Kiemelkedő siker a Dunaferr eladása

Kiemelkedő siker a Dunaferr eladása, mert az elmúlt 30 évben nem nagyon van példa arra, hogy felszámolás alatt álló termelő cég megmenekült volna - mondta Fábián Gergely, a Gazdaságfejlesztési Minisztérium (GFM) iparpolitikáért felelős államtitkára a Világgazdaságnak.

Kiemelkedő siker a Dunaferr eladása

A gazdasági portál felidézi, hogy a GFM a héten jelentette be: a Liberty Steel mintegy 20 milliárd forintért megvette a felszámolás alatt álló vasművet.

Az államtitkár elmondta: a felszámolás még zajlik, a következő hetekben értékesítésre kerülnek a Dunaferr további vagyonelemei. A bevételek a felszámolás alatt lévő cégbe kerülnek, ahonnan a jogszabályoknak megfelelő sorrend alapján elégítik ki a hitelezőket - jelezte.

Az acélgyártáshoz szükséges eszközök, illetve ingatlanok két cégbe kerültek át, amelyekbe apportálni kellett a vagyonelemeket. Így az egyikbe a Hengerművek, azaz a downstream, a másikba pedig az upstream üzletág került, ahova a kokszoló és a kohók tartoznak - ismertette az ügylet részleteit.

Az értékesítés előzményeiről elárulta, hogy a brit hátterű, indiai tulajdonú cég decemberben csehországi gyárából biztosított szénszállítmánynak köszönhetően újraindult az egyik kohó és a hengerművek, a két cég közötti bérmunka megállapodás pedig megalapozta a sikeres értékesítést.

Fábián Gergely hangsúlyozta: az indiai befektető a tulajdonosi jogokat az EU jóváhagyásáig nem gyakorolhatja, de addig folytatja a bérmunkát. Emlékeztetett: a munkahelyek megvédésében Mészáros Lajosnak, Dunaújváros országgyűlési képviselőjének elévülhetetlen érdemei vannak. A kormány hat hónapra biztosította a vasmű mintegy ötezer dolgozójának a bérét a bérgarancia alapból.

A foglalkoztatottság fenntartása szempontjából Fábián Gergely ígéretesnek nevezte, hogy a cég elkötelezett a munkavállalók iránt, amit a Dunaferr szakszervezetei is megerősítették. Kiemelte: a Dunaferr eladása mérföldkő, de jelentős átalakításra van még szükség, hogy a cég versenyképessé váljon.

A Liberty Steel Európa legnagyobb acélgyártója, Csehországban, Lengyelországban és Romániában is rendelkezik vasművekkel, amelyek "tökéletesen kiegészíthetik" egymást - mondta.

"A társaság elkötelezett a zöld acélgyártás iránt, ami a magyar gazdasági szempontból azért fontos, mert hazánk közel 4 millió tonna acélt importál évente, miközben több mint egy millió tonna acél hulladékot exportálunk" - tette hozzá.  

A Liberty tervei szerint a jövőben magasabb hozzáadott értékű termelésre áll át, és ez 21.-ik századi autóiparra is építő Magyarországnak kedvező - mutatott rá.

Az államtitkár úgy fogalmazott: "'a GFM eddig is rengeteget dolgozott, hogy mederben tartsa a folyamatot és a jövőben is elkötelezettek maradunk, nem dőlünk hátra".


Az MKIK új etikai kódexet fogadott el

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) ötvenegyedik küldöttgyűlésén elfogadták az új kamarai etikai kódexet, jóváhagyták a szervezet 2025-ös beszámolóját 20,5 milliárd forintos árbevétellel, és megszavazták a 2026-os költségvetési tervet - közölte a köztestület csütörtökön az MTI-vel.
2026. 05. 28. 19:00
Megosztás:

További csapadékra lenne szüksége a szántóföldi növényeknek

További csapadékra lenne szüksége a szántóföldi növényeknek, az Alföldön egyre többfelé tapasztalható közepes mértékű mezőgazdasági aszály - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.
2026. 05. 28. 18:30
Megosztás:

Országos ellenőrzést indított az NKFH az építési termékek piacán

A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) a kormányhivatalok bevonásával országos piacfelügyeleti ellenőrzést indított az építési termékek körében. A vizsgálatok középpontjában a termékek jelölései és a gyártó által kiállított magyar nyelvű teljesítménynyilatkozatok állnak, amelyek ellenőrzése hozzájárul a vállalkozások jogszerű működéséhez, valamint a nem megfelelő termékek kiszűréséhez.
2026. 05. 28. 18:00
Megosztás:

A fogadás húzta legjobban a bevételt 2025-ben

Elkészült a Szerencsejáték Zrt. 2025. évi éves beszámolója. Emelkedett a Szerencsejáték Zrt. árbevétele és ezzel együtt a nyeremények összege is 2025-ben. A költségvetési befizetései és hozzájárulásai – rekordot jelentő - 247,8 milliárd forintot értek el, ami köszönhető az egyszeri, 100 milliárd Ft-os osztalékfizetésnek is. A társaság 2025-ös évi adózott eredménye 49,1 milliárd forint volt, az EBITDA mutatója pedig 58,8 milliárd forintra növekedett.
2026. 05. 28. 17:30
Megosztás:

Rendkívüli kamionstop lesz a hétvégén

A hétvégén rendkívüli kamionstop lesz szombaton hajnali 5 órától 17 óráig, illetve szombaton 22 órától vasárnap 22 óráig a szombati budapesti UEFA Bajnokok Ligája döntő miatt - közölte a Közlekedési és Beruházási Minisztérium (KBM) csütörtökön az MTI-vel.
2026. 05. 28. 17:00
Megosztás:

Akár 45%-os adókedvezményt hagynak kihasználatlanul a kkv-k

A hazai kkv-k jelentős része nem használja ki az energiahatékonysági és energiatárolási beruházásokhoz kapcsolódó adókedvezményeket, pedig ezeknél az elszámolható költségek akár 30–45 százaléka is leírható, és a kedvezmények a fizetendő társasági adó akár 70 százalékáig érvényesíthetők, miközben 2026-tól új, környezetvédelmi célú kedvezmények is elérhetők.
2026. 05. 28. 16:30
Megosztás:

Gyengült a munkaerőpiac áprilisban

2026. áprilisban 4 millió 619 ezer fő volt a foglalkoztatottak száma a 15-74 év közötti munkaképes korú népesség körében. Egy hónap alatt 27,3 ezer fővel csökkent a foglalkoztatottak száma, amivel ismét a februári szint közelébe esett vissza a mutató, továbbá a tavaly áprilisi adattól is közel 48 ezerrel elmarad.
2026. 05. 28. 16:00
Megosztás:

Átrendeződött a Costa del Sol: új kedvencek törnek fel Marbella mellett

A Costa del Sol ingatlanpiacán az elmúlt időszak egyik látványos változása, hogy a kereslet már nem csak Marbella köré koncentrálódik, hanem a korábban kevésbé reflektorfényben lévő településeken is egyre erősebben jelenik meg. Bár a térséget sokan továbbra is elsősorban Marbellával azonosítják, a Duna House tapasztalatai szerint a vásárlók érdeklődése ma már jóval nagyobb partszakaszon oszlik meg.
2026. 05. 28. 15:30
Megosztás:

A viharkárok minimalizálása mára egész éves feladat

A viharkárok megelőzése igényli a biztosítottaktól a legkörültekintőbb felkészülést, a biztosítók számára pedig ezek az esetek adják a legösszetettebb kárszakmai munkát. Az UNIQA Biztosító tavaly mintegy nyolcezer lakossági viharkár-bejelentést kezelt, és összesen 1 milliárd forint összegű biztosítást fizetett ki a károsultaknak. Az elmúlt esztendők tanulsága, hogy mára megszűnt a viharok szezonalitása, ugyanakkor évről évre jelentősen változik a bejelentett kártípusok aránya is. Általános szabály, hogy már nem csak a nyári hónapokban kell fokozottan ügyelni az ingatlanok és ingóságok biztonságára, a felkészülés egész éves feladat – figyelmeztet a biztosító.
2026. 05. 28. 15:00
Megosztás:

Kiegyensúlyozott évet zárt a Magyar Suzuki 2025-ben

A Magyar Suzuki Zrt. kiegyensúlyozott, stabil évet tud maga mögött, 2025-ben sikerült megőriznie pozícióját a magyarországi autópiacon - értékelte az elmúlt évet Sakai Fumito, a Magyar Suzuki Zrt. vezérigazgatója csütörtökön, Budapesten, sajtótájékoztatón.
2026. 05. 28. 14:30
Megosztás:

Lengyel kitüntetéseket adtak át ma Budapesten

A Köztársaság Emlékének Érdemrendje kitüntetéseket adott át Karol Polejowski, a lengyel Nemzeti Emlékezet Intézete alelnöke Budapesten, a Nemzeti Emlékezet Bizottságának Hivatalában 2026. május 28-án.
2026. 05. 28. 14:00
Megosztás:

Közel 300 ezren hagyták az utolsó két napra az szja-bevallásukat

Közel 300 ezren hagyták az utolsó két napra az szja-bevallásukat és a május 20-i határidőig 2,7 millióan nyújtották be a dokumentumokat elektronikusan, ami 40 ezerrel haladja meg a 2025-ös szintet - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) az MTI-t csütörtökön.
2026. 05. 28. 13:00
Megosztás:

Népességfogyással és a társadalom öregedésével küzd Lengyelország

Népességfogyással és a társadalom öregedésével küzd Lengyelország. A születési ráta folyamatosan csökken: 1990-ben 1,99-et, tavaly pedig 1,068-at tett ki - írta a money.pl lengyel gazdasági szakportál a lengyel statisztikai hivatal (GUS) legfrissebb adataira hivatkozva.
2026. 05. 28. 12:30
Megosztás:

A Balaton lett Európa legjobb családbarát desztinációja

A balatoni régió nyerte el az International Travel Awards "Best Family Destination in Europe" díját, amely nemzetközi visszaigazolása annak, hogy a Balaton ma már Európa egyik legkomplexebb és legélhetőbb családbarát turisztikai desztinációja - tájékoztatta a Visit Hungary csütörtökön az MTI-t.
2026. 05. 28. 12:00
Megosztás:

A munkaerőpiaci fordulat tovább várat magára

A demográfiai feltételek mellett a gazdasági kilátások bizonytalanságai késleltetik a munkaerőpiacon várt kedvező fordulatot az MTI-nek nyilatkozó elemzők szerint.
2026. 05. 28. 11:30
Megosztás:

Alig mozdultak a fejlett piaci hosszú hozamok, miközben a magyar hozamok estek

Az Irán és USA közötti béketárgyalásokról szóló ellentmondásos hírek ellenére tovább erősödött a bizalom a világ tőkepiacain a gyors megegyezéssel kapcsolatban.
2026. 05. 28. 11:00
Megosztás:

Többnyire emelkedtek a tengerentúli indexek

Némileg alábbhagyott a félvezető részvények keddi lendületen emelkedett a Meta árfolyama.
2026. 05. 28. 10:30
Megosztás:

Vegyesen zártak a nyugat-európai indexek

Vegyesen zártak a nyugat-európai részvénypiacok szerdán, miközben a befektetők a Közel-Keleten zajló katonai eseményeket és az olajárak csökkenését értékelték.
2026. 05. 28. 09:30
Megosztás:

A kriptovaluta-tulajdonosok havi több mint 10 000 dollár passzív jövedelmet keresnek az AS DeFi szabályozott felhőbányászati alkalmazásán keresztül.

Az Egyesült Királyságban szabályozott felhőbányászati platform, az <a href="https://asdefi.com/xml/index.html#/register" target="_blank">AS DeFi</a> hivatalosan is bemutatta új mobilalkalmazását, amelynek célja, hogy a világ minden tájáról érkező felhasználók a lehető legegyszerűbb módon vehessenek részt a kriptovaluta-bányászatban.
2026. 05. 28. 09:00
Megosztás:

Gyengült a forint árfolyama reggel

Gyengült a forint csütörtökön reggel a főbb devizákkal szemben a szerda esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 05. 28. 08:30
Megosztás: