Nagy tüntetés Brüsszelben

Mintegy ötezren tüntettek Brüsszelben a belga kormány által a koronavírus-járvány megfékezésére bevezetett intézkedések ellen, a rendbontásba torkollott megmozduláson többeket előállítottak; Belgiumban egy hét alatt 97 százalékkal emelkedett az új fertőzéses esetek száma - közölte a La Libre Belgique című belga napilap vasárnap.

A francia nyelvű napilap jelentése szerint a kora este befejeződött, Együtt a szabadságért jelige alatt meghirdetett tüntetés szervezői úgy vélték, a rendkívüli intézkedések a társadalom polarizálódásához vezetnek, az embereket két csoportra osztják, és feltételessé teszik az alapvető jogokat.
    
A beszámoló szerint a megmozdulás résztvevői közé rendbontók keveredtek, akik petárdákat robbantottak, kukákat és kidobott karácsonyfákat gyújtottak fel. Legkevesebb harminc embert előállítottak.
    
Emlékeztettek, Brüsszelben több alkalommal vonultak utcára a koronavírus-járvány megfékezése ellen bevezetett intézkedések miatt tiltakozók, az egyik utolsó, november végén tartott megmozduláson több mint 35 ezren vetek részt.
    
A napilap Alexander De Croo belga miniszterelnököt idézte, aki a VTM nevű flamand nyelvű belga közszolgálati televíziónak adott vasárnapi interjújában azt mondta: "néhány ezren tüntetnek az intézkedések ellen, velük szemben azonban milliók teszik azt, amit kell". Aláhúzta, tüntetni nem tilos, de a lakosság nagyrésze követi a szabályokat.
    
A belga miniszterelnök a Le Soir című francia nyelvű belga napilapnak nyilatkozva azt mondta: noha a koronavírus omikron variánsának rendkívül gyors terjedése ellenére a korházi ellátásra szorulók száma csökken, szükség esetén a kormány kész azonnali lépéseket tenni. Szavai szerint a kilábalás a járványból hosszadalmas lesz, akár két-három évig is eltarthat. De Croo reményét fejezte ki, hogy a járványügyi mutatók idővel lehetővé teszik a rendkívül szabályok fokozatos feloldását, de - mint mondta - fel kell készülni újabb megszorításokra is.
    
Az illetékes belga közegészségügyi intézet vasárnapi jelentésében közölte: egyre több koronavírussal fertőzöttet vesznek nyilvántartásba Belgiumban. Az elmúlt hét napban átlagosan 17 555 ember szervezetében mutatták ki a koronavírust Belgiumban, ez egy hét viszonylatában 97 százalékos emelkedés. Emlékeztettek, a december 30-án feljegyezett, akkor kimagaslónak számtó 16 031 új esetet követően hétfőn 27 518, kedden 28 042, szerdán pedig 25 905 új fertőzöttet vettek nyilvántartásba.
    
Naponta átlagosan 181 beteget szállítanak kórházba koronavírus-fertőzés miatt Belgiumban, számuk egy hét alatt legkevesebb 15-tel emelkedett. Jelenleg 1851 fertőzöttet ápolnak kórházban, közülük 444-en részesülnek intenzív ellátásban. Átlagosan 22 ember hal meg a fertőzés következtében. Az utóbbi mutatók csökkenő tendenciát mutatnak - közölték.
    
A világjárvány kezdete óta 2 millió 231 ezer 686 ember szervezetében mutatták ki a koronavírust, és 28 459 ember halt meg a vírus okozta betegség szövődményeiben Belgiumban.

Innovatív termékek gyártásába kezdett a simontornyai családi vállalkozás

Az érdeklődők közel 90%-a egyedi vagy testreszabott megoldásokat keresett a Light+Building 2026 szakkiállításon, ahol a Simontornyán működő Simotrade Kft. első alkalommal vett részt kiállítóként. A frankfurti szakkiállítás a világ egyik legjelentősebb eseménye a világítástechnika és épületautomatizálás területén. Ez a megjelenés mérföldkő a vállalat életében: nemcsak a nemzetközi jelenlét erősítését szolgálta, hanem új stratégiai párbeszédeket indított el és irányt mutatott a jövőbeni gyártási fejlesztésekhez is, melynek eredményeképpen többek között akusztikus textilbe vont lámpatestek gyártásába kezd.
2026. 04. 24. 13:00
Megosztás:

Az ingatlanfejlesztők számára a kiszámítható környezet kulcsfontosságú

Az alakuló kormány gazdaságpolitikai irányai kapcsán a kiszámítható és stabil szabályozási környezet kialakulásában bízik, valamint a jövőbeni szakmai együttműködés fontosságát hangsúlyozta az Ingatlanfejlesztői Kerekasztal Egyesület (IFK) pénteken az MTI kérdéseire válaszolva.
2026. 04. 24. 12:30
Megosztás:

Csaknem egymillióan már beadták az szja-bevallásukat

A május 20-i határidő előtt már egymillió adózó elintézte a bevallását. Pénteken a NAV Dózsa György úti ügyfélszolgálata 18 óráig lesz nyitva, az adótudatossági programok mellett a NAV szakértői segítenek az szja-bevallásokban is - hívta fel a figyelmet pénteki közleményében az adóhivatal.
2026. 04. 24. 12:00
Megosztás:

Három éves mélyponton az átutalásos csalások: harmadával esett vissza a sikeres visszaélések száma

A banki csalások elleni védekezés új szintre lépett: hároméves mélypontra esett a sikeres átutalásos visszaélések száma, miközben a banki védelmi rendszerek látványosan erősödtek – minden 100 forintnyi támadott összegből már csak mintegy 40 forint válik tényleges ügyfélkárrá – hívja fel a figyelmet Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője.
2026. 04. 24. 11:30
Megosztás:

Pénzszagú reggel a kriptopiacon: ezek a coinok robbantak a legnagyobbat 24 óra alatt

A kriptopiac világa néha olyan, mint egy kaszinó és egy technológiai forradalom furcsa keveréke – és ma reggel ismét sok befektető kávéja keserédes ízzel indult. Az elmúlt 24 óra legnagyobb nyertesei között olyan projektek bukkantak fel, amelyek nemcsak árfolyamban, hanem történetben is erősek. Sokan most újra felteszik a kérdést: vajon melyik lehet a következő legjobb kriptovaluta befektetés?
2026. 04. 24. 11:00
Megosztás:

A fejlett gazdaságokban enyhén, a régióban erősebben emelkedtek a kötvényhozamok

A Brent és a WTI határidős ára további 4%-ot ugrott csütörtökön, ezzel már sorban negyedik napja emelkednek a jegyzések számottevő mértékben, tovább fűtve az inflációs félelmeket.
2026. 04. 24. 10:30
Megosztás:

Lefelé vették az irányt az amerikai indexek

A szerdai emelkedés egy részét visszaadták a Wall Street-i indexek. Az S&P 500 és a Dow Jones 0,4%-kal, a Nasdaq Composite 0,9%-kal csökkent. Az eddigi gyorsjelentési szezon összességében erős volt: a csütörtök reggelig jelentő vállalatok kb. 80%-a felülmúlta az elemzői várakozásokat.
2026. 04. 24. 10:00
Megosztás:

Felemás hírek mellett közel stagnált a páneurópai STOXX 600

A gyenge BMI adatok, az amerikai-iráni tárgyalások megakadása és az inkább kedvezőnek mondható vállalati eredmények együttese mellett gyakorlatilag stagnált a STOXX 600. A DAX és az FTSE 100 0,2%-kal csökkent, míg a CAC 40 0,9%-ot erősödött.
2026. 04. 24. 09:30
Megosztás:

A bizonytalan közel-keleti helyzet árnyékában emelkedtek az olajárak

Továbbra sem látszik érdemi előrelépés a közel-keleti konfliktusban.
2026. 04. 24. 09:00
Megosztás:

Miért a legjobb választás az Apple céges használatra?

A modern vállalati környezetben a hatékonyság már nem csupán szoftveres kérdés; a hardver megbízhatósága és az ökoszisztéma integritása döntő faktor az eredményességben. Az Apple céges környezetben történő alkalmazása nem luxusberuházás, hanem egy tudatos, hosszú távú stratégiai döntés, amely a produktivitást és az adatbiztonságot helyezi előtérbe.
2026. 04. 24. 08:30
Megosztás:

Gyengült a forint péntek reggelre

Gyengült a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben péntek reggel az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 04. 24. 08:00
Megosztás:

Fitch: a fejlett gazdaságok közfinanszírozását is megterheli a háború

A fejlett ipari gazdaságok közfinanszírozási pozícióit is jelentősen megterheli az iráni konfliktus - áll a Fitch Ratings csütörtökön Londonban ismertetett helyzetértékelésében.
2026. 04. 24. 07:30
Megosztás:

Fél éven át akár ingyenes online fizetés: új lendületet kapnak a hazai webshopok

A magyar kisvállalkozások számára az online jelenlét ma már nem lehetőség, hanem versenyfeltétel, azonban mégis sokan küzdenek az indulás költségeivel és a technikai akadályokkal. Erre kínál átfogó megoldást a Visa Digitális Fizetés Programja, amely kézzelfogható támogatással segíti a webshopindítást és az online fizetés bevezetését.
2026. 04. 24. 07:00
Megosztás:

12 napot csúsztak a fúzió bejelentésével, bírság lett a vége

672 ezer forint bírságot szabott ki a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) Versenytanácsa egy bejelentés és engedély nélkül végrehajtott fúzió miatt. Kis-Szölgyémi Ferenc a Bükk Optimum Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. felett szerzett közvetlen egyedüli irányítást. A 12 napos késedelemmel bejelentett összefonódás a verseny szempontjából ártalmatlan volt, az eljárás alá vont önként feltárta és elismerte a jogsértést, valamint lemondott a jogorvoslati jogáról.
2026. 04. 24. 06:00
Megosztás:

Példaértékű turisztikai digitalizáció a Dunakanyarban

Helyi fejlesztésként és összefogásban elindult a TurizmusRadar, egy hiánypótló digitális ökoszisztéma, mely a turizmusban érdekelt lokális szolgáltatók ‒ szállásadók, éttermek vagy épp önkormányzatok ‒ közötti információáramlást szolgálja.
2026. 04. 24. 05:30
Megosztás:

A garázs már nem aranybánya, de gyakran jól jöhet

A legfrissebb hírek szerint idén nyártól leszerelik az összes parkolóórát Budapesten, illetve ezzel párhuzamosan 25%-kal emelkednek majd a parkolási tarifák. Ez pedig ismét rávilágít arra, mekkora szükség lenne garázsokra a fővárosban, illetve felértékelődhet ezeknek az ingatlanoknak a birtoklása, nem csak kiadási céllal, de saját használatra is.
2026. 04. 24. 05:00
Megosztás:

K&H: így látnak a fiatal kutatók a pénzügyi piacok mögé – reflexív AI a tőzsdén

A mesterséges intelligencia és az adattudomány már nem a jövő – hanem a pénzügyi szektor jelenét formáló erő. A K&H STEM pályázat éppen azokat az egyetemistákat emeli reflektorfénybe, akik komplex rendszermodellezéssel és innovatív technológiai megoldásokkal keresnek választ valós gazdasági kihívásokra. Az egyik dobogós kutatás pedig túlmutat a szakmán: a tőzsdei folyamatok megértése mindannyiunk életét érinti – legyen szó megtakarításokról, nyugdíjalapokról vagy a gazdasági stabilitásról.
2026. 04. 24. 04:30
Megosztás:

"Akció" – de valóban az? A GVH ruházati webáruházak elleni eljárásainak tanulságai

Az áthúzott árak, százalékos kedvezmények, a különféle rövidebb vagy hosszabb promóciók az online kereskedelem alapeszközei. Ezek azonban megfelelő kontroll nélkül komoly versenyhatósági kockázatot hordoznak. 2023-ban a Gazdasági Versenyhivatal ("GVH") egyszerre három eljárást indított a CCC-vel, az Answear-rel és az About You-val szemben megtévesztő árfeltüntetés és akciótartási gyakorlat gyanúja miatt, amelyek összesen egymilliárd forintot meghaladó bírságot és kompenzációs kötelezettséget eredményeztek.
2026. 04. 24. 04:00
Megosztás:

A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben

A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben - közölte a légitársaság az MTI-vel csütörtökön, miután egy versenytársának vezetője a Wizz Air várható próblémáiról beszélt a magas kerozinár és az ellátási problémák miatt.
2026. 04. 24. 03:30
Megosztás:

350 milliárd forintos ötéves fejlesztési programmal lép új szintre a Master Good, nyár végén indul az új sárvári üzem

Új korszak kezdődik a Master Good cégcsoportnál: a nyár végén megkezdődik az átköltözés a sárvári új húskészítmény-üzembe, miközben a vállalat egy öt évre ütemezett, 350 milliárd forintot meghaladó beruházási programot készít elő. A fejlesztési csomag új vágóüzemet, panírozógyárat, melléktermék-feldolgozót, agrárkapacitás-bővítést és jelentős infrastrukturális beruházásokat is magában foglal.
2026. 04. 24. 03:00
Megosztás: