Korábban kezdődött a dinnyeszezon

Idén a szokásosnál két héttel korábban élvezhetjük már a kiváló minőségű hazai görög- és sárgadinnyéket, köszönhetően a termesztéstechnológia fejlesztésének és a fajtaválaszték bővülésének - mondta Nagy István agrárminiszter a közösségi médiában közzétett videójában az Agrárminisztérium (AM) tájékoztatása szerint.

Korábban kezdődött a dinnyeszezon

A tárcavezető emlékeztetett, hogy az elmúlt években a görögdinnye exportja jelentősen nőtt. A hazai fogyasztás is magas, a görögdinnye esetében fejenként 10-12 kilogramm, míg a sárgadinnyénél fejenként 1,5-2,2 kilogramm évente. Hozzátette, hogy 2024-ben 1198 termelő foglalkozik görögdinnyével és 269 termelő sárgadinnyével, összesen 3665 hektáron termesztve görögdinnyét és 436 hektáron sárgadinnyét, amelynek területe az elmúlt évhez képest jelentősen bővült.

Az idei szezonban várhatóan 160-180 ezer tonna görögdinnyét takarítanak be, ami a kedvező időjárási feltételeknek is köszönhető - közölte a miniszter.

Nagy István hangsúlyozta, idén nem szenvedtek fagykárt a dinnyék, éppen ezért a termesztési feltételek kedvezőek. A dinnye kifejezetten kedveli a mostani napos, meleg időjárást, így minden feltétel adott ahhoz, hogy kiváló minőségű magyar dinnye legyen a boltokban.

A miniszter a görögdinnye exportjával kapcsolatban elmondta, hogy 2023-ban 47 ezer tonnára nőtt, értékben pedig 85 százalékkal emelkedett az előző évihez képest.

A cél tovább növelni az exportot, amelyhez a lehetőségek továbbra is adottak. A célországok között Szlovákia, Csehország és Lengyelország szerepel, mivel földrajzi fekvésünk miatt ezekbe az országokba jóval olcsóbban, alacsonyabb szállítási költségekkel tudunk szállítani - fejtette ki a miniszter.

Nagy István hangsúlyozta, a magyar dinnye nemcsak finom, hanem egészséges is, tele van vitaminokkal és ásványi anyagokkal, amelyek hozzájárulnak a szervezet hidratálásához és az egészség megőrzéséhez. A magyar dinnyék különleges ízvilágukat a helyi klimatikus adottságoknak köszönhetik, amelyek harmonikus cukor-sav arányt eredményeznek. A helyi termékek vásárlása nemcsak gazdasági szempontból előnyös, hanem környezetvédelmi szempontból is, mivel minimalizálja a szállítási távolságokat és a környezeti terhelést - hívta fel a figyelmet.

A tárcavezető videójában arra buzdít mindenkit, hogy keressék a hazai dinnyét az árusoknál és áruházakban, ezzel támogatva a magyar gazdákat és a helyi gazdaságot - írta közleményében az AM.


Az OTP Csoport bezárja a fizz.hu online kereskedési platformot

A fizz.hu egy innovatív kezdeményezés volt, egyfajta startup, amelynek célja a piacvezető e-kereskedelmi pozíció megszerzése volt új digitális megoldások kialakítása és egy széles ügyfélkör megszólítása révén.
2026. 05. 26. 23:30
Megosztás:

Mozdonyok soron kívüli átvizsgálásáról rendelkezett a MÁV vezérigazgatója

A MÁV vezérigazgatója elrendelte a soron kívüli átvizsgálását annak a mozdonytípusnak, amelyből az egyik szerelvény hétfőn Budapesten kigyulladt – erről Hegyi Zsolt közösségi oldalán tájékoztatott kedden.
2026. 05. 26. 23:00
Megosztás:

Horvátország pert nyert a Mol ellen egy választottbírósági eljárásban

Horvátország pert nyert a Mol Nyrt. ellen egy választottbírósági eljárásban, amelyben a magyar olajtársaság 36,1 millió euró kártérítést követelt, másodlagos kereseti kérelmében pedig 91,1 millió euró megfizetését kérte az INA horvát olajipari vállalat javára - közölte kedden a horvát államügyészség (DORH).
2026. 05. 26. 22:30
Megosztás:

A nyári utazási biztosítások megkötésére figyelmeztet a Magyar Biztosítók Szövetsége

A bizosítók széleskörű utasbiztosítási ajánlatokkal szolgálnak, érdemes körültekintően megválasztani az úticélnak és az időtöltési szándéknak megfelelő, az adott kockázatokhoz szükséges fedezeteket - hívja fel a figyelmet a Magyar Biztosítók Szövetsége (Mabisz) keddi közleményében.
2026. 05. 26. 22:00
Megosztás:

Most még maradt a hazai forintkamat

A döntés megfelel a piaci várakozásoknak, egyben azt jelzi, hogy a Magyar Nemzeti Bank továbbra is óvatos, szigorú monetáris politikát folytat” – kommentálta a lépést Németh Dávid.
2026. 05. 26. 21:30
Megosztás:

Új villamosenergia-tároló rendszer épült Baján

Új, 3 megawattóra (MWh) tárolókapacitású villamosenergia-tároló rendszer épült Baján mintegy 550 millió forintból - közölte a beruházó Merital Vagyonkezelő Kft. az MTI-vel.
2026. 05. 26. 21:00
Megosztás:

Ötvenmillió forintos bírságot szabott ki az adatvédelmi hatóság a Médiaworks-re

A Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság (NAIH) elmarasztalta és ötvenmillió forintos bírság megfizetésére kötelezte a Mediaworks Hungary Zrt.-t, mert három cikkben megfelelő jogalap nélkül tette közzé azon honlap elérhetőségét, amelyen egy interaktív térképen keresztül nyilvánosságra kerültek a Tisza Párt szimpatizánsainak adatai.
2026. 05. 26. 20:30
Megosztás:

Hogyan növelhető a hatékonyság a szépségiparban?

A szépségipar dinamikus növekedése önmagában már nem garantálja a jövedelmezőséget, mivel a szektor szereplőinek egyszerre kell megküzdeniük az inflációs nyomással és a technológiai váltás kényszerével. A korábbi üzleti modellek érvényessége lejárt; a fenntartható növekedés alapja a működési hatékonyság és a stratégiai rugalmasság radikális növelése.
2026. 05. 26. 20:00
Megosztás:

Nyugdíj-előtakarékosság 2026: mennyit kell félretenni havonta, hogy biztonságban legyünk?

A KSH 2026-os adatai szerint az átlagos magyar nyugdíj a nettó átlagkereset 55–60%-a körül mozog. Ez azt jelenti, hogy a nyugdíjba vonuló munkavállalók havi jövedelme aktív kereset­szintjük közel felére esik vissza.
2026. 05. 26. 19:30
Megosztás:

Közel lehet a kamatcsökkentés, de most még nem lépett az MNB

Az MBH Bank elemzői várakozásának és a piaci konszenzusnak megfelelően májusban 6,25%-on hagyta az alapkamatot az MNB és a kamatfolyosó sem változott. A mai ülésen már két forgatókönyvet tárgyalt a Monetáris Tanács és nem is volt egyhangú a döntés: volt, aki kamatvágásra szavazott.
2026. 05. 26. 19:00
Megosztás:

Miért kiváló befektetés egy új építésű ingatlan?

Az ingatlanpiac folyamatos átalakulása során a befektetők és a saját célra vásárlók számára egyaránt kulcskérdés, hogy hova érdemes tőkét befektetni. Bár a használt ingatlanok piaca gyakran csábító árszínvonallal kísérti a vevőket, az új építésű lakások mellett szóló racionális érvek egyre határozottabban az utóbbi kategória felé billentik a mérleg nyelvét. Egy modern otthon ugyanis azon túl, hogy lakóhelyként szolgál, egy hosszú távon fenntartható, kiszámítható és magas likviditással rendelkező vagyontárgyat is jelent.
2026. 05. 26. 19:00
Megosztás:

McKinsey: a mesterséges intelligencia gazdasági értékteremtése a GDP 6-7%-át teheti ki Magyarországon 2030-ig

A McKinsey & Company elemzése szerint Magyarország gazdasága fordulóponthoz érkezett: a foglalkoztatás bővülése helyett csak a termelékenységre épülő gazdasági fejlődés lehet sikeres, és ebben a mesterséges intelligenciára (MI) támaszkodva jelentős eredmények érhetőek el – a jól átgondolt stratégia akár a GDP 6-7%-ának megfelelő értéket jelenthet 2030-ig. A McKinsey hamarosan megjelenő, a magyar gazdaság lehetőségeire fókuszáló tanulmánya azonosítja azokat a területeket, ahol az MI a növekedés motorjává válhat.
2026. 05. 26. 18:30
Megosztás:

Váratlan hőhullám sújtja a Nyugat-Balkánt

Váratlanul érte a nyugat-balkáni országokat a rendkívüli meleg, több országban 30 Celsius-fok fölé emelkedik a hőmérséklet a hét folyamán, Szerbiában ezért az idei első hőségriasztást is kiadták.
2026. 05. 26. 18:00
Megosztás:

Az első munkahellyel indul el igazán a fiatalok öngondoskodása

A 25–35 éves fiatal felnőttek közel háromszor annyian rendelkeznek egészségpénztári számlával, mint a 25 év alattiak, derül ki az OTP Pénztárak megbízásából készült felmérésből. Az öngondoskodás emelkedő szintjét mutató jelentős különbség a munkába álláshoz köthető, azaz egy életszakasz-váltás lenyomata.
2026. 05. 26. 17:30
Megosztás:

Akár 3 millió forinttal magasabb lakáshitelhez juthatnak a mediánbér alatt kereső családok az új adótervek bevezetésével

A mediánbér alatti keresetekre vonatkozó, 15-ről akár 9 százalékra csökkenő személyi jövedelemadó (szja), valamint a családi pótlék összegének tervezett megduplázása javíthatja az érintett háztartások hitelképességét is. A nettó jövedelem növekedése közvetlenül hat a bankok által maximálisan adható hitelösszegre. De mit is jelent ez forintosítva? A money.hu kiszámolta, mennyivel több lakáshitelt vehetnek fel a családok az új intézkedések életbe lépése után.
2026. 05. 26. 17:00
Megosztás:

Szúnyogirtás lesz a nagyobb folyók és tavak mentén

Szúnyogirtás lesz a következő napokban a nagyobb folyók és tavak mentén - közölte a katasztrófavédelem kedden az MTI-vel.
2026. 05. 26. 16:30
Megosztás:

Egyre nagyobb területet érint Szlovákiában az extrém szárazság

Szlovákiában rendkívüli, egyes régiókban sokévi összehasonlításban is szélsőséges mértékű a szárazság az idén - jelentette a szlovák hidrometeorológiai intézet (SHMÚ) közlésére hivatkozva a TASR szlovák közszolgálati hírügynökség.
2026. 05. 26. 16:00
Megosztás:

Bitcoin vagy részvény: melyik hozta a nagyobb hozamot az elmúlt 5 évben?

Képzeljünk el egy befektetőt 2021 januárjában 10 000 dollárral a zsebében, két lehetséges úttal: Bitcoinba vagy az S&P 500-ba teszi a pénzt. Öt évvel később a kérdés egyszerű, a válasz kevésbé az. A cikk nem ajánlás, hanem adat-összevetés. Nemcsak nominális hozamot mutat be, hanem azt is, milyen kockázat-szinten született az adott eredmény. Az 5 éves visszatekintés pedig elég hosszú ahhoz, hogy mindkét eszközosztály megmutassa a saját ciklusát.
2026. 05. 26. 15:30
Megosztás:

Tényleg elérhetetlen a medencés ház?

A saját medencés ingatlan sokak számára a tökéletes otthoni kényelmet és a gondtalan nyári kikapcsolódást szimbolizálja. A valóságban azonban a komplett tervezés és kivitelezés magas költségei miatt csak kevesen határozzák el magukat a vásárlásra, így ez a vágy gyakran megmarad az álmok szintjén.
2026. 05. 26. 15:00
Megosztás:

Újabb jogi akadály hátráltatja a szerb-magyar kőolajvezeték építését

Újabb jogorvoslati eljárás miatt ismét megakadt a Szerbiát Magyarországgal összekötő kőolajvezeték építésének közbeszerzési folyamata - írta kedden internetes oldalán a szerbiai Forbes gazdasági magazin.
2026. 05. 26. 14:30
Megosztás: