Egy tablet, ami nem akar több lenni annál, ami

Van a piacon olyan tablet, amiről nehéz eldönteni, hogy ő most egy mini laptop vagy egy felturbózott mobiltelefon. De szerencsére akad olyan gyártó és készülék is, ami nem akar többnek látszani ami: egy, a hétköznapokban nagyon jól használható táblagép. Hogy melyik készülékről van szó? Lássuk!

Egy tablet, ami nem akar több lenni annál, ami

A tablet kistesó

A szóban forgó darab nem más, mint a CoolMobile.hu Xiaomi Pad 5 készüléke. Ez gyakorlatilag egy kistestvér, méghozzá a Pad 5 Pro öccse. Egy olyan változat, ami valóban nem akar több lenni, mint ami. Annak viszont tökéletes, még akkor is, ha nyilván a Pro változatnak sokkal jobbak a specifikációi.

Egy tablet átlagos felhasználóknak

Tökéletesen eltalálták, hogy mire van szüksége egy átlagos felhasználónak. Egy olyannak, aki nem akar egy vagyont költeni egy ilyen készülékre, mégis sokféleképpen szeretné használni azt.

Azzal, hogy nem hatalmas a kijelzője, de azért kellően nagy, még nagyon kényelmesen kezelhető. A 11 inch a nagyobbak közé tartozik, de nem tolakodó. Pont akkora, hogy nagyon jól esnek rajta a sorozatok, az esti filmek, és egyszerűen lehet rajta online újságokat olvasni, nem beszélve a YouTube videókról. Tökéletes szöveges és videós tartalom fogyasztásához is.

Hatalmas előnye a kiváló kezelőfelület és a könnyű kezelhetőség. Ez is egy nagyon határozott érv emellett a darab mellett. Az átlagos felhasználónak épp erre van szüksége! Nem programozók és informatikusok vannak mindenhol, és azoknak a vásárlóknak is tudniuk kell kezelni, akiknek nincs ilyen előképzettségük. És ezt a terméket ebből a szempontból is nagyon eltalálták!

Nagyon fog neki örülni mindenki, aki szereti a filmeket és sorozatokat, ugyanis nagyon jól szól a négy beépített hangszórója. És hogy ez hol lesz még jó? Természetesen a játékoknál. És hogy még valami pozitívumot megemlítsünk azoknak, akik mindezt szeretik: a kijelzője 120 Hz-es frissítésre képes.

Az üzemideje is teljesen rendben van. Bár nincs benne GPS, se SIM-kártya foglalat, ezek ebből a szempontból az előnyére válnak. Hiszen így nem fogják folyamatosan az energiát fogyasztani, ami segít a hosszabb időtartam elérésében.

Bár nem ez lesz az, ami levált például egy iPhone-t, ha fotózásról van szó, de teljesen korrekt a fényképezési képessége is a saját árkategóriájában.

Nem kell mindig a legjobbat keresni

Amikor új készüléket veszünk (legyen szó akár telefonról, akár tabletről vagy laptopról) nem kell minden esetben a legjobbat keresni. Nem véletlen, hogy a gyártók számos modellt dobnak piacra. Ez azért van, mert így szeretnék biztosítani mindenki számára, hogy a saját igényeinek megfelelő, lehető legjobb változatot tudja hazavinni.

Ha nincs szükségünk például csúcskategóriás kamerára, akkor nyugodtan elengedhetjük. Vagy ha tudjuk, hogy nem lesz szükségünk 1 terabájtos háttértárra, akkor miért ne elégednénk meg a 256 GB-ossal? Egy átlagos felhasználó igényeit ezek is maximálisan kielégítik. És pontosan ezen gondolatmenet alapján jött létre a Xiaomi Pad 5 is.


Kibertámadási hullám sújtja Németországot

Tovább romlott a németországi kiberbiztonsági helyzet a német szövetségi bűnügyi hivatal (BKA) és a belügyminisztérium éves kiberbűnözési helyzetjelentése alapján.
2026. 05. 13. 01:00
Megosztás:

Ukrajna már júniusban megkapja a 90 milliárd eurós hitel első részletét

Ukrajna már júniusban megkapja a 90 milliárd eurós hitel első részletét, a pénzösszeg közvetlenül a drónok gyártásra és beszerzésére fog irányulni, amelyek jelenleg kulcsfontosságú képességet jelentenek az orosz erők visszaszorításában - közölte Kaja Kallas, az Európai Unió külügyi és biztonságpolitikai főképviselője Brüsszelben kedden.
2026. 05. 13. 00:30
Megosztás:

Lengyelország és Románia is szívesen befogadna amerikai katonákat

Lengyelország és Románia is szívesen befogadna még több amerikai katonát, amennyiben az Egyesült Államok valóban csökkentené katonai jelenlétét Németországban - hangoztatta kedd esti közös bukaresti sajtóértekezletén Karol Nawrocki lengyel és Nicusor Dan román államfő.
2026. 05. 13. 00:05
Megosztás:

Éles üzenet Madridból: a hiteles újságírás lehet a média szélsőségeinek ellenszere

A hírügynökségi munkát egyebek között az újságírás szélsőséges formái ellenszerének nevezte az EFE spanyol hírügynökség elnöke kedden Madridban, a III. Károly egyetem hírügynökségi mesterképzésének diplomaosztó ünnepségén.
2026. 05. 12. 23:30
Megosztás:

Történelmi Solana-frissítés éles teszten: elindult az Alpenglow konszenzusátállás

A Solana történetének eddigi legnagyobb konszenzusmechanizmus-frissítése fontos mérföldkőhöz érkezett. Az Alpenglow néven ismert fejlesztés már fut egy közösségi tesztklaszteren, ahol a validátorok valós hálózati környezetben próbálhatják ki az átállást a jelenlegi Proof-of-History és TowerBFT alapú rendszerről egy gyorsabb, modernebb architektúrára.
2026. 05. 12. 23:00
Megosztás:

Ethereum Clear Signing: új biztonsági szabvány védené a felhasználókat a rosszindulatú kriptotranzakcióktól

Az Ethereum Foundation és több vezető kriptotárca-fejlesztő új biztonsági megoldást vezet be, amely érthetőbbé tenné a tranzakciók jóváhagyását. A Clear Signing célja, hogy a felhasználók ne vakon írjanak alá veszélyes műveleteket, hanem pontosan lássák, milyen eszközöket mozgatnak, kinek küldenek pénzt, és milyen jogosultságokat adnak meg.
2026. 05. 12. 22:30
Megosztás:

Nőtt a Magyar Telekom eredménye az első negyedévben

A Magyar Telekom első negyedéves bevétele 1,5 százalékkal csökkent, módosított eredménye 7,5 százalékkal nőtt 2025 azonos időszakához képest - közölte a társaság kedden az MTI-vel.
2026. 05. 12. 22:00
Megosztás:

Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei

Letette az esküt a Tisza-kormány tizenhat minisztere kedd délután az Országgyűlésben, ezt megelőzően Magyar Péter miniszterelnök bemutatta kormányának tagjait.
2026. 05. 12. 21:30
Megosztás:

Csaknem kétezren vettek részt eddig az épületlátogatási programban

A Belügyminisztérium (BM) 2025 februárja óta 1878 érdeklődőt fogadott épületlátogatási programja keretében - közölte a tárca kommunikációs főosztálya kedden az MTI-vel.
2026. 05. 12. 21:00
Megosztás:

Az Egyesült Államok és Irán közötti tűzszünet érvényben van

Az Egyesült Államok és Irán közötti tűzszünet érvényben van – jelentette ki Pete Hegseth amerikai hadügyminiszter kedden Washingtonban.
2026. 05. 12. 20:30
Megosztás:

A WHO főigazgatója sikerként értékelte a Hondius evakuálását

Sikerként értékelte a holland Hondius óceánjáró utasainak evakuálási műveletét Tedrosz Adhanom Gebrejeszusz, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) főigazgatója kedden Madridban, valószínűsítve, hogy a vírus hosszú lappansági ideje miatt még lehetnek újabb esetek.
2026. 05. 12. 20:00
Megosztás:

Gyengült kedden a forint

Gyengült kedden a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon.
2026. 05. 12. 19:30
Megosztás:

Török cégek vehetnek részt Paks II építésében

Az akkuyui atomerőmű építésén dolgozó török vállalatok meghívást kaphatnak a Paks II projekt építésébe - jelentette ki Alekszandr Lihacsov, a Roszatom orosz állami atomenergetikai vállalat vezetője újságíróknak nyilatkozva kedden Jakartában.
2026. 05. 12. 19:00
Megosztás:

Megnőtt a külföldi érdeklődés a magyar lakáspiacon – a hitelfelvétel azonban továbbra sem egyszerű

Az elmúlt hetekben jelentősen megnőtt a külföldről érkező érdeklődés a magyar ingatlanpiacon. A money.hu legfrissebb elemzése szerint a külföldi jövedelemmel rendelkező hiteligénylőknek érdemes előre felkészülniük arra, hogy a magyar bankok eltérő feltételekkel és esetenként szigorúbb kockázatkezeléssel fogadják el a külföldi munkaviszonyból származó jövedelmeket, mint a hazai fizetéseket. Mindez a hitelösszegre és az ügyintézés hosszára is hatással lehet.
2026. 05. 12. 18:30
Megosztás:

Hiába digitalizálnak a cégek: sokan még mindig vakon költik marketingbüdzséjüket

Hiába nő folyamatosan az online jelenlét Európában, a vállalatok jelentős része még mindig nem használ adatvezérelt marketingmegoldásokat. Friss statisztikák szerint a digitalizáció felszíni szinten megtörtént, de a tudatos, mérhető marketing még mindig lemaradásban van – ami komoly versenyhátrányt jelent.
2026. 05. 12. 18:00
Megosztás:

A Művészetek Völgye Eventex Sustainability díjat nyert

Nemzetközi elismerésben részesült a Művészetek Völgye: az ország legnagyobb összművészeti fesztiválja elnyerte az Eventex Impact Eventdíját, amellyel a szervezet a rendezvény fenntarthatóságért és pozitív társadalmi hatásáért tett kiemelkedő törekvéseit ismerte el.
2026. 05. 12. 17:30
Megosztás:

Folytatja a szakmai képzéseket a Versenyügyi Regionális Oktatási Központ

Folytatja a szakmai képzéseket a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) és a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) által közösen, Budapesten működtetett Versenyügyi Regionális Oktatási Központ (ROK), májusban bíráknak szóló versenyjogi képzéssel folytatódik a központ rendezvénysorozata, amelyre az EU-tagállamokból és az unión kívüli kedvezményezett országokból is várnak résztvevőket - tájékoztatta a GVH közleményben az MTI-t kedden.
2026. 05. 12. 17:00
Megosztás:

A szja-bevallások leggyakoribb hibáira figyelmeztet a NAV

Az adóhatósághoz eddig beérkezett személyi jövedelemadó bevallásokban a leggyakoribb hibák a gyermekek után járó kedvezményeknél merülnek fel - hívta fel a figyelmet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) az MTI-hezk kedden eljuttatott közleményében.
2026. 05. 12. 16:30
Megosztás:

Hamarosan indul az Agrárium 2026 összeírás

Május 15-től indul az Agrárium 2026, a KSH több tízezer gazdaságot érintő országos adatfelvétele, az összeírás a teljes agrárszektort érinti - közölte a Központi Statisztikai Hivatal kedden az MTI-vel.
2026. 05. 12. 16:00
Megosztás:

A legtöbb online visszaélést 2025-ben is gyermekek ellen követték el

Gyermekekkel szembeni online szexuális visszaélés, engedély nélkül közzétett tartalom és internetes pénzügyi csalás. Ezek vezették tavaly a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) jogsegélyszolgálata, az Internet Hotline (IH) által kezelt ügyek listáját – derül ki éves beszámolójukból. A megalakulásának tizenötödik évfordulóját ünneplő szolgálatnak egyre több szülő és gyermek szavaz bizalmat. Az IH fennállásának tizenöt éve alatt több mint 21 ezer bejelentést kezelt, és ezzel hozzájárult az online tér biztonságosabbá tételéhez.
2026. 05. 12. 15:30
Megosztás: