Kettős ALDI-siker a Nők Lapja Food Awardson

Az ALDI két újabb saját márkás élelmiszere kapott rangos elismerést: a Nők Lapja Food Awards szavazáson a MILFINA - ENJOY FREE! Laktózmentes trappista sajt és a KOKÁRDÁS Jegeskávé cappuccino is első helyen végzett kategóriájában.

Kettős ALDI-siker a Nők Lapja Food Awardson

Első alkalommal hirdette meg a Nők Lapja Food Awards díját, amely versenyen a hazai üzletekben kapható és a pályázatba nevezett élelmiszerek és italok mérték össze népszerűségüket. Az elsőséget a noklapja.hu olvasói szavazás eredménye alapján kapták meg a termékek, amelyek összesen 14 kategóriában mérhették össze kedveltségüket. Az egy hónapig tartó szavazás során 9300 olvasótól mintegy 165 000 voks érkezett. Ezek alapján az ALDI Magyarország két terméke is az első helyen végzett.

Az egyik közönségkedvenc az ALDI széles trappistasajt-választékában megtalálható, laktózintoleranciával élő vásárlók számára kínált MILFINA - ENJOY FREE! Laktózmentes trappista sajt lett, amelyet a versenyen a „Speciális” kategória legnépszerűbb laktózmentes termékének választották.  Ez a zsíros, félkemény és zamatos sajt ideális a lakto-vegetáriánusoknak és a laktózmentesen táplálkozóknak is.

A másik élen végzett termék a KOKÁRDÁS Jegeskávé cappuccino, amely a „Tejtermékek” kategóriában a legkedveltebb lett az ízesített tejek, kakaós italok között. Valamennyi KOKÁRDÁS tejtermékhez hasonlóan ez a cappuccino is kizárólag magyar tejből, Magyarországon készül. Az állandó kínálatban szereplő, 2,5 dl-es kiszerelésű, cappuccino ízesítésű UHT jegeskávé édes, zsírszegény kávés tejital praktikus, újrahasznosítható alumínium csomagolásban. Alkohol- és szénsavmentes, lakto-vegetáriánusok is fogyaszthatják.

Az olvasók nem csupán kedvenc termékeikről szavazhattak, hanem közösen egy jótékonysági akcióban is részt vehettek. A szavazásra nevezett termékek közül a szárazáru kategóriákban 10-10 darabot küldtek be a pályázók – így az ALDI is –, amelyekből egyrészt a szavazók között kisorsolt ajándékcsomagok, másrészt adománycsomagok is készültek. Ez utóbbiak az Ökumenikus Segélyszervezet segítségével rászorulókhoz jutottak el. Az ALDI saját felajánlásából ENJOY FREE! - CUCINA NOBILE Zöldségtésztát, CHOCEUR Egész mogyorós tejcsokoládét, SNACK FUN Pattogatott kukoricát, ENJOY FREE - Gluténmentes kukoricapelyhet és MOSER ROTH Pralinét ajánlott fel a segítő kezdeményezés javára.

„Büszke vagyok arra, hogy erős mezőnyben lettek elsők a folyamatosan alacsony árú, saját márkás termékeink, amelyek egyszerre reprezentálják elköteleződésünket a magyar gazdaság és a fogyasztók igényinek kiszolgálása iránt. Mindkét győztes termék kizárólag magyar tejből, magyarországi feldolgozónál készül, így gyártásuk és szállításuk alacsonyabb karbonlábnyom mellett valósul meg. Termékfejlesztésünk során mindenkire gondolunk, az ételintoleranciával élők számára is megfizethető, egészséges alternatívákat kínálunk – két győztes termékünk teljes mértékben megfelel ezeknek a szempontoknak” – mondta Bernhard Haider, az ALDI Magyarország Élelmiszer Bt. országos ügyvezető igazgatója.


10 nap, 140 ezer látogató, 40 helyszín, 4300 program – számokban így festett az idei Művészetek Völgye

Vasárnap véget ért az ország legnagyobb összművészeti fesztiváljának jubileumi kiadása. Kapolcs, Taliándörögd és Vigántpetend idén is rengeteg Völgylakót fogadott, a szervezők pedig már el is kezdtek a következő 35 éven dolgozni. A jövő évi fesztivál időpontját már be is jelentették, és elindult a kedvezményes bérlet értékesítés is. 2027-ben július 23. és augusztus 1. között válhat mindenki Völgylakóvá immáron 36. alkalommal.
2026. 08. 03. 18:30
Megosztás:

Mi történt a Pesti Tőzsdén júliusban?

Júliusban ismét erősödött a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe: a BUX a hónap végén 146 688,57 ponton zárt, ami júniushoz képest közel 5 százalékos növekedést jelent.
2026. 08. 03. 18:00
Megosztás:

Öt új energiatárolót állított üzembe a Futureal Energy Partners

Maglódon, Fóton és Pátyon, a HelloParks logisztikai parkjainak öt helyszínén kezdték meg működésüket a Futureal Energy Partnershez tartozó FEH Solar One Kft. energiatároló rendszerei.
2026. 08. 03. 17:00
Megosztás:

Harmadik országban is elindult a magyar palackvisszaváltó szuperjármű

Elindult európai hódító útjára egy magyar innováció! A 2024-es hazai bevezetést követően külföldön is áttörést ért el a ReturMobil® visszaváltó rendszer. A megoldás kulcsszerepet játszhat az uniós palack-visszagyűjtési célok hatékony elérésében, segítve a helyi begyűjtési hálózatok optimalizálását.
2026. 08. 03. 16:00
Megosztás:

A Magyar Reklámszövetség csúcsidőben lekapcsolja digitális reklámfelületei világítását

Hétfőtől esti csúcsidőben lekapcsolja, napközben minimálisra veszi digitális reklámfelületei világítását a Magyar Reklámszövetség, amelynek közterületi reklám tagozata az MTI-hez eljuttatott közleményében csatlakozásra kér minden magyarországi szereplőt.
2026. 08. 03. 15:00
Megosztás:

Időskorú fogyasztókat érintő tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatok vizsgálatát rendelte el az NKFH

Országos témavizsgálatot indít a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) a szépkorú fogyasztók fokozott védelme érdekében. A kormányhivatali ellenőrzések a szépkorúakat érintő tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatok feltárására irányulnak, különös tekintettel azokra az esetekre, amikor a vállalkozások megtévesztéssel, sürgetéssel vagy a kiszolgáltatott helyzet kihasználásával próbálnak szerződést kötni.
2026. 08. 03. 14:00
Megosztás:

Trump szerint újraindulhatnak a tárgyalások az Egyesült Államok és Irán között

Hétfőn újraindulhatnak a tárgyalások az Egyesült Államok és Irán között a Hormuzi-szorosról és az iráni atomprogramról – közölte Donald Trump amerikai elnök vasárnap.
2026. 08. 03. 12:00
Megosztás:

Az emelkedő olajárak feljebb húzták a hozamokat

Az amerikai állampapírpiacon pénteken jelentős hozamemelkedés bontakozott ki, miután az olajárak tovább emelkedtek a globális kínálatot fenyegető geopolitikai kockázatok erősödése miatt.
2026. 08. 03. 11:00
Megosztás:

Kedvező vállalati gyorsjelentések segítették az amerikai indexek emelkedését a hét utolsó két napján

Emelkedéssel zártak pénteken a főbb amerikai indexek a júliusi hónap utolsó kereskedési napján, miközben a befektetők nem törődtek államkötvények hozamának emelkedésével, ehelyett elsősorban a kedvező vállalati gyorsjelentésekre koncentráltak. A júliust azonban a technológiai szektor részvényeiből a hagyományos vállalatok felé irányuló tőkeáramlásnak köszönhetően az S&P 500 és a Nasdaq csökkenéssel zárta, miközben a Dow Jones enyhén emelkedni tudott.
2026. 08. 03. 10:00
Megosztás:

Emelkedtek júliusban az európai indexek; a vártnak megfelelően gyorsult az euróövezet inflációja

Vegyesen zártak az európai részvénypiacok pénteken, ugyanakkor a pán-európai STOXX 600 index júliusban 1,2%-os, az elmúlt héten pedig 0,7%-os emelkedést könyvelhetett el, mivel az erős vállalati gyorsjelentések ellensúlyozták a közel-keleti feszültségek és a mesterséges intelligenciával kapcsolatos bizonytalanságok negatív hatását.
2026. 08. 03. 09:00
Megosztás:

Ma lejárnak a régi, könyvformátumú személyazonosító igazolványok

Ma lejárnak a 2000. január 1. előtt kiállított, könyvformátumú személyazonosító igazolványok az uniós szabályozással összhangban.
2026. 08. 03. 08:00
Megosztás:

Erősödött a hét végén a forint

Erősödött kissé a forint hétfő reggelre a péntek délutáni jegyzéséhez képest a főbb devizákkal szemben a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 08. 03. 07:05
Megosztás:

Kapitány István: 700 megawattal kevesebbet fogyasztottak a csúcsidőszakban a magyarok

Vasárnap este 19 órakor, a csúcsidőszakban 5700 megawatt volt az ország terhelése a tervezett 6400 helyett, így 700 megawattal fogyasztottak kevesebbet a magyarok - jelentette be a gazdasági és energetikai miniszter a Facebook-oldalán vasárnap este.
2026. 08. 03. 06:00
Megosztás:

Meddig marad a forróság, mikor lesz enyhülés?

Hétvégéig marad a forróság, néhány Celsius-fokos enyhülés csak szombattól jöhet - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
2026. 08. 03. 05:00
Megosztás:

A hibrid munka lett a hallgatók egyik legfontosabb elvárása

A Corvinuson tanuló diákok többsége már az egyetemi évek alatt dolgozik, a diploma munkaerőpiaci értékét egyre erősebbnek látja, és pályakezdőként elsősorban rugalmas, hibrid munkavégzést kínáló munkahelyet keres – derül ki a Corvinus friss felméréséből.
2026. 08. 03. 04:00
Megosztás:

A pancsovai olajfinomító is leállhat a Duna alacsony vízállása miatt

A pancsovai olajfinomító működését is veszélyezteti a Duna történelmi mélypontra süllyedt vízállása a szerb elnök szerint, aki vasárnap közölte, ha a helyzet tovább romlik, ideiglenesen le kell állítani a finomítót.
2026. 08. 03. 03:00
Megosztás:

Az augusztusi családi pótlék kifizetése így fog zajlani

Augusztusban a megszokottnál is fontosabbá válik, hogy a családok pontosan kövessék a családi pótlék folyósítását.
2026. 08. 03. 02:00
Megosztás:

Jogszabályi döntés! A nyugdíj nem feltétlenül indul el automatikusan

Sokan úgy gondolják, hogy a 65. életév betöltését követően az állam automatikusan kiszámítja és folyósítani kezdi az öregségi nyugdíjat. A valóságban azonban a korhatár elérése önmagában általában nem indítja el a kifizetést: az érintettnek kérelmet kell benyújtania, és meg kell jelölnie azt is, hogy melyik naptól kéri az ellátás megállapítását.
2026. 08. 03. 01:00
Megosztás:

Magyar Péter: több mint egy hónapra is leállíthatják a paksi atomerőművet

Akár több mint egy hónapra is leállíthatják a paksi atomerőművet - mondta a miniszterelnök vasárnap az RTL Házon kívül című műsorában.
2026. 08. 02. 23:00
Megosztás:

Újabb nagybank vág kamatot: augusztustól olcsóbbak lesznek a CIB lakás- és jelzáloghitelei

Újabb hazai nagybank jelentett be kamatcsökkentést: 2026. augusztus 1-jétől a CIB Bank több lakáscélú és szabad felhasználású jelzáloghitelének kamata is mérséklődik. A CIB ezzel az OTP után már a második nagybank, amely az elmúlt hetekben olcsóbbá tette piaci lakáshiteleit: az OTP július 1-jétől csökkentette egyes konstrukcióinak kamatát.
2026. 08. 02. 22:00
Megosztás: