Milliókat érhet a vállalkozásoknak egy igazán jó együttműködési ötlet

Idén is meghirdeti innovatív, kollaboráción alapuló pályázatát a K&H a magyar kkv-k számára, amely lehetőséget ad a vállalkozásoknak arra, hogy erőforrásaik közös megosztásával tovább növekedhessenek. A pályázat célja, hogy a résztvevő vállalkozások közösen bővítsék szolgáltatásaikat, használják egymás eszközeit és új ügyfelekre tegyenek szert a kollaboráció keretében. A K&H: üzletet ide! az év kollaborációs ötlete pályázat díja egy 4 millió és egy 3 millió forint értékű marketingkommunikációs támogatás, melyek elősegítik a tervek sikeres megvalósítását

Milliókat érhet a vállalkozásoknak egy igazán jó együttműködési ötlet

A kkv-k növekedéséhez elengedhetetlen a vevőszerzés, ezért a K&H idén is meghirdette a K&H: üzletet ide! az év kollaborációs ötlete pályázatot. A vállalkozások közötti együttműködésre számtalan megoldás létezhet a közös termék kidolgozásától és az üzlethelyiség megosztásától, a kölcsönös kedvezményeken, nyereményjátékokon és hűségprogramon át az együtt megvalósított promóciós kampányig. A lényeg, hogy az erőforrások, a tudás, a tapasztalat, az ügyfélkör megosztásával mindkét vállalkozás valami újat tud nyújtani a másiknak és ügyfeleinek, ezzel pedig új üzleti lehetőségeket teremthetnek

„A kollaboráció sok munkát igényel már az ötlet fázisában is, de a tapasztalat és a jó gyakorlatok, melyeket egymástól tanulhatnak a vállalkozások, hasznos tudásként épülhetnek be az üzletbe. A tavalyi sikereket látva idén újra arra invitáljuk az elszánt vállalkozástulajdonosokat, hogy egyesítsék erőiket, ötleteiket és ügyfélkörüket egy olyan üzleti kollaborációban, amellyel minden eddiginél szélesebb vásárlói réteget érhetnek el. A gazdaság kihívásai miatt kiemelten fontos, hogy a vállalkozások megfelelően tudjanak reagálni a piac alakulására és így tovább tudjanak fejlődni. Az együttműködés remek lehetőséget nyújt arra, hogy kölcsönösen támogassák egymást és növekedjenek. A K&H: üzletet ide! az év kollaborációs ötlete pályázatban a verseny helyett a partnerségben rejlő erőforrásokat kell felismernie a vállalkozásoknak” – hangsúlyozta Oraveczné Németh Ildikó, a K&H lakossági és kkv szegmens marketing vezetője.

A tavalyi évben 140 pályázat érkezett, összesen több mint 200 cégtől. Volt olyan csapat, ahol több mint öten dolgoztak együtt. A nyertes pályázat végül a Tejmadár és az Eredeti Ziegler Ostya ötlete lett egy olyan limitált kollekciós ostya megalkotásával, ahol a madártej és nosztalgikus ostya találkozik, ünnepelve a tradíciók és a modern gasztronómiai trendek találkozását. „A kollaboráció azon a kölcsönös igényen alapult, hogy szerettük volna egyesíteni a több, mint 70 éves, tradicionális Eredeti Ziegler Ostya és a 3 éves Tejmadár fogyasztóit, egyszerre megszólítani a fiatalabb és idősebb generációkat. Egymás termékeiből inspirálódva így született meg a madártejes ostya ötlete” – mondta Ziegler Ágnes, az Eredeti Ziegler Ostya ügyvezető igazgatója. „A kész terméket közösen alakítottunk ki, melyet a csomagolás is szimbolizál, a Tejmadár kékje és a Ziegler arany és barnája harmonikusan kiegészítik egymást. A kollaborációs pályázat fődíja elismerése annak, hogy jól döntöttünk, amikor belevágtunk a közös munkába, valamint a vásárlók is nap mint nap megerősítenek ebben, akik keresik a madártejes ostyát” – fűzte hozzá Pap Sára, a Tejmadár alapítója.

A pályázat fődíja bruttó 4 000 000 forint értékű marketingkommunikációs támogatás. Emellett egy különdíjat is kioszt a zsűri, a K&H: üzletet ide! – az év legjobb Ecommerce Expo kollaborációs ötlete díjat, amelynek nyertese bruttó 3 000 000 forint értékű marketingkommunikációs támogatásban részesül. Utóbbi kategóriában az e-kereskedő vállalkozások nevezhetnek olyan kollaborációs ötlettel, amely a már meglévő webshopok fejlesztésére szolgál.

Pályázni 2025. október 31-ig lehetséges, az uzletetide@kh.hu e-mail címre beküldött kollaborációs ötletekkel.  ó

A pályázat és a jelentkezés részletei itt olvashatók.

Licitpárbajokkal zárult a BÁV ART háromnapos aukciója

Licitpárbajokkal zárult a BÁV ART háromnapos aukciója, amelyen 800 tételből álló kollekció került kalapács alá a MOM Kulturális Központban - közölte a BÁV ART pénteken az MTI-vel.
2025. 12. 07. 11:00
Megosztás:

Magyar fejlesztésű applikáció segít összekötni a segíteni vágyókat a jó ügyekkel

Az önkéntesek nemzetközi napján, december 5-én startol a BuzzGo, egy ingyenes, hazai fejlesztésű alkalmazás, amely megkönnyíti az önkéntes munkák megtalálását és szervezését. Az app célja, hogy a jó szándék találkozzon a valódi szükséglettel. A Családokért Alapítványnak köszönhetően létrejött felület összeköti a segíteni vágyókat az önkéntes munkát hirdető szervezetekkel, intézményekkel, támogatva ezzel a közösségi összefogást.
2025. 12. 07. 10:00
Megosztás:

Feloldotta a kriptozárat a REVOLUT – újra pénzhez juthatnak a magyar felhasználók!

Meglepetésszerű enyhítéssel rukkolt elő a Revolut: ismét eladhatóvá váltak a bent ragadt kriptók mind a Revolut, mind a Revolut X felületén – noha új tokent továbbra sem lehet vásárolni, a szolgáltató fenntartja a korlátozásokat - számolt be a revb.hu portál.
2025. 12. 07. 08:30
Megosztás:

Hétfőtől megvásárolhatóak a 2026-os éves autópálya-matricák

Hétfőtől elérhetőek lesznek a 2026-ra érvényes éves autópálya-matricák. 2025. december 8-tól a jövő évi éves országos és vármegyei e-matricák mellett az új terméknek számító éves M1 regionális úthasználati jogosultság is megvásárolható lesz a NÚSZ Zrt.-nél és a legtöbb viszonteladó partnerénél, online és offline módon is. Fontos tudni, hogy az elővásárlás keretében idén decemberben megvett e-matricák érvényessége 2026. január 1-én kezdődik.
2025. 12. 07. 08:00
Megosztás:

Átadták az idei Prima Primissima Díjakat

Idén is tíz kategóriában vehették át a Prima és Prima Primissima Díjakat a magyar szellemi élet, a művészet, a tudomány és a sport jeles képviselői a Müpában megtartott pénteki gálaesten.
2025. 12. 07. 07:00
Megosztás:

MetaMask belép az előrejelző piacokra a Polymarket-integrációval

A MetaMask, a világ legnépszerűbb Ethereum-tárcája új területre lép: közvetlenül a predikciós piacokba integrálódik a Polymarket révén. A friss együttműködés lehetővé teszi, hogy a felhasználók valós események kimenetelére fogadjanak közvetlenül a tárcájukból.
2025. 12. 07. 06:00
Megosztás:

Orosz külügyminisztérium: az Európai Unió 1600 milliárd eurót veszített eddig a szankciókon

Az európai országok gazdasága 2022-től és 2025-tel bezárólag 1600 milliárd eurót veszített az Oroszország ellen bevezetett szankciók miatt - közölte az orosz külügyminisztérium szombaton.
2025. 12. 07. 05:00
Megosztás:

Solana: tartós veszteségek felé tart az árfolyam, vagy közeleg a fordulat?

A Solana árfolyama kritikus szakaszba ért: az elmúlt napok gyengülése továbbra is megerősíti azt a lefelé tartó csatornát, amely már egy hete meghatározza a mozgását. A piaci bizonytalanság látványosan nő, és a következő irányt most elsősorban a befektetői viselkedés fogja eldönteni.
2025. 12. 07. 04:00
Megosztás:

ÉKM: új szabályozás a vidéki települések teherforgalommal szembeni védelméért

A teherfuvarozást érintő úthasználati díjakról szóló átfogó intézkedéscsomag célja mindenekelőtt a teherforgalom visszaterelése a gyorsforgalmi úthálózatra, és a balesetek számának csökkentése, hogy ezáltal biztonságosabbá váljon a fő- és mellékutakon való közlekedés, és csökkenjen a településeket érő környezeti és zajterhelés - közölte az Építési és Közlekedési Minisztérium sajtóirodája szombaton az MTI-vel.
2025. 12. 07. 03:00
Megosztás:

Miért kezdik felfedezni a kriptót a nyugdíjasok?

A nyugdíj előtt álló vagy már nyugdíjas korosztály hosszú évekig messziről kerülte a kriptovalutákat, ám ez a trend lassan, de látványosan változik. A nagy intézményi szereplők belépése, a kriptós pénzügyi szolgáltatások fejlődése és az egyszerűbb hozzáférés miatt ma már sokan gondolkodnak azon, hogy portfóliójuk egy kis szeletét digitális eszközökbe fektessék. De vajon miért most, és milyen kockázatokkal jár mindez?
2025. 12. 07. 02:00
Megosztás:

A Maros-partra vezető új kerékpárút épül Makón

Uniós támogatással a Maros-partra vezető, 5,4 kilométer hosszú új kerékpárút épül Makón - tájékoztatta az önkormányzat az MTI-t.
2025. 12. 07. 01:00
Megosztás:

Átadták az Év kiváló magyar méze verseny díjait

A XVI. Gyulai Méz- és Mézeskalács Fesztiválon szombaton hirdették ki a fajtamézek versenyének eredményét és az idei év legjobb magyar mézét.
2025. 12. 07. 00:05
Megosztás:

A Bitcoin 92 000 dolláron áll – akár duplázódhat is 2026-ra, de a Digitap ($TAP) lehet az a kripto, amely ebben a ciklusban berobban

A Bitcoin ismét 92 000 dollár fölé emelkedett, és az iparág meghatározó szereplői máris találgatják, merre tarthat a következő időszakban.
2025. 12. 06. 23:00
Megosztás:

Ezekkel a számokkal nyerhettél az ötös lottón!

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 49. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2025. 12. 06. 22:00
Megosztás:

A Bitcoin visszatér 93 000 dollár fölé, miközben az altcoinok is magukhoz térnek: a Digitap ($TAP) válik a 2026-os év legígéretesebb kriptós előértékesítésévé

A Bitcoin időről időre emlékezteti a befektetőket arra, milyen gyorsan képes mozdulni bármelyik irányba. Októberben 126 000 dollárig emelkedett, novemberben 80 000 dollár alá esett vissza, most pedig decemberre újra 93 000 dollár fölé kapaszkodott. A ciklus végi volatilitás jelen van, az ETF-beáramlások újra felerősödtek, a Vanguard végre csatlakozott a piacra, és a vezető kriptoeszközök is széles körben kezdenek visszapattanni.
2025. 12. 06. 21:00
Megosztás:

A Fitch Ratings továbbra is befektetésre ajánlja Magyarországot

A Fitch Ratings ismét megerősítette Magyarország államadósság-besorolását és továbbra is befektetésre ajánlja hazánkat – negatív kilátások mellett. 2025-ben világszerte leminősítési hullám volt látható, amely számos európai és régiós országot érintett, ezért is komoly eredmény, hogy az elmúlt időszakban elkerültük a leminősítést, így mind a három nagy hitelminősítő – a Fitch Ratings, a Standard and Poors és a Moody’s – változatlanul befektetésre ajánlja hazánkat.
2025. 12. 06. 20:00
Megosztás:

Az EB 120 millió eurós büntetést szabott ki az X-re

Az Európai Bizottság 120 millió eurós bírságot szabott ki az X (korábban Twitter) közösségimédia-platformra a digitális szolgáltatásokról szóló rendelet (DSA) átláthatósági előírásainak megsértése miatt - közölte pénteken a brüsszeli testület.
2025. 12. 06. 19:00
Megosztás:

Brit miniszterelnök-helyettes: súlyos gazdasági károkat okozott a kilépés az EU-ból

A brit miniszterelnök-helyettes szerint súlyos gazdasági károkat okozott Nagy-Britannia kilépése az Európai Unióból (Brexit).
2025. 12. 06. 18:00
Megosztás:

Teljes irányváltást követelnek az Európai Bizottságtól a V4-es agrárkamarák

Teljes irányváltást követel az Európai Bizottságtól a cseh, a lengyel, a magyar és a szlovák agrárkamara, az erről szóló közös nyilatkozatot pénteki tanácskozásukon fogadták el - közölte az MTI-vel a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK).
2025. 12. 06. 17:00
Megosztás:

Munkáshitel – a fiatalok köszönik, nem kérnek belőle!

A 2025 januári indulásakor nagy várakozás övezte a kamatmentes Munkáshitelt, ám hamar kiderült: a kezdeti lelkesedés után a kereslet meredeken zuhant, a bankok pedig mostanra kiszálltak a fiatalokért folyó versenyből, már sehol nem érhető el jóváírás a Munkáshitel igénylések mellé. Miért lett a sejtett sikertörténetből rövid időn belül csendélet? Miért ütközik a fiatalok igénye és a kormányzati/banki logika?
2025. 12. 06. 16:00
Megosztás: