Meggazdagodtál most hirtelen, ha itt vettél panel lakást!

Míg egy-két évtizeddel ezelőtt, aki csak tehette, elkerülte a panellakásokat, addig az elmúlt években jelentős érdeklődés alakult ki irántuk. Ugyanakkor a panelkínálaton belül is akadnak olyan típusok, méretek és adottságok, melyek az átlagnál gyorsabban kelnek el.

Meggazdagodtál most hirtelen, ha itt vettél panel lakást!

Zuglóban a legkeresettebb, legkönnyebben eladható panellakások a négyemeletes épületekben lévő lakások, mint például az Adria sétányon található, sátortetős házakban kialakított lakások - jelezte Sebestyén Tamás, a Balla Ingatlan XIV. és XVI. kerületi irodájának szakmai vezetője.

Mint mondta, ezekre mindig bőven akad vevő, annak ellenére, hogy gyakorlatilag “téglaárban mennek”, sőt akár néhány százalékkal még meg is haladják azt, vagyis a négyzetméterárak ezeknél a lakásoknál már 1 millió forintnál járnak.

Négyemeletes panelépületeket az előbb említett Adria sétányon kívül a Füredi úti lakótelepen is találunk Zuglóban, és ezeket is “viszik, mint a cukrot” - fogalmazott a szakértő. Olyannyira könnyen találni rájuk vevőt, hogy bizonyos négyemeletes házakban lévő lakások gyakorlatilag nem is kerülnek ki az ingatlanpiacra, mert anélkül is könnyen és gyorsan új tulajdonosra találnak.

A harmadik legnépszerűbb panellakások közé tartoznak a kerületben a tízemeletesekben található 49 négyzetméteres lakások, melyekkel Zuglóban szintén a Füredi lakótelepen találkozhatunk nagyobb számban. Ezek keresettségének az az oka, hogy bár klasszikus típuslakások, mégis kevesebb van belőlük, mint a dán panelekből.

Nagyon jó az elosztásuk, különnyíló szobákkal, loggiával, szétválasztott fürdőszobával és vécével, ráadásul olyan házakban találhatók, ahol kevesebb a lakó, szintenként négy lakást alakítottak ki bennük, mindkét oldalon kettő-kettőt, vagyis ezáltal egy kicsit barátságosabb benyomást keltenek - magyarázta Sebestyén Tamás. Ennek persze megvan az ára: 900-950 ezer forintos négyzetméterárakkal kalkulálhatnak a vevők.

Rencsevics Mária, a Balla Ingatlan XIX., XX. és XXIII. kerületi irodájának szakmai vezetője ehhez még hozzátette, hogy természetesen a kisméretű panellakások is kifejezetten keresettek, egyrészt az egyetemisták vagy egyedülállók, másrészt a befektetők részéről. Ezeknél a felújítandó és a felújított lakásokat egyaránt keresik.

A nagy lakásoknál már változik a kép, mivel magasabb a felújítás költségük, így ebben a szegmensben érezhetően óvatosabbak a vevők, igyekeznek biztosra menni, ezért egy fokkal nagyobb az érdeklődés a felújított lakásokra, mint a felújítandókra.

Azt is megjegyezte, hogy a felújítandó lakások hirdetési árai között természetesen jelentős a különbség a lakás mérete, a környezet és az épület felújítottságától függően: 700-800 ezer forinton alakul a négyzetméterár.

Ugyanakkor egy felújított lakás kínálati ára már vetekszik az újépítésű lakások áraival a a dél-pesti kerületekben, miközben a tapasztalat azt mutatja, hogy ilyen árakon nem kelnek el a panellakások - tette hozzá Rencsevics Mária, aki szerint emiatt jelentősek az alkuk: az induló árhoz képest akár az 5-15 százalékot is elérhetik.

A panellakások vásárlói körében az előbb említett tényezők mellett persze sok más egyéb jellemző is mérlegre kerül, melyek közül talán érdemes megemlíteni a szigetelés meglétét vagy hiányát - hívta fel a figyelmet egy további szempontra Sebestyén Tamás.

A szigetelés ugyanis ma már szinte alapkövetelménnyé vált, miközben azért nem minden épület szigetelt még, egyébként jellemzően pont azok a négyemeletesek nem, melyeket korábban említettünk. Ennek az az oka, hogy ezeknél jóval magasabb a szigetelés kivitelezésének ára egy lakóra vetítve, mint mondjuk egy 264 lakásos dán panelháznál - mutatott rá a szakértő, aki szerint egy szigetelt és egy szigeteletlen házban található lakás értéke között több millió forint is lehet a különbség.

Sokk a munkaerőpiacon: a dolgozók harmada fél éven belül felmond

Fizikai munkaerő-kölcsönzés esetén az első hat hónapban akár 35 százalékos a kilépők aránya. A legnagyobb fluktuáció a betanított munkakörökben volt tapasztalható, ahol a munkavállalók akár néhány hét után is továbbállnak – derült ki a WHC Csoport 2024-es régiós adataiból.
2025. 03. 28. 11:00
Megosztás:

12. hónapja zsinórban csökkent a járműgyártás az Egyesült Királyságban

Az Egyesült Királyságban 12. hónapja csökkent zsinórban a személygépkocsik és haszongépjárművek gyártása februárban, amikor az éves szintű visszaesés 11,6 százalék volt a brit autógyártók és autókereskedők szövetségének (SMMT) honlapjára fölkerült adatok szerint.
2025. 03. 28. 10:30
Megosztás:

401,5-es szintig gyengült a forint az euróval szemben

Tegnap a sok esemény - Trump bejelentette a 25%-os vámot a gépjárművekre, kissé felfelé revideált amerikai GDP, továbbra is alacsony maradt az újonnan munkanélküli segélyért folyamadók száma – ellenére alig mozdultak a kötvényhozamok.
2025. 03. 28. 10:00
Megosztás:

A tengerentúli piacok is mérséklődtek az importvámok következtében

A Wall Street részvényindexei csütörtökön csökkentek, mivel a befektetők Donald Trump legújabb vámbejelentését értékelték.
2025. 03. 28. 09:30
Megosztás:

A Bonk és Floki befektetők erre a következő 100-szoros memecoinra fogadnak!

A Bonk (BONK) és a Floki Inu (FLOKI) típusú mémcoinok korai befektetői hatalmas nyereséget könyvelhettek el, mivel ezek a projektek lehetőséget kínáltak a multimilliomos státusz elérésére. A DuragDoge ($DURAG) egyre nagyobb figyelmet kap, mint a következő potenciális mémcoin, amely akár 100-szoros megtérülést is hozhat. A DuragDoge érettebb mémcoin-befektetőket vonz a vírusmarketingje, az aktív közösségi részvétel és az internetes szubkultúrák iránti vonzereje révén.
2025. 03. 28. 09:00
Megosztás:

Estek az európai tőzsdék Trump elnök járművekre kivetett vámjának hírére

Az európai részvények közel két hét legalacsonyabb szintjén zártak csütörtökön.
2025. 03. 28. 08:30
Megosztás:

Az anyavállalat ellenőrzése mellett újul meg az Audax Renewables stratégiája

Magyarországra látogatott Óscar Santos, az Audax Renovables vezérigazgatója. A spanyol gyökerű, de számos európai országban és egyéb nemzetközi helyszíneken is aktív energetikai vállalat első embere annak apropóján érkezett Budapestre, hogy a közelmúltban vezetőváltás történt a cégcsoport magyar leányvállalatánál.
2025. 03. 28. 08:00
Megosztás:

Elhalasztották a brit uralkodó programjait

Elhalasztották a brit uralkodó programjait daganatos betegsége kezelésének mellékhatásai miatt, amelyek rövid kórházi ellátást is szükségessé tettek - közölte csütörtökön a Buckingham-palota.
2025. 03. 28. 07:00
Megosztás:

Erősödik a magyar aranykínálat

A globális gazdasági bizonytalanság és az inflációs kockázatok következtében a befektetési célú arany iránti kereslet az elmúlt években dinamikusan növekedett. Ennek a trendnek megfelelően bővíti prémium befektetési aranykínálatát a hazai pénzügyi- és gyorskölcsön piac egyik meghatározó tagja.
2025. 03. 28. 06:30
Megosztás:

Befektetésből profit – Így segít Vízi Sándor eladni a befektetési célra vásárolt ingatlanod

A befektetési ingatlan sokak számára stabil, kiszámítható jövedelmet jelent – de vajon tudod, mikor jön el az ideje a kiszállásnak? Egy jól időzített eladás akár milliókkal is többet hozhat. Ehhez azonban nem elég kitenni egy hirdetést – stratégiai szemlélet, piaci ismeret és célzott kommunikáció szükséges. Ebben nyújt kiemelkedő szakmai támogatást Vízi Sándor, aki nemcsak közvetít, hanem valódi befektetési tanácsadóként gondolkodik eladó és vevő fejével is.
2025. 03. 28. 06:00
Megosztás:

Fordulat az építőiparban: csökkenő munkadíjak, stagnáló szakemberhiány

Csökkentek az építőipari munkadíjak: az átlagos négyzetméterár 7 százalékkal esett vissza, ezzel újra a tízezer forintos lélektani határ alá került. A szakemberhiány gyakorlatilag változatlan: az átlagos várakozási idő februárban 53 nap volt – derül ki a Mapei Kft. friss országos kutatásából.
2025. 03. 28. 05:30
Megosztás:

Tartós áremelkedést okozhatnak az amerikai vámok

Alberto Musalem, a St. Louis-i Fed vezető szerint nem egyértelmű, hogy a vámok inflációs hatása átmeneti lesz-e.
2025. 03. 28. 05:00
Megosztás:

Történelmi rekordot döntött tavaly a globális hotelipar

A gazdasági kihívások és a geopolitikai bizonytalanság ellenére rekordévet zárt a nemzetközi szállodaipar: 2024-ben a márkázott szállodák átlagos napi szobaára meghaladta a 165 dollárt, ami új csúcsot jelent. Eközben a szállodák átlagos kihasználtsága is soha nem látott magasságba, 70,2 százalékra emelkedett – derül ki a Moore Hungary tanácsadó és könyvvizsgáló cég által közzétett legfrissebb iparági elemzéséből.
2025. 03. 28. 04:30
Megosztás:

Állampapírból lakásba: elindultak a milliárdok?

2025-ben korábban sosem látott összeget, mintegy 1700 milliárd forintot fizet ki kamatként a magyar állam a lakossági befektetőknek. Ennek oka elsősorban az, hogy a Prémium Magyar Állampapírok most fizetik ki a 2023-as magas infláció után járó kamatot. A jelentős összeggel kapcsolatban szinte minden szektornak komoly elvárásai voltak az év elején, az ingatlanpiacon is további élénkülést vetítettek előre. Az előzetes becslések szerint több százmilliárd forint lehet az az összeg, ami az év végéig a kamatokból az ingatlanpiacra áramlik.
2025. 03. 28. 03:30
Megosztás:

Vállalati villamosenergia-szerződések - van kiszámítható megoldás?

Az energiatermelők és a nagy energiafelhasználású vállalatok számára egyaránt hosszú távú, kiszámítható megoldást nyújtanak a vállalati villamosenergia-vásárlási szerződések (Corporate Power Purchase Agreements – cPPA-k), kitörési pontot kínálva a hazai megújulóenergia-piac szereplőinek. Simon Gábor és Kovaloczy Áron, a DLA Piper Hungary szakértői, valamint Orbán Gábor, az MVM Partner Zrt. és az MVM CEEnergy Zrt. vezérigazgatója a hazai energetikai piac helyzetét vizsgálva elemezték, hogy a korábbi KÁT és METÁR támogatási rendszerek után milyen kereskedelmi megoldások tudják biztosítani a finanszírozhatóságot a megújuló erőművi beruházók számára.
2025. 03. 28. 03:00
Megosztás:

Kiderült mire költik valójában az állami otthonfelújítási támogatást a legtöbben

Az otthonfelújítási támogatások nagy részét lakásbelső korszerűsítésére költenék a pályázók idén - derül ki a Diego megbízásából készített felmérésből, amelynek megállapításairól a cég közleményben tájékoztatta csütörtökön az MTI-t.
2025. 03. 28. 02:30
Megosztás:

Itt a magyar nyugdíjrendszer reformja! - az időskori szegénység legyőzése a cél

Nyugdíjrendszer reform kidolgozását és egy kerekasztal létrehozását sürgeti több nyugdíjas szervezet is elvárva, hogy a folyamatban a döntéshozók és az időseket képviselő szakértők is egyenrangú félként részt vehessenek – derült ki az „Időskori Szegénység Magyarországon” című konferencia záró nyilatkozatából.
2025. 03. 28. 02:00
Megosztás:

Itt az új kormánydöntés, mely az állampapír vásárlókat érinti!

A Magyar Állampapírok vásárlása össztársadalmi, közös érdek, hiszen biztonságos, alacsony kockázatú és kedvező kamatot fizető értékpapír.
2025. 03. 28. 01:00
Megosztás:

Európa újra fegyverkezik – de miből és minek a kárára?

Emmanuel Macron március 5-i harcias hangvételű és a franciák nagy többségében félelmet keltő beszéde tökéletesen illusztrálja azt az új orientációt, amely az Európai Unió politikáját és gazdaságát az elkövetkezendő évekre, sőt évtizedekre meghatározza majd.
2025. 03. 28. 00:01
Megosztás:

Új piacokra törekszik a Volkswagen Haszonjárművek

A Volkswagen Haszonjárművek folytatja költségcsökkentési erőfeszítéseit az idén, egyidejűleg új piacokra törekszik megújult portfóliójával, megjelenik például Ausztráliában, Új-Zélandon, Hongkongban és Indonéziában - ismerteti a cég az MTI-hez csütörtökön eljuttatott közleményében.
2025. 03. 27. 23:30
Megosztás: