Megemelte éves eredmény-célkitűzését a Mol

A Mol-csoport tisztított, kamat-, adófizetés és amortizáció előtti eredménye (EBITDA) elérte a 744,2 milliárd forintot (2,1 milliárd dollár) az idei első három negyedévben az előző évi 1335,1 milliárd forint után (3,627 milliárd dollár), így a társaság 2,8 milliárd dollárra emelte az éves EBITDA-iránymutatását a korábbi 2,5 milliárd dollárról.

Megemelte éves eredmény-célkitűzését a Mol

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján péntek hajnalban közzétett jelentés szerint az idei harmadik negyedévi tisztított EBITDA 344,5 milliárd forintra csökkent (976 millió dollár) az előző évi 580,6 milliárd forint (1,449 milliárd dollár) után, de jelentősen meghaladta a Portfolio.hu elemzői által várt 884 millió dolláros szintet.

A társaság közleménye szerint a július és szeptember közötti időszakban a fogyasztói szolgáltatások erős eredménye ellensúlyozta az üzleti környezet normalizálódását, és a kutatás-termelést (upstream) és a feldolgozás és kereskedelemet (downstream) érintő "erőteljes" kormányzati, szabályozói intézkedéseket, beleértve a Magyarországon január 1-től visszamenőlegesen bevezetett új szén-dioxid-adót - írták.

A régióban bevezetett kormányzati elvonások összesen 378,3 milliárd forintra (1,061 milliárd dollár) rúgtak az első kilenc hónapban, amely a tisztított EBITDA mintegy felét tette ki.

A társaság közleménye idézi Hernádi Zsoltot, a vállalat elnök-vezérigazgatóját, aki szerint a harmadik negyedévben javuló finomítói árréssel és az üzemanyagtermékek iránti erős kereslettel sikerült ellensúlyozni a külső tényezők negatív hatásait.

"Továbbra is bízunk válságálló, integrált üzleti modellünk és hatékony működésünk erejében, amely képes lesz ellensúlyozni az ingadozó és nehezen kiszámítható piaci és szabályozói tényezőket" - fűzte hozzá.

Közölte: a Mol elkötelezett a vállalatcsoport transzformációjának folytatásában, miközben a régió ellátásbiztonságával kapcsolatos megnövekedett elvárásoknak is igyekeznek megfelelni.

A kutatás-termelés harmadik negyedéves tisztított EBITDA-ja 69,5 milliárd forintot tett ki (195 millió dollár), amely majdnem kétszerese a második negyedévinek a kisebb adóhatás miatt, de elmarad az egy évvel korábbi 256,4 milliárd forinttól (640 millió dollár). A harmadik negyedévben a kitermelés kisebb mértékben csökkent néhány átmeneti eset miatt és átlagosan napi 90,1 ezer hordót ért el. A Mol éves előrejelzésében napi 90 ezer hordó kitermeléssel számol.

A feldolgozás és kereskedelem tiszta EBITDA-ja a finomítói árrések és a csökkenő különadók hatására az előző negyedévhez képest visszapattant és 165,8 milliárd forintot (469 millió dollár) tett ki a harmadik negyedévben. Ez 37 százalékkal elmaradt (dollárban számolva) a bázisidőszaki eredménytől, amely 297,5 milliárd forint (741 millió dollár) volt a magasabb finomítói árrések, a szűkülő Brent-Ural árrés és a petrolkémia negatív hozzájárulásának együttes hatása miatt.

A harmadik negyedévben a fogyasztói szolgáltatások erős eredménye enyhítette a kedvezőtlen piaci folyamatokat az upstream és a downstream üzletágakban. A tisztított EBITDA az 2022 harmadik negyedévihez képest 107 százalékkal, 87,9 milliárd forintra (250 millió dollár) emelkedett, amely meghaladja a 225,5 millió dolláros piaci várakozást.

A Mol közlése szerint a növekedés mögött az árplafon-szabályozások enyhítése és az üzemanyag-árrések támogatása mellet a cégcsoport terjeszkedése áll. A lengyelországi és szlovéniai hálózatbővülés a negyedévben értékesített üzemanyag mennyiségét mintegy 400 millió literrel emelte. Az üzletág eredményét támogatta az erős fogyasztói kereslet, a nem üzemanyag értékesítések további bővülése, valamint a Mol Move hűségprogram is - írták.

A Fresh Corner üzletek száma 1217-re emelkedett a 2022 szeptemberi végi 1130-ról.

A gáz üzletág negyedéves tisztított EBITDA-ja 15,2 milliárd forintról (38,1 millió dollár) 26,1 milliárd forintra (73,9 millió dollár) nőtt a harmadik negyedévben, az év első kilenc hónapjában pedig 75,2 milliárd forintra (212,6 millió dollár) emelkedett a bázisidőszaki 36,2 milliárd forintról (101,7 millió dollár). A határon átnyúló szállítás iránti kereslet továbbra is erős maradt - írták.

A harmadik negyedévben a Mol 6,7 milliárd dollárt fordított beruházásokra, ez 24 százalékkal marad el a bázisidőszaki 8,8 milliárd dollártól. A beruházások értéke az első kilenc hónapban éves szinten 4 százalékkal, összeg 15,9 milliárd dollárra csökkent.

A Mol részvényeivel a BÉT prémium kategóriájában kereskednek, a papír záróára csütörtökön 2856 forint volt. Az elmúlt egy évben a részvények legmagasabb árfolyama 3190, a legalacsonyabb 2354 forint volt.

Lakásbiztosítási kampány: még 200 ezer szerződés frissülhet a finisben

Alig egy hete maradt a hazai lakástulajdonosoknak arra, hogy eldöntsék, váltanak-e lakásbiztosítást a márciusi lakásbiztosítási kampány során. Az Insura.hu biztosításközvetítő adatai szerint 10-ből 9 ügyfél találhat a jelenleginél kedvezőbb feltételű biztosítást. A korábbi tapasztalatok azt valószínűsítik, hogy a tavalyinál kissé élénkebb lakásbiztosítási kampány utolsó hetében még mintegy 200 ezer lakástulajdonos dönt biztosítása megváltoztatásáról: ezek egy részét lecserélik, másik részét a biztosítóval együttműködve kedvezőbb feltételekkel módosítják majd.
2026. 03. 23. 09:00
Megosztás:

Annyira olcsók a személyi kölcsönök, hogy egyre többször éri meg a hitelkiváltás

A személyi kölcsönök kamatainak folyamatos csökkenése nyomán egyre többször éri meg kiváltani a 3-4 évvel ezelőtt felvett kölcsönöket, hiszen sok esetben újabb hitel felvétele mellett is a jelenlegihez hasonló törlesztőrészleteket lehet elérni – hívja fel a figyelmet Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője. A kiváltásnál ugyanakkor – teszi hozzá – érdemes figyelni egyebek mellett arra is, hogy teljesen új bírálati folyamatra van szükség.
2026. 03. 23. 08:30
Megosztás:

A legjobb kriptovaluta hosszú távú befektetőknek jelenleg

Bár a kriptovaluták piaca mára több ezermilliárd dolláros eszközosztállyá nőtte ki magát, az iparág még mindig igyekszik bizonyítani, hogy valóban alkalmas a hosszú távú tőkebefektetésre. Az árfolyamok jelentős ingadozása továbbra is komoly kihívást jelent, és a kritikusok szerint sok digitális eszköznek nincs valódi gazdasági haszna. Mindezek ellenére sok befektető úgy véli, hogy érdemes kisebb arányban kriptovalutákat is tartani a portfólióban a hozamlehetőségek növelése érdekében.
2026. 03. 23. 08:00
Megosztás:

Gyengült a forint hétfő reggelre

Gyengült a forint árfolyama hétfő reggelre a főbb devizákkal szemben a péntek esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 03. 23. 07:15
Megosztás:

Milyen várost szeretnének a bringázók? Több ezer ember teker Budapest jövőjéért április 18-án

2026-ban új helyszínről, Óbudáról indul az ország legnagyobb kerékpáros felvonulása, az I Bike Budapest. Április 18-án több ezer bringázó foglalja el a főváros utcáit, hogy közösen mutassák meg, milyen Budapestet szeretnének: egy biztonságosabb, élhetőbb, kerékpározható várost.
2026. 03. 23. 06:00
Megosztás:

Az Agrárminisztérium megkezdte egy új állami eredettanúsító védjegy elkészítését

Az Agrárminisztérium a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) bevonásával megkezdte egy új állami eredettanúsító védjegy elkészítését - jelentette be az agrárminiszter szombaton Gelejen, az első Dél-Borsodi Agrárkiállítás és Vásár megnyitóján.
2026. 03. 23. 05:00
Megosztás:

A Barion alapítóinak új startupja megmenti a Bubi bringákat

A sikeres II. kerületi teszt után a napokban elindul a Manfred szolgáltatása Budapesten. Néhány helyen már megjelentek a kerékpárok, ami annak köszönhető, hogy a Manfred partnerséget kötött a Csepel Zrt.-vel, amely franchise partnerként csatlakozott a szolgáltatáshoz. Ennek eredményeként a Csepel tulajdonában lévő 2000 felújított kerékpár és további 500 vadonatúj e-bike napokon belül elérhető lesz Budapest szinte teljes területén. Ez a lefedettség többszöröse a korábbi Bubi-rendszerének, de még az új Bubi-tender által érintett területnél is nagyobb.
2026. 03. 23. 04:00
Megosztás:

Gombatermesztőket ellenőrzött a Nébih

Gombatermesztőket ellenőriztek a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szakemberei az év elején. A hideg időjárás nem teszi lehetővé a szabadtéri növénytermesztést, ám a fűthető termesztőberendezésekben a munka ilyenkor sem áll meg. A magyar gombatermesztési ágazat élelmiszerbiztonsági szempontokból néhány csekély hiányosság kivételével szabályosan működik. Biztonságos a hazai termesztésű gomba.
2026. 03. 23. 03:00
Megosztás:

Veszélyes a savlekötők szedése – ezt okozzák

A gyomorégés és reflux ma már szinte népbetegségnek számít, ezért sokan automatikusan nyúlnak savlekötőkhöz. Bár ezek a készítmények gyors enyhülést hozhatnak, hosszabb távú vagy nem megfelelő használatuk komoly egészségügyi kockázatokat is rejthet. A háttérben gyakran olyan folyamatok zajlanak, amelyek elsőre nem nyilvánvalók, mégis jelentős hatással lehetnek a szervezet működésére.
2026. 03. 23. 02:00
Megosztás:

Idősotthon vagy otthonápolás? Megmutatjuk, milyen költségekkel kell számolni

Az idősotthon és az otthoni gondozás kérdésében számos érv és ellenérv merül fel, és amikor eljön a döntés ideje, az anyagi szempontokat sem lehet figyelmen kívül hagyni.
2026. 03. 23. 01:00
Megosztás:

NATO-főtitkár: több mint húsz ország csatlakozott a Hormuzi-szoros biztonságáról szóló tervhez

Már több mint húsz ország, többségében NATO-tagországok csatlakoztak a Hormuzi-szoros hajózási biztonságának érdekében szükséges lépések kidolgozásához Donald Trump amerikai elnök sürgetésének hatására - közölte Mark Rutte, a NATO-főtitkára vasárnap amerikai médiumoknak adott interjúkban.
2026. 03. 22. 23:00
Megosztás:

NATO-főtitkár: több mint húsz ország csatlakozott a Hormuzi-szoros biztonságáról szóló tervhez

Már több mint húsz ország, többségében NATO-tagországok csatlakoztak a Hormuzi-szoros hajózási biztonságának érdekében szükséges lépések kidolgozásához Donald Trump amerikai elnök sürgetésének hatására - közölte Mark Rutte, a NATO-főtitkára vasárnap amerikai médiumoknak adott interjúkban.
2026. 03. 22. 23:00
Megosztás:

3 kriptovaluta valódi felhasználással – ezek lehetnek a következő nyertesek?

Több ezer kriptovaluta létezik, de csak néhány rendelkezik valódi, kézzelfogható felhasználással. A spekuláció helyett egyre inkább azok a projektek kerülnek fókuszba, amelyek tényleges szolgáltatásokat nyújtanak. Mutatjuk azt a három kulcsszereplőt, amelyek hosszú távon is értéket teremthetnek.
2026. 03. 22. 22:00
Megosztás:

Kisfilmekkel, közérthető tájékoztatókkal, nyílt napokkal segít a NAV az szja-bevallásban

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) minden eddiginél szélesebb körű támogatást kínál a személyi jövedelemadó bevalláshoz; közérthető útmutatókkal, adókedvezmény érvényesítését bemutató kisfilmmel, valamint speciális nyílt napokkal segítenek a siket, nagyothalló és siketvak ügyfelek számára - tájékoztatta az adóhatóság vasárnap az MTI-t sajtóközleményben.
2026. 03. 22. 21:00
Megosztás:

Horvát miniszterelnök: a kormány új intézkedésekkel mérsékli az energiaárak emelkedését

A horvát kormány új intézkedéscsomaggal mérsékli a Közel-Keleten zajló háború miatt emelkedő energiaárak hatását - közölte Andrej Plenkovic horvát miniszterelnök vasárnap.
2026. 03. 22. 19:30
Megosztás:

Brazília kivár: elhalasztották a kriptoadó-szabályozást a választások utánra

Bizonytalanság és megkönnyebbülés egyszerre jellemzi a brazil kriptopiacot, miután a kormány úgy döntött, elhalasztja a kriptovaluták adózására vonatkozó döntést. A halasztás hátterében a közelgő 2026-os elnökválasztás áll, amely kulcsszerepet játszhat a jövőbeli szabályozás alakulásában.
2026. 03. 22. 18:00
Megosztás:

Az internetes üzleti kapcsolatépítést is kihasználják a csalók

Az internetes üzleti kapcsolatépítést is kihasználják a bűnözők, az ESET szakértői arra hívták fel a figyelmet, hogy a weben elérhető információk, szervezeti struktúrák, aktuális projektek, üzleti kapcsolatok és az álláskeresés is támogathatja a célzott adathalász és üzleti csalási kampányok előkészítését.
2026. 03. 22. 17:00
Megosztás:

Hűvösebb, csapadékosabb, szelesebb idő várható a jövő héten

A jövő hét elején még sok napsütés várható 15 Celsius-fok körüli csúcshőmérséklettel, majd a hét közepén viharos széllel lehűlés érkezik, megnő a csapadék esélye és többfelé várható eső, a Dunántúlon akár havas eső, hó is hullhat. A hétvégén már csak 6 és 12 fok között várható a csúcshőmérséklet - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
2026. 03. 22. 16:00
Megosztás:

Szlovénia vasárnaptól korlátozza a tankolható üzemanyag mennyiségét

A szlovén kormány vasárnaptól korlátozza a benzinkutakon tankolható üzemanyag mennyiségét a megnövekedett kereslet miatt - jelentette be a kabinet.
2026. 03. 22. 15:00
Megosztás:

A Bitcoin árfolyama esik Trump fenyegetése után

Újabb bizonyíték arra, hogy a kriptopiac már szorosan összefonódik a globális eseményekkel: a Bitcoin árfolyama hirtelen esésbe kezdett, miután Donald Trump kemény ultimátumot intézett Irán felé. A befektetők villámgyorsan reagáltak a növekvő geopolitikai kockázatokra.
2026. 03. 22. 14:00
Megosztás: