Mire számíthatunk szerdán a magyar tőzsdén?

Iránykereséssel nyithat a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) szerdán az Equilor Befektetési Zrt. szenior elemzője szerint. Kedden folytatódott a negatív korrekció a hazai részvénypiacon, a BÉT részvényindexe, a BUX 222,11 pontos, 0,33 százalékos csökkenéssel, 67 866,13 ponton zárt.

Mire számíthatunk szerdán a magyar tőzsdén?

Varga Zoltán az MTI-nek küldött előrejelzésében kiemelte: a következő fontos támasz 67 500 pontnál húzódik.

A vezető részvények közül az OTP árfolyama a 18 ezer forintos szint alatt zárt, a szakértő szerint ennek megerősítése esetén a következő támasz 17 759 forintnál adódhat. Kedden az OTP-részvények ára 45 forinttal, 0,25 százalékkal 17 960 forintra csökkent, forgalmuk 8,1 milliárd forintot tett ki.

A Mol kedden sem tudott a 3050 forintos szint felett zárni, támasz 3022 forintnál látható a grafikonján. A papír 10 forinttal, 0,33 százalékkal 3036 forintra erősödött kedden, 3,7 milliárd forintos forgalomban.

A Richter a 200 napos mozgóátlag alá került, ami jelenleg 9150 forintnál húzódik; ha a letörés szignifikáns lesz, a következő szint 9 ezer forintnál adódhat. Kedden a részvény árfolyama 175 forinttal, 1,88 százalékkal 9110 forintra esett, a részvények forgalma 2,8 milliárd forintot ért el.

A Magyar Telekom grafikonján 956 forintnál és 972 forintnál húzódnak fontosabb szintek. A papír árfolyama 11 forinttal, 1,16 százalékkal 960 forintra nőtt, forgalma 816,7 millió forint volt kedden.

Az elemző kommentárjában kitért arra is, hogy céláremelések érkeztek a Molra és a Magyar Telekomra. A PKO 2449 forintról 3573 forintra emelte a Mol célárfolyamát, az ajánlást eladásról vételre javította. Szintén a PKO a Magyar Telekom célárfolyamát 1120 forintról 1400 forintra emelte, változatlanul vételi ajánlás mellett. A Santander Biuro Maklerski 969 forintról 1168 forintra emelte a Magyar Telekom célárfolyamát, felülteljesítés ajánlás mellett.


Egyre nagyobb az esély, hogy a paksi atomerőmű két működő turbináját üzemben tudják tartani

Egyre nagyobb az esély arra, hogy a paksi atomerőmű két működő turbináját a kritikus időszakban is üzemben tudják tartani - közölte a gazdasági és energetikai miniszter szerdán a Facebook-oldalán.
2026. 08. 19. 17:00
Megosztás:

Rekord-exit a bolgár AI-szoftver piacon: magyar befektető is érintett

Megállapodást kötött a vezető európai magántőke-befektető, az Oakley Capital, a vállalati mesterséges intelligencia adatplatformok piacán meghatározó Graphwise többségi részesedésének felvásárlásáról. A tranzakció során a budapesti központú Portfolion Capital Partners sikeresen értékesítette 2022-ben egy befektetői konzorcium tagjaként vásárolt tulajdonrészét a társaságban. A felek a pénzügyi részleteket nem hozták nyilvánosságra.
2026. 08. 19. 16:00
Megosztás:

Mikor lesznek zárva a boltok?

Augusztus 20-án zárva lesznek a nagy élelmiszerláncok üzletei, de péntektől már a megszokott nyitvatartási rend szerint üzemelnek a négynapos hosszú hétvégén.
2026. 08. 19. 15:00
Megosztás:

Két hitelt mindent visz, ezekből semmi nem elég a magyaroknak

Csúcsokat döntenek idén a bankok a lakosság hitelezésében, de nem minden kölcsön iránt nőtt meg a kereslet. Az Otthon Start fűtötte lakáshitelekre és a személyi kölcsönökre éhesek igazán az ügyfelek. Minden más termék már csak a tizedét adja az új szerződések összegének – derül ki a BiztosDöntés.hu elemzéséből.
2026. 08. 19. 14:00
Megosztás:

Lendületesen kezdte a második félévet a használtautó-piac

Júliusban a DataHouse előzetes adatai szerint közel 85 200 személygépkocsi cserélt gazdát a hazai használtautó-piacon, 7 százalékkal több, mint egy évvel korábban. A piac ezzel a második legerősebb hónapot zárta idén. A forgalmat az is erősítette, hogy külföldről is minden eddiginél nagyobb számban érkeztek használt személyautók az országba.
2026. 08. 19. 13:00
Megosztás:

Vegyesen alakultak a fejlett piaci hozamok, 2011 óta nem látott szintre emelkedett a Bund

Az amerikai állampapírpiacon a hosszabb és rövidebb lejáratokon egyaránt mérséklődtek a hozamok, jóllehet a befektetőket továbbra is a növekvő költségvetési hiány, az emelkedő állampapír-kibocsátás és az inflációs kockázatok foglalkoztatták
2026. 08. 19. 12:00
Megosztás:

A technológiai részvények vezették az esést a Wall Streeten

A befektetői hangulatot kedden elsősorban a közel-keleti konfliktussal kapcsolatos fejlemények befolyásolták. Az amerikai–iráni rendezés esélyének csökkenése és a Hormuzi-szoros körüli bizonytalanság felfelé hajtotta az olajárakat: a Brent ára továbbra is 90 dollár felett, a WTI pedig 85 dollár körül alakul.
2026. 08. 19. 11:00
Megosztás:

Többhetes mélypontra süllyedt a STOXX 600; a magas hozamkörnyezet és a közel-keleti feszültségek nyomás alatt tartották a piacokat

Az európai részvénypiacokon kedden kockázatkerülő hangulat uralkodott, a befektetők elsősorban a közel-keleti fejlemények és a magas hozamkörnyezet hatásait árazták. A STOXX 600 index 0,7%-kal csökkent, több mint kéthetes mélypontra süllyedve.
2026. 08. 19. 10:00
Megosztás:

Mi történt a forinttal szerda reggelre?

Vegyesen alakult a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben szerda reggel a kedd esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 08. 19. 09:00
Megosztás:

Emelkedik az olajár reggel

Szerdán már a negyedik egymást követő napon emelkedett a kőolaj ára elsősorban a Közel-Keletről érkező ellentmondásos hírekre. Az Egyesült Államok és Irán közötti konfliktus békés rendezésére vonatkozó várakozások jelentősen gyengültek a korábbi diplomáciai erőfeszítések kudarca után.
2026. 08. 19. 08:30
Megosztás:

Forsthoffer Ágnes utolsó munkanapját töltötte a Sándor-palotában

Utolsó munkanap a Sándor-palotában - írta Facebook-oldalán Forsthoffer Ágnes, az Országgyűlés elnöke, aki ideiglenesen látta el a köztársasági elnöki feladatokat.
2026. 08. 19. 07:05
Megosztás:

Federal Reserve: nőtt az Egyesült Államok ipari termelése júliusban

Az elemzők által vártnál némileg kisebb mértékben nőtt az ipari termelés az Egyesült Államokban júliusban havi összevetésben, míg éves szinten az előző havinál lassabb ütemű bővülést jegyeztek fel - derült ki az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reserve (Fed) kedden közzétett adataiból.
2026. 08. 19. 06:00
Megosztás:

Műszaki meghibásodás külföldön: a magyar autósok háromnegyede felkészültnek érezné magát, pedig tavaly 40%-uk járt pórul

A magyarok többsége rendszeresen vállalkozik hosszabb utazásokra: közel minden második autós évente legalább egyszer külföldre is saját járművével indul útnak – derül ki a Redion (korábbi nevén Europ Assistance) Asszisztencia Biztosítás Index kutatásából. A nyári kirándulások előtt azonban sokan inkább az útvonalat és a szállást tervezik meg, az autó állapotának ellenőrzésére már kevesebb figyelem jut. Bár a magyarok csaknem háromnegyede magabiztosan úgy érzi, egy váratlan autós vészhelyzetet felkészülten tudna kezelni, a valóságban egy ilyen meghibásodás komoly stresszt és akár több százezer forintos kiadást is jelenthet.
2026. 08. 19. 05:00
Megosztás:

Növekvő árbevétellel, erősödő pénzügyi stabilitással és jelentős fejlesztésekkel zárta a 2025-ös évet a Vajda-Papír Kft.

A Vajda-Papír Kft. számára 2025 a növekvő árbevétel, a javuló működési teljesítmény, a bővülő saját tőke és a pénzügyi stabilitás éve volt, miközben a vállalat eszközállománya is számottevően gyarapodott. A társaság megerősödött pozícióból folytatja fejlesztéseit, valamint hazai és exportpiaci jelenlétének bővítését.
2026. 08. 19. 04:00
Megosztás:

Nagyon várják a kkv-k az uniós forrásokat – Budapestiek is lehetőséget kaphatnak

Nagy reményekkel várja a magyar gazdaság gerincét adó kis- és középvállalkozási szektor az uniós fejlesztési forrásokat. Szakértők szerint a KKV-k lesznek az egyik legfontosabb célcsoport a tervek szerint hamarosan érkező európai támogatásoknál. Eszközbeszerzések helyett komplex fejlesztési csomagok várhatóak, a kevésbé fejlett régiók mellett pedig Budapestnek és agglomerációjának is több erőforrás állhat majd a rendelkezésére.
2026. 08. 19. 03:00
Megosztás:

Nagyot bukhatsz gyorsan, ha ilyen autómárkát veszel Magyarországon

Ezek az autók veszítik el leggyorsabban az értéküket Magyarországon – bizonyos modellek ára 5 év alatt több mint 70%-kal zuhanhat
2026. 08. 19. 02:00
Megosztás:

Törvényi döntés! Ennyi lesz az özvegyi nyugdíj összege

Sokan csak akkor szembesülnek az özvegyi nyugdíj szabályaival, amikor elveszítik házastársukat. A törvény alapján azonban nem minden jogosult kap azonos arányú ellátást: az özvegyi nyugdíj az elhunyt nyugdíjának – vagy az őt megillető számított nyugdíjnak – általában 30 vagy 60 százaléka lehet.
2026. 08. 19. 01:00
Megosztás:

Kutatóintézetek programot dolgoztak ki az aranyszínű sárgaság nevű szőlőbetegség visszaszorítására

A szőlő aranyszínű sárgaságára nincs orvosság, de a járvány terjedése megfékezhető, erre a HUN-REN Magyar Kutatási Hálózat három intézete programot dolgozott ki, amely egy-két éven belül konkrét eredményt hozhat - közölte a hálózat kedden az MTI-vel.
2026. 08. 18. 23:00
Megosztás:

Tavaly mintegy 30 százalékkal nőtt az új elektromos autók száma az EU-ban

Tavaly csaknem 1,89 millió kizárólag akkumulátorral működő új elektromos személygépkocsik értékesítettek az Európai Unióban, 29,7 százalékkal többet a 2024. évinél.
2026. 08. 18. 22:00
Megosztás:

Változás az MBH Bank felsővezetésében

Az MBH Bank Igazgatósága Gózon Gergelyt nevezte ki az MBH Bank stratégiáért és pénzügyekért felelős vezérigazgató-helyettesének. Az új vezető – a kinevezéshez szükséges engedélyek birtokában – október 1-jén váltja Krizsanovich Pétert, aki 2023. január 1. óta töltötte be ezt a pozíciót.
2026. 08. 18. 21:00
Megosztás: