Fürdővárosokba utazik a magyar lakosság nagy kedvvel mostanában - melyik a legmenőbb?

Kiemelkedő utazási kedvet hozott hazánkban az október 26. és november 3. közötti időszak. A vendégek száma a félmilliót is meghaladta, 16%-kal túlszárnyalva a tavalyi iskolai szünetben mért értéket is.

Fürdővárosokba utazik a magyar lakosság nagy kedvvel mostanában - melyik a legmenőbb?

Látványosan nőtt a szálláshelyek forgalma is, közel 1,2 millió éjszakát regisztráltak. Ez a Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató Központ (NTAK) adatai szerint 11%-os bővülést jelent tavalyhoz képest. A turisztikai eredményekhez a fővárosban és vidéken egyaránt hozzájárultak a hazai és a nemzetközi utazók, előbbiek 10, utóbbiak 20%-os növekedéssel.

Hová utaznak a legtöbben? 

Budapest továbbra is kedvelt úti cél, különösen a külföldi látogatók körében. Az NTAK adatai alapján a 8 napos őszi szünet alatt a hazánkba látogató több mint 250 ezer külföldi utazó döntő többsége (170 ezer) a fővárost választotta kikapcsolódásához.

Ők több mint 400 ezer vendégéjszakát töltöttek el a budapesti szálláshelyeken. Azonban az idei iskolai szünet nyertesei a vidéki települések voltak, a mintegy 280 ezer belföldi vendég esetében 10-ből kilenc utazó fővároson túli desztinációt választott.

népszerű fürdővárosok Magyarországon

A fürdővárosok nagyon mennek most!

Körükben a fürdővárosok, Eger, Zalakaros, Gyula, Hévíz és Hajdúszoboszló volt a legnépszerűbb. A vidékre érkező külföldiek többsége pedig Hévízre, Bükkre, Sárvárra, Győrre és Szegedre látogatott. A nemzetközi utazók zöme Csehországból, Németországból, Ausztriából, Romániából és az Egyesült Királyságból érkezett.

Szeretnéd tudni, hogy melyik fürdő a legjobb a betegségedre? Termálfürdő kalkulátor megmutatja ITT

Az őszi szünet alatt nagyszámban indultak útnak a családosok, amit jól mutat, hogy a szálláshelyeken jelentős, 21%-os arányban regisztráltak 18 év alatti vendégeket. 

A szálláshely-szolgáltatók országosan 29 milliárd forintos bevételt értek el a szünet alatt, ami 24%-os növekedést jelent a tavalyi iskolai szünidőhöz képest. Ebből Budapesten 11,4 milliárd forintot könyvelhettek el, ami 26%-os bővülést jelent, míg a vidéki 17,6 milliárd forintos bevétel 23%-kal múlta felül a tavalyi őszi szüneti eredményt.

A magyar turizmus ágazat számára jelentős versenyelőnyt biztosít a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) által 2019-ben létrehozott Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató Központ. Segítségével valós időben látható az ország közel összes szálláshelyének, vendéglátó üzletének és turisztikai attrakciójának anonim forgalmi statisztikai adata. 

Az adatszolgáltatóktól automatikusan, emberi beavatkozás nélkül, szoftveren keresztül érkező információk nagymértékben járulnak hozzá az adatvezérelt ágazatirányításhoz. Az NTAK valós idejű adatait felhasználva a hazai turizmus a régiós versenytársaknál gyorsabban képes reagálni a folyamatosan változó turisztikai trendekre. 

Minden alaptalan politikai híreszteléssel ellentétben az NTAK a turisztikai ágazat egységes és hiteles adatforrása, amelyet az is igazol, hogy 2022 júliusától a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) az NTAK adatai alapján közli a szektort érintő hivatalos statisztikáit. Az NTAK adatai emellett hozzájárulnak a szolgáltatás-külkereskedelem és a GDP-számításokhoz is.

Az NTAK Iránytű oldalon keresztül pedig a szálláshely-szolgáltatók is ráláthatnak saját adataikra, valamint összevethetik azokat a versenytársi átlagolt teljesítménnyel, amelyek eredményesen támogatják a vállalkozásokat aktivitásaik és fejlesztéseik tervezésében, piaci döntéseikben, az árazás kialakításában, a célzott vendégkör meghatározásában, a nyereséges működtetésben.

Feladtad már a lottót a hétre? Ha nem, ezt tudnod kell feltétlenül

A top10-es listában van az Ötös- és a Hatoslottó nyereménye is ezen a hétvégén. Mindkét számsorsjátékon több hete halmozódik a nyeremény összege, az Ötös- 3,7, a Hatoslottó 1,9 milliárd forintot kínál a telitalálatra.
2026. 01. 24. 10:00
Megosztás:

Magyarország Európa legjobbja volt a napenergia hasznosításában 2025-ben is

Magyarország tavaly is megőrizte vezető helyét Európában a napelemekkel megtermelt áram részarányában, amely 28 százalékra nőtt 2025-ben - írta az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára pénteki Facebook-bejegyzésében az Ember nemzetközi energetikai agytröszt elemzésére hivatkozva.
2026. 01. 24. 09:00
Megosztás:

Márciusra készül el a Diósjenő és Balassagyarmat közötti szakasz felújítása

A Vác-Balassagyarmat vasútvonal második, Diósjenő és Balassagyarmat közötti részének "emelt szintű" felújítási munkálatai a kedvezőtlen időjárási viszonyok miatt egy hónapos késéssel zárulhatnak, így március elején indulhat újra a forgalom ezen a szakaszon - tudatta a MÁV-csoport honlapján pénteken.
2026. 01. 24. 08:00
Megosztás:

A Penny átlagosan 8 százalékkal emeli a dolgozók bérét

A Penny az értékesítés és a logisztika területén átlagosan 8 százalékkal, a központi területeken átlagosan 6 százalékkal emeli dolgozói bérét - közölte az áruházlánc pénteken.
2026. 01. 24. 07:00
Megosztás:

Visszakozott a Coinbase: kiszálltak a szenátusi kriptotörvény mögül – mi jöhet ezután?

Meglepetésszerű fordulatot vett a kriptovaluta-szabályozás sorsa az Egyesült Államokban: a Coinbase, az ország vezető kriptotőzsdéje, visszavonta támogatását a Szenátus kriptovaluta-piaci törvényjavaslatától. A „Clarity Act” néven ismert javaslat épp a jogi keretek tisztázását célozta, ám a Coinbase döntése újabb késlekedést és bizonytalanságot hozott a már amúgy is érzékeny szabályozási folyamatba.
2026. 01. 24. 06:00
Megosztás:

Veszélyzónába lépett a Bitcoin árfolyama – Elolvadtak a befektetői nyereségek, mi jöhet ezután?

Bár a Bitcoin árfolyama látszólag nyugalomban van, a blokklánc-adatok mélyebb elemzése egy sokkal feszültebb helyzetet jelez. A befektetői nyereségek rohamos olvadása és a viselkedési minták alapján úgy tűnik, a piac válaszút elé érkezett. Vajon stabilizálódni tud az árfolyam, vagy újabb medvés szakasz következik?
2026. 01. 24. 05:00
Megosztás:

Tőzsdére léphet a Ledger: 4 milliárd dolláros értékelés mellett készülnek New York-i IPO-ra

A kriptovaluták világában egyre erősebb igény mutatkozik a biztonságos tárolási megoldásokra – ezt a trendet lovagolja meg a francia Ledger, amely komoly lépéseket tesz egy amerikai tőzsdei bevezetés felé. A hardveres tárcáiról ismert vállalat értékelése immár meghaladja a 4 milliárd dollárt, és ha minden a tervek szerint halad, 2026 végére akár a New York-i tőzsdén is megjelenhet.
2026. 01. 24. 04:00
Megosztás:

Korlátlan mobilnetet használsz? Akkor jól nézd meg, mert veszteséged lehet rajta!

Egyre többen használnak korlátlan mobilszolgáltatásokat kínáló tarifacsomagot, de az érintett fogyasztók mintegy felének valamilyen fix adatkeretes előfizetés is elég lenne – állapította meg a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) friss tanulmánya.
2026. 01. 24. 03:01
Megosztás:

Ez fog történni a forintjaiddal, ha Magyarország bevezeti az EURÓ-t

Magyarország EU-tagként jogilag vállalta az euró bevezetését, de jelenleg nincs hivatalos céldátum, és a kormányzati kommunikáció az utóbbi időben inkább elutasító volt. Ezért érdemes úgy nézni a kérdést, mint egy „ha–akkor” forgatókönyvet: ha egyszer megszületik a politikai döntés és teljesülnek a feltételek, akkor a lakosság pénzével nagyjából a következők történnek.
2026. 01. 24. 02:00
Megosztás:

Te is 40 fokon mosod a ruhákat? Jó nagy butaságot csinálsz ezzel!

Sokan úgy gondolják, hogy a 40 °C-os mosás az arany középút: nem túl forró, nem túl hideg, „biztosan tisztít”. Csakhogy a tudományos vizsgálatok szerint ez a hőfok gyakran pont a legrosszabb kompromisszum: nem elég forró a kórokozók elpusztításához, de elég meleg ahhoz, hogy bizonyos baktériumok szaporodjanak, és hosszú távon károkat okozzon a ruhákban és a mosógépben is.
2026. 01. 24. 01:00
Megosztás:

Hány forint lesz egy EURÓ ha a Nemzeti Bank kamatcsökkentésbe kezd?

Januárban erre még kicsi az esély, ugyanakkor az azt követő hónapokban egyre inkább valószínűvé válhat, hogy a Magyar Nemzeti Bank megkezdi a kamatcsökkentési ciklust.
2026. 01. 24. 00:05
Megosztás:

Választási csalás miatt több mint száz embert tartóztattak le Koszovóban

A koszovói rendőrség letartóztatott több mint száz embert, akiket azzal gyanúsítanak, hogy csalást követtek el a december 28-i előrehozott parlamenti választásokon - közölte pénteken a prizreni főügyész.
2026. 01. 23. 23:00
Megosztás:

Szándéknyilatkozatot írt alá az evopro felvásárlásáról a Navigator Investment Nyrt.

Kölcsönös szándéknyilatkozatot írt alá a Navigator Investments Nyrt. az evopro systems engineering Kft. tulajdonosaival az ipari automatizálási és összeszerelési tevékenységet végző evopro üzletrészeinek megvásárlásáról - közölte a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) Xtend kategóriájában jegyzett holding pénteken a tőzsde oldalán.
2026. 01. 23. 22:00
Megosztás:

Emelkedik a Tesco dolgozók bére

Megállapodott a szakszervezetekkel a Tesco az idei bérekről, az áruházlánc átlagosan 7,2 százalékkal emeli a munkatársak bérét - tájékoztatott a vállalat, valamint a Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezete (KASZ) és az Egyenlő.hu - a modern szakszervezet közös közleményben pénteken.
2026. 01. 23. 21:00
Megosztás:

A VIBE Budapest kísérlet az étterem és az éjszakai szórakozás határán

A vendéglátásban ritkán jelenik meg olyan modell, amely tudatosan a megszokott kategóriák határán mozog. A VIBE Budapest egy olyan kísérletként indult, amely egy szervezeti és működési keretben kezeli az éttermi szolgáltatást és az esti szórakozást. Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján ma már jól látható, milyen üzleti és működési tanulságokkal jár egy ilyen típusú megközelítés a hazai piacon.
2026. 01. 23. 20:31
Megosztás:

Valami zavaros az étolaj piacán, a GVH vizsgálatot indított

Nagyobb mértékben drágult az étolaj Magyarországon, mint a környező országokban, ezért a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) gyorsított ágazati vizsgálatot indított. A GVH gyanúja szerint ágazati piaci jellemzők vezethettek ahhoz, hogy Magyarországon magasabb árszint alakult ki. A nemzeti versenyhatóság szorosan együttműködve a Magyar Nemzeti Bankkal (MNB) továbbra is minden rendelkezésére álló eszközével azon dolgozik, hogy megvédje a magyar fogyasztókat a versenyhiányból fakadó túlzó áremelésektől és a jogsértő gyakorlatoktól.
2026. 01. 23. 20:00
Megosztás:

Három új szervezetnek gyűjt adományt a MOHU

A MOHU Mosolyra váltó programjában a fogyasztók fél éven át három új szervezetet támogathatnak: a Peter Cerny Alapítványt, a Gyermekétkeztetési Alapítványt és az SOS Gyermekfalvakat.
2026. 01. 23. 19:00
Megosztás:

Megugrott az érdeklődés az amerikai XRP és Solana ETF-ek iránt – de hol vannak a hivatalos megerősítések?

Feltűnő tőkeáramlás XRP és Solana ETF-ekbe. 2026 január 22-én jelentős, de egyelőre meg nem erősített tőkeáramlást jelentettek az Egyesült Államokban elindított XRP és Solana spot ETF-ek esetében.
2026. 01. 23. 18:30
Megosztás:

Tartalékból élni: a fiataloknál nagy a szórás, meddig elég a félretett pénz

A fiatalok átlagos nettó jövedelme havonta 252 ezer forint és 55 százalékuk rendelkezik valamilyen megtakarítással a K&H ifjúsági indexe szerint. A megtakarítók körében ugyanakkor a „meddig elég a tartalék” kérdésnél már nagy a szórás: 40 százalékuk legfeljebb egy hónapra, 26 százalékuk pedig maximum három hónapra elegendő pufferrel rendelkezik, míg 34 százalékuk legalább 6 hónapig meg tudna élni a felhalmozott összegből, ha nem lenne semmilyen bevétele.
2026. 01. 23. 17:30
Megosztás:

A magyar kriptós vita közepén jött egy új nemzetközi whitepaper

A Bitget közzétette legújabb kutatási whitepaperét, amely az úgynevezett Univerzális Tőzsde (Universal Exchange – UEX) koncepcióján keresztül a globális kereskedés következő fejlődési szakaszát vázolja fel – közölte a vállalat.
2026. 01. 23. 16:00
Megosztás: