Jót tehet a lakásbiztosítási piacnak a havi célzott kampány

Élénkítheti a lakásbiztosítási piacot Magyarország első lakásbiztosítási kampánya - mondta pénteki sajtótájékoztatóján Budapesten a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) közigazgatási államtitkára.

Jót tehet a lakásbiztosítási piacnak a havi célzott kampány

Túri Anikó szerint a kampány fokozhatja a versenyt a biztosítótársaságok között, így a lakásbiztosítások olcsóbbak lehetnek és nagyobb védelmet nyújthatnak a családoknak. Magyarországon a saját tulajdonú ingatlannak nagy jelentősége van, de a lakásbiztosítások jelentős része elavult, szükség lehet változtatásra, ezért az ügyfelek felmondási lehetőséget kapnak a csaknem egy hónapos kampányidőszakban - hangsúlyozta.

Az államtitkár abban bízik, hogy a korszerűbb, versenyképesebb lakásbiztosítási lehetőségek akár egy teljes újjáépítést is fedezhetnek, és kiterjednek minden káreseményre, amely ellen szüksége lehet védelemre egy háztartásnak. A kampányidőszak versenyélénkítő hatása máris érzékelhető, a biztosítók egyre aktívabbak, a termékfejlesztések a biztosítási piacon is megjelentek - tette hozzá.

A nemzeti biztosítási stratégiáért és egyes pénzügyi szolgáltatásokért felelős miniszteri biztos kiemelte, hogy a lakóingatlanok semmi mással össze nem mérhető, 200 ezer milliárd forintos vagyontömeget alkotnak Magyarországon. Kovács Zsolt szerint ennek a hatalmas összértéknek csaknem az ezrelékét fordítják az ingatlantulajdonosok lakásbiztosításra, de sokszor jobban is elkölthetnék, az ajánlatokat a társasházi lakások tulajdonosainak is érdemes átnézniük.

Véleménye szerint a húsvéti időszak hétvégére is kiterjedő kampányidőszak azért is indokolt, mert a lakásbiztosítási piacnak utoljára az előző évtized árvízfenyegetései adtak lendületet. Az utóbbi években lassulás látható, de a jogszabályalkotók most abban bíznak, hogy az élénkebb érdeklődés korszerű, új biztosítási ajánlatok megjelenését eredményezheti - fogalmazott.

Kandrács Csaba, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) alelnöke szerint 2024. a lakásbiztosítások éve lehet a biztosítási piacon. A kampányidőszak hozzájárulhat a biztosítási tudatosság fejlődéséhez, növelheti a biztosítókba vetett bizalmat, akár más biztosítások keresletét is fellendítheti. Bízik abban is, hogy csökken a piaci koncentráció, jelenleg ugyanis a több mint 3,3 millió szerződés után járó díjbevételek csaknem 80 százalékán 4 társaság osztozik, miközben 14-nél lehet lakásbiztosítást kötni.

Hozzátette, hogy a piaci élénkülés kedvez a fogyasztóknak, ezért itt a lehetőség szerződni annak a csaknem 1 millió lakástulajdonosnak, akinek még nincs biztosítása. Legalább ilyen fontos, hogy biztosítással rendelkezők is nézzék meg az ajánlatokat, mert sok az elavult, nem indexált szerződés, szükség lehet módosításra ingatlanfelújítás vagy bővítés, esetleg értékes ingóság vásárlása esetén. A biztosítási lehetőségek áttekintésére fordított idő megtérül, az ügyfeleket a Pénzügyi Navigátor fogyasztóvédelmi oldalai, az MNB ügyfélszolgálata, a megyeszékhelyeken a Pénzügyi Navigátor tanácsadó irodái segítik. A Minősített fogyasztóbarát otthonbiztosítás (MFO) oldal a jegybank honlapjáról érhető el.


Megszünteti az üzemanyagárak korlátozását a cseh kormány

Megszünteti az üzemanyagárak korlátozását a cseh kormány - jelentette be Alena Schillerová pénzügyminiszter a hétfői kormányülés utáni sajtótájékoztatón.
2026. 07. 13. 23:00
Megosztás:

Stagnált a horvát turistaforgalom az első fél évben

Horvátországban 7,6 millió turistát és 29,5 millió vendégéjszakát regisztráltak az idei első fél évben, mindkét adat megegyezik az egy évvel korábbival - közölte hétfőn a Horvát Turisztikai Közösség (HTZ) az eVisitor rendszer adatai alapján.
2026. 07. 13. 22:00
Megosztás:

A Mercedes új gyára fontos helyet foglal el a magyar gazdaságban

A Mercedes új gyára fontos helyet foglal el mind a cég termelési láncában, mind a magyar gazdaságban, a vállalat jelenléte erősíti Magyarország beágyazottságát a globális autóipari értékláncba és bizonyítja, hogy hazánk képes hosszú távú, stratégiai jelentőségű ipari beruházások befogadására - jelentette ki Magyar Péter miniszterelnök Kecskeméten hétfőn.
2026. 07. 13. 21:00
Megosztás:

A covid óta látott legkisebb júniusi áremelkedést hozta a hazai albérletpiac

Júniusban visszafogott drágulás következett be az albérletpiacon a KSH-ingatlan.com lakbérindex adatai szerint. Országosan 0,9, ezen belül Budapesten 1,1 százalékkal növekedtek a lakbérek havi összevetésben. Az egy évvel korábbihoz képest országos szinten 5,2, a fővárosban pedig 4,7 százalékos volt az emelkedést. A reállakbérek az előző év azonos időszakinál országosan 3,4, Budapesten 2,9 százalékkal, a 2021. évi bázisidőszakinál pedig egyaránt 17 százalékkal voltak magasabbak. „A júniusi emelkedés önmagában nem meglepő, hiszen a felsőoktatási felvételi időszak közeledtével hagyományosan élénkül az albérletpiac. Ugyanakkor az idei növekedés a 2020-as járványidőszak óta a legvisszafogottabb júniusi drágulás, ami jól mutatja, hogy az év eleje óta folyamatosan lassul a lakbérek emelkedésének üteme” – mondta Balogh László, az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője.
2026. 07. 13. 20:00
Megosztás:

A Dealz-értékesítés után magasabb éves eredménnyel számol a Pepco Group

A Csoport 2026. június 3-án bejelentette, hogy megállapodott a lengyelországi Dealz üzletág értékesítéséről. Ezzel lezárult a gyorsan forgó fogyasztási cikkek (FMCG) kiskereskedelméből való stratégiai kivonulás, és létrejött a kizárólag a Pepco működésére fókuszáló üzleti modell. Ennek megfelelően az alábbi kiemelt eredmények – eltérő jelzés hiányában – a Dealz nélkül értelmezett Csoport teljesítményére vonatkoznak, vagyis a Pepco márkára és a központi funkciókra.
2026. 07. 13. 19:00
Megosztás:

Sony-bejelentés azonnali hatással: megugrott a PS5-ös játékok iránti kereslet

A Sony bejelentette, hogy 2028 januárjától nem készülnek többé fizikai lemezek új PlayStation játékokhoz. A hír azonnal érezhető hatást váltott ki a vásárlói keresésekben: az Árukereső.hu adatai szerint a PS5-ös játékok iránti érdeklődés 44,97 százalékkal ugrott meg a bejelentést követően.
2026. 07. 13. 18:00
Megosztás:

Nyolcszoros ugrást hozott az Otthon Start a támogatott lakáshiteleknél

Meghaladta az 1000 milliárd forintot az év első öt hónapjában megkötött támogatott lakáshitel-szerződések összege, ami közel nyolcszorosa az egy évvel korábbinak – derül ki a BiztosDöntés.hu elemzéséből. A május végéig megkötött lakáshitelek teljes összege megközelítette az 1300 milliárd forintot, ami csaknem a duplája az egy évvel korábbinak. A bankok több százezres kedvezményekkel pörgetik még jobban az Otthon Start iránti keresletet.
2026. 07. 13. 16:00
Megosztás:

Vitézy Dávid: mostantól a GYSEV is havonta publikálja a menetrendszerűségi adatokat

Júliustól a GYSEV is havonta nyilvánosságra hozza teljesítmény- és minőségriportját, amelyben pontos, összehasonlítható adatokat lehet kapni a menetrendszerűségről, a pályák állapotáról és az aktuális sebességkorlátozásokról - írta Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter a Facebookon hétfőn.
2026. 07. 13. 15:00
Megosztás:

Országos dinnyeellenőrzést indít a fogyasztóvédelmi hatóság

A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) és a szakmai irányítása alatt álló kormányhivatalok az idén is országos ellenőrzéseket végeznek a görögdinnye-forgalmazóknál, kiemelt figyelmet fordítanak a termékek származására, jelölésére és minőségére. A tavalyi ellenőrzéseken több mint 19 millió forint bírságot szabtak ki a szakemberek - közölte a hatóság hétfőn az MTI-vel.
2026. 07. 13. 14:00
Megosztás:

Áradások bénítják Észak-Kína közlekedését

Súlyos áradások alakultak ki az észak-kínai Hopej és az északkeleti Liaoning tartományban, ahol az özönvízszerű esőzések utakat öntöttek el, járműveket sodortak el, és fennakadásokat okoztak a közlekedésben.
2026. 07. 13. 13:00
Megosztás:

Az elmúlt héten jellemzően emelkedtek a fejlett piaci és a hazai kötvényhozamok

Az elmúlt héten 9 bázisponttal 4,57%-ig emelkedett az amerikai 10 éves hozam. A közel-keleti konfliktus ismételt éleződése növelte az inflációs kockázatokat. A piacok már 85% valószínűséggel árazták pénteken, hogy a FED legalább egy kamatemelést végrehajt az év végéig. A német 10 éves hozam heti viszonylatban 10 bázisponttal 3,03%-ig emelkedett.
2026. 07. 13. 12:00
Megosztás:

Fix stabilcoin-hozammal célozza meg a vállalatokat az Aave

Az Aave Labs Stable Vaults néven indította el új, vállalati és intézményi ügyfeleknek szánt termékét. A szolgáltatás fix kamatozású hozamot kínál a stabilcoin-betétekre, így kiszámíthatóbb alternatívát teremthet a hagyományosan változó hozamokkal működő decentralizált pénzügyi megoldásokkal szemben.
2026. 07. 13. 11:00
Megosztás:

Online Oldalak Magyar Játékosoknak

Az online kaszinók forintban futó, engedélyezett oldalakon át érik el a magyar játékosokat.
2026. 07. 13. 10:58
Megosztás:

Csökkenés várható a tőzsdén az elemző szerint

Az újabb iráni eszkaláció miatt elromlott a nemzetközi befektetői hangulat, így a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT) is negatív nyitásra lehet számítani. A BÉT részvényindexe, a BUX 145,94 pontos, 0,1 százalékos csökkenéssel, 142 467,45 ponton zárt pénteken.
2026. 07. 13. 10:00
Megosztás:

Gyengült a forint hétfő reggelre

Gyengült a forint hétfő reggelre a főbb devizákkal szemben a péntek délutáni jegyzéséhez képest a nemzetközi devizapiacon.
2026. 07. 13. 09:00
Megosztás:

Megkérdeztek négy mesterséges intelligenciát: túlélheti-e a Strategy, ha a Bitcoin 50 ezer dollárra zuhan?

A világ legnagyobb vállalati Bitcoin-tulajdonosának számító Strategy (korábban MicroStrategy) jövőjével kapcsolatban gyakran felmerül a kérdés: mi történne, ha a Bitcoin árfolyama ismét nagyot esne? Négy vezető mesterséges intelligencia – ChatGPT, Gemini, Claude és Grok – egyetértett abban, hogy egy 50 ezer dolláros Bitcoin komoly kihívást jelentene, de önmagában nem sodorná csődbe a vállalatot.
2026. 07. 13. 08:00
Megosztás:

A közösségi média hatását vizsgálták bőrbetegséggel küzdő fiataloknál az SZTE kutatói

A közösségi média életminőségre gyakorolt hatását vizsgálták bőrbetegséggel küzdő fiataloknál a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) kutatói, eredményeikről a magas idézettségű Children című gyermekgyógyászati folyóiratban számoltak be.
2026. 07. 13. 07:00
Megosztás:

Kínai külügyminisztérium: Japánnak nincs joga állást foglalni a Dél-kínai-tenger ügyében

Kína határozottan elutasította, és sajnálatát fejezte ki amiatt, hogy a japán külügyminiszter nyilatkozatában támogatta a Dél-kínai-tenger ügyében 2016-ban hozott hágai választottbírósági döntést – közölte vasárnap a kínai külügyminisztérium szóvivője.
2026. 07. 13. 06:00
Megosztás:

NAV: július 1-jétől 3,2 millió kiscsomag és 11,3 milliárd forint az új átalányvám mérlege

Fennakadás nélkül állt át Magyarország az új uniós vámszabályokra: július első kilenc napjában több mint 3,2 millió kiscsomag érkezett. A NAV július 9-ig 10,6 millió tételsort dolgozott fel, és több mint 11,3 milliárd forint átalányvámot szedett be - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) az MTI-vel szombaton.
2026. 07. 13. 05:00
Megosztás:

Michael Saylor: nem a bitcoinos spam a valódi veszély, hanem a szabályok átírása

A Strategy ügyvezető elnöke, Michael Saylor szerint a Bitcoin jövőjét nem az úgynevezett „spamtranzakciók”, hanem a hálózat szabályainak megváltoztatása fenyegeti igazán. Az X-en közzétett bejegyzésében úgy fogalmazott: „110 dolog veszélyesebb a Bitcoinra, mint a spam.”
2026. 07. 13. 04:00
Megosztás: