Rávilágítunk a fenntarthatóságra szeptemberben

A K&H az év mind a 365 napján egyre többet tesz a fenntarthatóságért, és mindennapi működése során kiemelten kezeli a fenntarthatóság ügyét, mind saját működésében, mind pedig segíti ügyfelei ezen irányú tevékenységét; a szeptember hónapot pedig kiemelten is ennek a témának szenteli. Erre az időszakra módosítja logóját is, amelynek középpontjába a Föld bolygó kerül. Ügyfélpontjain és irodaépületein pedig egy hónapon át lekapcsolja a külső kivilágítást. De nem pusztán szimbólikus ügyekről van szó: a K&H Csoport tovább csökkenti ökológiai lábnyomát, és segíti ügyfeleit a fenntartható működésre való átállásban, részt vesz számos társadalmi kezdeményezésben, így például 555 fa ültetését támogatja.

Rávilágítunk a fenntarthatóságra szeptemberben

Szeptember a fenntarthatóság hónapja a K&H-nál – jelentette be a pénzintézet vezetése mai sajtótájékoztatóján. „Sokat és még többet teszünk a saját működésünkben a fenntarthatóságért, de hónapról hónapra több pénzügyi terméket, megoldást is bevezetünk annak érdekében, hogy segítsük mind lakossági, mind pedig vállalati ügyfeleinket a fenntarthatósági szempontú átállásban. „– jelentett ki Guy Libot, a K&H vezérigazgatója.

A vezérigazgató elmondta: a K&H mind ügyfelei számára nyújtott üzleti megoldásaival, mind saját működési területén folyamatosan igyekszik csökkenteni ökológiai lábnyomát és széndioxid-kibocsátását. A fenntartható lakóépületeket kedvezményes zöld otthon hitelekkel, megújuló energia finanszírozással segíti, az elektromos gépkocsi-lízing konstrukció pedig a vállalkozások számára kínál környezetbarát megoldást, a hibrid és elektromos autók pedig kedvezményes biztosítási feltételekkel vehetők igénybe. Kiemelte, hogy a felelős jövő befektetési alapok portfóliójának összeállításánál a pénzügyi szempontok mellett figyelembe veszik az adott vállalatok vagy országok környezetre és társadalomra gyakorolt hatásait is. „A társadalmilag felelős befektetési alapjainkba egy év alatt kétszer annyit pénzt fektettek ügyfeleink, mint korábban. Így összességében már több mint 11 százalékát teszik ki a teljes befektetési állománynak.” – tette hozzá Guy Libot.  


A K&H Csoport azt a célt tűzte ki, hogy 2030-ra jelentősen, 80%-kal csökkenti 2015-höz viszonyított CO2-kibocsátását. „2021 végére a K&H – elsőként a magyar bankszektorból – lényegében el is érte a nettó karbonsemlegességet, 13 000 tonnával kevesebb széndioxidot bocsátott ki, ami a 2015-ös szintnél 74 százalékkal alacsonyabb. A működéséből származó maradék károsanyag-kibocsátást pedig úgynevezett offset, azaz széndioxid-semlegesítő projektek – mint például az újra-erdősítés vagy a fenntartható mezőgazdaság – támogatásával semlegesíti,” – ismertette a vállalati eredményeket a vezérigazgató. A bankcsoport további energiakorszerűsítéseket valósít meg ügyfélpontjain és a székházában, valamint gépkocsiflottáját is 200 hibrid meghajtású autóra cserélte. A pénzügyi műveletek egészét átfogó digitalizáció, a papírmentes adminisztrációt lehetővé tévő biometrikus azonosítás és a digitális aláírás bevezetése egyaránt a karbon-lábnyom csökkentését eredményezi. 2021-ben például 5,9 millió levélpapírral kevesebbet használtak fel, mint egy évvel korábban.

„Szeptembert a fenntarthatóság hónapjának fogjuk nevezni, amikor a logónk átalakításával is még inkább ráirányítjuk a figyelmet a fenntarthatóság fontosságára és amiből akár évi hagyományt is kívánunk teremteni. Bízunk benne, hogy más vállalatok és pénzintézetek is csatlakoznak hozzánk” – jelentette ki Guy Libot vezérigazgató.

A fenntarthatósági hónap ideje alatt a K&H számos eseményt szervez, például a K&H hűsítő ligetek kezdeményezés keretében iskolák pályázhatnak facsemetékre és bokrokra, ha vállalják, hogy az intézmény környezetében ülteti el azokat. Az adományozásba a K&H ügyfelei is bekapcsolódnak, szeptember 18. és október 31. között a digitális fizetések után a K&H tranzakciónként elkülönít 10 forintot a K&H hűsítő ligetek létrehozására. Az ültetéseket tervezetten 2022. november és 2023. április között valósítják meg.

Ma bejelentett vállalásuk értelmében a K&H szeptemberben nem világítja ki az ügyfélpontok és a vállalati épületek külső homlokzatát.  Ezzel mintegy 24 ezer kilowattal kevesebb áramot használ fel, ami mintegy 200 átlagos háztartás fogyasztásának felel meg, és nem mellesleg a fényszennyezést is visszafogja.


Alkukörkép: A nyári hónapokban még tovább erősödhet a lakásvásárlók alkupozíciója

A lakáspiacon a vevők számára kulcskérdés az alkupozíció, amely most változatosan alakul az ingatlan.com friss elemzése szerint. Májusban Budapesten valamelyest szűkült a vevők alkupozíciója a használt lakóingatlanok piacán, júniusban azonban az előzetes adatok már ismét nagyobb mozgásteret jeleznek az érdeklődők számára.
2026. 06. 17. 06:00
Megosztás:

Csaknem negyedével növelte a bevételt a személyzet nélküli nyitvatartás az első magyar hibrid boltban

Egy év alatt több mint 27 ezren vásároltak személyzet nélküli üzemmódban az első magyar hibrid boltban. Az üzlet a normál nyitvatartási időn kívül teljesen automatán működik. Az egység számára a friss adatok szerint 23,61%-os többletbevételt hozott a technológia által 0-24-esre kiterjesztett nyitvatartás, a közelmúlt eredményei pedig még figyelemre méltóbbak. Az eddigi tapasztalatok alapján a Coop Szeged Zrt. újabb helyszíneken is mérlegeli a rendszer bevezetését – többek között ez is kiderült a jelenleg zajló, XIII. Laurel Retail Konferencián.
2026. 06. 17. 05:30
Megosztás:

Válságponthoz érkezett a hazai gyártás

A magyar gyártóipar kritikus ponthoz érkezett: miközben új gyárak és beruházások érkeznek az országba, egyre kevesebb a megfelelő tudással rendelkező szakember. A szakértők szerint a következő években nem a technológia, hanem a munkaerőhiány és a kompetenciák hiánya jelentheti a legnagyobb akadályt a növekedés előtt. A nemrégiben zajló Business Fest egyik nyitó kerekasztal-beszélgetésében arra keresték a választ a szakértők, hogyan lehet megőrizni a versenyképességet egy olyan korszakban, amikor a tapasztalt generáció nyugdíjba vonul, a fiatalok pedig egyre ritkábban választják az ipari pályákat.
2026. 06. 17. 05:00
Megosztás:

Egyre több lakáseladónak kell engednie az árból

Egyre több budapesti lakáseladónak kell engednie az árból. Míg az év elején a lakások kevesebb mint harmadánál csökkentették a meghirdetett irányárat az értékesítés alatt, tavaszra már közel 40 százalékuknál került erre sor. A ténylegesen megkötött adásvételek ára közben még emelkedett – a piac tehát nem fordult le, de a lendülete megtört.
2026. 06. 17. 04:30
Megosztás:

Minden Revolut felhasználó extra ingyenes készpénzfelvételt kap

A Revolut “bevezető promóciós ajánlatként” júliusban és augusztusban is extra készpénzfelvételi lehetőséget ad minden hazai, lakossági ügyfele részére.
2026. 06. 17. 04:00
Megosztás:

Katar két hónapon belül helyreállítaná LNG-exportjának 80 százalékát

Katar azt tervezi, hogy a Hormuzi-szoros újranyitása után gyorsan növeli a cseppfolyósított földgáz (LNG) termelését, és két hónapon belül helyreállítja exportkapacitásának körülbelül 80 százalékát - közölte a Bloomberg kedden. Katar a világ legnagyobb LNG-termelője.
2026. 06. 17. 03:30
Megosztás:

A világ legjobb téglaépületeit díjazták Bécsben - BRICK AWARD 26

Vietnámi templom, spanyol közösségi lakóház, mexikói ipari épület és belga lakónegyed is szerepel a BRICK AWARD 26 díjazottjai között. A Wienerberger nemzetközi építészeti díja idén is azt bizonyította, hogy a tégla és a kerámia építőanyagok egyszerre szolgálják a fenntarthatóságot, az energiahatékonyságot és a magas építészeti minőséget.
2026. 06. 17. 03:00
Megosztás:

Az eddigieknél is intenzívebb vaddisznóállomány-csökkentés indul az ASP megfékezésére

Az afrikai sertéspestis (ASP) házisertés-állományban történt megjelenése miatt az országos főállatorvos rendkívüli vaddisznóállomány-csökkentési intézkedéseket rendelt el a járvány további terjedésének megakadályozása és a hazai sertéságazat védelme érdekében. A beavatkozások Pest, Komárom-Esztergom és Fejér vármegyékben az M1–M3 autópályák menti 10 kilométeres sávban, valamint Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében, a Vállaj térségében elrendelt megfigyelési körzet területén, az érintett vadgazdálkodási egységekben valósulnak meg. Az intézkedések a vaddisznóállomány csökkentésére, területenként meghatározott állománysűrűségi célértékek elérésére és fenntartására, valamint a teljesítés fokozott ellenőrzésére irányulnak.
2026. 06. 17. 02:30
Megosztás:

A külföldi látogatók pörgették a hazai turizmust 2025-ben

Tovább bővült a hazai turizmus teljesítménye 2025-ben: a növekedés motorját a külföldi látogatók jelentették, és tovább erősödött a szálláshely-szolgáltatások szerepe. A turizmus volumene ugyanakkor összességében még nem érte el a koronavírus-járvány előtti, 2019-es rekordszintet. További részletek a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) által közzétett Helyzetkép – Turizmus című átfogó, éves kiadványban találhatók.
2026. 06. 17. 02:00
Megosztás:

Fordulat a kriptobányászatban: a MARA ismét Bitcoin-vásárlásba kezdett

A világ egyik legnagyobb tőzsdén jegyzett Bitcoin-bányász vállalata, a MARA Holdings az elmúlt évben egyre nagyobb hangsúlyt helyezett a mesterséges intelligenciára (AI), most azonban úgy tűnik, ismét jelentős összeget fektetett Bitcoinba.
2026. 06. 17. 01:30
Megosztás:

11 millió dolláros kriptopénz-mosási hálózatot számoltak fel

A dél-koreai hatóságok 23 embert vádoltak meg egy nagyszabású pénzmosási ügyben, amely egy Kambodzsából működtetett online csalóhálózathoz kapcsolódik. A nyomozás szerint a gyanúsítottak több mint 11 millió dollárnyi kriptovalutát mozgattak át különböző tőzsdéken keresztül, hogy eltüntessék az úgynevezett „phishing” és befektetési csalásokból származó pénzek nyomát.
2026. 06. 17. 01:00
Megosztás:

Zöld állításokat vizsgál a fogyasztóvédelmi hatóság

A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) szakmai irányítása alatt álló kormányhivatalok az idei évben is ellenőrzik a vállalkozások által egyes termékeken feltüntetett tájékoztatások megfelelőségét, köztük a fenntarthatósági, úgynevezett „zöld állítások” valóságtartalmát. A vizsgálatokra hagyományos kereskedelmi üzletekben és online felületeken egyaránt sor kerül annak érdekében, hogy a félrevezető és tisztességtelen tájékoztatások ne befolyásolják a fogyasztókat vásárlói döntésük meghozatalában.
2026. 06. 17. 00:30
Megosztás:

Idén átvilágítják az Országos Mentőszolgálatot

Az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) alapos átvilágítását nevezte az idei év legfontosabb feladatának a szervezet megbízott főigazgatója kedden az M1 aktuális csatornán. Constantinovits Miklós ezt nélkülözhetetlennek ítélte a továbblépéshez.
2026. 06. 17. 00:05
Megosztás:

Az ÁSZ elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését

Az Állami Számvevőszék elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését a Fővárosi Törvényszéken - közölte az Állami Számvevőszék (ÁSZ) kedden az MTI-vel.
2026. 06. 16. 23:30
Megosztás:

A Mol extraprofitadójának kiterjesztését javasolja a kormány

Sávossá alakítanák az olcsóbb orosz Urál és a drágább Brent kőolaj közötti árkülönbözet utáni adót, a különadót kiterjesztenék a 2 és 5 amerikai dollár közé eső árkülönbözetre, illetve a 2027-es adóévre is - derül ki a kormány honlapján társadalmi egyeztetésre kedden közzétett törvényjavaslatból.
2026. 06. 16. 23:00
Megosztás:

Az agrárminiszter vis maior helyzetet hirdetett ki a tavasz fagykárra

Az agrár-és élelmiszergazdaságért felelős miniszter vis maior helyzetet hirdetett ki kedden a tavaszi fagykárra a 2026. március 1. és május 14. közötti időszakra az ország teljes területére 12 járás kivételével.
2026. 06. 16. 22:30
Megosztás:

Moszkva adott otthont a BRICS-országok első kvantumtechnológiai fórumának

A BRICS-országcsoport első Kvantumtechnológiai Fórumát Moszkvában rendezték, amelyen tudósok, iparági szakértők és kormányzati képviselők vitatták meg az érintett országok kvantumtechnológiák terén folytatott együttműködését. A Roszatom vezetésével eddig hét kvantumszámitógépet fejlesztettek ki Oroszországban aminek köszönhetően a világ három vezető országának egyike Oroszország.
2026. 06. 16. 22:00
Megosztás:

Mi most a legjobb kripto befektetés? Íme az elmúlt 24 óra legnagyobb nyertesei

A kriptopiac ismét megmutatta, miért számít a világ egyik legizgalmasabb pénzügyi ökoszisztémájának. Miközben a Bitcoin és az Ethereum árfolyama viszonylag kiegyensúlyozott mozgást mutatott, a második vonalban olyan projektek robbantak be, amelyek néhány óra alatt kétszámjegyű emelkedést produkáltak.
2026. 06. 16. 21:30
Megosztás:

Regionális szakmai- és tesztközpont jöhet létre Magyarországon a nem halálos védelmi eszközök területém

A 4iG Űr és Védelmi Technológiák Zrt. (4iG SDT) előzetes megállapodást írt alá a brazil CONDOR Non-Lethal Technologies vállalattal a párizsi Eurosatory 2026 nemzetközi védelmi ipari kiállításon. Az együttműködés célja egy magyarországi közös vállalat, valamint egy európai piacot kiszolgáló regionális szakmai és tesztközpont létrehozása a nem halálos védelmi eszközök területén. A jelenlegi megállapodás a 2025 augusztusában aláírt szándéknyilatkozat megerősítése és az együttműködés további feltételeinek részletes rögzítése, amely a rendvédelmi eszközök területére is kibővíti a 4iG SDT hagyományosan katonai felhasználású fegyver- és lőszergyártási üzletágának képességeit.
2026. 06. 16. 21:00
Megosztás:

Az MVM egységesíti ügyfélkiszolgálási rendszereit

Az MVM egységesíti ügyfélkiszolgálási rendszereit, ezáltal nemcsak az egyetemes szolgáltatásban ellátott ügyfelek, hanem a versenypiaci villamosenergia-vásárlók, valamint az MVM Démász elosztói ügyfelei is egyszerűbben intézhetik ügyeiket, az átállással átmeneti ügyintézési korlátozást vezetnek be, a változásról az érintettek személyre szabott tájékoztatást kapnak - közölte az MVM kedden az MTI-vel.
2026. 06. 16. 20:30
Megosztás: