Több tízezren jelentkeztek már a Napenergia Plusz Programba

A zöldenergia termelésére és tárolására ösztönző lakossági pályázatra beérkezett előregisztrációs kérelmek száma február 1-jén délelőtt meghaladta a 25 ezret - közölte az Energiaügyi Minisztérium (EM) az MTI-vel csütörtökön.

Több tízezren jelentkeztek már a Napenergia Plusz Programba

A szaktárca emlékeztet: a Napenergia Plusz Program ingatlanonként akár 5 millió forint vissza nem térítendő forrással segíti a családokat. A sikeresen pályázók egyszerre telepíthetnek napelemet és korszerű energiatárolót, így rugalmasabban használhatják fel a saját eszközeikkel megtermelt zöldenergiát, ezzel csökkentve áramszámlájukat is.

A kormány 75 milliárd forintos keretösszegű Napenergia Plusz Programja a fejlesztési költségek kétharmadának átvállalásával könnyíti meg a lakóépületek ellátását tiszta zöldenergiával. A háztartások kiadásai az új konstrukciónak köszönhetően mintegy tíz év alatt megtérülhetnek.

A lakossági pályázók január 15-e óta küldhetik be előregisztrációs kérelmeiket. Az első jóváhagyásokat a 15 munkanapos határidőre figyelemmel február 5-én, hétfőtől küldi ki a támogató. A pályázók ezután jelölhetik ki a három lehetséges kivitelezőt, akik közül a rendszeren keresztül beérkező ajánlataik alapján választhatnak. A kínálat bőséges: már közel 800 vállalkozás rendelkezik jóváhagyott regisztrációval. Támogatási kérelmeket az aláírt kivitelezői szerződéssel rendelkezők nyújthatnak majd be - írták.

A minisztérium közleményében kiemeli: a magyar gazdaság jövője a zöldenergia. A kormány azon dolgozik, hogy Magyarország a lakásokban és az ipartelepeken is élen járjon a zöldenergia termelésében és tárolásában. Idén új időszámítás kezdődik a kapcsolódó fejlesztésekben: a januárban indult két program összesen 137 milliárd forinttal ösztönzi a magyar családok és cégek beruházásait. Egy korábbi kiírásban további 33 milliárd forint hasznosul hálózati integrált energiatárolók létesítésében.

Az EM ismertetése szerint tavaly rekordmértékben nőtt az összes naperőművi beépített teljesítmény és a jellemzően családok által üzemeltetett háztartási méretű kiserőművek száma is Magyarországon. A kisebb napelemes rendszerekből 85 ezer csatlakozott a hálózatra 2023-ban. A Napenergia Plusz Program a múlt év végéig több mint 255 ezresre nőtt állomány további gyarapítását is szolgálja.


Jelentős fagykárok érték a gyümölcsösöket

Jelentős fagykárok érték a gyümölcsösöket Magyarországon, a nemzetközi szintű bizonytalanságok is kedvezőtlenül hatnak a friss termékek piacára Európa-szerte - olvasható a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács honlapján közzétett összefoglalókban.
2026. 05. 06. 23:30
Megosztás:

Az euróövezetben és az Európai Unióban emelkedtek a termelői árak márciusban

Az euróövezetben és az Európai Unióban havi és éves összehasonlításban egyaránt jelentősen emelkedtek az ipari termelői árak márciusban az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat szerdán közzétett adatai szerint.
2026. 05. 06. 23:00
Megosztás:

Közvetlen foglalással elérhetővé váltak a pécsi reptérről a Lufthansa müncheni járatai

A Lufthansa hivatalos codeshare partnerként kapcsolódik a márciusban indított Pécs-München menetrend szerinti járathoz, így a csatlakozással utazók számára egyszerűsödik és meggyorsul az utazás Pécs és a világ más részei között - jelentették be szerdán sajtótájékoztatón a baranyai vármegyeszékhelyen.
2026. 05. 06. 22:30
Megosztás:

A Gemenc Zrt. 1,7 millió facsemetét ültetett

A Gemenc Zrt. 1,7 millió facsemetét ültetett, továbbá 41 tonna kocsányos-, kocsánytalan- és csertölgymakkot vetett az őszi-tavaszi ültetési idény erdősítési munkálatai során - közölte a Gemenc Zrt. szerdán az MTI-vel.
2026. 05. 06. 22:00
Megosztás:

Új elnök a Magyar Szeszipari Szövetség és Terméktanács élén

Tisztújítást tartott a Magyar Szeszipari Szövetség és Terméktanács: 2026 januárjától Belovai Csaba, a Zwack Unicum Nyrt. vezérigazgatója vette át a szervezet irányítását. A több mint harmincéves szakmai tapasztalattal rendelkező vezető Frank Odzuckot váltja az elnöki poszton. Belovai Csaba legfőbb célkitűzése az iparág integritásának védelme, a fenntartható piaci működés biztosítása, valamint a felelős és mértékletes alkoholfogyasztási kultúra további erősítése a Magyarországon.
2026. 05. 06. 21:30
Megosztás:

Erősen kezdett az Erste: 73 százalékos növekedés az új hiteleknél az első negyedévben

Az idei első negyedévben is kitartott a lendület a tavaly felpörgő lakossági- és vállalati hitelezésben. Az Ersténél az újonnan kihelyezett lakossági hitelek volumene a 2026 első három hónapjában 74 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit, míg a vállalkozások esetében a növekedés 70 százalékos volt.
2026. 05. 06. 21:00
Megosztás:

Reformételeket kínáló vendéglátóhelyeket ellenőrzött az NKFH a kormányhivatalokkal együtt

A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) a kormányhivatalok közreműködésével országos célellenőrzést hajtott végre a reformételeket készítő és forgalmazó vendéglátóipari létesítmények körében. Az ellenőrzések azt vizsgálták, hogy az érintett vállalkozások megfelelnek-e a speciális étrendi igényekhez kapcsolódó élelmiszer-biztonsági, higiéniai és fogyasztói tájékoztatási követelményeknek.
2026. 05. 06. 20:30
Megosztás:

A román állami gázipari vállalat, a Romgaz megvásárolja a marosvásárhelyi Azomures kombinátot

A román állami gázipari vállalat, a Romgaz megvásárolja a marosvásárhelyi Azomures kombinátot - írja az economica.net a cég közleménye alapján.
2026. 05. 06. 20:00
Megosztás:

Új technológia - Akár 1,5 millió forintból megoldható a teljes gépészet

Ma már nem az a kérdés, hogy fenntartható-e a faalapú építészet, hanem az, hogy mikor válik alapértelmezett technológiává. A rétegragasztott fapanel (CLT) kilépett a „könnyűszerkezetes faházak” sztereotípiájából és a tégla, valamint a vasbeton valódi gazdasági kihívójává vált. A 20 százalékos beépíthetőségi bónusz és a radikálisan alacsonyabb gépészeti igény miatt a prémium szegmensben a CLT ma már nagyobb megtérülést ígér, mint a hagyományos technológiák.
2026. 05. 06. 19:30
Megosztás:

Tejet hívott vissza a forgalomból a Kifli.hu

A Kifli.hu Shop Kft. visszahívta a forgalomból az 1,5 százalékos Miil UHT tejet – olvasható a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) honlapjának szerdai közleményében.
2026. 05. 06. 19:00
Megosztás:

Áprilisban tovább nőtt az infláció Csehországban

Áprilisban éves szinten 2,5 százalékra nőtt az infláció Csehországban a márciusi 1,9 százalékról, havi összehasonlításban az árak 0,5 százalékkal nőttek - közölte a Cseh Statisztikai Hivatal szerdán Prágában.
2026. 05. 06. 18:00
Megosztás:

Csepelen már utolérték a panelárak a téglaépítésűekét

A csepeli ingatlanpiacon mára eltűnt az árkülönbség a panellakások és a téglaépítésűek között, a négyzetméterárak gyakorlatilag összeértek. A kereslet azonban március óta visszaesett, a vevők kivárnak, az eladók pedig ragaszkodnak a korábbi árakhoz.
2026. 05. 06. 17:30
Megosztás:

Elnökséget választott a Pénztárszövetség

Mohr Lajost, az Erste Önkéntes Nyugdíjpénztár ügyvezető igazgatóját választotta újra az elnöki posztra az Önkéntes Pénztárak Országos Szövetsége (ÖPOSZ) a szervezet közgyűlésén.
2026. 05. 06. 17:05
Megosztás:

Megújultak a HungaroMet megfigyelési térképei

Megújultak a HungaroMet Zrt. megfigyelési térképei, így már átláthatóbb felület, több adat, gyakrabban frissülő térképek segítik az aktuális időjárási helyzet követését.
2026. 05. 06. 16:35
Megosztás:

Danubius Hotels: öt év alatt 50 milliárd forint fejlesztés a szállodák megújítására

Az elmúlt öt évben 50 milliárd forintot költött saját forrásból szállodái megújítására a Danubius Hotels Zrt., közel ezer szoba és lakosztály újult meg a szállodalánc fővárosban, Bükkfürdőn, Hévízen, Balatonfüreden található egységeiben - közölte a vállalat az MTI-vel szerdán.
2026. 05. 06. 16:00
Megosztás:

Nőtt a háztartások hitelállománya

Az idén márciusban a szezonálisan nem igazított adatok szerint, csak a tranzakciókat figyelembe véve a háztartások nettó hitelfelvevők voltak, emellett betéteik állományát is növelték, ezzel szemben a nem pénzügyi vállalatok esetében mind a hitelek, mind a betétek csökkentek - közölte a Magyar Nemzeti Bank (MNB).
2026. 05. 06. 15:30
Megosztás:

Kolumbia Bitcoin-bányászati központtá tenné a karibi partvidéket

Gustavo Petro kolumbiai elnök szerint az ország karibi partvidéke új gazdasági lendületet kaphatna a megújuló energiával működtetett Bitcoin-bányászatból. A javaslat nemcsak külföldi befektetéseket vonzhatna Barranquilla, Santa Marta és Riohacha térségébe, hanem a helyi Wayúu őslakos közösség számára is tulajdonosi szerepet teremthetne a kriptobányászati projektekben.
2026. 05. 06. 15:00
Megosztás:

Hatalmas lendületben a személyi kölcsönök: márciusban felrobbant a piac

Hihetetlen mértékű lendületet vett márciusban a személyi hitelek piaca – a vizsgált időszakban kihelyezett 121,26 milliárd forint 33,5%-kal múlta felül a tavalyi év azonos időszakának eredményét. Sőt, mi több, a több mint 20 évre visszamenőleg megtekinthető jegybanki adatsorok alapján azt mondhatjuk, hogy a személyi hitelek egy hónapon belül megkötött új szerződéseinek összege még sosem volt olyan magas, mint idén márciusban, tehát minden idők legerősebb eredményéről beszélhetünk.
2026. 05. 06. 14:30
Megosztás:

Új igazgató a kecskeméti Mercedes-gyár élén

Christian Dickert tölti be májustól a Mercedes-Benz kecskeméti gyárának igazgatói és ügyvezetői pozícióját - közölte a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft. az MTI-vel szerdán.
2026. 05. 06. 14:00
Megosztás:

Legjobb kriptók most: SKYAI, Zcash és Toncoin vitte a show-t a 24 órás toplistán

A kriptopiac néha olyan, mint egy zsúfolt éjszakai pályaudvar: valaki csendben kivár, más idegesen nézi a kijelzőt, és akad, aki akkor is felszáll a vonatra, amikor az már mozgásban van. A mostani 24 órás kripto top10-es lista pontosan ezt a hangulatot hozta: brutális emelkedések, elképesztő forgalmak, AI-láz, adatvédelmi reneszánsz és néhány olyan projekt, amelynél a befektetők szemében hirtelen újra felcsillant a remény.
2026. 05. 06. 13:30
Megosztás: