Rekordösszegű kifizetésre készül a kormány

Az év második felében készül el az új vidékfejlesztési pályázati felhívások kapcsán a menetrend, az első pályázati lehetőségek 2023 végén, illetve 2024 elején várhatóak. Az idén minden nehézség ellenére rekordszámú kifizetésre készül az Agrárminisztérium a Vidékfejlesztési programból finanszírozott beruházási projektekhez kapcsolódóan - közölte Feldman Zsolt az Agrárminisztérium (AM) keddi közleménye szerint.

Rekordösszegű kifizetésre készül a kormány

Az Agrárminisztérium mezőgazdaságért és vidékfejlesztésért felelős államtitkára emlékeztetett: az elmúlt két évben 1300 milliárd forint támogatást kaptak a mezőgazdasági beruházások, idén további 350 milliárd támogatás kifizetését tervezi a kormány.

A 2021-2027-es uniós költségvetési ciklus forrásait Magyarország a Vidékfejlesztési program keretében 2021-től soha nem látott mértékű, 80 százalékos nemzeti forrással egészítette ki és kezdte felhasználni az agráriumban. Ennek köszönhetően a Közös Agrárpolitika átmeneti éveinek mondott 2021-2022-es években 1500 milliárd forint forráskerettel hirdetett meg új pályázati felhívásokat az Agrárminisztérium, amely az elmúlt évtizedek legnagyobb mezőgazdasági és élelmiszeripari fejlesztési programjának tekinthető - írják a közleményben.

Feldman Zsolt tájékoztatása szerint ennek keretében a mezőgazdasági és élelmiszeripari beruházásokat támogató felhívások kapcsán közel 11 ezer pályázat részesült hozzávetőlegesen 1300 milliárd forint támogatásban 2021 óta. 2023-ban is még százmilliárdos nagyságrendben születnek újabb támogató döntések fejlesztési projektekhez, amelyek esetében a kedvezményezettek fenntartották megvalósítási szándékukat.

Mivel a korábban megkezdett fejlesztéseknek a megvalósítása jelentős részben most is zajlik, még a jelenlegi nehézségek mellett is legalább 350 milliárd forint beruházásokhoz kapcsolódó kifizetést prognosztizálunk a 2023-as esztendőben az összes, kifizetésre váró 750 milliárd forintnyi vidékfejlesztési támogatásból. Ilyen mértékű beruházási forráskihelyezés egy éven belül e célra még soha nem történt - jelezte az államtitkár.

Feldman Zsolt szerint a következő hónapokban az Agrárminisztérium - összhangban az ágazat szereplőinek igényeivel, és tekintettel a rekordszámú jelenlegi támogatott fejlesztésre - nem tervez új beruházási felhívásokat megjelentetni.

Az új vidékfejlesztési pályázati felhívások kapcsán a menetrend 2023. év második felében készül el, az első pályázati lehetőségek az idei év végén, illetve 2024 elején várhatóak. Mindez igazodik az év második felére várhatóan kedvezőbbé váló finanszírozási környezet újranyíló lehetőségeihez, ami erősíteni fogja az új mezőgazdasági és élelmiszeripari beruházások megvalósítási szándékát és lehetővé teszi az ezekre szánt 1500 milliárd forintnyi fejlesztési forrás optimális felhasználását - tájékoztatott az Agrárminisztérium.

50 éves a Magyar Élelmiszerkönyv, a hazai élelmiszerbiztonság alapja

Az 50 éves Magyar Élelmiszerkönyv (Codex Alimentarius Hungaricus) az élelmiszer-biztonság és a minőségi élelmiszer-előállítás egyik legfontosabb pillére Magyarországon, alapjait 1976-ban fektették le - mondta Felkai Beáta Olga, az Agrárminisztérium (AM) élelmiszerláncért felelős helyettes államtitkára a VIII. Húsipari Szakmai Napon, Budapesten az AM keddi közleménye szerint.
2026. 02. 18. 02:30
Megosztás:

Betegséged van? Állami segítséget kaphatsz 2026-ban, mutatjuk miket

Milyen segítségek járnak súlyos egészségi problémával vagy fogyatékossággal élőknek 2026-ban? A súlyos betegséggel vagy fogyatékossággal élő emberek számára többféle pénzügyi és gyakorlati kedvezmény létezik Magyarországon. Ezek célja az, hogy csökkentsék a mindennapi kiadásokat, és könnyebbé tegyék az életvitelt.
2026. 02. 18. 02:00
Megosztás:

Kátyúba hajtott? Itt van, ki fizet a javításért

A kátyúkkal tarkított útszakaszok nem pusztán bosszúságot okoznak, hanem komoly pénzügyi következményekkel is járhatnak. Egy váratlanul felbukkanó úthiba könnyedén tönkreteheti a gumiabroncsot, a keréktárcsát, a futómű egyes elemeit, sőt akár az autó alvázát is. Ilyen helyzetben nemcsak műszaki problémáról van szó, hanem jogi kérdések is felmerülnek: kinek a felelőssége a kár, és milyen módon lehet a kártérítést érvényesíteni?
2026. 02. 18. 01:00
Megosztás:

Németországban és az euróövezetben is romlottak a gazdasági várakozások

Németországban és az euróövezetben is romlottak a gazdasági várakozások februárban a ZEW gazdaságkutató intézet keddi jelentése szerint.
2026. 02. 18. 00:30
Megosztás:

A Wolt finanszírozási programja fél év alatt 1 millió euró hitelt kínált belföldön

A tavaly augusztusi indítása óta összesen 1 millió euró hitelhez jutottak a Wolt kereskedőpartnerei a cég finanszírozási programjából - közölte az ételkiszállító platformot működtető társaság az MTI-vel kedden.
2026. 02. 18. 00:05
Megosztás:

50 millió dolláros Bitcoin árfolyam? – Hedge fund vezér radikális árfolyamcélt jelölt ki 2041-re

Hihetetlennek tűnik, de egy ismert hedge fund menedzser szerint a Bitcoin hosszú távú potenciálja messze túlmutat a jelenlegi árfolyamszinteken. Eric Jackson, az EMJ Capital vezérigazgatója úgy véli: 2041-re akár 50 millió dollárt is érhet egyetlen BTC.
2026. 02. 17. 23:30
Megosztás:

Amire figyelni kell télen a padlók tisztítása során

A téli időszakban a belső terek szerepe felértékelődik: kevesebb szellőztetés, több zárt térben töltött idő, intenzívebb használat. Ilyenkor nemcsak a komfort, hanem a higiénia és a biztonság is új kihívások elé kerül. Irodákban, üzletekben, vendéglátóhelyeken és ipari környezetben egyaránt megjelennek azok a rejtett kockázatok, amelyek elsőre nem látványosak, de komoly következményekkel járhatnak.
2026. 02. 17. 23:00
Megosztás:

A Kraken is beszáll a „Trump Accounts” programba – újabb kriptotőzsde támogatja az újszülöttek állami megtakarítását

Egyre több amerikai kriptocég áll a Trump Accounts kezdeményezés mögé. Most a Kraken is csatlakozott a programhoz, amely újszülöttek számára biztosít induló állami megtakarítást – bár a kriptoeszközök egyelőre kimaradnak a konstrukcióból.
2026. 02. 17. 22:30
Megosztás:

A megfizethető lakhatásról terjesztett be törvényjavaslatot a horvát kormány

A horvát kormány benyújtotta a parlamentnek a megfizethető lakhatásról szóló törvényjavaslatot, amely a 2030-ig szóló nemzeti lakhatási terv végrehajtásának jogi keretét teremti meg.
2026. 02. 17. 22:00
Megosztás:

Bitcoin lejtmenetben: geopolitikai feszültség és tőkekiáramlás nyomja az árfolyamot

Újabb négyhetes mélypontra csúszott a Bitcoin árfolyama, miközben a befektetők kockázatkerülő üzemmódba kapcsoltak. A geopolitikai bizonytalanság, a Fed-kamatpálya körüli kérdések és az ETF-ekből kiáramló tőke együttesen nehezednek a piacra – a hangulat pedig extrém félelembe fordult.
2026. 02. 17. 21:30
Megosztás:

Milyen gumikesztyűt válasszunk?

Ahhoz, hogy bármely területen biztonságos és higiénikus lehessen a munkavégzés, elengedhetetlen a gumikesztyű használata. Manapság már különféle termékek közül válogathatunk a boltok polcairól, de nem mindegy, hogy mikor melyiket választjuk.
2026. 02. 17. 21:00
Megosztás:

Vegyesen alakult kedden a forint árfolyama

Vegyesen alakult kedden a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzésekhez képest a bankközi piacon; az euróval és a dollárral szemben gyengült, a svájci frank ellenében erősödött.
2026. 02. 17. 21:00
Megosztás:

A Bitmine nem hátrál: 90,8 millió dollárért vett Ethereumot a 8 milliárd dolláros veszteség ellenére

Merész intézményi lépés rázta fel a kriptopiacot: a Bitmine újabb tízmilliókat költött Ethereumra, miközben meglévő pozícióján több milliárd dolláros nem realizált veszteséget görget maga előtt. Vajon stratégiai zsenialitásról vagy kockázatos duplázásról van szó?
2026. 02. 17. 20:30
Megosztás:

Új napelemparkot helyeztek üzembe Kiskunhalason

Megkezdte a kereskedelmi üzemet a 25 ezer háztartás áramellátását biztosító kiskunhalasi napelempark - közölte a létesítmény tőkebefektetője az MTI-vel kedden.
2026. 02. 17. 20:00
Megosztás:

Intesa Sanpaolo nagyot lépett: közel 100 millió dollár Bitcoin ETF-ben

Az egyik legnagyobb európai bank, az Intesa Sanpaolo, látványos fordulatot hajtott végre digitális eszközstratégiájában. A pénzintézet közel 96 millió dolláros kitettséget épített ki spot Bitcoin ETF-ekben, miközben opciós fedezeti ügyletekkel és altcoin-befektetésekkel is diverzifikálja portfólióját.
2026. 02. 17. 19:30
Megosztás:

Közelgő határidők a globális minimumadózásban

2026-ban is számos feladatuk lesz a globális minimumadózással érintett multinacionális nagyvállalatoknak. Az első határidő 2026. február 28-a, amikor a 2025-ös évre vonatkozóan kell arról bejelentést tenniük, hogy alanyai-e a GloBe kiegészítő adónak. Ezzel párhuzamosan már most el kell kezdeni két nagyon komplex júniusi kötelezettség – a QDMTT (Qualified Domestic Minimum Top-up Tax) és a GloBE bevallás Information Return (GIR) jelentés – benyújtására való felkészülést.
2026. 02. 17. 19:00
Megosztás:

Pump.fun mélyrepülésben: 543 millió PUMP tokent adott el a csapat – meginoghat a platform stabilitása?

Jelentős veszteséggel értékesítette saját tokenjeit a Pump.fun csapata, miközben jogi kockázatok és projektbukások árnyékolják be a Solana-alapú meme coin indítóplatform jövőjét. A befektetők egyre inkább a fenntarthatóságot és a hosszú távú kilátásokat kérdőjelezik meg.
2026. 02. 17. 18:30
Megosztás:

MKIK: elektronikus aláírás féláron az önkéntes kamarai tagoknak

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) és a Microsec Számítástechnikai Fejlesztő Zrt. együttműködésében a kamarához önkéntes tagként csatlakozott vállalkozások számára korszerű, a jogszabályi előírásoknak minden tekintetben megfelelő, minősített elektronikus aláíró szolgáltatást tesznek lehetővé kedvező feltételek mellett - közölte az MKIK kedden az MTI-vel.
2026. 02. 17. 18:00
Megosztás:

Gödi Samsung-gyár: a MASZSZ „házhoz” viszi a dolgozóknak a segélyvonal elérhetőségét

Nem igazolta vissza a gödi Samsung-gyár a Magyar Szakszervezeti Szövetség petíciójának átadására megjelölt időpontot, ezért a szövetség saját kezébe vette a dolgozók tájékoztatását, egyebek között arról a segélyvonalról, amelyen név nélkül tehetnek bejelentést.
2026. 02. 17. 17:30
Megosztás:

Stagfláció és strukturális erózió a fuvarozásban: kilenc negyedéve tart a magyar fuvarozói KKV-szektor profit-recessziója

A NiT Hungary a legfrissebb ágazati elemzés, a DigiLog Consulting KFX jelentése alapján felhívja a figyelmet, hogy a hazai közúti árufuvarozási szektor, amely a GDP jelentős hányadát biztosítja, kritikus fordulóponthoz érkezett. Míg a makrogazdasági adatok a tranzitforgalom stabilitását mutatják, a szektorban a profitabilitás immár kilenc negyedéve tartósan a negatív tartományban mozog.
2026. 02. 17. 17:00
Megosztás: