Kösd le a pénzed most, az infláció feletti kamatot kapsz érte!

A bankok többsége szabad szemmel nem látható kamatot adnak csak a bankbetétre, de találni olyan ajánlatokat is, amelyek 6, 12 vagy 24 hónapos lekötésre jóval az inflációt meghaladó kamatot kínálnak. Még lekötés nélkül is elérhetünk 4 százalékos kamatot - derül ki a Bank360.hu összeállításából.

Kösd le a pénzed most, az infláció feletti kamatot kapsz érte!

December nemcsak a nagyobb kiadások hónapja, hanem sokak számára az extra bevételeké is. A szerencsésebbek ilyenkor kapják meg a munkaadójuktól a pulykapénzüket, bónuszukat, prémiumukat. Ez együtt vagy akár külön is akkora plusz bevétel lehet, amit még akkor sem érdemes parlagon hagyni, ha később el akarjuk költeni. A magas inflációjú évek ismét hozzászoktatták az embereket ahhoz, hogy ne nézzék tétlenül a pénzük elértéktelenedését, hanem keressenek befektetési lehetőséget akár rövidebb távra is a számlájukon lévő vagy oda érkező és a mindennapi kiadásaikhoz nem szükséges összegnek. Amit ráadásul már decemberben hizlalhatnak az állampapírok kamatfizetései, illetve a lejáró állampapírok tőkeértéke.

A bankok többsége jelenleg csak egészen pici, szinte elhanyagolható kamatot kínál az ügyfeleknek arra az esetre, ha betétként lekötik a pénzüket. Találni azonban néhány ajánlatot a piacon, amelyben akár a jelenlegi és 2025-ben várható inflációnál jóval magasabb kamatot is el lehet érni. A Bank360.hu összeszedte, hol mekkora kamatot találnak azok, akik 6, 12 vagy 24 hónapra lekötnék a pénzüket bankbetétben.

Aki egyáltalában nem akarja lekötni a pénzét, de mégis szeretné, ha az kamatozna, akkor a Magyar Cetelem Banknál talál látra évi 4 százalékos kamatot (EBKM 4,07). A Cetelemnél az ott nyitott takarékszámlán 6 hónapos lekötésre lehet a legmagasabb, 6,25 százalékos éves kamatot elérni, az EBKM 6,35 százalék. Ha ennél valamivel hosszabb időre, 8 hónapra kötjük le a pénzt, akkor az éves kamat kereken 6 százalék. A Gránit Bank KamatMax betétjénél 5,00 százalék a kamat 6 hónapos lekötéssel. A Magnet Banknál féléves lekötésre 4,20-4,73 százalékos kamatot lehet elérni a különböző betéti konstrukciókban. Az Oberbank 3,90 százalékot ad 6 hónapra, a legalább 8 milliót lekötőknek pedig 4,40 százalékot. Rajtuk kívül az OTP Banknak van még jó ajánlata az ügyfelei egy szűkebb körének: új forrásra kínál 6,5 százalékos kamatot 6 hónapos lekötésre azoknak, akiknek van lakossági Bázis bankszámlájuk, amihez Prémium Next szolgáltatás kapcsolódik.

Azoknak, akik egy évre keresnek lekötési lehetőséget, a Cetelem 5,75 százalékos betéti kamatot kínál, másfél évre 5,50-et százalékot. Ha ennél hosszabb időre is tudjuk nélkülözni a megtakarított pénzünket, akkor két évre még mindig évi 5,25 százalékot. A Gránitnál a jegybanki alapkamathoz kötött, azzal együtt változó KamatMax Plusz betét kamata jelenleg 4,75 százalék egy évre. A sávos kamatozású Felemelő betét 12 hónapra 4,45 százalék, amiért elvárás az aktivált bankkártya is. A Magnetnél 4,61-es, az Oberbanknál összegtől függően 3,7-4,2 százalékos kamatot találni jelenleg éves lekötésre.

Ezeket a banki kamatajánlatokat érdemes összevetni azzal, hogy 2025-re mekkora pénzromlás várható. A friss novemberi KSH-adat 3,7 százalékos inflációt mutatott. Ehhez képest a kormány jövőre 3,2, az MNB 2,7-3,6, a piaci elemzők pedig 3,5-4,0 százalékos inflációt jósolnak. A Bank360.hu szakértői szerint jól látszik, hogy még a pesszimistább várakozásoknál is találhatunk jóval magasabb betéti kamatot 6 vagy 12 hónapos lekötésre, így mindenképpen érdemes jó ajánlatot keresni, és dolgoztatni a bankban tartott pénzünket.

Bitcoin Fear & Greed Index: mit üzen valójában a 11 pontos extrém félelem?

A Bitcoinhoz kapcsolódó piaci hangulat ismét a mélybe zuhant: a Fear & Greed Index mindössze 11 ponton áll a 100-ból, ami egyértelműen az extrém félelem zónáját jelzi. Első ránézésre ez pánikhangulatot sugallhat, a valóság azonban ennél összetettebb. A mutató fontos kapaszkodó lehet a kereskedők és befektetők számára, de csak akkor, ha helyesen értelmezik – és nem keverik össze egy konkrét vételi vagy eladási jelzéssel.
2026. 04. 04. 14:00
Megosztás:

Lakásbiztosítás: sokan hagyták a kampány végére a váltást

Véget ért a 2026-os lakásbiztosítási kampány, amely ideje alatt a lakásbiztosítással rendelkező ügyfelek a meglévő szerződésük évfordulójától függetlenül mondhattak fel a biztosítójuknak. A korábbi évekhez hasonlóan az idei évben is megfigyelhető volt, hogy a kampány végén megnőtt a keresések és a szerződéskötések száma is, sokan az utolsó napokra hagyták a váltással kapcsolatos teendőket. Az előző évhez képest viszont úgy tűnik, megkopott a kampány vonzereje, legalábbis erre utal, hogy 2025-höz képest a keresések és a szerződéskötések száma is megcsappant.
2026. 04. 04. 13:00
Megosztás:

Saylor kontra BlackRock: Tényleg 7-szer több Bitcoint vásárolt a Strategy?

Egy gyorsan terjedő piaci állítás szerint Michael Saylor cége 2025-ben hétszer több Bitcoint vásárolt, mint a BlackRock spot ETF-je. A hivatalos adatok alapján azonban ez a kép messze nem ennyire egyértelmű. A történet jól mutatja, hogyan válhat egy erős narratíva pillanatok alatt piaci beszédtémává, még akkor is, ha a tényleges számok ennél jóval kiegyensúlyozottabb képet festenek.
2026. 04. 04. 12:00
Megosztás:

Iráni konfliktus - Tűzszünetet sürgetett az orosz és a török elnök

Tűzszünet mielőbbi megteremtése és az összes fél érdekeit figyelembe vevő megállapodások kidolgozása mellett szállt síkra Vlagyimir Putyin orosz és Recep Tayyip Erdogan török elnök a közel-keleti konfliktussal kapcsolatban - közölte a két vezető pénteki telefonbeszélgetéséről a Kreml sajtószolgálata.
2026. 04. 04. 11:00
Megosztás:

Szerb elnök: Komoly döntésekre van szükség

Az emberiség a szakadék szélén áll, ezért komoly döntésekre van szükség - ezzel indokolta pénteken Aleksandar Vucic szerb elnök azt, hogy egyenkénti egyeztetésre hívta a politikai pártokat. Ez az egyeztetés három párt, köztük a Vajdasági Magyar Szövetség (VMSZ) esetében már megtörtént.
2026. 04. 04. 10:00
Megosztás:

Az amerikai kormány rekordösszegű, 1500 milliárd dolláros védelmi költségvetést tervez 2027-re

A washingtoni Fehér Ház 1500 milliárd dolláros védelmi költségvetést javasol az Egyesült Államok számára 2027-re - derül ki az elnöki hivatal által pénteken kiadott tervezetből.
2026. 04. 04. 09:00
Megosztás:

Kiállítás nyílik a régi barcsi földhivatal épületében

Megújul, és Barcs, valamint a Dráva-mente természeti, kulturális örökségét bemutató interaktív kiállításnak ad otthont a régi barcsi földhivatal épülete 2026 augusztusától - tájékoztatta a Somogy Vármegyei Önkormányzat az MTI-t.
2026. 04. 04. 08:00
Megosztás:

Választás 2026 - Az utolsó napon még több ezren jelentkeztek át

A határidő lejártának napján még csaknem 3700-an kérték felvételüket a külképviseleti névjegyzékbe, és mintegy 14 ezren jelentkeztek át egy másik magyarországi településre az április 12-i országgyűlési választásra - derül ki a Nemzeti Választási Iroda (NVI) péntek reggeli adataiból.
2026. 04. 04. 07:00
Megosztás:

Tűzszünetet sürgetett az orosz és a török elnök

Tűzszünet mielőbbi megteremtése és az összes fél érdekeit figyelembe vevő megállapodások kidolgozása mellett szállt síkra Vlagyimir Putyin orosz és Recep Tayyip Erdogan török elnök a közel-keleti konfliktussal kapcsolatban - közölte a két vezető pénteki telefonbeszélgetéséről a Kreml sajtószolgálata.
2026. 04. 04. 06:00
Megosztás:

Ukrán cég vásárolta fel az ArcelorMittal utolsó romániai üzemét

Ukrán cég vásárolta fel a csőtermékeket gyártó román ArcelorMittal Tubular Products Romant - írta vállalati közlemény alapján a profit.ro.
2026. 04. 04. 05:00
Megosztás:

Jól halad a mohácsi Duna-hídhoz kapcsolódó úthálózat építése

Az épülő mohácsi Duna-híd és a hozzá kapcsolódó csaknem harminc kilométer hosszan létesülő utak kivitelezésével kapcsolatos projekt az ütemterveknek megfelelően halad, és elérte a 35 százalékos készültségi szintet - mondta az Építési és Közlekedési Minisztérium útépítésekért felelős helyettes államtitkára csütörtökön Mohácson, sajtótájékoztatón.
2026. 04. 04. 04:00
Megosztás:

A Frontiers hazahozza első csúcskutatóját: Roska Botond alakít kutatócsoportot Magyarországon

A világszerte elismert, Wolf-díjas neurobiológus génterápiás fejlesztései a gyógyításban új esélyt adnak a látássérült vagy vak embereknek. A Frontiers első Fellow-jaként Magyarországon épít tudásközpontot.
2026. 04. 04. 03:00
Megosztás:

Családi házban laksz? Akkor készülj az újabb sarcra!

Egy családi ház ma Magyarországon már nemcsak rezsit, felújítást és biztosítást jelent, hanem egyre több adó- és kötelező befizetési tételt is.
2026. 04. 04. 02:00
Megosztás:

Aláírták a törvényt! Nyugdíjasok 65 év felett akik érintettek

Sokakat felkavart a hír, hogy új szabályozás lépett életbe a magyar nyugdíjrendszerben, és a 65 év felettiek helyzete ismét reflektorfénybe került. A közösségi oldalakon és a sajtóban is gyorsan terjedtek a találgatások: változik a korhatár? Elveszhet valamilyen jogosultság? Szigorítás jön az időseknek? A valóság azonban ennél árnyaltabb – és sokkal fontosabb is azoknak, akik most készülnek nyugdíjba, vagy már betöltötték a 65. életévüket.
2026. 04. 04. 01:00
Megosztás:

Szerbia ismét meghosszabbította a kőolaj és az üzemanyagok exportjára vonatkozó tilalmat

Szerbia május 2-ig meghosszabbította a kőolaj és az üzemanyagok exportjára vonatkozó tilalmat, hogy megvédje a hazai piacot, "mivel a globális események jelentős mértékben befolyásolják e termék ellátását és a kínálat csökkenését" - közölte a kormány.
2026. 04. 04. 00:05
Megosztás:

Megkezdődött a Vajda-Papír Csoport történetének legnagyobb, 40 milliárd forintos beruházási programja

A Vajda-Papír Csoport 3 éves 40 milliárd forintos stratégiai beruházási programot indít a hatékonyság, fenntarthatóság és kapacitás bővítése érdekében. Ennek része lesz a meglévő üzemek bővítése, modernizálása, a létszámbővítés és új piacok megszerzése is. A Vajda-Papír ezzel a beruházási programmal indítja el eddigi legnagyobb fejlesztési ciklusát, amely egyszerre bővíti gyártókapacitását, modernizálja technológiáit, fenntarthatóbbá teszi a működést és megerősíti régiós piaci pozícióját – új szintre emelve a vállalat versenyképességét és a magyar higiéniai papírgyártás ellátásbiztonságát.
2026. 04. 03. 23:00
Megosztás:

A magyar munkavállalók riasztó állapotára figyelmeztet a szakértő az Egészség Világnapján

Az Országos Mozgásszervi Állapotfelmérés adatai rávilágítanak arra, hogy a mozgásszervi panaszok ma már nem csupán egyéni egészségügyi problémát jelentenek, hanem súlyos teljesítménybeli és gazdasági kockázatot hordoznak a vállalatok számára. A 21. században a mozgásszervi megbetegedés a szív- és érrendszeri betegségek után a leggyakoribb orvoshoz fordulási ok. A jövő gerincbetegei pedig azok, akik a jelenben még a TikTokot pörgetik.
2026. 04. 03. 22:00
Megosztás:

Tűzszünetet sürgetett az orosz és a török elnök

Tűzszünet mielőbbi megteremtése és az összes fél érdekeit figyelembe vevő megállapodások kidolgozása mellett szállt síkra Vlagyimir Putyin orosz és Recep Tayyip Erdogan török elnök a közel-keleti konfliktussal kapcsolatban - közölte a két vezető pénteki telefonbeszélgetéséről a Kreml sajtószolgálata.
2026. 04. 03. 21:00
Megosztás:

A távközlési kkv-k versenyképességét támogató fejlesztés indult

Csaknem 900 millió forint támogatással indított programot a távközlési szektorban működő kis- és középvállalkozások (kkv-k) digitális transzformációjának és versenyképességének növelésre a HTEnet Innovációs Nonprofit Kft. - közölte a Hírközlési és Informatikai Tudományos Egyesület az MTI-vel.
2026. 04. 03. 20:00
Megosztás:

Ukrán cég vásárolta fel az ArcelorMittal utolsó romániai üzemét

Ukrán cég vásárolta fel a csőtermékeket gyártó román ArcelorMittal Tubular Products Romant - írta vállalati közlemény alapján a profit.ro.
2026. 04. 03. 19:00
Megosztás: