Így néz ki Salgótarján idei költségvetése! Mennyi a város bevétele? No és a kiadása?

A város közgyűlése csütörtökön elfogadta Salgótarján idei költségvetését, amelynek főösszege 21,8 milliárd forint.

Így néz ki Salgótarján idei költségvetése! Mennyi a város bevétele? No és a kiadása?

A képviselők 13 igen, 2 nem szavazattal fogadták el a büdzsét. A megyei jogú város 2024. évi költségvetésében 21 milliárd 423 millió forintos kiadással, 19 milliárd 188 milliós bevétellel számolnak. A 2 milliárd 235 millió forint hitelből idén 517 millió forintot törlesztenek.

Fekete Zsolt (Salgótarján, Szeretem! Egyesület-DK-Jobbik-LMP-Momentum-MSZP-Párbeszéd-Tarjáni Városlakó Egyesület) polgármester a tervezet vitájában elmondta, hogy a kiadások csökkentésére hozott intézkedési terv, a kormányzati támogatás és a saját bevételek realizálása a körültekintő és takarékos gazdálkodás mellett, biztosította a fizetőképesség megőrzését.

Mint ismertette, a költségvetés főösszege az előző évben tervezetthez képest 7, 9 milliárd  forinttal, 56,8 százalékkal nőtt.

A felhalmozási szektor bevételi főösszege 111 milliárd, ez 7,1 milliárddal nőtt az előző évhez képest. A jelentős mértékű növekedés oka, hogy a költségvetésben megtervezték a TOP Plusz projekteket a pályázni kívánt összeggel, illetve már beadott pályázatokat is.

Beruházásokra 4,2, felújításokra 6,5 milliárd forintot különítettek el, ezek döntő részét pályázati pénzből valósítják meg.

Az idei fejlesztések között lesz a belvárosi rekreációs területek kialakítása és felújítása, a Gorkij és a Kemerovó lakótelep rehabilitációja, közösségi rekreációs területek fejlesztése a Tóstrandon és környékén, a parkolási infrastruktúra fejlesztése, a turistafogadás feltételeinek javítása és attrakcióbővítés Somoskőn, turisztikai fejlesztés Eresztvényben, a hajléktalanok nappali melegedőjének felújítása, vagy a szociális szolgáltatások, kiemelten az autista ellátás fejlesztése.

Elfogadták az ellenzéki Fidesz-KDNP frakció fejlesztésekre, főként útfelújításokra és térfigyelő kamerákra vonatkozó, 77 millió forint összköltségű javaslatait.

Tolnai Sándor, a Fidesz-KDNP képviselője kiemelte, hogy jelentős mértékben nőttek az önkormányzat bevételei, különösen az iparűzési adóbevétel, ami a helyi gazdaság erősödését mutatja, ugyanakkor a nem lakás célú helyiségek bérbeadásából származó bevétel nem éri el a tervezettet, és láthatók is a városban az üres üzletek.

A csütörtöki ülésen a polgármesteri pulpituson mindvégig egy barna játékmackó foglalt helyet.


Használt laptop vagy új készülék? Így hozhatod meg a legjobb döntést!

Egy laptopvásárlás előtt mindig felmerül a kérdés: a büdzséből kisebb teljesítményű, de új gépet, vagy erősebb használt laptopot vegyünk? A döntést mindig a vásárló igényei alapján kell meghozni: oda kell figyelni az ár mellett a teljesítményre, a várható élettartamra és a garanciára.
2026. 07. 07. 15:00
Megosztás:

Élelmiszerárak és a forint árfolyama tartja kordában az inflációt

A forint erősödésének és az élelmiszerárak alakulásának döntő szerepe van a fogyasztói árak kedvező alakulásában, míg a szolgáltatások ára azért táplálja az inflációt, mert a munkaigényes ágazatban nagyobb súllyal esnek latba a bérköltségek - jelezték a júniusi adatokhoz fűzött elemzésükben az MTI-nek nyilatkozó szakértők, akik biztosra veszik a jegybanki kamatcsökkentések folytatását.
2026. 07. 07. 14:30
Megosztás:

Felfüggesztheti a parlament a pedagógusok teljesítményértékelési rendszerének alkalmazását

Felfüggesztheti a pedagógusok teljesítményértékelési rendszerének alkalmazását kedden az Országgyűlés, amely dönthet az elmúlt rendszer titkosszolgálati tevékenységének feltárásáról szóló törvényjavaslatról is. A parlament elkezdi az alaptörvény tizenhetedik módosításának vitáját.
2026. 07. 07. 14:00
Megosztás:

Az USB-töltők 80%-a megbukott az NKFH termékbiztonsági vizsgálatán

A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) idén is fokozottan ellenőrzi az USB-s töltőket. Az NKFH által elrendelt vizsgálat két ütemben, emelt mintaszámmal kerül lefolytatásra tekintettel a korábbi évek kiemelkedően magas kifogásolási arányára. A hatósági fellépés célja a nem biztonságos töltők forgalomból való kiszűrése.
2026. 07. 07. 13:30
Megosztás:

Komoly pénz lehet a padláson: ezek a hétköznapi tárgyak meglepően értékesek

A magyar háztartások jelentős része nincs tisztában azzal, mekkora értékeket őrizget a padláson vagy a szekrények mélyén. Sok magyar háztartásban lapulnak régi bélyeggyűjtemények is, amelyek akár komoly értéket képviselhetnek. A digitalizáció korában sokan az interneten vagy mesterséges intelligencia segítségével próbálják meghatározni tárgyaik értékét, ami a legtöbb esetben hamis információkat ad.
2026. 07. 07. 13:00
Megosztás:

Paradigm-befektetéssel terjeszkedik az állami hátterű USDM1 stabilcoin

Újabb jelentős tőkebevonás irányította rá a figyelmet a tokenizált állampapírok és a kormányzati együttműködéssel kibocsátott stabilcoinok piacára. Az M1X Global 5,5 millió dollárt gyűjtött a Paradigm vezetésével, hogy intézményi fedezeti eszközként és állami támogatások kifizetésére is szélesebb körben használhatóvá tegye az USDM1 tokent.
2026. 07. 07. 12:30
Megosztás:

Már tízből nyolc dolgozó fiatal számít béremelésre

Az aktív kereső fiatalok 81 százaléka számít fizetésemelésre az idei évben, ami jelentős növekedést jelent az év eleji várakozásokhoz képest – derül ki a K&H ifjúsági index második negyedéves kutatásából. A dolgozó fiatalok több mint egynegyede ráadásul arra számít, hogy a bérnövekedés mértéke az inflációt is meghaladja majd, miközben jelentősen csökkent azok aránya, akik egyáltalán nem várnak változást a fizetésükben.
2026. 07. 07. 12:00
Megosztás:

Digitális pénzköltés a magyar háztartásokban

A magyar háztartások pénzügyi szokásait figyelve az elmúlt években feltűnő elmozdulás rajzolódik ki. A jövedelmek egyre nagyobb hányada csordogál olyan digitális szolgáltatások felé, amelyek néhány éve még alig léteztek.
2026. 07. 07. 12:00
Megosztás:

Ajándékpénzt adnak a bankok a befektetésért

Egyre nagyobb összegű kedvezményeket adnak a bankok azért, hogy hozzájuk vigyük a számlánkat. Az egymásra licitáló akciók között A BiztosDöntés.hu összesítése szerint elterjedőben vannak azok, amelyeknél a legvonzóbb ajándékpénzt már akkor kapják meg az ügyfelek, ha értékpapírt is vesznek vagy rendszeres megtakarítást vállalnak. Már több mint 31 500 milliárd forint értékű belföldi értékpapírja van a hazai befektetőknek, és ennek további gyarapodásához vezethetnek a bankok akció és megtakarítási programjai.
2026. 07. 07. 11:30
Megosztás:

Minimális mozgások voltak a kötvénypiacon hétfőn, miközben a befektetők a jegybanki várakozásaikat mérlegelték

Az amerikai állampapírhozamok hétfőn lényegében nem változtak, miután a háromnapos ünnepi hétvége előtt közzétett, a vártnál gyengébb amerikai foglalkoztatási adat mérsékelte a piac kamatemelési várakozásait a Federal Reserve-del kapcsolatban.
2026. 07. 07. 11:00
Megosztás:

A Stellar blokklánca 2%-ra csökkentette az ENSZ segélyezési költségeit

Új szintre emeli blokklánc-alapú segélyfizetési rendszerét az ENSZ Fejlesztési Programja. A UNDP és a Stellar Development Foundation együttműködésének célja, hogy a gyorsabb, olcsóbb és átláthatóbb digitális kifizetések 2027-re világszerte megjelenjenek a humanitárius programokban. A szíriai tesztek során a tranzakciós költségeket 10%-ról mindössze 2%-ra sikerült leszorítani.
2026. 07. 07. 10:30
Megosztás:

A techszektor húzta az amerikai piacokat hétfőn

Az amerikai piacok hétfőn jelentős emelkedéssel zártak, miután a befektetők főként olyan, a mesterséges intelligenciához kapcsolódó cégek részvényeit vásárolták, amelyek várhatóan hozzájárulnak egy erős második negyedéves eredményszezonhoz.
2026. 07. 07. 10:00
Megosztás:

Csökkenéssel zárták a napot az európai piacok, kedvező konjunktúraadatok érkeztek az eurózónát és Magyarországot tekintve

Bár emelkedéssel kezdték a napot, mínuszban zártak a főbb európai piacok a hét első napján, miután a befektetők a közelmúltbeli erőteljes emelkedést követően realizálták nyereségüket. A páneurópai Stoxx 600 a kereskedés végére 0,3% csökkent, annak ellenére, hogy a nap folyamán korábban 654,44 ponton új történelmi rekordot állított fel, miután az előző héten május közepe óta a legerősebb heti teljesítményét mutatta.
2026. 07. 07. 09:00
Megosztás:

Vegyes forintmozgás kedd reggel

Vegyesen alakult a forint jegyzése kedd reggel a főbb devizákkal szemben hétfő estéhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 07. 07. 08:30
Megosztás:

A telkek piaca a legélénkebb, a legtöbbet a luxusingatlanok árából lehet alkudni a Velencei-tónál

A Velencei-tó környéki ingatlanpiac is megtorpant az idén, csökkent az adásvételek száma, kereslet főként az olcsóbb házak és telkek esetében érzékelhető. Eközben a drágább ingatlanoknál jelentős alkukra kell felkészülniük a tulajdonosoknak: a luxuskategóriában akár 30 százalékkal az első hirdetési ár alatt kelhetnek el az ingatlanok.
2026. 07. 07. 08:03
Megosztás:

Kanadai külügyminiszter: Románia kiemelkedő partner az atomenergetikai együttműködés terén

Románia kiemelkedő fontosságú partnere Kanadának az atomenergetikai együttműködés terén, a két ország fél évszázados együttműködése és a Romániában beüzemelt kanadai atomreaktorok más európai országok érdeklődését is felkeltették - mondta hétfőn Bukarestben a kanadai diplomácia vezetője.
2026. 07. 07. 07:00
Megosztás:

Az utazók mintegy fele továbbra sem köt utas- vagy balesetbiztosítást

A nyaralásra utazók mintegy fele továbbra sem köt utas- vagy balesetbiztosítást, pedig egy hirtelen betegség, baleset vagy akár egy elveszett poggyász nemcsak kellemetlen, hanem komoly, akár milliós többletköltséget is hozhat: a tavaly nyári szezonban 9,5 millió forintos kárkifizetés is előfordult - közölte az MBH Bank hétfőn az MTI-vel.
2026. 07. 07. 06:00
Megosztás:

5 év után újra megnyílt a montenegrói Sveti Stefan luxusüdülőhely

Ötéves szünet után ismét megnyitotta kapuit Montenegró ikonikus luxusüdülőhelye, a Sveti Stefan sziget - közölte a montenegrói közszolgálati televízió (RTCG) az internetes oldalán.
2026. 07. 07. 05:30
Megosztás:

Személyi változás a Nemzeti Sport élén

A Nemzeti Sport Kft. ügyvezetője a tulajdonosi jogokat gyakorló közmédia vezetőjének, Horváth Andrásnak kérésére hétfőn azonnali hatállyal mentesítette a munkavégzés alól Szöllősi Györgyöt, a Nemzeti Sport főszerkesztőjét - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája az MTI-vel.
2026. 07. 07. 05:00
Megosztás:

Donald Trump: folynak tárgyalások Oroszországgal és Ukrajnával a háború lezárásáról

Donald Trump amerikai elnök szerint folynak tárgyalások Oroszországgal és Ukrajnával a háború lezárásáról.
2026. 07. 07. 04:30
Megosztás: