Fordulóponthoz érkeztek a magyar vállalkozások

Kiemelt időszakukat élik a rendszerváltozás éveiben alapított hazai cégek. Sokan már keresik a megfelelő utódot, aki továbbviszi majd az évtizedek alatt felépített birodalmat. Azonban a generációváltás nemcsak egy egyszerű átadás-átvételt jelent, hanem egy hosszú, tudatos építkezési folyamatot, amelynek sikere egyebek mellett a sok türelmet igénylő mentoráláson is múlik.

Fordulóponthoz érkeztek a magyar vállalkozások

A generációváltás azt is jelenti, hogy az új menedzsment kitart azok mellett az értékek mellett, amit az adott cég képvisel. Az UFleet Flottakezelő története egy jó példa arra, hogyan lehet sikeresen és értékalapon végigvinni a generációváltási folyamatot.

„Magyar vállalkozók tömegei szembesülnek azzal a kihívással, hogy hogyan bízzák rá valakire az általuk létrehozott értékeket, és adják át a tudásukat úgy, hogy a vállalkozás hosszú távon is stabil és prosperáló maradjon” – fejtette ki a cég alapítója.

Egy szerelemprojekt, amely a megbízhatóságra épült

Az Ufleet Flottakezelő a 2000-es évek elején autószervizként indult. A cél az volt, hogy rácáfolva az autójavítókat általában jellemző negatív megítélésre, megbízható, korrekt és átlátható módon szolgálja ki ügyfeleit. Kizárólag céges autókra fókuszáltak, és az alapító korábbi, válságmenedzseri, cégvezetői tapasztalatainak és a hosszú évek alatt kialakított stabil ügyfélkapcsolatainak köszönhetően sikerült hosszú távú megállapodásokat kötniük, amelyek megalapozták a cég folyamatos növekedését.

„Olyan vállalkozást akartam építeni, amely bizonyítja, hogy tisztességes munkával is lehet növekedni. Az ügyfeleink is látták és elismerték az erőfeszítéseinket, mindig az volt a fontos, hogy készenlétben legyünk, ha valami nem tervezhető történik az általunk kezelt autókkal” – idézte fel Sebők Levente.

A siker záloga a türelem

Sebők Levente, az UFleet Flottakezelő alapítója maga is végigjárta a generációváltás útját, azt vallja, hogy a sikeres folyamat legfontosabb tényezői a bizalom, a fokozatos átadás és a megfelelő kiválasztási szempontok szem előtt tartása.

„Hat évig dolgoztam azon, hogy elfogadjam, már nem én hozom meg az operatív döntéseket a cégben. A legnagyobb hiba, amit egy cégvezető elkövethet, ha azt hiszi, egy tehetséges fiatal fél év vagy egy év alatt teljesen át tudja venni a szerepét. A kulcs a türelem és a folyamatos támogatás. Hagyni kell, hogy az új vezetőjelölt, akinek bizalmat szavazunk, hibázzon és tanuljon. Ez egyfajta tehetséggondozás. Sokan buknak el azon, hogy felvesznek egy jónak gondolt utódot, de nem tanítják meg mindenre, nem türelmesek vele, nem lépésről lépésre vezetik be a cég életébe, hanem bedobják egy olyan pozícióba, amit csak szerencsével lehet jól megoldani. De a szerencse az üzleti életben csak a felkészültséggel együtt működik” – vélekedik Sebők Levente.

A cégalapító szerint a megfelelő utód kiválasztásánál három alapvető kérdést kell feltenni: Tudja? Akarja? Képes-e rá? Ha mindhárom kérdésre igen a válasz, akkor el lehet kezdeni a generációváltás folyamatát, de még ekkor is hosszú út áll a vállalkozás előtt.

„Az új generáció nem jobb vagy rosszabb, mint az előző, egyszerűen másként gondolkodik. Ha a jelenlegi vezető nem érti meg ezt a különbséget, akkor nem tudja hatékonyan átadni a tudását” – tette hozzá.

Jövőbe mutató fejlesztések

Az UFleet az ügyféligényekre reagált azzal, hogy néhány évvel az alapítás után szervizből flottakezelővé vált. Ma több mint 1300 autót kezel, 27 alkalmazottal működik egy modern, 16. kerületi saját telephelyen, és 2024-től a Magyar Lízingszövetség tagja. A cég ügyfelei között több mint 300 budapesti vállalkozás található. Az első alkalmazottjuk már 21 éve kitart a cég mellett, de többen vannak olyanok is, akik már 20 éve a csapat tagjai.

„A cég sikere abban is rejlik, hogy nálunk az emberek megbecsülése mindennél fontosabb. Ez nemcsak az anyagi juttatásokról szól, hanem arról is, hogy figyelünk rájuk, biztosítjuk számukra a kulturált munkakörnyezetet, és olyan feltételeket teremtünk, ahol valóban jól érezhetik magukat, és családként tekinthetnek egymásra és a cégre is” – hangsúlyozta az alapító.

Az UFleet a következő években is folytatja a fejlődést és az innovációt. Nyáron adják át a teljesen újjáépített, 21. századi technológiákkal felszerelt szervizközpontjukat, amely saját napelemhálózattal és digitális megoldásokkal működik majd, kiemelkedő környezetvédelmi besorolással.

„A flottakezelés nem csupán üzlet számunkra, hanem egy hosszú távú elköteleződés. A vállalkozásunk egy „szerelemprojekt”, és azon dolgozunk, hogy hosszú évek múlva, a generációváltás után is az legyen azok számára, akik benne dolgoznak.”


A MOHU téves feltételezésre alapozva tartja fenn a marcali közszolgáltató hulladék-előkezelő tevékenységének felfüggesztését

Téves feltételezésre alapozva tartja fenn a MOHU Mol Hulladékgazdálkodási Zrt. az MTKSZ Marcali és Térsége Közszolgáltató (MTKSZ) Nonprofit Kft. hulladék-előkezelést végző telephelyének működését felfüggesztő döntését, amely miatt a marcali közszolgáltató csütörtök óta demonstrál - írta Krajczár Ibolya, az MTKSZ ügyvezetője szombaton az MTI-hez eljuttatott közleményében.
2026. 07. 05. 04:00
Megosztás:

Ezekkel a számokkal nyerhettél az ötös lottón!

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 27. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. 07. 05. 03:00
Megosztás:

Elfogadták a törvényt! A 13. és a 14. havi nyugdíj így jár

Tizenharmadik és tizennegyedik havi nyugdíj: mutatjuk, ki jogosult a két pluszjuttatásra.
2026. 07. 05. 02:00
Megosztás:

Gázóra leolvasás és fizetés - így fizetsz ha diktálsz, vagy ha havi átalányban vagy

A gázszámla összegét nemcsak az határozza meg, hogy mennyi földgázt használunk el. Legalább ennyire fontos, hogy havi diktálás, egyenletes részszámlázás – közismert nevén havi átalány – vagy hőmérsékletfüggő részszámlázás alapján kapjuk-e a számlákat.
2026. 07. 05. 01:00
Megosztás:

Magyar Péter: szigorúbb szabályok fognak vonatkozni az alkotmányos intézmények vezetőire

Az alkotmánymódosítás véleményezésének javaslatait figyelembe véve a kormány szigorúbb szabályokat alkotott az alkotmányos intézmények vezetői esetében - mondta el a miniszterelnök szombaton.
2026. 07. 04. 22:00
Megosztás:

Magyar diákvállalkozás Európa legjobbjai között

A Diákvállalkozások Országos Versenyének győzteseként a nyíregyházi RECAF csapata képviseli Magyarországot a GEN-E 2026 európai döntőjén, amely Európa legnagyobb fiatal vállalkozói fesztiválja és a Junior Achievement Europe éves vállalkozói bajnoksága. A rangos nemzetközi eseményt 2026. július 7-9. között Rigában rendezik meg, ahol közel 40 ország legtehetségesebb diákvállalkozói mérik össze tudásukat.
2026. 07. 04. 20:30
Megosztás:

Együttes ülést tarthat ősszel a cseh és a magyar kormány

Együttes ülést tarthat ősszel a cseh és a magyar kormány - mondta Petr Macinka cseh külügyminiszter cseh újságíróknak pénteken Budapesten, miután tárgyalásokat folytatott Orbán Anita külügyminiszterrel.
2026. 07. 04. 19:30
Megosztás:

Washingtonban a hőség miatt lemondták a hagyományos függetlenség napi ünnepi felvonulást

Washingtonban a hőség miatt lemondták a hagyományos függetlenség napi ünnepi felvonulást (Independence Day Parade) szombaton.
2026. 07. 04. 18:30
Megosztás:

Klímafinanszírozás: mit vállaljon Magyarország a globális igazságosságért?

A klímaválság hatásai nem egyformán érintik a világ országait. Miközben a globális dél országai sokszor a legkevésbé felelősek az éghajlatváltozásért, gyakran ők szenvedik el annak legsúlyosabb következményeit: aszályokat, árvizeket, élelmiszer- és vízbiztonsági válságokat, megélhetési nehézségeket. Ezért a klímafinanszírozás nem távoli külpolitikai részletkérdés, hanem a nemzetközi felelősségvállalás és a klímaigazságosság egyik kulcsterülete.
2026. 07. 04. 17:30
Megosztás:

Tavaszi lakásbiztosítási kampány: bő háromszázezer szerződés mozdult meg

A tavaszi lakásbiztosítási kampány és az egy éves díjkorlátozás nyomán ismét enyhén csökkentek a lakásbiztosítási díjak. Az ingatlanokra vállalt maximális biztosítói kárkifizetések mértéke eközben 9 százalékkal nőtt, így tovább javult az ár-érték arány. Az éleződő verseny fokozatosan mérsékelte a vezető biztosítók piaci részarányát. Eközben egyre több – az egyéb termékekhez képest kedvezőbb szolgáltatást kínáló – fogyasztóbarát otthonbiztosítás.
2026. 07. 04. 16:30
Megosztás:

Vitézy Dávid: a korrupciót illetően zéró tolerancia van

A korrupciónak nincs olyan szintje, amit elfogadunk és megengedünk, zéró tolerancia van - hangoztatta Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter egy a közösségi oldalán szombaton megjelent felvételen, amely a Vasúttörténeti Parkban készült. Mint az egy megelőző Facebook-bejegyzéséből kiderül, a tárcavezető a minisztérium állománygyűlésén, 1700 kollégájához beszélt.
2026. 07. 04. 15:30
Megosztás:

Rekordszámú turistaambulancia működik idén Horvátországban

Rekordszámú, 62 turistaambulancia működik az idei nyári szezonban Horvátországban, hogy a megnövekedett vendégforgalom idején gyorsabban jussanak egészségügyi alapellátáshoz a belföldi és a külföldi turisták - közölte szombaton a horvát egészségügyi minisztérium.
2026. 07. 04. 14:30
Megosztás:

Új információk derültek az iskolakezdési támogatásról

Úgy módosítják a jogszabályokat, hogy a százezer forintos iskolakezdési támogatás adómentes legyen, és ne lehessen végrehajtás alá vonni - közölte Kármán András pénzügyminiszter szombaton közösségi oldalán.
2026. 07. 04. 13:30
Megosztás:

A kánikula hatását enyhítő eszközöket kapnak az állatmenhelyek a kormánytól

A kánikula hatását enyhítő eszközöket kapnak az állatmenhelyek, ebrendészeti telepek a kormánytól - közölte az élő környezetért felelős miniszter Facebook-oldalán pénteken.
2026. 07. 04. 12:00
Megosztás:

44 százalékot bukott az FBI igazgatója a titkolt Strategy-befektetésén

Jelentős veszteséget szenvedhetett el Kash Patel, az FBI igazgatója egy korábban nem megfelelően feltüntetett részvénybefektetésén. Patel 100 ezer dollárt meghaladó értékben vásárolt a világ legnagyobb vállalati Bitcoin-tartalékát kezelő Strategy részvényeiből, amelyek árfolyama azóta több mint 44 százalékkal zuhant.
2026. 07. 04. 10:00
Megosztás:

Népszavazást tartanak Szlovákiában

Népszavazást tartanak szombaton Szlovákiában. Az ország történetének tizedik össznépi cenzusán egy a legfőbb közjogi méltóságok javadalmazását érintő kérdésről, valamint a különleges ügyészség ismételt létrehozásáról lehet majd véleményt mondani.
2026. 07. 04. 09:00
Megosztás:

Kapitány István: a paksi atomerőmű elkezdte visszaemelni a teljesítményét

A Duna vízhőmérséklete lecsökkent annyira, hogy a Paksi atomerőmű pénteken elkezdhette visszaemelni a teljesítményét - írta Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter Facebook-oldalán.
2026. 07. 04. 07:00
Megosztás:

Doktor24 : megszűnt a felszámolási eljárás a cég ellen

Fővárosi Törvényszék visszamenőleges hatállyal megszüntette a felszámolási eljárást a Doktor24 ellen, törölte a felszámolás elrendelését, így a cég mentesült a jogkövetkezmények alól – közölték a cég vezetői pénteken az MTI-vel.
2026. 07. 04. 06:00
Megosztás:

Vételi jelzést adott az XRP – újabb emelkedés jöhet?

Az XRP árfolyama ismét életjeleket mutat: a token az elmúlt napokban 1,05 dollárról 1,11 dollár közelébe emelkedett, miközben egy népszerű technikai indikátor, a SuperTrend június közepe óta először vételi jelzést adott. A kereskedők figyelmét azért keltette fel a jelzés, mert ugyanez az indikátor korábban időben figyelmeztetett a júniusi jelentősebb árfolyamesésekre is.
2026. 07. 04. 05:00
Megosztás:

13,3 százalékkal több új autót helyeztek forgalomba az idei első fél évben

Magyarországon 74 905 új személyautót helyeztek forgalomba az első fél évben, 13,3 százalékkal többet, mint az előző év azonos időszakában; a második negyedévben a piac az elsőnél is dinamikusabban teljesített, ami erősödő lendületre utal - közölte a Magyar Gépjárműimportőrök Egyesülete (MGE) pénteken az MTI-vel.
2026. 07. 04. 04:00
Megosztás: