött betétekre – derül ki a BiztosDöntés.hu elemzéséből. Ha azonban a jegybank úgy folytatja a nyáron, ahogy megígérte, akkor a jó betéti kamatoknak érdemes mielőbb lépniük, hiszen hamarosan ők is kisebb kamatokkal fognak találkozni.
2026. 06. 26. 15:00
Megosztás:

Pánik a kriptopiacon: a fogadók szerint 65% az esélye, hogy a Bitcoin 50 ezer dollárig zuhan

A kriptopiac újabb komoly nyomás alá került, miután a vártnál magasabb amerikai inflációs adatok hatására a Bitcoin árfolyama 2024 szeptembere óta nem látott mélypontra esett. A befektetői hangulat gyorsan romlott: a Polymarket decentralizált előrejelzési platform kereskedői már 65 százalékos esélyt látnak arra, hogy a Bitcoin még 2026-ban eléri az 50 000 dolláros szintet.
2026. 06. 26. 14:30
Megosztás:

Hozamtermelő tartalék jöhet a blokkláncra: új piacot nyitna az Invesco a stabilcoinok mögött

A stabilcoin-kibocsátók hatalmas dollártartalékokat kezelnek, de a pénz biztonságos elhelyezése és folyamatos hozzáférhetősége komoly kihívás. Az Invesco egy tokenizált tartalékalappal vinné blokkláncra a hagyományos pénzpiaci hozamokat, miközben megtartaná az intézményi befektetőktől elvárt szabályozási és kockázatkezelési kereteket.
2026. 06. 26. 14:00
Megosztás:

Magyar vállalat a világelitben - az OTP Csoport már a 400 legerősebb vállalat között szerepel a Forbes Global 2000 listán

A Forbes Global 2000 évente rangsorolja a világ legnagyobb, tőzsdén jegyzett vállalatait. A lista négy kulcsfontosságú pénzügyi mutató – árbevétel, profit, eszközállomány és piaci kapitalizáció – egyenlő súlyú figyelembevételével készül. A módszertan szerint külön-külön top 2000-es rangsorok készülnek mind a négy mutató alapján, majd ezek összevont pontszáma határozza meg a végső helyezést.
2026. 06. 26. 13:30
Megosztás:

Ingyenesen kipróbálható az új Mol Bubi

Ingyenesen kipróbálhatják az új Mol Bubit azok, akik a BudapestGO alkalmazásban jelenleg közösségi közlekedésre érvényes bérlettel rendelkeznek, illetve akik 2024-ben vagy 2025-ben éves vagy féléves Mol Bubi bérletet vásároltak - közölte a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) pénteken az MTI-vel.
2026. 06. 26. 13:00
Megosztás:

MNB-elnök: a jegybankoknak ragaszkodniuk kell a stabilitás megőrzéséhez

A világgazdaságot is meghatározó geopolitikai konfliktusok hatással vannak a pénzügyi kilátásainkra, ezért a jegybankoknak ragaszkodniuk kell a stabilitás megőrzéséhez - jelentette ki a Magyar Nemzeti Bank (MNB) elnöke, aki Bázelban részt vesz a Nemzetközi Fizetések Bankja (BIS) éves közgyűlésén.
2026. 06. 26. 12:30
Megosztás: