Teltház a Formula 1 Magyar Nagydíjon

A Formula 1 Magyar Nagydíjat július 19-21. között rendezik, melyet idén is hatalmas érdeklődés övez: teltház, azaz négy nap alatt több mint 300 ezer néző várható a versenyhétvégén. A Hungaroring Sport Zrt-vel kötött megállapodás értelmében a hazánk számára kiemelt jelentőségű sportesemény hivatalos szállítópartnere a FŐTAXI. A taxitársaság autói az M3-as autópálya leállósávjában kialakított VIP-sávot használhatják majd, így aki a taxicéget választja, elkerülheti a várhatóan jelentős forgalmi torlódást. A taxirendelést applikáció, és 0-24 órában elérhető diszpécserközpont is segíti.

A száguldó cirkusz versenyistállói 39. alkalommal érkeznek a Hungaroringre és az elmúlt évekhez hasonlóan idén is megtelnek majd a lelátók, ezért a futamra érkezőknek érdemes előre megtervezniük a helyszínre történő oda- és visszautazást.

Gyors fuvarrendelés és kényelmes, megbízható utazás a Hungaroringre 

A taxitársaság célja a futamra történő ki- és bejutás megkönnyítése. A Hungaroringgel kötött megállapodás értelmében az autók dedikált VIP-sávon közlekednek, így nagyon gyors és egyszerű kijutást biztosítanak a helyszínre. Nagy figyelmet fordítanak továbbá arra, hogy a lehető legmagasabb színvonalú szolgáltatást nyújtsák. A kiváló helyismerettel rendelkező és idegen nyelveket beszélő sofőrök kifogástalan műszaki állapotú, kívül-belül tiszta járművekkel fogadják az utasokat.  

A főtaxis sofőröknek nagy tapasztalatuk van a Formula 1-hez kapcsolódó szolgáltatásban, ugyanis az elmúlt években a nyári időszakban egyébként is megnövekedett forgalom mellett a Magyar Nagydíj utasszállítását is segítették. A sportesemény idején és az azt megelőző héten közel százezer fuvart bonyolítottak le, a teljes nyári szezont pedig összesen több mint félmillió fuvarral zárták. A futam külföldi rajongói már néhány nappal a verseny előtt megérkeznek, ezért az F1-et megelőző héten szintén sokan veszik igénybe a taxiszolgáltatást. Ezt segíti, hogy a FŐTAXI nemcsak a Hungaroring, de a Budapest Airport kizárólagos és hivatalos partnere is egyben, és több mint 10 éve nyújt exkluzív kiszolgálást a repülővel érkező utasok számára. Ennek köszönhetően a külföldi látogatók akár közvetlenül a reptérről is megközelíthetik a versenyhelyszínt.

Az utasok - hazánkban egyedülálló módon - több csatornán, kényelmesen, pár másodperc alatt rendelhetnek taxit a FŐTAXI applikációján keresztül, online, vagy telefonon (+36 1 222 2222) a 0-24 órában működő diszpécserközpont segítségével. Az ügyfelek tehát kiválaszthatják a számukra legkényelmesebb rendelési módot

A FŐTAXI APP segítségével az utas választhat az autók kategóriái közül, előre kalkulálhatja a várható viteldíjat és a taxi érkezésének idejét, továbbá lehetőséget biztosít a fuvar költségének kényelmes rendezésére pár gombnyomással.

A megnövekedett forgalom mellett a környezetkímélő autók alkalmazására is nagy hangsúlyt fektet a társaság. Már a teljes flotta közel egyharmadát elektromos és hibrid autók alkotják, melyek a Főtaxi mobiltelefonos applikációján keresztül is rendelhetőek.

Mennyibe kerül az utazás? Hol találhatók az autók?

Budapest közigazgatási határán belül és kívül is 1.100 forint a FŐTAXI alapdíja, a percdíj pedig 110 forint. A fővároson belül 440 forint a kilométerdíj, a főváros határát átlépve pedig 880 forint. A viteldíj természetesen az indulási helytől és a forgalomtól függ, de a társaság kalkulációja szerint a budai oldalról nagyságrendileg 14-18 ezer forintba, míg a pesti kerületekből 13-16 ezer forintba kerül majd a kiutazás Mogyoródra. Az utazás várható időtartama 30-40 perc lesz.

A Budapesten rendelt autók 5-10 perces kiállási idővel megérkeznek, a visszautazásnál pedig a Hungaroringgel kötött megállapodás szerint az autók a 8-as kapu közelében található taxidroszton várják majd az utasokat.  


Sakkjátszmához hasonlította Donald Trump az Iránnal zajló alkufolyamatot

Sakkjátszmához hasonlította Donald Trump amerikai elnök az Iránnal zajló alkufolyamatot vasárnap.
2026. 08. 10. 06:00
Megosztás:

160 éves lett a Fővárosi Állat- és Növénykert

Budapest egyik legszebb történetének nevezte a Fővárosi Állatkert 160 éves történetét Karácsony Gergely az intézmény megnyitásának 160 évfordulója alkalmából tartott ünnepségen vasárnap.
2026. 08. 10. 05:00
Megosztás:

Két blokk után megállt a Bitcoin „anti-spam” forkja – elsöprő többség maradt az eredeti láncon

A Bitcoin közösségében hónapok óta zajló vita hétvégén tényleges láncszakadáshoz (forkhoz) vezetett a vitatott BIP-110 javaslat miatt. A kisebbségi lánc azonban szinte azonnal megbénult: körülbelül nyolc óra alatt mindössze két blokkot bányásztak rajta, miközben az eredeti Bitcoin-hálózat zavartalanul működött tovább.
2026. 08. 10. 04:00
Megosztás:

Szüret után is alkalmazható három növényvédő szer az amerikai szőlőkabóca ellen

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) három növényvédő szer – Decis Forte, Klartan 24 EW, Oroganic – engedélyokiratát módosította, így azok a szüretet követően, egészen a vesszőérettség (BBCH 91) stádiumáig felhasználhatóak a szőlőben. A kiterjesztések célja, hogy a korai érésű szőlőkben is legyen lehetőség a károsító elleni további védekezésre. Az Oroganic készítmény kis kiszerelésben kiskerti felhasználók számára is elérhető és ökológiai termesztésben is engedélyezett.
2026. 08. 10. 03:00
Megosztás:

Andalúziában nyolcezer hektáron pusztít erdőtűz

Az andalúziai Niebla város közelében nyolcezer hektáron pusztít erdőtűz, emiatt hat településről 500 embert evakuáltak elővigyázatosságból - közölte Antonio Sanz, a tartomány vészhelyzet-kezelési tanácsosa vasárnap.
2026. 08. 10. 02:00
Megosztás:

A világ 10 legjobb filmje, ami valaha készült - hányat láttál?

Lehetséges egyetlen, megkérdőjelezhetetlen listába rendezni a filmtörténet legnagyszerűbb alkotásait? Aligha, hiszen egy film értékét nemcsak a rendezés vagy a színészi játék határozza meg, hanem az is, milyen hatást gyakorol a nézőre. Az alábbi rangsor ezért szükségszerűen szubjektív, összeállításánál azonban figyelembe vettük a filmek művészi jelentőségét, kulturális hatását, időtállóságát, valamint a kritikusok és a közönség véleményét.
2026. 08. 10. 01:00
Megosztás:

MNB-alelnök: az euróbevezetés követelményeinek elérése a teljes gazdaság számára hasznos

A világgazdasági folyamatokat vizsgálva a jegybank által júniusban meghatározott, 2 százalék alatti éves inflációs szint továbbra is reális - jelentette ki a Magyar Nemzeti Bank (MNB) alelnöke az MNB Podcast legutóbbi adásában. Banai Péter Benő az MNB által az MTI-hez vasárnap eljuttatott közlemény szerint kiemelte: a jegybank elsődleges célja az árstabilitás elérése és fenntartása mellett konstruktív partnerként részt venni az eurózónához történő csatlakozás feltételeinek elérésében.
2026. 08. 09. 23:00
Megosztás:

Egyetlen szám mutatja, mikor állhat le Michael Saylor Bitcoin-eladása

A Strategy (MSTR), Michael Saylor Bitcoin-stratégiájának zászlóshajója, sokáig a „vásárolj és tarts örökké” elvet követte. Az utóbbi időben azonban a vállalat Bitcoin-eladásokba kezdett, elsősorban azért, hogy finanszírozza egyes pénzügyi kötelezettségeit.
2026. 08. 09. 22:00
Megosztás:

Kátai-Németh Vilmos: az akadálymentesítés a szívügyem

A szívügyének nevezte a fizikai és a digitális akadálymentesítést a szociális és családügyi miniszter vasárnap a Facebook-oldalán, miután Békés vármegyei látássérült sorstársainak mutatta meg a minisztériumot Éliás Eszter esélyegyenlőségi és akadálymentesítési államtitkárral és Galambos Katalinnal, a fogyatékossággal élő emberek egyenlő esélyű hozzáféréséért felelős helyettes államtitkárral.
2026. 08. 09. 21:00
Megosztás:

Spanyolország a szokásosnál mintegy félmillióval több turistára számít

Spanyolország az ilyenkor szokásosnál mintegy félmillióval több turistára számít a jövő heti teljes napfogyatkozás miatt.
2026. 08. 09. 20:00
Megosztás:

Ezekkel a számokkal nyerhettél a hatos lottón!

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 32. héten megtartott hatos lottó számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. 08. 09. 19:00
Megosztás:

Mastercard: új korszak jöhet a stabilcoin-fizetésekben

A Mastercard és a Borderless új pilotprogramja azt vizsgálja, hogyan lehetne egyszerűbbé, gyorsabbá és biztonságosabbá tenni a határokon átnyúló stabilcoin-fizetéseket. A kísérlet középpontjában nem maga a pénzmozgás, hanem az a bizalmi és megfelelési infrastruktúra áll, amely nélkül a blokkláncos fizetések nehezen válhatnak a globális pénzügyi rendszer szerves részévé.
2026. 08. 09. 18:00
Megosztás:

Egész héten meleg, napos idő várható

Egész jövő héten napos, meleg idő várható, a hét közepén kisebb enyhüléssel; csak a hét elején és a hét végén lehetnek néhol záporok, zivatarok - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
2026. 08. 09. 16:00
Megosztás:

Ripple a Fed kapujában: új pénzügyi korszak jöhet

A Ripple látványosan előre készül az amerikai pénzügyi szabályozás következő korszakára. A vállalat már több mint 50 pénzforgalmi engedéllyel rendelkezik, miközben technológiai infrastruktúrája is egyre jobban illeszkedik azokhoz a szabványokhoz, amelyek az Egyesült Államok nagy sebességű fizetési rendszereiben meghatározóak. Ha a PACE Act tervezett szabályozási kerete megvalósul, a Ripple az egyik legjobb helyzetből induló kriptovállalat lehet.
2026. 08. 09. 15:00
Megosztás:

A Vajda-Papír a válsághelyzeti intézkedések egy részét hosszú távon is hasznosítani tudja

Vajda-Papír Csoport egy százalékkal mérsékelheti fajlagos áramfelhasználását azzal, hogy hosszú távon is alkalmazza az elmúlt héten ideiglenesen bevezetett takarékossági intézkedések egy részét - közölte a higiéniaipapír-gyártó cégcsoport szombaton az MTI-vel.
2026. 08. 09. 14:00
Megosztás:

Átvilágítják a Közép- és Kelet-európai Onkológiai Akadémia Alapítvány működését

Átvilágítják a Közép- és Kelet-európai Onkológiai Akadémia Alapítvány működését és gazdálkodását - közölte Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter a Facebook-oldalán szombaton.
2026. 08. 09. 13:00
Megosztás:

Több mint 116 ezer beteget láttak el a mentők júliusban

A mentők júliusban több mint 116 ezer beteget láttak el, és mintegy ötmillió kilométert tettek meg az ország útjain - közölte az Országos Mentőszolgálat Facebook-oldalán szombaton.
2026. 08. 09. 12:00
Megosztás:

Több mint egymilliárd forinthoz jut a sármelléki repülőtér

A három vidéki nemzetközi repülőtér közül 1,2 milliárd forint állami támogatást kap működéséhez idén a sármelléki Hévíz-Balaton Airport - közölte a térség országgyűlési képviselője szombaton közösségi oldalán.
2026. 08. 09. 11:00
Megosztás:

24 órás várakozás a kriptóra? Brazília szigorítja a digitális átutalásokat

Brazília központi bankja új szabályozással lép fel a kriptovalutás csalások ellen: 2027. január 1-jétől bizonyos, 10 000 dollár feletti kriptoátutalásokat akár 24 órára visszatarthatnak a szolgáltatók.
2026. 08. 09. 10:00
Megosztás:

Történelmi mélypontra csökkent az Egyesült Államok legnagyobb víztározójának vízszintje

Történelmi mélypontra csökkent a Lake Mead, az Egyesült Államok legnagyobb víztározójának vízszintje szombaton – derül ki a vízügyi hatóságok adataiból.
2026. 08. 09. 09:00
Megosztás: