Stabilan állják az ingatlanpiac hullámait a logisztikai létesítmények

A lakáspiacon az új építésű ingatlanok iránti kereslet és a bejelentett új projektek a piaci alapú lakáshitelekkel együtt „parkolópályára álltak”, amin jövőre a CSOK Plusz sokat javíthat. A logisztikaiingatlan-piac azonban továbbra is élénk, mind keresleti, mind kínálati oldalon. A legjobb lokációk a fővárosban és közvetlen környékén vannak, és egyre fontosabb az épületek fenntartható működése ‒ derül ki az Alfa Group piaci elemzéséből.

Stabilan állják az ingatlanpiac hullámait a logisztikai létesítmények

Az új építésű lakások ára a munkaerő- és az alapanyagköltségeket követi, tehát a beruházók szándéka ellenére is emelkedni kénytelen, míg a hitelkamatok eltántorítják a vevőket. A bérlakáspiac ezt kevésbé mereven, de követi, a bérbeadók mozgástere lényegesen nagyobb, mint az építőké, de az élénk, ide „átcsatornázódó” kereslet miatt az árak itt is magasak. Ezen a területen a jövőre induló CSOK Plusz mozgathatja meg a befagyott piacot ‒ mutatott rá Ohad Epschtein, az ingatlanbefektetéssel és bérbeadással foglalkozó nemzetközi Alfa Group magyarországi vezetője.

Egészen más a helyzet ugyanakkor a raktárak és logisztikai ingatlanok esetében. Bár az új bérleti szerződések országos átlagban minimálisan csökkentek, a fővárosi vagy ahhoz közeli raktárak kihasználtsága nem romlott, az Alfa Group esetében például folyamatosan 95% feletti. Ennek értelmében a logisztika az a terület, ahol továbbra sem torpant meg a beruházási kedv. Csak a csoportnál újabb 5000 m2 raktárat adnak át ez év végéig a hozzájuk tartozó irodákkal együtt, ezekre már most vannak érvényes szerződések ‒ mondta a vezető. Ugyanez látszik más beruházóknál is, az építőipar fókusza, bár összességében csökkenő volumen mellett, de a logisztika és az energetikai felújítások irányába mozdult el.

Utóbbi különösen jelentős szempont. Tartós és érdemi különbség látszik beállni a fenntartható(bb), minimális rezsivel működő, „zöld” bérlemények és a rosszabb energetikájú épületek között, valamennyi szegmensben. A költséghatékonyság tehát egyre lényegesebb, de ez elsősorban az iroda- és a raktárpiacon egyértelmű. A kevés megmaradt lakásvásárló között inkább egy ollót látunk nyílni. A befektetési, illetve készpénzes vevők szinte kizárólag korszerű energetikájú ingatlanra költenek, és kihasználják a jelenlegi, vevőknek kedvező piaci helyzetet.

A hitelt is felhasználók azonban inkább kompromisszumokat kötnek az energetikában, és korszerűtlenebbet, rosszabb állapotút vesznek ugyanazért az összegért, mondván, hogy szigetelni még lehet egy ingatlant, bővíteni nem nagyon. Ez azonban egy hibás megközelítés, mert az említett olló tovább fog nyílni, ami értékvesztéshez vezethet, miközben az energetikai felújítás költségei is folyamatosan emelkednek ‒ hívta fel a figyelmet az Alfa Group Magyarországi vezetője.

Megalakult a magyar Design & Build Klaszter

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK), valamint a Magyar Tervezői és Építészeti Szövetség Klaszter (HDBA) együttműködésével megalakult a magyar Design & Build Klaszter, a tervezést és a kivitelezést is összefogó tömörülés célja, hogy a magyar tervezői, építészeti, kivitelezési és kapcsolódó iparági kompetenciák szervezett formában jelenjenek meg a nemzetközi piacokon, különösen a Perzsa-öböl, a Közel-Kelet és Észak-Afrika dinamikusan fejlődő régióiban - közölte az MKIK csütörtökön az MTI-vel.
2026. 04. 02. 20:00
Megosztás:

Tavaszias idő várható a húsvéti hosszú hétvégén

Kellemes tavaszi idő várható számottevő csapadék nélkül a húsvéti hosszú hétvégén, de a szél többször is élénk, olykor erős lehet. Húsvétvasárnap a napos időben 18 és 22 Celsius-fok közé emelkedik a hőmérséklet - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.
2026. 04. 02. 19:30
Megosztás:

Franciaország nem szenved üzemanyaghiányban

Franciaország "nem szenved üzemanyaghiányban" a közel-keleti háború miatt - jelentette ki a francia kormányszóvivő csütörtökön, miután Marine Le Pen, a legnagyobb ellenzéki párt, a Nemzeti Tömörülés nemzetgyűlési frakcióvezetője bírálta a kormány stratégiáját.
2026. 04. 02. 19:00
Megosztás:

A magyar turizmus az elmúlt években történelmi rekordokat ért el

A magyar turizmus az elmúlt években történelmi rekordokat ért el, és ma már világosan látszik, hogy növekedés fenntartása nem pusztán az emelkedő vendégszámokban rejlik, hanem abban, hogy milyen élményt adunk, hogyan segítjük az eligazodást, és milyen minőségben találkozik a vendég Magyarországgal - fogalmazta meg a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) vezérigazgatója csütörtökön Zalakaroson.
2026. 04. 02. 18:30
Megosztás:

Több mint harminc vasútállomás újul meg az országban

Az állomásfelújítási program részeként 14 vármegyében több, mint harminc állomás és vasúti megállóhely újul meg, mintegy 15 milliárd forint értékben, a MÁV-csoport és a Magyar Falu Program forrásaiból - közölte az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) Északkelet-Magyarország közúti és vasúti közlekedésének fejlesztéséért felelős miniszteri biztosa csütörtökön Nyíradonyban.
2026. 04. 02. 18:00
Megosztás:

A MOHU megnövelt kapacitással készül a REpont automatáknál

A MOHU megnövelt logisztikai kapacitással készül a húsvéti ünnepekre, mivel nagyobb forgalomra lehet számítani ilyenkor a REpont automatáknál. A társaság felhívja a figyelmet arra is, hogy a visszaváltás előtt érdemes megnézni az üzletek ünnepi nyitva tartását, valamint számolni kell a hosszabb várakozási idővel is - közölte a MOHU Mol Hulladékgazdálkodási Zrt. csütörtökön az MTI-vel.
2026. 04. 02. 17:30
Megosztás:

Stabil fundamentumok és erősödő nemzetközi jelenlét mellett folytatja portfólióátalakítását az Appeninn

Az Appeninn Nyrt. 2025-ben következetesen haladt portfólióoptimalizálási stratégiájának végrehajtásával, miközben kiegyensúlyozott finanszírozási pozíciójának fenntartásával stabil működési teljesítményt nyújtott. A stratégia megvalósítása 2026 elején új lendületet vett: a társaság lengyelországi akvizícióval bővítette portfólióját és további régiós tranzakciók megvalósításán dolgozik. Az üzleti jelentés mai közzétételével egy időben a Scope Ratings megerősítette az Appeninn B+/Stable hitelminősítését, visszaigazolva a cégcsoport erős fundamentumait és prudens működését.
2026. 04. 02. 17:00
Megosztás:

Agrometeorológia: optimálisan fejlődhetnek az őszi vetések, de fagy veszélyezteti a gyümölcsfákat

Az őszi vetések többnyire optimálisan fejlődhetnek a megázott talajban, de a szokásosnál korábban virágzó gyümölcsfákat a fagy veszélyezteti - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.
2026. 04. 02. 16:30
Megosztás:

A magyar munkavállalók riasztó állapotára figyelmeztet a szakértő az Egészség Világnapján

Az Országos Mozgásszervi Állapotfelmérés adatai rávilágítanak arra, hogy a mozgásszervi panaszok ma már nem csupán egyéni egészségügyi problémát jelentenek, hanem súlyos teljesítménybeli és gazdasági kockázatot hordoznak a vállalatok számára. A 21. században a mozgásszervi megbetegedés a szív- és érrendszeri betegségek után a leggyakoribb orvoshoz fordulási ok. A jövő gerincbetegei pedig azok, akik a jelenben még a TikTokot pörgetik.
2026. 04. 02. 16:00
Megosztás:

Váratlanul megtorpant a lendület: az olcsóbb területek felé fordultak az ingatlankeresők

Az év eleji élénkülés után március közepétől ismét lassulni kezdett a lakáspiaci kereslet a zenga.hu legfrissebb, márciusi adatai szerint, ami azt jelzi, hogy a tavaly megfigyelt hullámzó trend 2026-ban is folytatódik. A január–februári lendület megtorpant, és bár nem beszélhetünk drasztikus visszaesésről, a piac egyértelműen visszavett a tempóból.
2026. 04. 02. 15:30
Megosztás:

6,25 milliárd forint a tét szombaton

Még mindig rekordnyeremény várja a játékosokat az Ötöslottón. Ezen a hétvégén szombaton már 6,25 milliárd forinttal gazdagodhat a szerencsés nyertes.
2026. 04. 02. 15:00
Megosztás:

Korlátozza a nyereségrés nagyságát az üzemanyagoknál a cseh kormány

Korlátozza a nyereségrész maximális nagyságát, és csökkenti a gázolaj fogyasztási adóját a cseh kormány - közölte Andrej Babis miniszterelnök csütörtökön Prágában a cseh kormány rendkívüli ülése után. Az intézkedések április 8-án lépnek hatályba.
2026. 04. 02. 14:00
Megosztás:

Hatékonysággal igyekszik elodázni az áremelést a Foxpost

Amíg teheti nem emel árat a FOXPOST. A vállalat szerint az iráni háború hatására emelkedő energiaárak miatt a piacon jelenleg nem egy hirtelen, általános áremelés látszik, hanem egy fokozatos költségnyomás, amely elsősorban az üzemanyagárakon keresztül jelenik meg. A szolgáltatók egyelőre kivárnak, de ha a jelenlegi trendek tartósak maradnak, a következő hónapokban elkerülhetetlenné válhat a díjak korrekciója a házhozszállítás esetében.
2026. 04. 02. 13:30
Megosztás:

Újabb rekordév az AKKO Investnél: tovább növekvő árbevétel és EBITDA

Újabb rekordévet zárt a Budapesti Értéktőzsde Prémium kategóriájában jegyzett AKKO Invest, miután konszolidált szinten árbevétele 46 milliárd forint fölé, míg az üzleti működés eredményét mutató EBITDA 4 milliárd forint közelébe emelkedett. A társaság adózott eredményét egyszeri tételek terhelték, ugyanakkor a társaság fő tulajdonosa, a WING Csoportba tartozó Mevinvest tavaly első félévi 10 milliárd forintos tőkeemelésének köszönhetően jelentősen csökkent az AKKO Invest kötelezettségállománya, így a működés során megtermelődött nyereség és forrás akvizíciókra, üzletfejlesztési lehetőségekre is fordítható.
2026. 04. 02. 13:00
Megosztás:

Kiemelkedő évet zárt a lízingpiac és az Euroleasing

Az MBH Csoporthoz tartozó Euroleasing Zrt. 2025-ben minden jelentős szegmensben erősödni tudott, így piaci részesedése meghaladta a 25 százalékot. A vállalat ügyfélportfóliója meghaladja a 600 milliárd forintot, mellyel stabilan őrzi a piacvezető pozícióját. Az eredményekhez a rugalmas és versenyképes finanszírozási forrást az MBH Csoport stabil pénzügyi háttere biztosította.
2026. 04. 02. 12:30
Megosztás:

67 ezer dollár alá bukott a Bitcoin Trump bejelentése miatt

A geopolitikai feszültségek ismét brutálisan rázták meg a kockázatos eszközöket. Donald Trump szerda esti, főműsoridős beszéde pillanatok alatt kifújta a levegőt a globális piacokból, és ezzel együtt a kriptoszektor kétnapos fellélegzésének is véget vetett. A Bitcoin 67 ezer dollár alá szakadt, az Ethereum is lefordult, a befektetők pedig újra a háborús eszkaláció lehetőségét árazzák.
2026. 04. 02. 12:00
Megosztás:

Trump vámjai valóban kiszorítják a német autóexportot

Az amerikai piac hosszú ideig a német autóipar egyik legstabilabb exportcélpontja volt. Azonban a 2025-ben Trump elnök által bevezetett újabb vámintézkedések látványos törést okoztak ebben a kapcsolatban. A friss adatok alapján ma már nem kérdés: a német autóexport ténylegesen visszaszorult az Egyesült Államokban.
2026. 04. 02. 11:30
Megosztás:

Erős negyedévet zárt a magyar tőzsde

Bár az eltelt időszakban mérséklődő tendencia rajzolódott ki, a BUX index – a Budapesti Értéktőzsde első számú mutatója – mégis 9,3%-kal emelkedett az első negyedévben, míg március végén 121 380,56 ponton zárt. A részvénypiac összforgalma számottevően emelkedett februárhoz képest, napi átlagban 30,08 milliárd forintot tett ki. A három legnagyobb forgalmú részvény, az OTP Bank, a MOL és a Richter Gedeon sorrendben 452,4, 83,7 és 56,6 milliárd forintos értéket ért el a havi kereskedés során. A vezető brókercégeknél ismét szoros verseny alakult ki a WOOD & Company és a Concorde között, végül a WOOD & Company végzett az első helyen, míg a harmadik helyen az ERSTE szerepelt.
2026. 04. 02. 11:00
Megosztás:

Mire számíthatnak a befektetők nagypéntek előtt?

A közel-keleti háború gyors befejezésébe vetett remények csütörtök reggelre már halványultak, miután Donald Trump amerikai elnök egy régóta várt beszédében agresszívebb iráni csapásokat helyezett kilátásba. Az elnök szerint a katonai műveletek a következő két–három hétben fokozódni fognak. Az olajár ismételt emelkedése mellett csütörtök reggel esnek az ázsiai piacok. A záráshoz közeledve a Nikkei 2,3%-kal, a KOSPI 4,1%-kal, a SSEC 0,5%-kal, a Hang Seng 1,1%-kal esik.
2026. 04. 02. 10:30
Megosztás:

3% alatt a német, 6,9% alatt a magyar tízéves hozam

A közel-keleti feszültség csökkenése miatt estek az energiahordozók árai tegnap, enyhítve az inflációs és a kamatemelési aggodalmakat. A tíz éves amerikai kötvényhozam végül alig mozdult és a 4,3%-os szint felett ragadt, de az európai kötvényhozamok estek, a német tíz éves hozam 3% alá süllyedt. A kockázatvállalási hajlandóság erősödése miatt az euró felértékelődött a dollárral szemben, az EURUSD 1,16 környékére emelkedett.
2026. 04. 02. 10:00
Megosztás: